Anděl Seth se svěří příteli, že lidem závidí schopnost prožívat radost i bolest, vnímat chutě či doteky. Zanedlouho má pocit, že ho lékařka Maggie Riceová, která na operačním sále marně bojuje o život pana Balforda, na okamžik zahlédla. Jeho pokusy uklidnit ji ani dotyky však žena necítí. Seth stále sleduje Maggie, která se nepřestává trápit nešťastnou operací. Jednoho dne ho ale žena zahlédne, a dokonce ho osloví. Oblíbeným místem andělů je knihovna, a právě tady se Maggie opět setká se Sethem, jenž ji upozorní na svou oblíbenou pasáž v Hemingwayově knize. Stráví spolu příjemné chvíle, které Maggii přinesou tolik potřebný klid na další operaci. Pacientem má být poživačný pan Messenger, který k Sethově překvapení vycítí jeho přítomnost a řekne mu, že se ještě nechystá zemřít. Také býval andělem, ale z lásky k současné manželce se rozhodl být člověkem… (TV Nova)

lennyd

Na světě má každý svoji úlohu. A úlohou anděla Setha (Nicolas Cage) je odvádět duše čerstvě zemřelých tam, kam patří. Když ale jednou vidí snahu doktorky Maggie Rice (Meg Ryan) o záchranu svého pacienta, bláznivě se do ní zamiluje. Pan Messenger, další z pacientů Maggie se Sethovi svěřuje, že dříve také býval andělem, a že existuje možnost jak se stát člověkem... Město andělů je hodně zvláštní film. Že Meg Ryan je pro hlavní role romantických filmů jako stvořená není pochyb, ale tentokrát mi zde seděl i Nicolas Cage (jeho standardní výraz pro anděla dokonale padl). A navíc jim to spolu hodně moc slušelo. Co mne trochu zklamalo byl konec filmu - takto by romantické filmy končit neměly, opravdu ne. Ale to už je spíš můj osobní problém :) ()

Pavlínka9

Hodně smutný, citlivý a dost intenzivní film, který zaujímá v mojí top ten jedno z prvních míst. I po více jak 12ti letech od prvního shlédnutí, mě ten film vždy maximálně odrovná, na což jsem vždy ale dopředu připravena...Excelentní soundtrack, který dodává filmu onu "třešničku na dortu". ()

pytlik... odpad!

Jestliže platí, že jen velký herec dokáže udělat film, pak je Cage bez jakéhokoli sporu velkým hercem... Jen málokdo umí jako on změnit tragédii v komédii a naopak. Stačí mu k tomu pouze dva výrazy tváře, kterými vládne - buď rádoby tvrdý pohled, nebo rádoby smutný dojímavý ksichtík. Nic mezitím. ()

Triny

Mám ráda Nicolase Cage, mám moc ráda Meg Ryan.. "Město andělů" je film, který má spoustu krásných a silných momentů, díky kterým jsem mu ochotna odpustit některé (pro mě) slabší chvilky.Poslech hudby při východu slunce, možnost cítit vítr a vodu, pro lásku se obětovat a prostě třeba skočit.. Jen se mi už několikrát stalo, že se tak nechám unést až zapomenu, že nic netrvá věčně...:( ()

OHI

Zajímavé pojetí odlišuje tento film od průměrných romantických slaďáků. Chvílemi trochu nudné, ale za to velice působivý konec. Slabší scénář vyvažují herecké výkony obou hlavních představitelů. Tento film se naprosto liší od Nebe nad Berlínem, a proto myslím, že pojem "remake" není na místě. ()

Mishqo

ono by to mohol byť aj viac než len dobrý film keby tam nebol taký ten výrazný nasilu emotívny presladený otlačok americkej kinematografie...ale soundtrack bol krásny ()

nevermore

Přesladké, neuvěřeníhodné, dlouhé a nudné. Nejhorší je ovšem Cage, coby totální weirdo, s jeho pohledy, jsem jen čekal, kdy vytasí ven z toho kabátu ptáka, a začne mastit. Antisexy a totálně creepy. ()

