Reklama

Reklama

Stanislav Fišer

nar. 14.12.1931 (89 let)
Hořice v Podkrkonoší, Československo

Biografie (2)

Stanislav Fišer se narodil v roce 1931 v Hořicích v Podkrkonoší jako nemanželské dítě herečky kočovné divadelní společnosti a starožitníka z Vysokého Mýta. V Poděbradech vychodil obecnou školu a začal hrát ochotnické divadlo. Po válce se stal hereckým profesionálem, když jako elév nastoupil do Pražského divadla pro mládež paní Míly Melanové. Po jeho zrušení si našel angažmá v Divadle na Vinohradech, Divadle Jiřího Wolkera a v divadle E. F. Buriana D34.V roce 1959… (více)

Zajímavosti (9)

30 případů majora Zemana (1974)

  • Stanislav Fišer se v seriálu objevil v 2. dílu "Vyznavači ohně" jako Ludva Velenský a v 13. dílu "Romance pro nenápadnou pani" jako Eda Sojka. Svůj hlas propůjčil ještě několika dalším epizodním postavám, které ztvárnili jiní herci: fotograf na náměstí (6. díl "Bestie"), barman (20. díl "Modrá světla") a herec Hrdlička (22. díl "Tatranské pastorále"). (Willy Kufalt)

Galerie (92)

Reklama

Herec

Filmy
2016

Rudý kapitán

2012

Školní výlet

2011

Santiniho jazyk (TV film)

2009

Hodinu nevíš...

 

Pamětnice

2002

Brouk v hlavě (TV film)

2001

Andělská tvář

 

Karlínská balada (TV film)

1999

Návštěva staré dámy (TV film)

Reklama

Reklama

 

Z pekla štěstí

1993

Nesmrtelná teta

1991

Lorna a Ted (TV film)

 

Svědkyně (TV film)

 

Zálety koňského handlíře (TV film)

1990

Radostný život posmrtný (TV film)

1989

Divoká svině

1987

Balónová pohádka (TV film)

1986

Dva na koni, jeden na oslu

1985

Berete se dobrovolně? (TV film)

 

O chamtivém strašidle (TV film)

 

Podfuk

 

Případ Platfus (TV film)

1984

Nejdelší návrat (TV film)

 

Noc smaragdového měsíce

 

Šach mat (TV film)

1983

Byt je vykraden, maminko (TV film)

 

Tři mušketýři (TV film)

1982

Nejhlavnější hodinky na světě (TV film)

 

Pošťácká pohádka (TV film)

 

Vojáček a dračí princezna (TV film)

 

Šťastný domov (TV film)

1981

Chodím a hvízdám si (TV film)

 

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

 

O stříbrném a zlatém vajíčku (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

V týlu nepřítele

1980

Noční expres (TV film)

1979

Bílá kočička (TV film)

 

Hastrmanská povídačka (TV film)

 

O hruškách ušatkách a jablíčku parohátku (TV film)

 

Poprask na silnici E 4

 

Velká policejní pohádka (TV film)

1978

Domácí strava je domácí strava (TV film)

 

Když kluci drží basu (TV film)

1976

Bratránek z Batávie (TV film)

 

Moje sestra je cvok (TV film)

 

O třech bratřích (TV film)

 

Odysseus a hvězdy

 

Paleta lásky

 

Parta hic

1975

Tango (TV film)

1974

Dobrodruh a kavalír (TV film)

 

Drahé tety a já

 

Hvězda padá vzhůru

 

Petr pátrá s námi (TV film)

1973

Tři nevinní

 

Vídeňská krev (TV film)

 

Výstřely v Mariánských Lázních

 

Větrné moře

1972

Jako padlý sníh (TV film)

 

Královna Černá růže (TV film)

1971

Jak se státi gentlemanem

 

Prameny (TV film)

 

Smrt černého krále

1970

Drobínek (TV film)

 

Kalifův prsten (TV film)

 

Pěnička a Paraplíčko

 

Rekviem za rytierov

 

Žižkův meč (TV film)

1967

Traktér u královny Pedauky (TV film)

 

Čtyři v kruhu

1966

Dva šlechtici z Verony (TV film)

 

Když se čerti rojili (TV film)

 

O chytré princezně (TV film)

 

Slečny přijdou později

1964

Gambit (studentský film)

 

Starci na chmelu

 

Strakatí andělé

 

Tři veteráni (TV film)

 

Vajíčko - vypravěč

 

Zapomenutý čert (TV film)

1963

Krásná Galathea (TV film)

 

Ostrov pokladů (TV film)

 

Půjčka na úvěr (TV film)

 

Smutný půvab (TV film)

 

Strašidlo, které se směje (TV film)

 

Táto, přečti to!

