Pomsta

• USA The Protégé (více)

Anna (Maggie Q), kterou jako dítě zachránil a vycvičil legendární zabiják Moody (Samuel L. Jackson), je nejtalentovanější placenou vražedkyní na světě. Když je však Moody - muž, který pro ni byl jako otec a naučil ji vše, co potřebovala vědět o důvěře a přežití - brutálně zabit, Anna přísahá pomstu. Jakmile si s ní tajemný vrah (Michael Keaton) začne hrát na kočku a myš, jejich konfrontace se stane smrtící. (HBO Europe)

jethrotull

Uplna pohodovka a dokonca aj miestami s humorom. Aj ked filmy s prehnanymi akciami nemam rad a seru ma,pri tomto mi to vobec nevadilo,dokonca bavilo. ()

Zaks

Vcelku fajn akčňák odohrávajúci sa na zaujímavých lokáciách so sympatickými hercami, ktorý jednotlivo hrali famózne, žiaľ, spolu im to moc neladilo. Najmä k Maggie Q sa Keaton vôbec nehodil, tam mal byť niekto mladší, takto to vyzeralo dosť zvláštne. Ako fánušik žánru, ale jednu nadhodnotenú * pridávam navyše. ()

McGuffin

Nájemná vražedkyně s postavou třasořitky Anna přijde o svého vraždícího učitele The Protégé. Což si zaslouží profesionální pomstu, kteréžto se gaunerům, co si troufli na gaunera, dostane ve Vietnamu a tak porůznu od třasořitky vrchovatě. Když to publikum chce, tak mu to scénář Richarda Wenka dal. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Merotren

Fajn akční jednohubka s dobrými charaktery (Keaton si to docela užívá), pěkně natočena a celkem svižná. Škoda totálně průměrného a nezajímavého příběhu, pramálo akčních scén a totálně provařeného a neuspokojivého finále, které vůbec ani jako finále nevypadá a jenom si u něho řeknete "a to je jako všechno"? Snad bude do třetice všeho dobrého a Campbell dostane znovu na starost první bondovku s novým hercem, i když je to jen zbožné přání. 6/10 ()

Tempter

Akční hlubokomyslná freska s historickými přesahy a tvrdou kritikou amerického imperialismu, která se dá shrnout do jediné myšlenky: Starý bílý chlap, pro kterého už není na této planetě místo, si nechá nakopat p...l od 40 kg ženské (mimochodem, na tu jedinou mělo smysl se koukat) jenom proto, aby si ještě aspoň jednou smočil. Obrazně i doslova. To druhé bylo zcela proti přírodě. ()

darius1706

Tak z filmu jsem pochopil hlavní režisérovo poselství, a to, že i po sedmdesátce není čas házet flintu do žita a je šance, po patřičném nadopování viagrou, ukecat i velmi slušnou milfku. To je totiž asi jediná věc, které se z toho filmu dá jakž takž uvěřit. Tomu bitkaření, co tam dubléři za Michaela Keatona předváděli, tomu se fakt věřit už nedalo - se vším respektem, který k MK chovám. A to samé platilo i o Maggie. Robert Patrick si poslední dobou švihá ty samé role, bylo to jak přes kopírák, jako v Peacemakerovi. Na druhou stranu to bylo tak miloučké, že to vlastně i celkem drželo pohromadě. Být to první film tohoto žánru, hodnotil bych i výše - ale bohužel tohle jsem viděl už snad stokrát. Takže závěrečné resumé - film určitě pobaví, nenaštve, celkem slušně se na něj kouká. Tak proč ne. ()