Reklama

Reklama

Série(1) / Epizody(10)

Obsahy(1)

Seriál zobrazuje černošskú rodinu, ktorá sa sťahuje do "bielej štvrte" v Los Angeles, kde ich nečaká pokojný život, ale neustály boj s rasistickými susedmi, ale aj zlomyseľnými silami z iného sveta, ktoré ich spoločne so susedmi zosmiešňujú, terorizujú a chcú ich úplne zničiť. (R...)

Videa (2)

Recenze (25)

verbal 

všechny recenze uživatele

Poblitej, bezprostředně po protrpění poslední části, jsem mrknul na Homobázi, co o tomhle zbrusu novým mástrpissu píče J*A*S*M, páč na mě vyblafl jako první. Ach, tihle samozvaní rádoby hororoví exprdi bez špetky vkusu, co jsou schopni opětkovat i několikahodinové tvrdnutí chleba, hlavně když na ně u toho ze špajzu sem tam bafne ňáký negr a má to žužu barvičky. A jako gej by měl být naopak rád, že se svět obrátil v prdel, no ne? Tak držte huby, a vyhýbejte se téhle otravné narkáčské čalamádě náhodně losovaných a pod vlivem psychotropních látek stříhaných scén bez hlavy a paty a ubíjejícímu maratónu alogických negrohalušek a THCdialogů důsledněji než katolická panna análu. Protože přesně to THEM je. Čtyři jakž takž silnější scény a jeden slušný díl mimo kontext (9.), obalené osmi hodinami hoven, a neúměrně natahovaný, bestiálně nudný přiblblý pozérský zvratek o tom, že rasismus vlastně vynalezli holandští análbabtisté, protože jejich pastor byl debil, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct devil. Ovšem co se týká rasismu, tak to ten narkoman Malý Márvin vyPeeloval k dokonalé ironii a těžkému mementu! Compton padesátých let byl zjevně hnusně bezpečným, slizce kulturním a nechutně idylickým místem k životu, plným až k totální odpornosti vykreslených, zkurvených předsudečných bílých rasistů. Ti však zaplaťsatan svou tradiční baštu nekorektnosti, příkoří a zla neudrželi, a tak se mohl Compton stát tím, čím je dnes. Úchvatně zničenou stokou s nádhernou diverzitou hnědé a jedním z nejúžasněji nebezpečných míst v Americe s rekordním počtem vražd na negroobyvatele, kde se mírunenávistně prohánějí už jen Ajsové a Tupáci a kam se bojí jezdit i policajti. Prostě integrace a asimilace fungují skvěle! Tak jen poklekávejte, volte čektekové smažky, demokrady či jiné neomarxistické fašisty, a třeba vás to štěstí dokonale harmonického soužití taky záhy nemine. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nadšenej, bezprostředně po zhlídnutí poslední části, jsem se mrknul na Rotten Tomatoes, co o tomhle zbrusu novým hororovým masterpiecu píšou kritici i audience. A to je teda přehlídka demence na všech frontách. Bílejm kreténům vadí, že je to další film/seriál o rasismu, černejm kreténům vadí, že to zneužívá "black trauma" k žánrové zábavě (a že většina najatých režisérů si dovolila nebýt černá), a profesionálním kritikům vadí, že je to spíš plnotučná žánrovka než hloubavý sociální komentář. Svět se v prdel obrátil. Držte huby, proboha, a užijte si skvostně natočenou hororovou show. Protože přesně to THEM je. Drsná, nelítostná, ostrá, nepříjemná a děsivá. Co do scénáře bych mohl mít dílčí výtky (třeba dějová linka Betts v závěru dost divně uhne), ale množství režijních nápadů a odzbrojující technická stránka to drží bezpečně nad vodou. Jedna z nejlepších žánrových věcí za poslední roky. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Zlákal mě sem pach hromádky hovnonázorů. Stranou ale poplašený white pride čecháčci a pravo-levo politika, a byla to jen průměrná série. Hezky natočená, sem tam zábavná (šikana v hoodu), nijak extra přesvědčivá, vyústila v pátý přes devátý a byla zbytečně roztažená přes sedm hodin. Až příliš nuda složená z vypjatých rodinných emocí, bublající zlosti a pletich sousedů, přeludů a slabých strašáků. V tomto případě jednoznačně lepší by byl film... 60% ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Vrátím se do domu pro pistoli a všechny ty sněhuláky zabiju!“ Ano, rasismus je nesmrtelné téma. Za oceánem není boj proti rasové nesnášenlivosti dobojovaný. A nikdy nebude. Natož v padesátých letech. Miliony Afroameričanů se přemístily z venkova na jihu Spojených států do jiných koutů téhle „úžasné“ země. Mnohé lákal do Kalifornie příslib práce v průmyslu. Ostatně Henry je inženýr a možnosti opustit rasistický jih s rodinou využil. Chyba lávky. Moc jsem se bál toho, jak si tvůrci poradí s mírou, s jakou budou TÉMA podávat. To bylo rozhodující. Zda nepůjde jen o nějaké ukňučené (z)volání, kterak to mají lidé jiné barvy pleti obtížné. Ale povedlo se. Velké sousto, ale ostře a nepříjemně pojaté. Bubácké scény byly v druhé polovině série krapet na ústupu, což mi vůbec nevadilo. Nechybí krvavé momenty, béčkové propriety i všemožné lekačky, ale tvůrci se z toho všeho nebojí vystoupit a nabídnout mnohem víc. Rovinu psychologickou a společenskou. Napětí by se tak místy dalo krájet, rozdělování obrazu je funkční. Hudba skvělá, herci zrovna tak (dětští jsou pak na ještě větší klobouk dolů). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Get Out of His House! Us? or THEM!! Rukopis i inspirace Jordana Peela je zde cítit na míle honů a pokud se Vám líbily předchozí podobně laděné filmy, tak Them rozhodně nezklame. S hororovými seriály mívám většinou problém jelikož hororová stránka bývá upozaděna ( Hill House, Marianne) a dokonce i Them je převážně sociálním dramatem, ale naštěstí i to Drama zde funguje natolik, abych nebyl otráven a znuděn a rozhodně na poli hororových/drama seriálů patří Them k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky urodilo. Hororové scény sází spíš na kvalitu než kvantitu, ono toho regulérního strašení zde moc není, většinou takový ten standard 1 max 2 hororové scény za díl, ale Vera i židácký Kněz rozhodně zapůsobí a scénu v autobuse řadím mezi tu nejatmosféričtější.Nepříjemná je i odbočka v 5.díle, která dá zavzpomínat na brutální hixploitationy či scéna s tanečnicemi, tam se hodně evokuje Suspiria. Rozhodně zaujme i prvotřídní technická stránka, skvělé herecké výkony, především ty dětské jsou výborné a hlava mi nebere, jak 15 letá holčička dokáže zahrát emoce lépe než kdejaký herec. Hodně mě bavil šerif, na fakt, že se jednalo o neznámého herce, tak si většinu scén rval pro sebe. Líbila se mi i atmosféra a všudypřítomné dusno. Seriál si drží slušné tempo ( až na 9 díl, ten mi přišel navíc a řadím jej mezi nejhorší). Vyloženě šokující a nejlepší díl mi přišel Sedmý. Mínusy: Ve finále jsem čekal větší divočinu, v druhé půlce seriálu jdou duchové stranou a zamrzí, že scén ze školy byly poskrovnu, ty byly totiž velmi intenzivní. Celkově však spokojenost. 8/10. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama