Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

Mrkvič

Remake po třech letech? Říkám si proč sakra? originál jsem ale neviděl, tak nemohu soudit a hodnotím tak Viníka bez ohledu na originál. A podívaná je to hodně atmosférická. Až na impulsivnost hlavního hrdiny a jeho některá rozhodnutí nebo vyjednavačské schopnosti jsem se nechal nést zkušenou vypravěčskou rukou režiséra. Finální zvraty byly hodně silné a není překvapením, že takový závěr udělá z průměrného filmu něco víc. ()

Johnny.ARN

Vždy po pár rokoch si nejaký producent povie, že chce natočiť takýto film. Nájde sa aj režisér, obsadenie a premyslený scenár. Ide už iba o to, ako sa to pojme. Toto je one man show Jakea, ktorý sa z nejakého dôvodu veľmi do týchto rolí hodí. Tu si to užil. Hnev, strach, precitnutie, smútok, nervičky na ľudí, všetko nám ukázal. Práca s ľuďmi je náročná, obzvlášť na tiesňovej linke. Film má vlastne dve dejové linky a postupne sa obe odhaľujú. Je ale v kontexte tej druhej linky postava Jakea vykreslená dostatočne? To je otázka, na ktorú asi nie je jednoznačná odpoveď. Na to, že to má 90 minút to bolo solídne nasekané, správne napínavé, ale ... záver ma sklamal. Tam si niekto pustil do tangáčikov a bál sa urobiť ten záver strhujúcejší po všetkých stránkach. A ja osobne som čakal od hlavnej dejovej linky trochu väčšiu zápalku. Pokiaľ ste fanúšikmi takéhoto žánru a prevedenia, tak dostanete nadpriemerné 3 z 5 ()

oveckaoa

Film je remakem Tísňového Volání z roku 2018 originálu jsem dal odpad jelikož mě neskutečně iritoval tohle je lepší v jedné jediné věci a to v té, že mu jednou policistka řekla , že nemají pořád na něho čas a mají i jiné případy v originále to nebylo tuším. Jinak problém přetrvávají Jake je podobně tragický jak ta dánská nula v originále a film je úplně stejný jen v originále tuším to děcko umřelo tady ne. 20 procent ()

Pavlínka9

Dobře, držel mě u toho Jake...už pár let jsem měla Tísňové volání na seznamu a pak se podívám na Viníka? Do háje..mělo to bý opačně...Zajímavý námět, zajímavě podané a dobrá ukázka toho, že svědomí je prostě "věc", která Vám nedá spát a prostě se pak přiznáte....Víc k tomu nemám... ()

hroubek

Hodně povedený remake. Sice nepřináší nic nového, ale Jake Gyllenhaal hraje parádně a jeho výkon je působivý. Dokáže to upoutat pozornost a vzbudit velké emoce a pocit bezmoci. Osobně bych krátil cca o 10-15 minut, aby film byl údernější a nekompromisněji. Originál je lepší, ale tento film vůbec neurazí. ()

JohnSmith

Sice nevím proč má Hollywood potřebu dělat remaky všeho kvalitního, co se v Evropě natočilo, ale budiž. Původní film jsem viděl a byla to pecka. Remake není o nic horší, naopak si myslím, že díky Jakeovi je ještě víc příjemnější. ()

ELBobes

Pokud bych měl tomuto snímku dát nižší hodnocení, než Tísňovému volání, bylo by to jen pro to, že Viník je "až druhý". Neudělám to. ()

Lukyn007

Gyllenhaal film táhne, je skvělý, ale bohužel, remake opravdu výborného dánského Tísňového volání nepřichází s něčím novým nebo originálním. ()

vyfuk

Jasně, tyhle remaky jsou někdy cesta do pekla. Jednoznačně. Proč taky pro americké publikum dělat něco znovu i v horší verzi jen aby nemuseli na film koukat jinak než v ájině. Já vlastně musím  říct s jakou vážností je toto ovšem  podáno. Někdy až moc protože film je de facto jen ctrl+c ctrl+v k dánsoému původnímu filmu, který taky může mít mouchy, ale umí držet onu klaustro atmosféra i vztahy postav jsou trochu uvěřitelnější. Zde je někdy něco navíc, co určitě celou věc obohacuje, stejně tak ale zbytečně je celku ubíráno. Originál zůstane jaký je. To, že tohle dle mého není špatné taky není od věci. Ale jak v čem. ()

mkubalikova

Jake se rozhodně snaží a už kvůli němu zvedám nepatrně hodnocení. Jinak ale ničím překvapivý a po všech stránkách horší remake fantastického dánského filmu. 70% ()

zsn odpad!