Sany33

Príbeh: Sem andel co te dostal na povel, ale mám li te vzít do nebe chci z toho neco pro sebe. Mám rád řeč tel, v kapse lubrikační gel a tak mi namaž perute a já do nebe vemu te. Stručne zhrnuté. Herecké obsadenie: Pre Meg je to vysnívaná rola a pre Nicolasa je to zas rovina v akej sme ho ešte nevideli ale celkom mu to sekne. Dobre zahrané. Prevedenie: Slušne rozbiehajúci sa príbeh plný životných právd v rozhovoroch. Cielenie pointy na lekárku je v tomto smere dobré nakoľko sa stretávame s anjelom smrti. Pocity: Prvotné naladenie na Maggienu beznádej a Sethove ľahkovážne pohŕdanie existenciami je dobré ale postupne sa divák emočne stráca a vynára sa milostný príbeh, ktorý končí skôr ako mal čas sa rozvinúť. K tomu všetkému to bolo neuveriteľne uspávajúce od druhej polky a sám seba chválim že som to vydržal až do konca. Pridaná hodnota: Nápad je jedinečný, zvraty sú jedno veľké klišé a finálna pointa je emočne nedotiahnutá. 60% ()

VanTom

Je to doják: Senzitivní anděl se zamiluje do krásné doktorky a vzdá se pro ni věčného života. Pokud nesrovnáváte s původní Wendersovou subtilní verzí (a já si z ní pamatuji snad jenom to, že jsem ji kdysi viděl), můžete si užít i tu doslovnou hollywoodskou (s krásnou hudbou a snovou atmosférou). Přestože tedy přes rameno dohlížející nebeská stvoření chvílemi vypadají jako banda lehce úchylných stalkerů. 7/10 ()

sskrblik

V dnešní době to nepůsobí příliš působivě, byť Milukáš Klec zde aspoň trochu hraje. Myšlenka zajímavá, ale zub času je dosti očividný po technické stránce, byť bych ji nepotřeboval hledat, tak jsou filmy s myšlenkou a staré podobně, ale nepůsobí lacině. Toto lehce ano. ()

Ichabod

Jeden z mych oblibenych romantickych filmu. Nema tolik stastnych momentu a o to vic cloveka dostanou ty nestastne a celkove smerem ke konci je pro mne film obrovskou emocionalni piavici, zvlastne sceny dokreslene dokonalou instrumentalni hudbou od Gabriela Yareda. Hodne vyjimecny film, ktery nadprirozenost tematu drzi ve velmi civilni forme. ()

Spock

Další variace na téma lásky a překonávání problémů s ní spojených. Jsem zřejmě nepolepšitelný romantik, ale i přesto si myslím, že jde o hodně kvalitní snímek, který se tisíckrát uchopené téma snaží podat nějakým novým způsobem. Vztah mezi obyčejnou ženou a andělem? Proč ne. Nicolas Cages je v roli anděla velmi přesvědčivý. Hudba a kamera jsou na romantický film také dost nadprůměrné. Konec se vymyká zaběhnutým zvyklostem o šťastném závěru pro všechny, hlavně on pomohl filmu ke čtyřem hvězdičkám v mém hodnocení. ()

mirec88

Krásny romantický snový snímok, ktorý poteší takých snílkov ako som niekedy ja. Na strednej škole som sa do tohto filmu zamiloval (a nielen doňho, ale aj do jeho hlavnej predstaviteľky :-) Hudba celý film tak krásne zjemňuje, že máte pocit vznášania sa. A to po celý čas... Až do krásne smutného konca, ktorý je na Hollywood nezvyčajný a o to viac si ho cením. ()

D28

Veru takto si ja romantiku nepredstavujem.Ani len filmovú.Príliš veľa nezmyslov a dokola to isté.Slovo "cítiť" je asi scenáristovo obľúbené.Človek sa celý čas nudí, a nakoniec aby ešte aj bol smutný. ()

Kosmik 1

Ale to já si naopak myslím, že Cage se hodí i do romantických filmů, tenhle snímek je tomu důkazem. Anděl smrti Seth se zamiluje do Maggie a stane se kvůli ní člověkem. V zápětí se mu jeho sen rozpustí, ale nakonec zjišťuje, jak příjemné je býti člověkem, jaké to je cítit bolest, ale i pohlazení. Kdo chce vidět pěkný někdy i slzotvorný romantický film s příjemným koncem, mohu vřele doporučit. ()