Slow Horses

• Velká Británie Slow Horses
Velká Británie, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvůrci:

Will Smith

Předloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (více)

Série(4) / Epizody(24)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

Trešlson

Apple TV začíná zhruba tam, kde začal Netflix. Na většině produkce jsou vidět peníze a ukazují nám také dost tvůrčí svobody. A zejména tvůrčí svoboda je vidět na Slow Horses. Mix špionážního thrilleru se suchým britským humorem funguje výborně a tahoun Oldman si celou sérii spolehlivě krade pro sebe. Na knižní předlohu se asi mrknu ještě před začátkem druhé série (potvrzené ukázkou na konci posledního dílu). 90% ()

Rockerman

Velmi zábavné! Jak outsideři, odložení z MI5 dokážou vyřešit jeden velmi zapeklitý případ, ve kterém je namočeno několik vysoce postavených lidí (žen!). Tak to vypadá, když jsou na takových místech opět silně protěžované ženy. Někdy trochu přehnaná snaha, ale většinou vtipné a svižné. Tradičně výborný Gary Oldman. Na druhou řadu se těším. ()

Flavors

Jsem nadšená. Nejradši bych hodnotila 10 z 10. Gary Oldman je naprosto perfektní. Takového šéfa si musí přát každý. :) Ještěže bude čtvrtá série. ()

CaladanChmur

Odkoukal jsem hned, jakmile to bylo možné, první a druhou sérii a opravdu hodně jsem se bavil. Ale teprve v té třetí sérii smekám pomyslný klobouk před Gary Oldmanem a scénaristy co měli na starosti přímo dialogy.  Žádné dementní plky a občas "jakoby hláška"...opravdu je to vtipné a nikdy by mě nenapadlo, že týpek co zahrál v Leonovi neskutečně psychopatického magora, zahraje za skoro 30 let taky magora, ale s tak obrovským půvabem...až mu prostě fandíte.. Navíc i celkově to nepřekračuje žádné mantinely, které byly vytvořeny v prvních dvou dílech. 90% ()

mata77

Táto nenápadná miniséria ponúka triezvy pohľad do britskej spravodajskej služby a tým odkrýva krutú pravdu o jej divíziách. Prostredie je nanajvýš autentické a spracovanie typicky britské. Zápletka je veľmi slušná a celá dráma je postavená na inteligentnom scenári, ktorý je presne tak akurát okorenený suchým humorom. Teším sa na druhú radu. ()

Mamutol

Ukecaná konverzačka, málo akce, někdy nesmyslné situace a deus ex machina momenty. Tohle u mě nefunguje. Škoda ... ()

zodiak217

Som neskutočne nadšený z tohto seriálu. Gary Oldman hviezdi v hlavnej úlohe až tak, že niektoré scény majú potenciál stať sa epické ako tá v aute pred centrálou MI5 kde si v aute vypeká The Proclaimers do toho si pospevuje a všade okolo neho pobehujú agenti akoby chytali teroristu. Jeho cynicko - sarkasticky humor je tak stipľavý, že tento seriál posúva o niekoľko levelov vyššie. Titulná skladba od Micka Jaggera je tiež výborná, britský prízvuk, herecké obsadenie. Celkovo má tento seriál spád a charakter, ktorý sa len tak nevidí. Neviem sa dočkať druhej série. Bolo to výborné, priam skvostné. Dal by som rovno 10*. Tlieskam tvorcom! ()

hony23

Britská MI5 své neúspěšné špiony posílá do jednotky zvané Pomalí koně a dává jim tu nejpodřadnější práci. Když ale dojde k únosu chlapce s palestinskými kořeny skupinkou britských nácků, jsou to právě outsideři z Pomalých koní, kdo odhalí nejen pachatele, ale i spiknutí v řadách britské tajné služby. 6 dílný seriál je špionážní konverzačkou s minimem akčních scén, která nenabízí zrovna zábavnou podívanou. ()

Heywood

Chvílemi až lehce parodické, k MI5 kritické a Oldman je extratřída. Mimochodem položil si někdo otázku: Kolikátý je to film, kde "vedoucí úlohu" mají ženy a jsou v těch funkcí hloupém, otřesné, zákeřné, nesolidní a vůbec jinak záporné. Přestává to být skoro náhodné. Klaďaska v Moonfallu je naopak trapnost a výčet by mohl pokračovat. Já jen, že když se tak volá po těch kvótách... nějak to ti filmaři asi neslyší, a pokud ano, tak kriticky. ()

uhlerado

Toto ja lubim, Gary Oldman, neokrochany vysoko inteligentny tajny v boji proti zakernym spolitizovanym este tajnejsim. Velmi dobre spracovane, temne a tajomne zaroven. Pekne fakt pekne. ()

Dvorik

Scenar trochu pokulhava, spousta nelogickych scen, ale neustale prdici, arogantni a hlaskujici Sirius je desne cool. Bez nej by asi cela 1. serie stala za hovno. ()

tuctovychlap

pomalé kone ukázali psom, zač je toho loket..no a čo, že svet o tom nevie, že svet o nich nevie..ani body od Tesca nezbiera každý, prečo by to malo byť iné s bodmi za hrdinstvo..? :) v podstate príjemne rýchle, dostatočne zábavné, akurát dlhé, s počtom skutočných akčných scén zrátaných na prstoch ruky pracovníka na píle..Gary Oldman menej vyšinutý (a priamočiary), ale o to viac prízemný (a vychcaný), než bývalo zvykom jeho postáv, britským sucharom si uťahujúci vo viacerých polohách z viacerých cieľov..seriál potešil a tak sa nádejám, čo Gary s Vašutom v dvojke.... ()

Stoupa07

Jednička je skvělá. Londýn ve své špíně velmi reálný. Skvělý seriál s Gary Oldmanem jakožto antihrdinou, který musí být na první pohled každému. Na druhý to již tak jisté není. Klasický souboj s Univerzální uklízečkou, kterou však po zásluze nikdo nepotrestá. ()

Sopholojong

Prve tri epizody ma bavili, aby to tie tri nasledujuce trpelo repetivnostou a klisoidnymi spionaznymi hratkami starej britskej "odrbavacej" skoly. Vyborne trenazerske intro na Stansede... a panoptikum odpisanych, "useless" blaznov - sarkasticky Oldman, plny hovien a prdov - Standishova, ktorej by inokedy vypumpovali chlast uz o osmej rano - roztrzity Cartwright, pri ktoreho akcii vzdy niekto "zgegne" - hackersky fracek, ktory si odklada "dvacky" pod klavesnicu - bielo/cierni sukali atd. Do toho sem-tam nejaka vystrelena hlava (ta Olivia Cooke mi vyrazila dych) a Gary Oldman v sarkastickom nebi, z ktoreho prejavu v piatej epizode som isiel do kolien - "Pred tym ako skapeme, dovolim si prednes" - "Ste banda loserov, nepouzitelnych individui, pracovat s vami bola najvacsia strata casu mojho zivota". Ruku na srdce, bez neho by to bol presumitelny "BBC looking" priemer. 7/10 ()