Dobrý voják Švejk

• Slovensko Dobrý vojak Švejk (více)
TV spot

Scénář:

Karel Steklý

Hudba:

Jan Seidel

Rudolf Hrušínský, Eva Svobodová, Josef Hlinomaz, František Filipovský, Miloš Kopecký, Svatopluk Beneš, Božena Havlíčková, Felix le Breux, Libuše Bokrová (více)

Nejznámější filmová adaptace satirického románu Jaroslava Haška v sobě spojuje nadčasový lidový humor a břitkou ironii, jež necílí zdaleka jen na nesmyslnost válečné mašinerie. Svérázného hrdinu, který se pro horlivé plnění příkazů nadřízených stává pohromou pro své okolí, ztvárnil ve filmu, vizuálně inspirovaném knižními ilustracemi Josefa Lady, nezapomenutelný Rudolf Hrušínský. (NFA)

bernau84

Tak především - film nemá moc společného s knihou! scény na sebe navazují ale doopravdy ne tak jak by měly... kolikrát nevíme co se stalo protože to by člověk musel číst u filmu knihu , vyhodí ho z blázince a hned de zase na policii a skutečně nám neřeknou proč (kvůli guláši,přeci nepude domů hladový ne?)- snad ty scény i natočili ,ale vystřihli tak necitlivě že se spousta příběhu vyhodila a nepoužila. Nejlepší pasáže knihy tam vůbec nejsou - často je to tak škrobené že by se musel Hašek obracet v hrobě - podle některých uživatelů je švejk naivní blb , a možná to tak i podle filmu může vypadat ale opak je pravdou (i když génius taky asi ne , naivní dosti ztuha) to jsou naivní blbové spíše diskutující co toho moc nepochopí, stačí si přečíst knihu a nekafrat soudy .... Pan Hrušinský ho podle mě zahrál dobře a i ostatní herci nebyli špatní ... jen se více držet předlohy a nevypouštět to podstatné... ()

shimik

Vždy se těším na Vánoční čas, protože vím, že opět budou dávat mého milého vojáka Švejka ...Hrušínský skvělěl zahrál, ale na Kopeckého neměl nikdo... Absolutně dokonale zahraná vedlejší role... Ve druhém díle zas vede Filipovský ... ()

Fraktální

já nevím jestli tohle může bejt ještě vůbec překonaný??? Jak by to natočil někdo v dnešní době??? máme tu vůbec tak dobré a hlavně uvěřitelné herce??? nestala by se z toho fraška v hlavní roli s Liškou? (dej mu panbůh věčnou slávu, lišku mám rád, ale všechny blbce hraje prostě on) ()

Candyman6

Rudolf Hrušinský je Švejk jako by z knihy vylezl a toto zpracování je nejlepší jaké zatím je a myslim, že lepší už asi ani nikdy nebude. ()

Zrcadleni

Celková dobrá nálada tohoto filmu nemůže být zpochybněna, herecké výkony jsou fascinující a tím nemyslím jen pane Hrušinského....Kopecký je geniální, no ne? K dokonalosti možná přispívá i fakt, že to autor vše bral tak nějak lehkovážně, když to sepsal u pár (set) láhví dobrého moku. Každý rok se rád znovu podívám ()

Mr.Wries

Tohle se prostě nedá překonat:-) Můj jeden z neoblíbenějších filmů vůbec, spolu s Poslušně hlásím určitě neoblíbenější z žánru komedie. Ty hlášky jsou prostě nesmrtelný a herecké výkony ? --- No comment. Dnes už takové české herce prostě nemáme a mít nebudeme, je prostě jiná doba... ()

padlar

Každé Vánoce se na tento film těším jak malej kluk. Hrušínský je výborný. Jak zde již několikrát bylo zmíněno, výborný je také Miloš Kopecký v roli "feldkuráta" Katze. ()

Adhemar

Není to srovnatelné s knihou. Je to daleko lepší! A Švejk bude už prostě vždy Hrušínským a Hrušínský Švejkem. ()

chemik11

Neuvěřitelný film, ani po miliontém zkouknutí neomrzí. Supr komedie, hlášky, skvělé scénky, prostě paráda. Jeden z nejlepších českých filmů, opravdu! ()

Brain32

Klasika :-) tady nejde hodnotit jinak, ovšem znám dost lidí, kteří se u filmu ani jednou nezasmály (já jsem přesně opačný případ) ()

insky

Tomuto som proste nikdy neprišiel na chuť a tento český humor mi príde taký, slušne povedané prízemný. Tento vojak švejk robí zo seba takého debilka. ()

lenoch

Je zajímavé, že Švejk je často považován za blba, vychcánka předstírajícího blbství aby měl z toho prospěch, nebo za typickou českou povahu. Podle mě je to postava mnohem hlubší - je to ten, kdo vidí absurditu a blbost lidské společnosti a má vášeň k vytváření absurdních situací. ()

lineker

I když jsme někde četl či slyšel, že tato verze Švejka není zrovna co se předlohy týká ta nejvěrohodnější, jelikož tomto zpracování ze sebe češi prý dělají ještě větší blbce než doopravdy jsou. Pro mne je ovšem Švejk v podaní Rudolfa Hrušínského doživotně nepřekonatelný a jsem přesvědčen, že tu a tam proklamované české švejkovství nalezlo svůj prapůvod právě v tomhle snímku. ()

onevoice

Už ani neviem koľkokrát som to videl. Stále sa smejem ako idiot. Tak priblblý ksicht môže vystrúhať len Hrušinský a časť keď je spolu s Kopeckým to je proste klenot českej kinematografie. Absolútna topka. Musím priznať, že kniha je lepšia ale nie oveľa. ()