Reklama

Reklama

Petr Haničinec

nar. 15.09.1930
Pardubice, Československo

zem. 07.11.2007 (77 let)
Bratronice, Česko

Biografie (1)

Petr Haničinec se narodil 15. září 1930 v Pardubicích do rodiny poštovního úředníka Josefa Haničince (1900 – 1976) a jeho ženy Marie (1909 – 1984). Na přání otce započal se studiem na Učitelském ústavě v Chrudimi, z něhož přešel na gymnázium v Trutnově. Utekl však z domova a živil se jako hráč na klavír v barech a s Vošickým orchestrem. Přihlásil se na Státní konzervatoř (která byla záhy přejmenována na DAMU) s ukončením u profesorů Nedbala, Lukavského a Krejči … (více)

Zajímavosti (16)

Galerie (198)

Reklama

Herec

Filmy
1999

Ortel (TV film)

1994

V erbu lvice

1993

Veliká stavba (TV film)

1992

Lady Macbeth Mcenského újezdu

1991

Uzavřený pavilón (TV film)

1990

Jak chytit krokodýla (TV film)

 

Všechny krásy života (TV film)

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

 

Sedm bílých plášťů (TV film)

Reklama

Reklama

 

Čas sluhů

1988

Kverulantka (TV film)

1987

Hádání s Hadovkou (TV film)

 

Sněhová královna

 

Viktor Veliký (TV film)

1986

Hlava plná slunce (TV film)

 

Kubula a Kuba Kubikula (TV film)

 

Neklidná zimní sezóna (TV film)

 

Osudy dobrého vojáka Švejka

 

Salar

 

Stopy zločinu: Případ pobožné mumie (TV film)

 

Trvale jasno (TV film)

1985

Drahý Bedřichu (TV film)

1984

Anynka a čert (TV film)

 

Bandité (TV film)

 

Cesta kolem mé hlavy

 

Cihla zlata (TV film)

 

Křižovatka (TV film)

1983

Brakýři (TV film)

 

Hořký podzim s vůní manga

 

Kterak jsem o milého a o očičko přišla

 

O závojích bez nevěst (TV film)

 

Prkýnkové želvy (TV film)

 

Tažní ptáci (TV film)

1982

Daleko od stromu (TV film)

 

Děkuju, pane profesore (TV film)

 

Kdo si hraje, nezlobí (TV film)

 

O brokátové růži a slavíku z perleti (TV film)

 

Poslední propadne peklu

 

Salvador, sedmnáctého března krátce po páté (TV film)

 

Vyhnanství (TV film)

 

Čtverec mizení (TV film)

1981

Mezičas (TV film)

 

Načasovaná smrt (TV film)

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

 

V zámku a podzámčí (TV film)

 

Čas žít (TV film)

1980

Holubník (TV film)

 

Kotva u přívozu (TV film)

 

Královská hra (TV film)

 

Panenka (TV film)

 

Služební cesta (TV film)

 

Smrt a blažená paní (TV film)

 

Svítalo celou noc

 

Tak co, mladý muži? (TV film)

1979

Kam nikdo nesmí

 

Matka (TV film)

 

Nejhezčí příbeh z našeho JZD (TV film)

 

Ve věci J. R. Oppenheimera (TV film)

 

Zlaté rybičky (TV film)

 

Zmizení herce Bendy (TV film)

1978

Cesta domů (TV film)

 

Sněhurka (TV film)

 

Stopy našeho času (TV film)

 

Ztrácím tě, lásko (TV film)

 

Čarovné prstýnky (TV film)

1977

Děd, otec a syn (TV film)

 

Nikdy toho nenechám (TV film)

 

Stín létajícího ptáčka

 

U babiččina stolu (TV film)

 

Vojáci svobody

 

Řeknem si to příští léto

1976

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

 

Festival v Dolínku (TV film)

 

Ostrov stříbrných volavek

 

Podzemí svobody (TV film)

 

Smrt mouchy

 

Tady bude město (TV film)

 

Zákon starého muže (TV film)

 

Šťastné a veselé (TV film)

1975

Oči plné slunce (TV film)

 

Rodič (TV film)

 

Spodní proud (TV film)

