ancientone

Mám chuť priniesť tlstú čiernu fixu a pričmárať tomuto arci-filmu ešte aspoň dve hviezdičky. Ešte som s tebou neskončil...Film vystavaný z narážok na iné filmy, kult kultov, možno film filmov, určite ikona post-moderny (a niečo ako boh v post-moderne konkrétne filmovej) s výnimočným zmyslom pre humor, detail, svieži prístup vystavanie atmosféry a vyšperkovania jednotlivých scén do absolútnej geniality - jednotlivé scénky z filmu fungujú ako malé filmy samé o sebe. Ich perfektným nelineárnym prepojením Tarantino sfilmoval svoju lásku k filmu, tá sa následne stala jednou z najväčších ikôn filmu. ()

Will_X

"Takže. Teď vypadneš ven a řekneš: "Dobrou, byl to krásnej večer". Vyjdeš ze dveří. Nastoupíš do auta. Odjedeš domů. Vyhoníš si ho a hotovo. Šmitec." Naprosto geniální film...http://goo.gl/RrLFT2 100% ()

luka4615

Mistrovské dílo mistrovského režiséra. Víc netřeba dodávat. „Well, there's this passage I've got memorized that sort of fits this occasion. Ezekiel 25:17. The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of the evil men. Blessed is he who, in the name of charity and goodwill, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper, and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee!“ ()

Sawy

"Whose motocycle is this?" "It's a chopper baby." "Whose chopper is this?" "Zed's." "Who's Zed?" "Zed's dead baby,Zed's dead." Myslím,že nahláškovanější film už nikdy nikdo nenatočí.Tarantino tímhle filmem šokoval a změnil filmový svět.Nechronologicky uspořádaný příběh o několika kapitolách,které se navzájem prolínají a doplňují by nebyl zas až tak superoriginální nápad,ale způsob,jakým je natočený,je prostě dokonalý.John Travolta měl velké štěstí,že kývl na roli nájemného zabijáka Vincenta Vegy,protože jeho kariéra se v té době nacházela dosti v útlumu a z tohohle filmu žije prakticky dodnes.Pro Umu Thurman byla role Mii průlomové,podobně jako pro 'Bad Motherfucker' Samuela L. Jacksona role Julese,který je nejvíc cool postavou celého příběhu.Bruce Willis zůstává tak trochu v jejich stínu,ale pořád je to ten starý dobrý Bruce,který musí každého zachránit.A to je jenom dobře.I do nejmenších rolí byli obsazeni špičkoví herci,například nezapomenutelný Wolf v podání Harveyho Keitela,jako vždy šarmantní Christopher Walken,Ving Rhames nebo Tim Roth.Je to zkrátka bomba.Zábavnější film by člověk hledal dost dlouho,přesto není z mých úplně nejoblíbenějších.Mám ho rád,viděl jsem ho čtyřikrát,ale do TOP 10 si ho dávat nebudu.Přesto je to naprostý Quentinův vrchol,kterým si nasadil laťku až příliš vysoko a teď se obávám,že ji nebude schopen přeskočit.Ale to neznamená,že bych si to nepřál.Tak hodně štěstí,Quentine! 95 % ()