90 min jsem u toho seděla na Instagramu. Nenávidím filmy tohoto typu! Jeden herec, jedna místnost, ns_at! Jak můžou takto mrhat hereckým talentem Gyllenhaala, když mohl být jeho čas využit daleko lépe? Ať mi nikdo neříká, že za toto dílo dostal pořádnou výplatu. Toto je film o rozpočtu videa z Canon zrcadlovky. Nemám už ani chuť vidět originál - Tísňové volání z 2018. Jo a Ethana Hawkea nebo Paula Dana nehrozí, že uvidíte. ()

blackkocour

"Halóó, tady Impulsovi.." - "Tak kurva už naposledy, neznám vaše výherní heslo, ale opravdu moji ženě jde o kejhák, někdo se nedopatřím dostal do mýho baráku, a musel mi natřít ruce krví, a..a..asi chtěl, aby to znělo, že viník jsem já, ale kurva..aaa.a, já ji doopravdy nezabil, musíte mi věřit!!" - "Oh, vy vtipálku, omlouváme se, ale opět jste promarnil svoji šanci, snad příště.."  Stát jako jsou Spojené hnáty amerycké, kde je doslova nulová šance nebýt odkráglen feťákem, a když zrovna neřádí v ulicích ozbrojený zmrd, v masce Donalda Trumpety, americká policie si už při desátý svačinový přestávce, z hranolek od mekáče, staví druhý Empire State Building. To byste ale nebyl čůrák, který si 6 hodin v kuse, zahřívá ucho v call centru na záchytce. Je celkem rutina, když vám denně zavolá nějaký honimír, kterého okradla hispánská štětka nebo podprávněný negr, který dennodenně vytáčí 112, našemu Stuartovi, samozřejmě, pod každým jiným jménem, že se omylem dovolal do nouzovku, když chtěl volat do sídla Kuk-klux-klanu, že jim na trávníku sere černoch do trávy, a transparentem si chce hájit práfa. Ale tu jářku, jednou se z toho stereotypu stane komedie, na motivy Sandlera, a zavolá vám ženská, která právě spatřila ufo, a byla unese kosmickou loďí. Film, který si užije, obezitou postižený, sluchově němý, i omezeně tupý křupan. Tipnu si, že 99% uživatelů, co čte tenhle příspěvek, ani nepoznalo, že jsem minulé řádky mírně upravil z recenze Tísňové linky, ale komu to vadí, když dneska každý krade, jak dovede, že, Fuko? Kdyby si moje hlava děravá musela pamatovat slovo od slova z dánského originálu, měl bych hlavu ve velikosti melounu. Každopádně, americký rymejk, či podobná terminologie něčeho, když někdo do minuty na minutu okopíruje celý film, se možná nazývá plagiátem, nebo krádeží, ale nikdy jsem holt nebyl sečtilelý. ()

pavcas

Netušila jsem, že jde o remake, jehož původní verzi jsem už viděla, takže polovinu filmu jsem přemýšlela, proč je mi to povědomý a že to má být novinka...Možná i kvůli tomu mně to úplně nebavilo a nehrát tam Jake Gyllenhall, kterej to celou dobu táhne jak  beran, tak to zhruba v půlce vypnu, obzvlášť když jsem si celkem brzy vzpomněla na plot twist. Tyhle filmy s jedním hercem jsou fakt riskantní, ale tady se prostě jelo podle původní šablony, jen s jiným hlavním představitelem. Škoda, protože Jake má na víc. ()

