Dva mezci pro slečnu Sáru

• Česko Dva mezci pro sestru Sáru (více)

Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

brasek

Veľmi slabý western... a do toho trápne scény rodiaceho sa vzťahu medzi mníškou Sárou a Hoganom Clintom. Jedna hviezdička za poslednú bitku. ()

jopal

Trosku dlhy film vzhladom na jeho obsah, ktoremu poskodila aj zaverecna bitka o pevnost. Vobec som tomu boju neveril. Nepacila si tiez scena na zaciatku, ked boli prenasledovani vojakmi, ktori ich aj napriek zahladzovaniu stop stale dohanali az odrazu....(?) Slabsie 4*. Po opakovanom vzhliadnuti uz to nezachranil ani Eastwood. Priroda vsak stale pekna. ()

paddy35

Naprosto fantasticky zpracovaný western, kde perfektně zapadl Clint Eastwood. Nemohu se ubránit pocitu, jakémusi srovnávání křesťanství s okolním světem. Je to prostě skvělá podívaná! ()

Radek273

Trochu cáklý western, ale .. nakonec právě Eastwood svou klasickou (nejtypičtější) rolí vytváří věrohodné prostředí divokého západu. Okouzlující Shirley MacLaine pak pouze zdvihá hodnotu, již tak kvalitního snímku. ()

hony23

Když se v televizním programu objeví western s Clintem Eastwoodem a s hudbou Ennio Morriconeho, je volba celkem jasná. Tento nepříliš známý film je příběhem osamělého pistolníka, který zachrání jeptišku před padouchy a doprovází ji po cestě do bezpečí. Ústřední pár diváka baví po celý film vtipnými dialogy a v závěru se dočkáme i solidně natočené hromadné přestřelky. ()

chosan

Tento Clintův western se mi vůbec nelíbí proboha vždyť tu nejsou ani pořádné přestřelky dávám 30% a to jen díky té ku... jeptišce! ()

Cesty timem

Konečně jsem si opět odškrtl jeden pro mě již dlouho známý soundtrack mistra Morriconeho slyšený přímo ve filmu, pro který byl napsán. A není to vůbec špatný film, ačkoli westerny nejsou přímo můj šálek čaje. Vlastně se spíše dostávám k westernům přes Morriconeho hudbu. V tomto docela oddychovém westernu pro mne krom hudby je další plus pro čtvrtou hvězdu okouzlující Shirley MacLaine v nejlepších letech. ()

Bogrant

Takmer dvojhodinové vláčenie rehoľnej, akože sestry po vyprahlých pustatinách, kde jej sprievodca, s podobizňou ostrielaného harcovníka Eastwooda, je pre tentokrát za "slušného" dobráka. Aký s tým mám problém? Okrem odpálenia mostu a zbesilej prestrelky na konci to neponúkne prakticky nič zaujímavejšie a nemá to taký ten typický Clintov šmrnc, keďže ani jeho hašterenie so Shirley ma bohvieako neoslovilo. ()

pan Spock

Krajinou si to šine na svém koni osamělý pistolník a za ním cupitá na svém oslíkovi jeptiška. To je ústřední dvojice tohoto netradičního westernu, říznutého komedií a válečným filmem. Souboje a přestřelky, které jsou tomuto žánru tak typické, se tu neodehrávají pomocí koltů a pušek, ale pomocí jiskrných dialogů. Ty ovšem fungují velice dobře, stejně jako chemie mezi hlavními představiteli. Příběh samotný je spíše v pozadí, ale v podstatě to vůbec nevadí. Finále nám nakonec nějakou tu akci přinese a hudba Ennia Morricone je sama o sobě zárukou kvality. Velmi příjemný (a z mé strany lehce opomíjený) snímek. ()

hajner

Nečakane nadmieru vtipné hoc niekedy nechtiac. Scéna s vlakom bola nadpriemerná aj na dnešné pomery. Naopak akčné scény na konci vyčarovali úsmev na mojej tvári(na dnešné pomery boli vtipne jednoduché). Herecky presný a jednotvárny Clint bol opäť vo svojom westernovskom živle. ()

blackjack31

Clint Eastwood v netradičním westernu opět exceluje, i když není nyní typický drsňák, ale ochránce jeptišky Shirley MacLaineové. Perfektně zahrané, skvělá hudba Morriceniho jako Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý, inteligentní humor, nádherné záběry přírody Mexika, nemám co dodat. Hodnocení 100% ()

DEAR303

Já osobně zbožňuju westerny a westerny s Clintem jsou jsou westerny s Clintem :) Dva mezci pro slečnu Sáru je příjemná komedie s klasicky drsňáckým Clintem a "lehkou ženou" vydávající se za jeptišku v nouzi .. Clint je v jádru dobrák tak pomůže ... no a jak jsme si všichni všimli tak Shirley MacLaine je čikity a ne jen obyčejný banán takže láska je na spadnutí .. *****/***** ()

honza.g

Tvůrci se evidentně snažili překročit hranice žánru, nepodařilo se to a tak vznikl svěží a vtipný western, kterému nic nechybí: drsný hrdina s morálním kreditem, kráska, indiáni, banditi, armáda, happy end .... A rozhodně nejde o komedii, mrtvých je dost a to nejen na straně "zla". Osobně oceňuji hlavně to, že ačkoliv nedojde k ničemu překvapivému, film nenudí, má spád. 100 minut uteče jako voda. ()

Sejkorka

Western / Komedie / Válečný film, zde to sedí. Trochu ro připomíná francouzskou klasiku Viva Maria s Brigitte Bardot a Jeanne Moreau. Děj se odehrává v Mexiku během bojů stoupenců prezidenta Juareze s francouzskými okupanty. Hlavní přestavitelné, " sestra" Sára Shirley MacLaine a osamělý jezdec Hogan - Clint Eastwood jsou jedineční. Sestra má o celou dobu jiskru v oku, kleje, pije kořalku a tajně dokuřuje Hogenův čvaňkák. Je otázkou času, kde se provalí jesí skutečné (nejstarší) povolání. Je to prostě moc milý film. Jo a hudba, kdo jiný - Ennio Morricone ! ()