Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

campix

Nejsem fanouškem těchto remaků, které jsou prakticky jedna ku jedné okopírované. Já v tomhle nevidím úplně přidanou hodnotu. Trošku to pochopím, když Hollywood vezme úspěšný film nějaké filmařsky malé země a udělá remake pro širší publikum. V tomto případě mi to ale hlava nebere. Italský originál byl ve své době svěžím vztahovým dramatem odehrávajícím se na malém prostoru. Česká verze je ale zkopírovaná téměř jedna ku jedné. Nedostaneme nic navíc. Tomuhle nejde úplně fandit. ()

Juto

Videl som niekoľko verzií tohto filmu, vrátane talianskeho originálu. Táto česko-slovenská verzia je úplne totožná s talianským originálom, napriek tomu som sa zabával. 6/10 ()

Pajky3

Viděl jsem italský originál a tak už jsem byl ochuzen a twist, který přichází v závěru. Nicméně i češi to zvládli obstojně zpracovat. V obsazení mi nikdo nevadil a docela příjemně se na to koukalo. ()

angel74

Viděla jsem italský originál Naprostí cizinci i francouzský remake Le Jeu a s potěšením mohu říct, že česká verze této brilantní konverzační dramedie se mi líbila skoro stejně jako původní film, přestože chyběl moment překvapení. Ačkoliv byli prakticky všichni herci dobří, musím přece jen vyzdvihnout výkon Martin Hofmanna, který všem ujel o parník. (75%) ()

LasT_Olt

Je to pěkně zamotané. Muž 1 a Žena 1 pozve na večeři pět dalších přátel. Muž 1 má skvělý vztah s dcerou, ale Žena 1 nee, dcera o vlastní matce smýšlí jako o blbé krávě. Muž 2 podvádí svou Ženu 2 s nějakou zvrhlou mladou holkou a tak si vymění mobil s Mužem 4, který před všemi skrývá že je gej. Když to praskne, všichni si o Muži 2 myslí že je gej a že Muž 4 je zvrhlík, ale ve skutečnosti je to přesně naopak. Do toho se dozvíme, že Muži 2 vzali před rokem řidičák protože ožralý srazil a zabil člověka, ve skutečnosti to ale vzal za svou Ženu 2, která by šla rovnou do lochu a její děcka by na plno věděli, že je alkoholiška, která si neumí hlídat svoji hladinku. Teď pozor. Do všeho se nám zamíchává poslední pár, Muž 3 a Žena 3. Nakonec praskne že Ženě 3 volá její bývalý a chce s ní jak sám říká šukat. Muž 3 je velmi rozčílený, ale sám má několik kostlivců ve skříni. Ve skutečnosti čeká dítě, ale ne se svojí Ženou 3, ale se svojí podřízenou, která je popisována jako potetovaná štětka s umělýma kozama. Malinký zvrat přichází ještě když je naznačeno, že nespí jen se svojí Ženou 3 a podřízenou, ale dokonce i se Ženou 1!! No kdo by to do něj na první pohled řekl!! Možná jsem na něco zapomněl, všichni jsou tam kreténi, normální je jenom Muž 1 a Muž 4, jejich hříchy jsem jakž takž chápal a nepřišli mi úplně jeblí. Originál jsem neviděl. ()

KajusaK

Velice slabý průměr. Kopie všech předchozích remaků a originálu. Nic překvapivého a herecké obsazení také ne úplně sympatické. ()

NiWi

Docela obstojná komedie / drama odehrávající se v jednom bytě, které však stahuje dolů nedostatečná schopnost režisérky vyvolat větší napětí, a lépe zúročit dramatické situace. Herecky docela slušné, avšak některé situace tahá na bedrech skvělý Martin Hofmann. Pokud neznáte premisu originálu (který je nepřekvapivě chválen o kus více než česká adaptace), pak vás může snímek docela dobře pobavit a překvapit, avšak nic co by se asi nedalo čekat. Bohužel film u mě shodilo finálních pár minut, ve kterých je celý děj snímku poslán totálně do hajzlu bez jakéhokoliv normálního vysvětlení. ()

Lachtaan

Shitstorm dosud nevyřčených tajemství hluboce ukrytých pod našimi displeji vlastně už potřetí a zase téměř totožně. A zase téměř totožně skvěle. Tenhle formát natolik žeru, že u něj naprosto akceptuju bizarní prvenství v ‘nejremakovanějším’ filmu všech dob (originál je pouze 6 let starý a verzí existuje už kolem 13!). Československé obsazení vybráno na jedničku, co ale fakticky kvituju, je snaha o trochu netradiční konec. Někdo ho neocení, mně ale přišel nápaditý. Komedie z našich luhů a hájů, co se za sebe nemusí ani trochu stydět. ()

