Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

moviesfan

Velmi příjemný film. Určitě patří mezi ty oblíbenější, a to díky herecké dvojici. Filmu vévodí příběh a úvaha anděla o tom, jaké by to bylo být živým a cítit různé ,,věci". Scénář se povedl. Závěr snímek ještě pozdvihává. Hodnocení: 75% ()

JohnCZ

Úplně brutálně teatrální kýč, který zachraňuje především obrazová stránka. Zmateně čučící Cage je tu zábavný (především jeho grimasy při milostné scéně), Meg Ryan je klasicky nesympatická, nicméně celkem to mezi nimi jakousi záhadou funguje a ta snová atmosféra má taky něco do sebe. Není to špatný film, to určitě ne, ale i jakožto fanda (přirozené) romantiky mi to místy přišlo totálně over the top. ()

Marek1991

Americká romantická verzia filmu Nebo nad Berlínom. Dojímavý film s farebnými scenériami, no bez atmosféry pôvodného filmu. S hercami Ryanovou a Cageom to bol proste taký komerčnejší variant pre neznalého diváka. Neviem, či som chladný človek, ale mňa to nezobralo a nepovažujem to za nejakú romantickú nádheru. Ako celok to ujde, no moje výhrady sú oproti tým v origináli väčšie, aj keď z Berlína do Los Angeles, to bolo trefné, škoda len, že to mesto také skvelé nie je. Neviem, ja som si podstatné zobral už pri origináli a toto bol pre mňa klasický prikrášlený prídavok. ()

corpsy

Síce slzopudné a romantické, ale miestami akosi nudné. Nicolas Cage má takmer po celý film rovnaký kukuč ( ten jeho psíkovský ) a nieje ničím zaujímavý. A Meg Ryan tiež vie zahrať aj lepšie. Len pre silných romantikov. ()

ConanVJ

Ale jo, tenhle romanťák se smutným koncem můžu. Má to pěkný, pomalu ubíhající příběh o Andělovi, který se zakouká do půvabné doktorky a touží se stát člověkem. Cageovi i Ryan to spolu sekne a film i přes skoro dvě hodiny uteče jak voda. Hudba je ve filmu taky povedená. Za mě 85% :) ()

themic

Né jenom prázdná romantika, ale film s hloubkou. Žádný trapný propadák. Tohle byla ještě Cageova lepší léta. 80% ()

selfesteem

Tenhle film mě rozžhavil do běla. Prvně jsem nechápala Nicolase, pak jsem nechápala Meg, pak jsem zase nechápala Nicolase a pak, když jsem se uklidnila, po nějaké době jsem nechápala už vůbec nikoho. Proč se proboha na něco dívám 114 minut, když pak mám chuť tu televizi prohodit oknem. Skutečně, zážitek jen pro silné nervy. ()

Krt.Ek

Remake Nebe nad Berlínem, z něhož mám smíšené pocity, Wendersův poeticky opus zůstal bez debat nepřekonán, Město andělů ku škodě páchne Hollywoodem, Nicolas Cage a Meg Ryan v době relativně největší slávy v hlavních rolích jsou toho jasným důkazem, srdcelomný a dá se říct skoro až patetický (ubrečený) scénář jakbysmet, Nebe nad Berlínem je životabudič, kde andělé závidí lidem a kde analogicky empatický divák jakým jsem i já může litovat anděly, po doznění titulků Města andělů jsem naopak andělům záviděl. Ano, může to být čistě můj problém, ovšem je s podivem, že dva filmy vycházející z obdobné předlohy, mohou působit na konkrétního diváka, tedy mou maličkost, tak odlišně... Romantickým City of Angels ovšem je, ne že ne, možná nejpamátnější mainstreamová čistá romance, s kterou jsem se setkal, hodnocení a nadšené komentáře plně chápu, je možné, že kdybych neznal už zmíněné "Nebe nad..." výsledná by vypadala diametrálně jinak, takto však nezbývá nic jiného, než zklidnit ovace... 60% ()