 

Tři vstupenky na Strahov (TV film)

 

Vlčí halíř (TV film)

 

Čtyři zlaté prýmky (TV film)

1974

Dlouhá cesta (TV film)

 

Králův kalich (TV film)

 

Pavlínka

 

Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi

1973

Agent (TV film)

 

Dvojník (studentský film)

 

Děti stínu (TV film)

 

Horká zima

 

Klobouk plný deště (TV film)

 

O princi Janovi a princezně Marfušce (TV film)

 

Trhani (TV film)

 

Zavolejte a přijeďte (TV film)

1972

Kronika žhavého léta

 

Lev je v ulicích (TV film)

1971

Hostinec U létavého draka (TV film)

 

Podezřelé prázdniny (TV film)

 

Zázrak v Oužlebičkách (TV film)

 

Černý vlk

1970

Mata Hari (TV film)

 

O princezně ve věži (TV film)

1969

Karel a Anna (TV film)

 

Pan Větrovský z Větrova a paní Deštná z Dešťova (TV film)

 

Podivný výslech (TV film)

 

Vyloženě rodinná historie (TV film)

1968

Jak chodí babičky spát (TV film)

 

Kdo je hrdina? (TV film)

 

Objížďka

 

Raději potmě (TV film)

 

Vesuv (TV film)

 

Zločin pátera Amara (TV film)

1967

Lacrimae rerum (TV film)

 

Podivný konec léta (TV film)

 

Těžká srdeční komplikace (TV film)

1966

Dva šlechtici z Verony (TV film)

 

Naděje (TV film)

 

Noc bez úsvitu (TV film)

 

Poklad byzantského kupce

1965

Den končí ráno (TV film)

 

Královna pohádek (TV film)

1964

Darounická poudačka (TV film)

 

Finále (TV film)

 

Tancovačka (TV film)

 

Vrah nechce být sám (TV film)

1963

Chlapíci

 

Na laně

 

Světáci (TV film)

1962

Neomylní: Smrt Garrily Morkovkina (TV film)

 

Neomylní: Trestanec Jakov (TV film)

 

O korunu a lásku (TV film)

 

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec (TV film)

 

Večer (studentský film)

 

Zlý jelen (TV film)

1961

Chléb a písně (TV film)

 

Chvíle rozhodnutí (TV film)

1960

Duhu pro můj den (TV film)

 

Hodina před únorem (TV film)

 

Občan Brych (TV film)

 

Osm hodin vlakem (TV film)

 

Rok života (TV film)

 

Sedmý kontinent

1959

Chroust (TV film)

 

Sny a požáry (TV film)

1958

Jen jeden den (TV film)

 

Mračno (TV film)

 

Ohně na horách (TV film)

 

Tenkrát o Vánocích

 

Vesnice Mladá (TV film)

1957

Od noci k ránu (TV film)

 

Přijde čas (TV film)

 

Rodina (TV film)

 

Tam na konečné

1956

Proti všem

1955

Buďme připraveni

 

Z mého života

 

Ztracená stopa

TV seriály
2004

Agentura Puzzle

 

Přízrak (E02)

2000

Kluci ze zámku

1998

Pruhovaní kamarádi - vypravěč

1997

Bakaláři 1997

 

Brýle (E18)

 

Jája a Pája

 

Zmrzlinové radovánky (S04E01)

 

Pražský písničkář

 

Láska a ideály (E01)

 

Tuláček

1995

Hříchy pro diváky detektivek

 

Každej vraždí, jak umí (E02)

 

Jája a Pája

 

Stolečku, prostři se! (S03E08)

 

Benátská noc (S03E07)

 

Náušnice (S03E06)

  více epizod (5)
 

Z hříček o královnách

 

Císařovna na chvíli (útržek pruský) (E05)

1994

Laskavý divák promine

1990

Dobrodružství kriminalistiky

 

První detektivní sbor (S02E02)

1989

Dlouhá míle

 

Epizoda 1 (E01)

1988

Cirkus Humberto

 

Slavné jméno (E12)

 

Útěk (E11)

 

Varieté (E10)

  více epizod (7)
 

Rodáci

 

Epizoda 13 (E13)

