Gumídci

• USA Adventures of the Gummi Bears (více)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

Série(6) / Epizody(67)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

issoumaila

Ďakujem za to že v "TEJ" dobe neexistovali Bleach, Naruto, FullMetal Alchemist a podobné. Nie som si tak celkom istý, či v tomto smere napredujeme. ()

Evander

Nejoblíbenější seriál mého dětství. Dlužno dotat, že ani po letech neztratil nic ze své krásy a tak i dnes ve volných chvílích nejeden díl s chutí zhlédnu. ()

Besyn

Nápad s hopsinkovou šťávou je,vsadím vlastní boty,ukradený od Asterixe,ale co,zábava to byla maximální. ()

-soch-

Rozhodne jedna z Disneyho seriálových klasík 80. rokov. I keď mňa si niektoré epizódy nezískali, je to celkom v pohode. Občas mi to pripomína Šmolkov a ich dobrodružstvá. Na Slovensku k tomuto seriálu vyrobili dabing začiatkom 90. rokov v Redakcii prevzatých programov na Kolibe. V hlavných úlohách, v slovenskom znení: ZITA FURKOVÁ, PETER KRAJČOVIČ a IVAN ROMANČÍK. Réžia slovenských dialógov: JULIANA ĎURIŠOVÁ ()

Kremik

Možná tady pramení moje láska k fantastice. Méďové, kteří by přeprali i strýčka Skrblíka v boji o dolar, a to už je co říct:) Asi moje nejoblíbenější pohádka dětství, na kterou se rád kouknu i dnes. ()

chrispe

No nemůžu jinak než za pět! Gumídkovská parta (ještě dnes někdy v hospodě vzpomínáme na jejich jména - Babča, Brůča, Brumla, Bára jsou ještě v pohodě, ale na Bíďu mám vždycky problém si vzpomenout), kníže Igor (nevím, proč vždycky říkáme Ignor :D) a samozřejmě Stoupa a tupouni :) často jsme si hrávali, že máme hopsinkovou šťávu a vůbec. Pěkný vzpomínky. ()

odmocnina

Sú dobrí a statoční, rýchli a smelí, bystrí a verní, to svet o nich vie. Ženú sa lesom a pieseň im velí, medvedia pieseň už zďaleka znie! Kam sa hrabú tie dnešné rozprávky od Disneyho... ()

papaguy

Jako dítě jsem to nesnášel. Tuťu ňuňu. Na pomyslém kýčometru dosaženo téměř maximálních hodnot. Tohle předčí snad jen starostliví medvídci. ()