Pontius

Alespoň něčím se Cage může pochlubit - nikdo neumí napodobit ten jeho dementní výraz, po kterém si myslím, že už více klesnout nemůže. Film celkově o ničem a ještě k tomu zakončen ultra-tupým klišé! ()

Turiec

Mierne nadpriemerný romantický príbeh nabalený na Nebo nad Berlínom. Nepridáva však nič nové a je len jeho slabšia kópia. Nicolas Cage mi ako romantický hrdina moc nepripadá. Jedna z najlepších scén z pôvodného snímku, keď anjeli chodia pomedzi ľudí a počúvajú ich myšlienky je osekaná na minimum. I tak však stojí za zamyslenie, či to, čo nás celý deň trápi a zamestnáva našu myseľ naozaj stojí za všetok ten čas. Jediná vec, ktorá mi nesedí ani na tomto filme ani na "Nebi" je to, prečo by sa anjeli chceli stať ľuďmi. Ale to je už o inom. Mimochodom, čo ste mali v živote najradšej? ()

Adman

Z béčkového námětu, se podařilo vyprodukovat mnohem více, než se na začátku zdálo. Navenek se film tváří jen jako obyčejně romantické drama, ale uvnitř je to mnohem více než povrchní a slabý film. Ve mně zajisté stopy zanechal. Do dvou hlavních rolí jsou obsazeny vskutku hězdy. Ikdyž by se našlo spousta dalších vhodnějších párů pro tyto role, tak Meg Ryan a Nicolas Cage mají v sobě cosi nepopsatelného, krásného. Musím se přiznat, že jsem byl opravdu okouzlen hereckým podáním. Příběh je často podávám divákovi na zlatém podnosu až jsem se roztékal blažeností. Sled obrazů bez jediného mluveného slova nepotřebuje nic dodávat. Jasné a pochopitelné vyjádření myšlenky tím nejfilmovějším způsobem. ()

-Ravee-

Z deníku stalkera a creepy show děsivého anděla, kterými je zhruba první třetina, se vyvine ubulený hyperkýč se všudypřítomným, značně iritujícím, hrudním porostem Nicolase Cage.. ()

Riddick77

Teda tohle je fakt nefér, bůůůů.... :-( (A ještě se k tomu pojí ono závěrečné "For Dawn", což je věnování tragicky zesnulé producentce Dawn Steel, která se bohužel kvůli nádoru na mozku nedočkala kino-premiéry...) Nicméně zpracování poměrně tradičního hořko-sladkého příběhu o lásce a životě se zde dotýká téměř andělských výšek :-) Meg Ryan ve své nejlepší době a Nicolas Cage ještě s poměrně bujnou kšticí, navíc parádní soundtrack se skvělým songem od Goo Goo Dolls a neméně dobrou skladbou od Alanis Morissette. 9/10! ()

MikO_NR_1909

Mesto anjelov nemá antiutopický podtext, ako jeho tematicky podobný originál zo Západného Nemecka. Nestrhne formálne, útočí na túžby a potreby ľudskej blízkosti. Nepojednáva o zmysluplnejších úvahách, skôr nahliada k zástave času, precitnutia okamihu. Úloha "mesiáša" pripadla Cageovi, ktorý do tváre ako nepodarený anjel skutočne vyzerá, herecky je to o pár kategórii slabšie. Stačí sa mu pozrieť do očí a vidíte tú jeho maximálnu úzkosť predania pomocných posolstiev sťa romantickej idylky a súcitu. Ani obrazová hypnóza multimiliónových štúdií ešte nezabezpečuje pečlivo strážené atmosferické zázemie typické pre poctivo budovanú drámu. Takisto aj nebovolajúce zvuky a celkový dojem sa kĺže jednoduchšou story, v takom tom rámci slušného priemeru. Nádej-tragika, aby bol divák v strehu. Mám skôr dojem, že takéto násilné zvraty v konečnom dôsledku viac ubližujú a ako vyvolávajú katarziu. Ak však potrebujete vypnúť a svoje myšlienky kamsi nasmerovať (ako Meg), tak je to celkom fajn. Pre mňa aspoň za pesničku Iris. ()