Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Phoeniyx

No čekal jsem od toho mnohem více ale byl jsem celkem dost zklamán hlavně ta hysterie scote scote je hrozná nemám to ve filmech rád průměrný béčko. ()

Bohdy67

Jelikož to byl možná první film tohohle žánru, zůstal mi v paměti a proto možná přehnané hodnocení. Každopádně z odstupem času a chabých pokračování mi tohle přijde jako parádní krvák, daleko lepší než všechny ty zombie kraviny na stejné úrovni. Klenot mezi horory to určitě neni a klasika asi taky ne,ale když si uvědomíte, že lesy ve Virginii jsou opravdu tak rozsáhle člověka trochu zamrazí...Takže z notnou dávkou nostalgie 85% ()

Mrtvobog

Svojho času najbrutálnejší horor, aký som dovtedy videl. S odstupom času je však jasné, že to nie je až také 100%-né. Spolu s "Hory majú oči" najobľúbenejší mutantný horor (Metro sa vôbec nechytá - škoda). ()

pajuscherry

Tento horor jeden z nejlepších všech dob. Originální příběh, napětí i krev. Řekla bych, že je mnohem lepší než napodobenina hory mají oči. ()

DarkViper

Vím, že je to béčkový horor krvák, ale pokud to opravdu hodnotíte jako béčkový horor 70% hodnocení si zaslouží, atmosféru má. ()

Filatov

Pach krve mi prvně připomínal Hory mají oči a pak i Texaský masakr motorovou pilou, ale příběh nebyl tak napínavej. Chybělo mi víc překvapujících momentů, ale jak byl oddělanej policajt to šťávu mělo. Zmutovanci byli silnej soupeř a bylo dobrý, jak každe z nichj ovládal nějakej nástroj. Nejvíc se mi líbil lukostřelec. Nejlépe zahrál Desmond Harrington, kterej byl drsnej v každý sekvenci. Dál bylo fajn, že se moc nezdržovalo obligátním kecáním a klišé (jenom trochu na začátku) a prostě se vše soustředilo na akci. ()

Zuzanell

Tenhle horůrek mě nijak zvlášť nezaujal.Příjde mi docela nudný!Podle názvu máte pocit že jde o nějaký krvák ale už po pár scénách zjišťujete že tomu tak není.Film není špatný ale určitě se v tomhle žánru najde i plno lepších! ()

Kletus

Takže, vzal bych to pěkně z gruntu.Začal bych svižným úvodem, který nechodil kolem horké kaše, ale rovnou nás uvrhl do děje a ještě krátké dovysvětlení v intru. Dále se objevuje první z ústředích postav, která je pro slasher zcela nevídaná a originální. Po představení zbytku ansamblu nejsem více znepokojen. Najednou všechny hlavní postavy semele děj a máme tu sprosté vykrádání hororové klasiky, nejvíce zřejmě Texas Chainsaw Massacre, Friday 13th, Hory mají oči,... Když nastupuje chaos a strach začíná být jedna z postav více než otravná a vy se jen modlíte kdy jí chytí jeden z těch řídkovlasejch opuchlejch cápků a ukážejí zač je toho loket. Tempo je ucházející a napětí taktéž graduje. Zlom kvality přichází po scéně ve podezřelé velkym posedu, kdy chvilku na to v stromové scéně umírá již zmiňovaná postava neotřelím a naprosto originálním způsobem. Dále se film solidním tempem táhne do svého konce. Slušná podívaná pro milovníky slasheru, ale pokud hledáte horor u kterého třeba žhavit mozkové buňky na maximum tak tento film si určitě můžete nechat ujít. V poslední řadě je také potřeba vyzdvihnout sympatičnost ústřední dvojice a chechtajícího se incestního farmářskýho synka. 6/10 ()

Hrobař

Velký rozhodování mezi 4ma a 3ma hvězdičkama. Pro hovoří atmosféra, většina sympatickejch postav, super mutanti, příjemně vychytaná kůlna/dům těch kanibalů - tohle všechno ujde. Dojem kazí především dialogy aka jde mi o krk tak si sednu na prdel a začnu vést velmi uvědomělou rozprávku na téma jsme v prdeli a nemá to cenu dál zdrhat. Krom dialogů i chování postav je vesměs dost nelogický, ale to už je asi další neblahé dogma žánru. Scéna na stromech by potřebovala osekat brzo to začalo nudit, nicméně nakonec se svěží stopáží a bitkou v budce, kde sice autor porušuje pravidlo opakované leknutí už není ani vtipné ani strašidelné, ale co se týče násilí je to velmi svěží, musím hodnocení zaokrouhlit nahoru. ()