sedm.1

Originál Tísňové volání jsem neviděl, takže porovnávat nemohu, každopádně tento remake mě lákal ze dvou důvodů. Jednak zpracování ve stylu jedna místnost, jedna fyzická postava a děj odehrávající se telefonní lince, a jednak onu postavu ztvárnil jeden z absolutních top herců současnosti a můj obrovský oblíbenec Jake Gyllenhaal. Jenže oba důvody nenaplnily má očekávání, tudíž můj výsledný dojem je plný rozpaků a rozhodně nemohu tvrdit, že jsem si tuto podívanou nějak vyloženě užil. Ono zpracování, respektive celá zápletka, ještě tak nějak jde, i když tedy také spíš jen chvílemi, kdy sice The Guilty obsahuje vážně napínavé, až strhující pasáže, a to především v prostřední části filmu, stejně tak se mezi ně ale vkrádají i scény nudné, ne-li až zbytečné, za což podle mě může hlavně otravná linka hlavního hrdiny, řešící v ní svůj osobní život. Samotný případ, který řeší po telefonu, má totiž fakt grády, je opravdu napínavý a závěrečný zvrat v něm mě doslova nadchnul, nicméně opakuji, jeho neustálé narušování, v podobě voláním mimo něj, mě pokaždé vytrhlo ze zaujetí, takže zábavnost této podívané nelze označit jinak, než za kolísavou. Zklamaný pak jsem z úplného závěru, který se zvrhl do naprosté plytkosti, zcela se míjející s předchozím dějem, to jsem fakt jako nebral a bohužel se na tom podílel i nemalou měrou zatraceně překvapivě nepřesvědčivý Gyllenhaal, jenž svou postavu až nesmyslně přehrával, a vygradovalo to právě na konci, kde se rozehrál do extra dramatické polohy a byla to fakt jako hrůza, prostě jak moc mě prakticky pokaždé jinde bavil, tak zde jednoduše herecky selhal. Filmu jinak naprosto chybí i jakákoliv atmosféra, a jelikož pro mě tvůrce průměrných kvalit, Antoine Fuqua, očekávaně nedokázal celou tuto podívanou čímkoliv jiným oživit, stal se pro mě Viník skutečně jen velmi průměrným filmovým zážitkem, jenž minimálně pro mě zůstal hodně za očekáváním. ()

Tejkina

Originál jsem viděla, ale uvědomila jsem si to až při hlavním zvratu, že tohle už odněkud znám. Do té doby jsem netušila, že se jedná o remake. I tak jsem ale spokojená. Moji pozornost to udrželo, na sobotní večer tak akorát. Neříkám, že je to lepší než originál, ale ti, co ho neviděli, nebo si ho už tak dobře nepamatují jako já, by zklamání být neměli. ()

psychoJoa

Remake Tísňového volání z roku 2018 - původní snímek ve mě zanechal rozhodně více (protože finální plottwist pro mě byl nový), ale herecky mi byl Jake Gyllenhaal mnohem blíž, než původní představitel. Asi tak nedokážu posoudit, které zpracování se spíš vyplatí vidět, každopádně jeden z nich za to opravdu stojí! ()

Maynard.

Tak hele, Amíku... Tenhle film by byl docela v pohodě, kdyby ovšem komplet od začátku do konce nebyl remejkovanej. Tísnˇňové volání se jmenuje originál. Tohle je doslova a do písmene vykradený uplně komplet. Jasný, asi se to může, ale proč proboha přetáčet film, kterej je necelý 2 roky starej? Jinak to je celkem slušnej námět, Jjake to sehrál taky skvěle, no ale prostě tomu nemůžu dát víc než 3 hvězdičky. Je to čórka jak řemen... ()

herr_carter

O chloupek lepší než přeceňovaná severská prvotina - a hlavně díky Džejkovi, ten dokáže zahrát perfektní emoce, aniž by ho někdo mlátil, nebo kolem vybuchovala auta. Navíc mám pro něj slabost, takže jako takovou psycho jednohubku na "dobrou noc " značka ideál....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

HArna

Za mě úplně v pohodě film, navíc Gyllenhaal je jako vždy super. Samozřejmně jestli znáte originál, tak vám tento film nedokáže nic víc nabídnout. ()

Litvicek

Určitě to mohlo mít větší grády - Jake a Fuqua, to je kurva solidní kombinace. Tři hvězdy tomu dát nemůžu, film bavil, utekl a byl zajímavý. Původní snímek jsem neviděl/tím pádem jsem si nezkazil divácký dojem, takže za sebe, spokojenost. Levné, zajímavé drama - Udělá vám to hezký večer před spaním. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)