 

Epizoda 12 (E12)

 

Epizoda 11 (E11)

  více epizod (8)
1986

Bylo nás šest

 

Výhra (E04)

 

Málo štědré Vánoce (E03)

 

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Hvězdy nad Syslím údolím - vypravěč

 

Zvláštní případ Josefa Satrana - vypravěč (E03)

 

Životní román Mudr. Diany Filipové - vypravěč (E02)

 

O krásných nožkách Anduly Bláhové - vypravěč (E01)

 

Jája a Pája

 

Jak vymlátili nastojato (S01E07)

 

Jak pěstovali kaktus (S01E06)

 

Jak pěstovali jahody (S01E05)

 

Jak pěstovali okurky (S01E04)

 

Kubula a Kuba Kubikula

 

Jak všichni zůstali spolu (E07)

 

Jak bláhové je nepřestat v pravý čas (E06)

 

Barbucha jde strašit Randu (E05)

  více epizod (4)
 

Ostrov jistoty

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1985

Synové a dcery Jakuba skláře

 

Jubileum (E13)

 

Nedělní směna (E12)

 

Ochranná značka (E11)

  více epizod (9)
1984

Povídky malostranské

 

Hastrman (E06)

 

Přivedla žebráka na mizinu (E05)

 

Slečna Máry (E04)

  více epizod (3)
 

Rozpaky kuchaře Svatopluka

 

Recepce (E13)

 

Špalek (E12)

 

Podmínka (E11)

  více epizod (2)
1983

Slané pohádky

1982

Dobrá Voda

 

Radost (E07)

 

Pokora (E06)

 

Lítost (E05)

  více epizod (4)
 

Tak se ptám

 

Kvůli mně přestane (E08)

 

Tři spory

 

Spor herečky Kvapilové (E02)

1981

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Rozchod (E10)

  více epizod (5)
1979

Bakaláři

 

Koně (S08E33)

 

Inženýrská odysea

 

Setkání (E13)

 

Dozvuky (E10)

 

Veletrh (E09)

  více epizod (4)
1978

Ve znamení Merkura

 

Léto s Venuší (E02)

1977

Bakaláři

 

Marie (S06E34)

 

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

 

Příběh šéfova syna (E10)

  více epizod (9)
1976

30 případů majora Zemana

 

Dáma s erbem (S02E06)

1975

30 případů majora Zemana

 

Rubínové kříže (S01E04)

 

Bakaláři

 

Rozvod (S04E36)

 

Matka

 

Plody poznání (E02)

 

Útěk z domova (E01)

 

My z konce světa

 

Nádherné prázdniny (E08)

1972

Bakaláři

 

Vkladní knížka (S01E07)

1971

F. L. Věk

 

Naděje (E13)

 

Svatba (E12)

 

Strašidýlko Fanfulínek

1970

Alexandr Dumas starší

 

Smrt Porthose (E03)

 

Marnotratný otec (E02)

 

Dobytí Paříže (E01)

1968

České pohádky

 

O chytré horákyni (E01)

1959

Potyčky s paragrafem

Dokumentární
2008

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Žízeň po životě (S09E10)

2004

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Štěpánka: "Těžší život je lepší" (S05E05)

2003

Elmar Klos - Život bez scénáře

 

Pokračování příště (TV seriál)

2002

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Byla jsem na světě (S03E10)

2001

Dick Francis (TV film) - vypravěč

 

Příběhy slavných (TV seriál) - vypravěč

 

Miliony lidských očí - vypravěč (S02E19)

1996

Žofín, ostrov vzpomínek a snů (TV seriál)

1991

Válečný korespondent (TV film) - vypravěč

1986

Dva horoskopy - vypravěč

1984

Vyšehrad

1978

Zrcadlo doby (studentský film)

1976

Komunisté (TV seriál)

1968

Svou violu jsem naladil co možno nejhlouběji

Hudební videoklipy
1969

Na Františku v Celetný ulici

Divadelní záznam
1979

Král Krysa

1969

Alchymista

1968

Jindřich IV.

1961

Aristokrati

1959

Spálená křídla

Host

Ovládací panel

Fanklub

(20)

Reklama

Reklama