Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

Usir

Méďové skáčou jak gumičky gumové:-))))) to mi tenkrát tlouklo vždy ráno srdce, když jsem slyšel úvodní melodii tohoto seriálu. Ale stejnak jsem vždy měl nejradši stoupu:-) ()

HennessyVSOP

Perfektní seriál, srdcovka mého dětství a okouzlující animace. Škoda že se už takové seriály nevysílají, protože kraviny stylu Pokémon a Telletubbies na které musejí zírat dnešní děti jsou vážně brainwash. Knížo Ignorrrrreeee???? 90% ()

Kybela

"Rázní a smělí a s hrdými čely, chtějí se dělit o zážitky své. Hlubokým lesem se jejich zpěv nese, nebojme se, že jsou nemluvové. Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, Gumídci méďové, Gumídci méďové! " ()

PanJam

Gumkáči to čo robia sa ti zapááááči!!! :D.. Tak na túto rozprávku si pamätám ešte z detstva a rád na ňu spomínam... Vždy som si predstavoval čo keby ten gumidžúš naozaj existoval.. No proste teraz na túto rozprávku rád spomínam a 4 hviezdičky si zaslúži.. ()

mima33

"Gumkáči, to čo robia sa ti zapáči..." --> Tak znela úvodná znelka a ja si ju dodnes pamätám a nemyslím, že ju niekedy zabudnem. Nebol víkend v mojom detstve, ktorý by nezačal sledovaním gumkáčov. ()

Jayk19

Neměli na Duck Tales,ale zase byli o trošku lepší než Rychlá rota.Jako děcko jsem je miloval asi jako každý.Jasných 5 z mé nostalgické vzpomínky.. ()

LencaN

Majstrštyk Walta Disneye. Z nostalgie zhlédnuty teď ve 30 letech všechny řady... klidně si klepejte na čelo, ale je to prostě láska. Tehdy i teď. Je to nápadité. Má to šmrnc a grády. Přitom si to udržuje svoji pohádkovost. Vidíme razantní rozdíl mezi gumídky s Klárou, Kryštofem a králem jako zástupci dobra a zlem v podání kníže Ignora se Stoupou a dalšími tupouny. Labyrint podzemních chodbiček v Gumdolí skrývá nejen gumvědnou knihu plnou kouzel a rad, ale spoustu dalšího. Projdeme různé krajiny, poznámé rozličné vynálezy, uvidíme jak Babča vaří hopsinkovou štávu, prohlédneme několik hradů a vyřešíme spoustu nesnází a trablí. Úvodní znělka mi vždy vykouzlí přitroublý úsměv na tváři. Gumídkům se těžko odolává. ()

Jarosh66

...Kouzla a divy jdou staletí s nimi...Tohle je verš, který si pamatuji od malička, a mám takový dojem že už ho nikdy nezapomenu :-) ()

Nessy56

1.Káčerovo 2:Kid, Balú a Rebece 3. Gumkáči Moje obľúbené dysneyovky. A keď som bola malá, som vymýšľala nové dobrodružstvá Kida, Balúa a Rebeky. ()