Lucasion

pulp /'p&lp/ n. 1. A soft, moist, shapeless mass of matter. 2. A magazine or book containing lurid subject matter and being characteristically printed on rough, unfinished paper. Tarantinův Opus. Je potřeba něco více dodávat? Nebo jednoduše říct, že větší kultovka než Historky z podsvětí není? Pulp Fiction je jednoduše film, který pokud nemáte rádi, tak zkrátka nemáte rádi filmy. Quentin Tarantino, ten mladý kluk z videopůjčovny dává dohromady partu skvělých herců, aby mu přes kamerou odříkávali parádní dialogy a hráli přímo božsky. Těžko je Travolta někde víc k sežrání, Jackson aby měl větší charisma, Willis více drsnějšího výrazu a Thurman aby byla někde více sexy. K tomu výtečný Tim Roth a Harvey Keitel. Divák si film užívá i po stém shlédnutí. Jednoduše proto, že geniální scénář a podávání příběhu je znovu ještě geniálnější a přijatelnější než kdykoliv předtím. Dialogy v autě, monology u jídla, scény z kufru a hlavně naprosto úchvatný soundtrack. Film má jeden z nejdokonalejších filmových soundtracků v celé historii filmografie. Fanoušek z videopůjčovny opět řádí a film tak zní znovu a pokaždé jako luxusní auto plné nadupaných koní po route 66. Nikdy nezapomenu, když mi moje maminka přinesla domů kolektorskou edici soundtracku na originálním cd. Dodnes jí za to miluji. Nikdy nezapomenu, když mi tatínek daroval pod stromeček originální dvd sběratelské edice filmu. Dodnes ho za to miluji. Tarantina miluji za to, že dal světu jeden z nejúchvatnějších filmových zážitků. Film tak kultovní, až to z něj stříká na každou stranu. Film tak narvaný kultovními hláškami, že kdo je nezná, tak jako by nebyl. Film tak perfektní, že ten kdo ho nemá rád, tak jednoduše nemá rád filmy. Pulp Fiction aneb je potřeba něco více dodávat? "And you know what they call a... a... a Quarter Pounder with Cheese in Paris? - They don't call it a Quarter Pounder with cheese? - No man, they got the metric system. They wouldn't know what the fuck a Quarter Pounder is. - Then what do they call it? - They call it a Royale with cheese. - A Royale with cheese. What do they call a Big Mac? - Well, a Big Mac's a Big Mac, but they call it le Big-Mac. - Le Big-Mac. Ha ha ha ha. What do they call a Whopper? - I dunno, I didn't go into Burger King." (100 %) ()

Shaqualyck

Moje nejoblíbenější "Tarantinovka" mě okouzlila naprosto geniálním scénářem, povedenou sestavou bizarních figurek a příjemně vysokou koncentrací kultovních hlášek, které jsou dnes už nedílnou součástí světové popkultury (stejně jako celý film). Výborné obsazení, úžasně vypointované dialogy, skvěle namíchaný soundtrack - to všechno funguje na jedničku. Po "Gaunerském" debutu se nám tak maniak z videopůjčovny předvedl v plné síle a nesmazatelně se tímhle krvavým sýrovým čtvrtlibrákem zapsal jak do dějin kinematografie, tak do srdcí filmových fanoušků na této planetě. Díky Quentine! ()

Handle

Asi si koleduju o ukamenování, ale víc prostě nedám. Na začátek Vám však můžu říct, že si spíš já připadám jako hovado. "Kult s velkým K", "legenda", "genialita"... Příjde mi, že jsem viděl jiný film, protože pro mě na tom filmu nebylo zajímavýho vlastně nic. Neustále jsem se snažil najít "genialitu" v kdejakým dlouhým rádoby cool drsným dialogu, přitom jsem nějakou zajímavou pointu našel asi jen třikrát. Humor tedy OK, někomu to může přijít vtipný a párkrát jsem se taky zasmál. Takže ano, má to PÁR světlých momentů, ale trvá to DVĚ A PŮL HODINY, to je trochu málo pozitivního a ještě na filmu, co dostává plné hodnocení! Fakt jsem už čekal na konec, který mě mimochodem pak už ani nezajímal a vlastně ani nebylo proč. Dále také stojí za zmíňku žánr "Krimi/Thriller". Většina chválí spíše černý humor, no a není se ani čemu divit, protože já tam žádnou atmosféru, co by se blížilo thrilleru opravdu neviděl. No, asi nejsvětlejší stránkou je soundtrack, který je fakt dobrý. Dát Pulp Fiction 1* jako třeba nějakému TV filmu, co dávají na Barrandově, může být pro někoho asi silné kafe, ale mě to TAK NUDILO, že nemůžu jinak. Opravdu neskutečně přeceněný film. PS. Nestává se mi moc často, že takhle odepíšu uznávaný film. Když už se to ale stane, stejně dokážu pochopit, co těm lidem na tom přišlo dobré apod. Tady na to ale paradoxně opravdu nemůžu přijít... Klidně mi dejte vědět, v čem jsem mimo, já budu opravdu rád... Většina z Vás tu totiž stejně píše jen ty slova typu: genialita, kult, skvělé dialogy apod... ale v čem?! ()