1962

Deštivý den

 

Ragby (TV film)

 

Vzpoura na Bounty (TV film)

1961

Drobínek (TV film)

 

Kolik slov stačí lásce?

 

Začínáme žít (TV film)

1960

Bajaja (TV film)

 

Fučík (TV film)

 

Osm hodin vlakem (TV film)

 

Ostrov Tulipatan (TV film)

 

Sedmý kontinent

 

Černá sobota

1959

Chroust (TV film)

 

Dva muži a balon

 

Křižovatky

 

Mordová rokle (TV film)

 

Přátelé na moři

 

Stačí mlčet (TV film)

1958

O dvou tkalcích (TV film)

 

Smrt v sedle

 

V 6 ráno na letišti

1957

Florenc 13,30

 

Ročník 21

1956

Advent

 

Příležitost

 

Vina Vladimíra Olmera

 

Zaostřit, prosím!

 

Ztracenci

1955

Větrná hora

1952

Konec strašidel

 

Únos

1951

Milujeme

1950

Posel úsvitu

1949

Pan Habětín odchází

 

Rodinné trampoty oficiála Tříšky

1948

Hostinec „U kamenného stolu“

 

Křížová trojka

 

Na dobré stopě

1947

Až se vrátíš...

TV seriály
2012

Ztracená brána

 

Epizoda 2 (E02)

 

Život je ples

 

Nebe je modrý a zlatý (E16)

 

V sedmém nebi (E14)

 

Konkurz (E10)

  více epizod (3)
2010

Ach, ty vraždy!

2007

Velmi křehké vztahy

2004

Josef a Ly

 

Banh chung (E07)

2001

Četnické humoresky

 

Grunt (S01E07)

1999

Hříšní lidé města brněnského

 

Pekelný stroj (E02)

 

Z pekla štěstí

1997

Arrowsmith

 

Pražský písničkář

 

Rozpad monarchie (E02)

1994

Detektiv Martin Tomsa

1992

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Ženské za volantem (E07)

 

Náhrdelník

1990

Dobrodružství kriminalistiky

 

Antropologie (S02E04)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Tým (S01E08)

 

Případ pro zvláštní skupinu

 

Veronika a páv (E03)

1988

Cirkus Humberto

 

Návrat (E01)

 

Rodáci

 

Epizoda 3 (E03)

1986

Gottwald

 

To je naše zem (E02)

 

Zlá krev

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1985

Slavné historky zbojnické

 

Jan Jiří Grasel (E03)

1983

Bakaláři

 

Zázračný lékař (S12E37)

1982

Bakaláři

 

Lék (S11E15)

 

Kosí bratři a větrný kohout

 

Jak přestěhovali dědu Dvořáčka (E13)

 

Jak do města přijel cirkus (E12)

 

Jak se ztratil cestář (E11)

  více epizod (10)
 

Malý pitaval z velkého města

 

Včelař (E04)

1981

Poručík Petr

 

Pláč Bardotky (E01)

1980

Bakaláři

 

Facka (S09E22)

 

Dnes v jednom domě

 

Jízdenka do Bagdádu (E04)

 

Kocour Vavřinec a jeho přátelé

 

Kosí bratři

 

Jak našli špendlík (E13)

 

Jak si namalovali čerta (E12)

 

Jak jim učaroval létající koberec (E11)

  více epizod (10)
1979

Bakaláři

 

Rozhodčí (S08E23)

1976

30 případů majora Zemana

 

Romance o nenápadné paní (S02E03)

1975

My z konce světa

 

Vánoce (E12)

 

Noc (E03)

1974

30 případů majora Zemana

 

Vyznavači ohně (S01E02)

1973

Neználkovy příhody

 

Německé pohádky

 

Dary skřítků (E03)

1972

Pan Tau

 

Pan Tau a cesta kolem světa (S02E03)

 

Pan Tau to zařídí (S02E02)

1969

Hříšní lidé města pražského

 

Kaprova smrt (E10)

1968

Andersenovy pohádky

 

Císařovy nové šaty (E04)

Dokumentární
2008

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Saša (S09E13)

2006

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Stanislava Fišera (S02E04)

2003

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Herec od Boha (S04E09)

2002

Film o filmu: Andělská tvář (TV film)

1996

Žofín, ostrov vzpomínek a snů (TV seriál)

1973

Herci-novinári (TV film)

1956

U lékaře

1955

Varšavské léto

Divadelní záznam
1979

Malované na skle aneb Jánošík

1971

Prolhaná Ketty

1969

Charleyova teta

1960

Těžká Barbora

Host

Režisér

Filmy
1974

Dobrodruh a kavalír (TV film)

1973

Vídeňská krev (TV film)

Scenárista

Filmy
1974

Dobrodruh a kavalír (TV film)

Ovládací panel

Fanklub

(8)

Reklama

Reklama