jedna_vrana

Ach! Po pár minútach som tento film skoro vypla. Je totiž vernou kópiou talianskeho originálu „Úplní cudzinci“ a to je hlavný dôvod mojej nespokojnosti. Stopercentnou kópiou, mám pocit. Hlášky, ktoré som si pamätala, sú použité doslovne. Ale rozhodla som sa dať tomu šancu – veď aj Hamleta hrá každé druhé divadlo a predsa naň ľudia chodia! Pozitívne teda hodnotím výkony hercov a keď som sa snažila predstaviť, že by to bolo natočené podľa českého scenára (neúspešne, celý film som s tým bojovala), tak to bolo zahrané výborne. Nevadila mi dokonca ani Polnišová a Maštalír – asi jedna z jeho najlepších úloh, lebo najčastejšie hráva v podradných TV seriáloch. ()

oveckaoa

Úplně to samé co německá verze , kterou jsem kdysi viděl ani lepší ani horší úplně stejné. Mínusem je nulová hudba a tady to nepůsobí moc přirozeně navíc více jak polovina herců a hereček mluví slovensky a navíc ta tlustá je hnusná už na pohled. Jedna hvězda za Pauhofovou a za tu dceru a občasný humor.  P.s. ten konec je co za píčovinu to jako nikdo nehrál oni měly cizí mobily a vše hrály jakože hrajou? A pak zjistíme, že ten teplý je opravdu teplý tak, že on jediný to nehrál?  60 procent jsem rád, že mě kino tehdy nevyšlo. ()

ecceHOMMO

Vlastne sa mi to páčilo viac než originál: Naprostí cizinci. Určite to bolo aj tým skvelým obsadením, ktoré len dotvorilo fantastický scenár. A prekvapivo mi vôbec nevadilo, že už som vedel čo sa bude diať, ako sa to vyšperkuje a ako to skončí (keďže original som videl skôr). ()

Johnny.ARN

Už to nemalo ten wow efekt, ale vtípky fungovali aj v tejto verzií, naši herci super. Ako komorná konverzačka, ktorá je skvelo vypointovaná a pozerateľná aj v našom prevedení. 3 z 5 ()

Jizni Tlapa

To lepší z české scény! S nepříjemnými sk dialogy, okoukanou Pauhoufovou a překrouceným závěrem....nesrovnávám s originálem...není třeba ()

Mrkvič

Celkem příjemné překvapení. Jen bylo hodně neuvěřitelné, že by taková banda hysterek spolu strávila více než jeden společný večer. Kromě postavy, kterou hrál skvěle Hofmann, byli totiž všichni hodně nereální. Chováním, svými osudy a herci také většinou zrovna neexcelovali. Ale celkem jsem se nadhozenými situacemi bavil a závěr přiměl diváka ještě o filmu více přemýšlet. ()

fabecc1222

Ach ten závěr...Tohle já prostě nemám rád, takhle vodit diváka celou dobu za nos. A úplně si taky podle mého divák není jistý vyznením filmu, a celou jeho myšlenkou, protože na první dobrou vlastně nepochopí, co se děje (Já první myslel, že to celé byla nějaké srandička z dvojice Issová - Maštalír). Kvůli tomu se musí s hodnocením dolu. Jinak ale fajn, jeden byt stačí, k tomu dobré dialogy, dobré náměty na jednotlivé minipříběhy, Malachovský super čeština. Je vidět, že i čistě jen konverzační film dokáže na základě charakterů a mikroscének zaujmout. ()

Hennesy

Pri tomto filme bude kľúčové kto akú verziu videl prvú. Ja sa priznám, že talianský originál som po niekoľkých minútach vypol. Dajako som nebol v rozpoložení a nič mi to nehovorilo. To som vlastne netušil prečo je okolo taký cirkus a každá krajina si točí svoju verziu. Táto česko-slovenská varianta je pre mňa tým pádom prvá a pravdupovediac mi odpálila dekel. Ani mi nenapadlo aký nápad sa za tým skrýva. A už mi je jasné prečo si to všetci chcú natočiť podľa seba. Samozrejme chvála ide na triko scenáru a celé sme to nevmysleli my, ale tým, že tam boli naši herci bolo mi to celé akési bližšie a zaujímavejšie. Taliani boli pre mňa anonymní a tu som bol zvedavý na Táničku, Maštalíra, na Polnišovú nie, ale na Sveťa Malachovského. A zase raz sa ukázalo, že máme dobrých hercov ak majú čo hrať. Hlavne Hoffman bol výborný a Sveťo tiež vytiahol vyššiu ligu. Verím, že pre tých, ktorí videli originál je toto v podstate zbytočné, ale myslím, že sme si hanbu nespravili. Síce na tom autorsky nemáme podiel, ale konečne jeden inteligentný, dobre zahratý, cilvilný, silný film a pre mňa jedno veľké prekvapenie takto na záver roka. ()

bizz_mjc

I když na typ těchto filmů nejsem, klidně bych hvězdu přidal. A není to kvůli znalosti originálu, ale pro skvělé herecké výkony i dialogy. S touhle hořčí než sladkou dramedií mám jen jeden problém. Možná jsem byl nepozorný, ale nepochopil jsem konec. Celá ta plejáda odhalováných tajemství byla hra, nebo se konala výhradně kvůli jednomu muži? ()