TheJokerCZ

"Oh man. I shot Marvin in the face." Kultovní záležitost. Nejelepší Tarantinův film, který jsem viděl. Nezapomenutelné a legendární hlášky."English, motherfucker, do you speak it?" Skvělé herecké obsazení v podobě Travolta, Jackson, Roth, Thurman, Willis,... "Say 'what' again. Say 'what' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time!" Perfektní scénář, skvělá hudba a dialogy. Nevím co dál napsat, je to prostě geniální! "Jules, if you give that fuckin' nimrod fifteen hundred dollars, I'm gonna shoot him on general principles." 10/10 ()

Gary

Tarantino ve své doposud nejlepší formě. Je to brutální, je to vtipné a je to cool. Travolta s Jacksonem jsou nezapomenutelná dvojka. Harvey Keitel ve své životní roli. A ty dialogy. NEJLEPŠÍ FILM VŠECH DOB !!! (pro mě) ()

ScarPoul

Film, ktorý definoval žáner, čo je celkom zvláštne pretože práve tento film je spojením rôznorodých žánrov a charakterov. Každopádne sa jedná o film, ktorý by nemal újsť pozornosti nikoho, kto je uchvátený niečim tak strašne rôznorodým a komplexným ako je film. Nechcem tu hlásať chvály ani písať všade že je to kult, pretože to tu napísali iný. jediné čo chcem na Pulp Fiction povedať, je že ma nikdy nezačalo nudiť a je to univerzálny film, ktorý dokáže stále prekvapiť aj po 20 zhliadnutí. Stále mám z neho iný pocit. Niekedy dobrý, inokedy nie, ale baví ma sledovať každú jednu sekundu tohto pomyselného vrcholu Tarantinovej tvorby. ()

hendrich6

Legendární film,který je povinnost vidět a který se mi snad každým zhlédnutím líbí víc. Úžasný herci,skvělej příběh,výborný dialogy a jeden z nejlepších soundtracků - Pulp Fiction je jeden z nejzásadnějších filmů a pro mě ten vůbec nejoblíbenější - 100 % ()

Pepy

Hodně jsem se rozhodoval jak to ohodnotím, jestli je to na čtyři* nebo na pět, nakonec jsem musel dát pět už kvůli velkým jmen. Herci se tu skvěle předvedli Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Uma Thurman a hlavně jsme mohli spatřit úspěšný comeback Johna Travolta. Navíc bych měl zmínit jméno Quentin Tarantino, u kterého si myslím, že je to jeho nejlepší dílo. Výborně sepsaný scénář a hlavně dobře nadabovaný, pokud se nemýlím tak Václav Vydra byl opravdu skvělý. Slušné hlášky na úrovni, ale byli tam i místa nudného kecání, při kterých jsem usínal. Je mi docela divné, že takto, už celkem starý film, ale za to velmi známý jsem shlédnul až teď. Nebyl na něj čas, ale jsem rád, že jsem si na to udělal větší chvilku, protože jsem si ti mohl příjemně vychutnat. Některé pasáže jsem nechápal, ale o to více jsem ,,doufám" pochopil. A je mi jasné, že jak už zmiňoval POMO, by bez tohoto snímku nemohlo být CSFD. P:S Určitě jednu věc jsem si zapamatoval a na kterou jsem se vždy těšil. ,,Pasáž z bible". ()

