„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ – tak se vám znovu představí Josef Švejk. Setkáte se s ním při cestě na frontu i přímo v bojové linii. Můžete sledovat slavné Švejkovy vlakové příhody na jeho cestě k marškumpanii do Českých Budějovic, putimskou anabázi a jeho odjezd na frontu. Nechybí Švejk jako falešný ruský zajatec, ani scéna, v níž je poručík Dub přistižen ve veřejném domě… Rok po velkém úspěchu Dobrého vojáka Švejka natočil režisér Karel Steklý další příhody tohoto hrdiny. Ze slavného románu Jaroslava Haška opět vybral nejcharakterističtější historky. Vedle vynikajícího Rudolfa Hrušínského v titulní roli se vám i tentokrát představí řada výborných českých herců – Svatopluk Beneš, Miloš Nedbal, Jaroslav Marvan, Jaroslav Vojta, Fanda Mrázek a František Filipovský. (Česká televize)

pytlik...

Stejná kvalita jako u prvního dílu. Závěrečná věta, kdy se Švejk s ostatními vojáky dostane pod palbu a zařve: "Co blázníte, vždyť jsou tady lidi!", je jak pěst na oko, ke Švejkově charakteru se vůbec nehodí, v knize se nenachází, ale chápu, že režisér nějak film zakončit musel. Pobavila mě recyklace herců, kteří v prvním dílu hrají jednu roli a tady úplně jinou, jako je Fanda Mrázek a František Filipovský. ()

noriaki

Druhý díl se mi líbil víc než první. Je dotaženější a především konečně vystihuje ducha knihy. Bohužel většina scén je slabších než ty z jedničky. Respektive jen málo jich je proslavených a výstižných hlášek tu také tolik není. Výjimkou je snad jen epizoda z četnické stanice, mohutně tažená výborným Jaroslavem Marvanem. Excelentní Hrušínský a napůl pohádková výprava je tu pořád, takže není co řešit a přidávám jednu hvězdičku. ()

swe

To co jsem napsal o prvním dílu, bych zde mohl zkopírovat. Dvojka se nese v naprosto stejném duchu. Ještě čaj s rumem...víc rumu....... ()

morena.jea

"Švejku, jak dlouho myslíte, že bude ještě tahle válka trvat? ... Patnáct let. Protože jednou už tady byla třicetiletá válka, dneska jsou lidi o polovičku chytřejší. To znamená třicet děleno dvěma je - patnáct." ()

pursulus

Mé hodnocení obou dílů Steklého "Švejka" (první díl pod názvem "Dobrý voják Švejk" byl natočen v r. 1956) a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Pokračování klasiky Dobrý voják Švejk Poslušně hlásím je dokonce ještě lepší a vtipnější. Velice zajímavé je i pozorování, jak jsou stejní herci z prvního a druhého filmu postaveni do jiných rolí. Prostě nestárnoucí dílo. ()

FrajerTom

Myslím, že s tímhle výsledkem by byl spokojený i sám Jaroslav Hašek..to je prostě nádhera. Možná i o trošku lepší než první díl. ()

mirec88

Pokračovanie v ničom nezaostáva za prvým dielom, takisto ako kniha je perfektná je perfektný aj film. Výbuchy smiechu a Švejkove hlášky a (pre)činy sú neprekonateľné!!! ()

vyfuk

Velice nádherný film, který odkazuje na Dobrý voják Švejk. Nejlepší Švejk je Rudolf Hrušinský. Velice mě zaujala Švejkova teorie o válce: ,,Jednou tady byla Třicetiletá válka, dneska jsou lidi o polovičku chytřejší, takže to máme 30:2 = 15..." Český lev: - Herecký výkon v hlevní roli - Svatopluk Beneš - Scénář - Nejlepší film ()

Autogram

Je to rovnako dobré, ako predchádzajúca časť, možno o trochu menej zábavné. Kopeckého feldkuráta Katza prekonať nebolo možné. Nesmrteľné hlášky prichádzajú jedna za druhou. –––– Poslušně hlásím, že jsem zase zpátky. –––– Co blázníte, vždyť jsou tady lidi! ()

mcleod

Druhý díl filmového Švejka je vlastně velmi podobný prvnímu, jde o občas vtipný, ale spíše odpočinkový film, u kterého může divák "vypnout" a jen sledovat. Celý se ale odehrává během cesty na bojovou frontu. Válka není moje zrovna příliš oblíbené téma a vzhledem k tomu, že mě film příliš nezaujal ničím jiným, zdál se mi druhý díl o něco slabší než první. Navíc mě nepříjemně překvapily nepovedeně přehrávané postavy, především Svatopluka Beneše v roli nadporučíka Lukáše, kterých jsem si v prvním díle buď nevšiml nebo se povedlo ho natočit o něco lépe. ()