Perineum

Začátek mojí oblíbené hixploitation série, tak nelogické, béčkové, ale hodně koukatelné a nenuditelné. Nevěděl jsem do čeho jdu, a to víc jsem byl spokojený. Klasický scénář vyvražďovačky funguje standardně, už od začátku je jasné kdo přežije, ale já mám prostě to prostředí vidlákova, starých benzínových pump, bezzubých balíků a řechtajících se mutantů rád. ()

AlohaAnty

Kdybych měl porovnat Pach krve s Hory mají oči, tak pach krve je ze slabšího soudku. Možná to je tím, že jsem se předtím díval na Collector. ()

AltairAhad

Pach krve je taková hororová klasika, neurazí, ale ani nepřináší nic převratného. Jen škoda, že pontenciál děje šel využít jinak než jako obvyklý teenage-horor. Lidi, kteří nejsou fanoušky hororu to možná nezaujme vůbec, ale my (fanoušci hororů) si tam určitě něco najdeme. Scénka s útěky na stromech je přiměřeně napínavá, ale chtělo by to, aby si horor držel takovou atmosféru po celou dobu a ne "kecy, kecy, kecy a řeeev" mladých kteří volají "pomoc, pomoc" v rozhlehlém lese. Další + si zaslouží ten nejmenší kanibalský pizizub, který mě svými výkřiky a srandovně zmutovaným během, dokázal prostě rozesmát! ()

Fenk

Samozřejmě když se člověku potřebuje nutně na malou, v lese hlubokém jak velrybí anus, radši si odskočí do chatky, v který by nepřenocovali ani Vorhes s Myersem (nemyslim toho šukedelika). To jen na úvod, jako příklad jednoho z ne mála logických fixů ve filmu. Přesto se tomu nedá upřít jistá znepokojivost ze strany tří krasavců, jejichž rodiče byli zajisté sourozenci se zálibou v kopulaci s lesní zvěří. Díky brutality light a maskám patří Špatná odbočka k tomu lepšímu z období post teenagerský vyvražďovačky. ()

Helled

Je to skvělý film krvavý a brutalní někdo by řekl že je to kopírování hory mají oči vypadá to tak ale není to tak režisér Rob Schmidt si dal záležet tento film je ikonou pro žánr Gore a proto se nedivím že se dočkal tolik pokračování. ()

antragus

A tady už jsem si řekl ŠLUS. Pokolikáté už? Proboha to to v tý Americe točí namísto přijímaček na filmový školy? Jeden mustr, všechno jak přes kopírák, pořád dokola. Banda mladých, podělaný auto, chatka někde mimo civilizaci, nějaký zmutovanci, u kterých se jen málokdy dozvíme proč tak dopadli... Asi by mi spousta lidí řekla, ať na to nečumím, když se mi to nelíbí...ale...já prostě pořád naivně čekám, že v tom jednou objevím nějakou invenci, něco nového, nečekaného a ne jenom pořád to samé, stokrát vylouhované... Ovšem kromě scény ve větvích stromů se opět zázrak nekoná... :-( ()

KajunkaB

Viděla jsem všechny díly této -jak to nazvat- série krváků, a když je srovnám, tento byl nejlepší.Výborně se hodil na zaplácnutí sobotního večera.Některé scénky byly nechutné, a já si často klepala na čelo, jaktože si někdo-kdokoliv- ještě nevšiml že jim po lese i když divokém potlouká rodinka kanibalů, kteří holdují zajímavým sexuálním praktikám, ve dne ,,loví" a zaučují své odporné dětičky do řemesla, pak se hádají mezi sebou, po večerech zavařují, řezají, nakládají a opékají lidské maso.Také mi příjde trochu přitažené za vlasy, že pokud jsou vážně tak zruční a nesmrtelní, tak jakto že se s našimi ,,hrdiny" ze kterých mi nebyl sympatický nikdo, nevypořádali rovnou ale protáhli to do 84 minut po kterých jsem sice neměla chuť jíst, ale zato jsem si odškrla další horor z mého seznamu ,,co lidi nevymyslí". ()

abrat

Krvavý slasher, občas skutočne odporný. Dvoja a trojka sú oproti tomuto dosť nezvládnuté. Po vzhliadnutí tohto filmu si zrejme skratku cez les nebudem vyberať. ()