Ocenění - New York Film Critics Circle Awards - 1935-1943
Národní ocenění
- Český lev
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Jussi Awards
- Slnko v sieti
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Filmové festivaly
- Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
- Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Ocenění kritiky
- Ceny české filmové kritiky
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
Žánrová (speciální ocenění)
Anticeny
1943 - 9th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Watch on the Rhine
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- George Stevens (Veselá tlačenice)
- William A. Wellman (Jízda do Ox-Bow)
- Fritz Lang (I katové umírají!)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Zvláštní cena
1942 - 8th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Moře, náš osud
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
- James Cagney (Yankee Doodle Dandy)
- Humphrey Bogart (Casablanca)
- Brian Donlevy (Wake Island)
- Ronald Colman (V zajetí minulosti)
- Monty Woolley (Muž, který přišel na večeři)
Nejlepší herečka
Nejlepší válečný dokumentární film
1941 - 7th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Občan Kane
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
- Gary Cooper (Četař York)
- Orson Welles (Občan Kane)
- Cary Grant (Serenáda za úsměv)
- Robert Montgomery (Záhadný pan Jordan)
Nejlepší herečka
1940 - 6th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Hrozny hněvu
Nejlepší cizojazyčný film
Pekařova žena
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší cizojazyčný film
Zvláštní cena
1939 - 5th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Na Větrné hůrce
Nejlepší cizojazyčný film
Regain
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
- James Stewart (Pan Smith přichází)
- Henry Fonda (Young Mr. Lincoln)
- Robert Donat (Sbohem, pane Chips)
Nejlepší herečka
Nejlepší cizojazyčný film
1938 - 4th New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Citadela
Nejlepší cizojazyčný film
Velká iluze
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Alfred Hitchcock (Zmizení staré dámy)
- Frank Capra (Vždyť jsme jen jednou na světě)
- John Cromwell (Alžír)
- Michael Curtiz (Four Daughters)
- Julien Duvivier (The Great Waltz)
- Garson Kanin (A Man to Remember)
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší cizojazyčný film
Zvláštní cena
1937 - 3rd New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Případ kapitána Dreyfuse
Nejlepší cizojazyčný film
Mayerling
Nejlepší film
Nejlepší režisér
Nejlepší herec
Nejlepší herečka
Nejlepší cizojazyčný film
1936 - 2nd New York Film Critics Circle Awards
Nejlepší film
Úžasná událost
Nejlepší cizojazyčný film
Hříšné ženy boomské
Nejlepší film
Nejlepší režisér
- Rouben Mamoulian (The Gay Desperado)
- Fritz Lang (Byl jsem lynčován)
- William Wyler (Továrník Dodsworth)