Lacike

Film z ktorého si pamätám najviac hlášok, ktorý nám priniesol novú režisérsko-scenáristickú hviezdu Q.Tarantina, inšpiroval desiatky a desiatky nasledovníkov, ukázal nám, že chronologický dej je zbytočnosť, zrodil najcool bad ass motherfuckera S.L. Jacksona (Jak to, že dodnes nemá Oscara? Asi je na také ocenenie príliš cool), spôsobil jeden z množstva comebackov Johna Travolty (s účesom, ktorý som mal na strednej), prvýkrát nám ukázal Willisa bez vlasov (s účesom, ktorý budem mať ak mi začnú riednuť vlasy), Umu Thurman s čiernymi vlasmi (tej to tu tak sekne, že sa z toho idem zblázniť) a mnoho a mnoho ďalšieho. Málokto neprišiel Pulp Fiction na chuť. Takému jedincovi odkazujem, aby zmizol. Když zmizíš, budeš zmizelej, nebo tě zmizim já, na ČSFD jsi prostě skončil. Bereš? ;-) Edit 2019: po dlhých rokoch som si to pustil znova a zase som tam našiel nové popkultúrne odkazy, ktoré som predtým nepobral. Najväčším kladom Pulp Fiction oproti niektorým ďalším Tarantinovým filmom je ten, že funguje perfektne aj bez znalosti tých odkazov. A na moje potešenie som bol z neho aj po rokoch nadšený rovnako ako keď som ho videl ako pubertiak. Skúsil som si pustiť pár dialógov v originály, ale na CZ dabing a jeho hlášky som asi už príliš zvyknutý, takže ostanem naďalej pri CZ znení. Každý jeden herec tu bol fantastický aj na ploche pár minút a najviac ma na filme baví pohodový záver a to napriek tomu, že nie všetky postavy sa dožijú konca ak by sme si film pustili chronologicky. Ale v tomto zostrihu to absolútne nevadí. Tarantino bol behom písania tohto filmu génius. Nie je tam minúta ktorú by som vyhodil alebo zmenil. Je mi ľúto ľudí, ktorý tomuto filmu neprišli na chuť a nezažívajú extázu pri jeho sledovaní. Snáď to zažijú pri nejakom inom filme. 10/10. ()

Genero

To by mě zajímalo, jak Travolta s Jacksonem mohli přistoupit nějakýmu šmírákovi z videopůjčovny na to, aby si nechali na hlavě udělat takovýhle atrakce a hráli s tím ve filmu. Fakt už blbnou na kvadrát a vezmou všechno. Taková slova jsem použil, když jsem před lety zaregistroval první plakáty na tenhle film. Pak jsem ho viděl a shledal, že odpověď na moji otázku je prostá: přečetli si scénář. Uff, takhle nabušený text v ústech takových herců hrajících takové postavy jsem do té ani od té doby ve filmu neviděl. Jeden z mých soukromých kultů. ()

maseer2

kultovní film napěchovaný především černým humorem - u žádného jiného filmu se mi zatím nestalo, abych se smál jako blázen při scéně, kdy jeden člověk zastřelí druhého :-P ()

ProjectAlice

Majstrovské dielo. Vynikajúce herecké obsadenie, scenár, HUDBA... proste všetko. Asi najviac ma bavia scénky s Bruceom Willisom. Scény ako ,,vyberanie tej správnej zbrane v obchode" sú proste nezabudnuteľné, príbeh pekne do seba na konci zapadne a jediné čo tomu chýba je numero 2. ()

PROROK14

Tak som si to po rokoch pozrel aj druhý krát, tentoraz už ako ostrieľaný divák. Tento film nemá čím uraziť, ide len o to, do akej miery sa vám bude páčiť. Oceňujem výkon Travoltu a L. Jacksona a tiež malú hereckú úlohu pána režiséra. Tiež sa mi veľmi páčila delikátna rolička Harveyho Keitela a krátky výstup Walkena. Nesmiem zabudnúť scénu, kde Uma tancuje na pesničku Urgeho Overkilla - Girl You'll Be a Woman Soon. A keď sa nad tým zamyslím, tak by som mohol pokračovať ešte zopár riadkov vypisovaním dobrých scén, ale to by som asi vypísal 90% filmu. U mňa 85% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra