Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

Boogeyman

Velmi zajímavá romance, která mi učarovala. Ale je to nejspíš neznalostí originálu. Meg a Nicolas jsou skvělý pár a celková posmutnělá atmosféra filmu je výborně doplňuje. A občas je to i prdel (viz stopování)!:-) ()

petaspur

Zamilovaný anděl Seth se chce stát lidskou bytostí, vychutnat si lidské smyslové vnímání a užívat si lásky s Maggie až do smrti. Doba smrťákova příchodu však může být značně nevyzpytatelná. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Remake Nebe nad Berlínem, to by měli zakázat:(. Humus, celou dobu jsem si představovala trudný konec celého štábu, navíc N. Cage nemusím a M. Ryan mi přímo vadí. Tento film byl čirý masochismus. ()

HAL

Degradace duševně čistého anděla na hloupého creepy stalkera... Degradace krásného hlubokého příběhu na velmi jednoduché videoklipové melodrama. Nejde to s originálem ani porovnávat, je to zkrátka úplně jiný hollywoodský film. A ne moc dobrý. ()

ChewieDC

Podivný romantický film s překvapivě výtečným pohledem Nicolase Cage. Jenom ta Meg Ryan to docela kazí a není mezi nimi vidět žádná chemie. A to je u romantického filmu dost průser... ()

mzss1

Romantické filmy moc nemusím, tenhle film nebyl ale jen o romantice, měl zvláštní poutavý nádech, takže člověka dost bavil. Dost dobré, zvláštní scény duchů se zde objevovali. Nicolas Cage hrál dobře. I zbytek hereckého obsazení v pořádku. Hudba průměr. Konec filmu byl také dobrý. Sice je film na mě moc romantický, některé chvíle jsem moc nemusel, ale celkově je to obstojná podívaná, která se dá vydržet. Takže dobrý průměr ve výsledku. Mé hodnocení je 57% = *** ()

kingik

Nudný film a od toho se odvíjí i moje nízké hodnocení. Nějaká souhra mezi ústředním hereckým párem Cage & Ryanová je patrná, ale ostatní je na usnutí. Film inklinuje k mnoha žánrům a to není taky dobře. Když ho mám totiž někomu popsat dost váhám kam ho vlastně zařadit. Je tam něco z romantiky, něco z hororu, něco z dramatu, něco z psychologického žánru, ale právě jen od všeho trochu a s tím mám problém. Film prolétává žánry tak neosobně a bez jasného cíle až jsem jeho nedůraznost oslovit mě v širším záběru nakonec pojmul jako povrchnost, které sice snaha nechyběla, ale co naplat když jsem se nebavil a fakt nudil. Nedotažený film ve všech směrech, ale jinak to ani dopadnout nemohlo, když se tomu nedal jednotný a pevný ráz a jen se andělsky poletovalo vzduchem a navíc bez křídel. 40% ()

Anderton

Melanchólia automaticky nezabezpečuje pôsobivosť, námet kultovej klasiky umeleckosť a Meg Ryan nezaručuje hneď silnú romantiku. Nie som nijaký obdivovateľ pôvodného filmu, s ktorým má tento kvázi remake pomerne málo spoločné, ale keď jemu som dal tri, tak tu sa nedá hodnotiť rovnako. Meg by mala v svojom obľúbenom žánri držať svojej stratégie a s mužmi sa radšej popichovať. A naučiť sa poriadne bicyklovať. ()

Frajer42 odpad!

Město andělů s andělem Nicolasem by bylo město andělů pěkně na hovno. Nick by už konečně měl pochopit, jaké filmy ano a a jaké filmy ne. Poté bychom mohli být všichni šťastní. Film jsem viděl strašně dávno a pamatuji si z něho pouze to, že se mi totálně nelíbil. Myslím, že jsem ho tehdy ani moc nesledoval, protože to byla strašná sračka. Jinak se mám fajn. ()

Smok

Verím na anjelov presne tak isto, ako verím, že Nicolas Cage je herec vhodný do romantického filmu, ale zrejme sa tento film ku mne dostal v nejaký najcitlivejší deň mojej periódy a bol som ochotný jeho sentimentálnu gýčovosť prehryznúť - ba dokonca si ho aj užiť a rozcítiť sa. Mráz behal po chrbte, slza "ukápla" z kútika oka, a moje zatvrdnuté metalové srdiečko aspoň na chvíľku vzplanulo všeobímajúcou láskou a nehou. No čo vám budem hovoriť - aj muži majú svoje dni :) ()

Fingon

Město andělů bylo první a tehdy se mi líbilo. Pak jsem viděl Nebe nad Berlínem a krátce poté zase Město. I když jsem remake úporně bránil, musím nyní přiznat: Město andělů je pouhým stínem svého předchůdce. Jen láska ústřední dvojice je zde lépe patrná... ()

Sašenka165

Nádherný film, který mě vážně dostal. Nicolas Cage a jeho psí pohled je pro Město andělů jako stvořený. Možná to tak silně zapůsobilo jen na mě, ale pokud jste citlivá duše, jak byste se mohli ubránit slzám, když anděl Seth řekne, že by i jediné setkání s Maggie vyměnil za smrtelný život. ()

dex2man

Zkoušel jsem to dvakrát,ale Město andělů na mě prostě "neučinkuje".Nevím přesně čím to je,možná ústřední dvojicí...mám nutkání to srovnávat s tématicky lehce podobným Seznamte se,Joe Black a to je pro mně o třídu víš. ()

Rocky62

Sentimentální příběh, jehož největším mínusem je častá hra na city, ze které se cca po 45 minutách vytratí šarm a hloubka. Poté už mi celý ten sled romantických výlevů neříkal téměř nic. Nick s Meg mi přišli standardní a hudební kompozice na mě působila až příliš obyčejně. Jedno se ale filmu musí nechat. Málokterý je obdařen tak uklidňujícím dojmem jako právě tento lék na nervy. ()

klerik

Krásna "vranovská" atmosféra, pekná romantika, sympatickí herci... Len škoda, že z toho miestami príliš kuká hollywood... Ale vrelo odporúčam... ()

Tommy987

Ak by som to nebral ako "remake" Neba nad Berlínom, je to na pomerne solídne 4* kvôli zaujímavej melancholickej atmosfére a slušnej hudbe. Ak by som ale išiel do porovnávania, musel by som Mesto anjelov skopať pod čiernu zem, lebo ide prinajlepšom o totálne sploštenie a zhollywoodštenie originálu, kde filozofická hĺbka je nahrádzaná prílišnou jednoznačnosťou, pomalé "spoznávanie" človeka a jeho duchovného sveta sladko-romantickým príbehom, hĺbavé vnútorné monológy vykecávaním sa a pod. Nebo nad Berlínom je dielo, ktoré človeka obohatí, ak je ochotný premýšľať, Mesto anjelov je instatný produkt, ktorý treba len "spotrebovať". V hodnotení volím zlatú strednú cestu a dávam alibistické 3* a 6 / 10 ()

SeBig

Zajimavá romantárna se skvělou hudbou (iris), která mohla být podaná ale trošku víc dramaticky. Některý scény mi přišli až moc na lehkou váhu. ()

Chrustyn

Ze začátku poměrně zajímavý film, ze kterého se však později stává normální romantické drama. Ale Cage byl super. ()