Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

hlína

Ze přehršle animovaných seriálů z dílny Walta Disneyho mě Gumídci zrovna výrazně neoslovili, jediná postava která mě uvízla v paměti byl výborný Stoupa, jehož charakter potkávám každodenně okolo sebe :o) ()

haWranka

Gumídci méďové skáčou jako míčky gumové... Hmmm, jeden z mých nejmilejších dětských seriálů. Škoda, že už to nedávaj, neviděla jsem to x let... (P.S: Na YouTube je k dostání nekonečné množství verzí ústřední písničky, ta maďarská je úúúžasná :D) ()

Design

Další srdcová záležitost mého dětství. Kdo z vás nefandil Píďovi Brumlovi Babči a ostatním, jako malý sem jim vždy držel palce aby kníže Igora porazili. :-) ()

Armin82

Gumídci a jejich ,,hopsinková šťáva´´ byli společně s Kačerema moji neoblíbenější kreslouni od Disneyho. Mě se vždycky o víkendu tak nechtělo vstávat,ale vidina dalšího příběhu těhle skákajících hopsalů,mě z tý postele prostě vytáhla--->100% ()

Acrobat

Na násilie v dnešných časoch, ktoré sa valí na deti z TV sa robia výskumy, odborné články a diplomové práce v Brne. Nám muselo stačiť toto a ten gumidžús v doteraz existujúcom potravinovom stánku bol na nezaplatenie. ()

Azog

Nejspíš bych to teď nedokázal docenit jako před patnácti lety, ale hopsinkovou šťávu bych si dal :-) ()

xylofonka

Kam se ty milé a roztomilé skákací potvůrky poděly? Teď už si jen sem tam zanotuji z nostalgie a zhrzené touhy po opakování že Méďové skáčou jako míčky gumové, a to je všechno. Jen slzu zbývá setřít. ()