Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

YURAyura

5/5 - takovy lehce nadprumerny bohuzel v prubehu tech 25 minut i v jednotlivych dilech nevyrovany cesky serial, ktery drzi nad vodou herecke kreace zucastnenych a jejich sporadicke ale NEBETYCNE hlasky. Kanyza a Narozny jsou bozi a zbytek tech vypitku jim znamenite sekunduje. Skoro bych rekl, ze je to obraz novodobeho ceskeho naroda jako takoveho. ()

Trevor

Útulná Hospoda svojho času bavila a na jej jednotlivé epizódy som sa tešl. Sympatickú zostava stálic miestnej krčmičky stále ktosi doplnil a občas to fungovalo lepšie, inokedy menej. Text titulnej piesne si pamätám dodnes a jednotlivé epizódy som hodnotil podľa toho, ako som si na ne spomínal. V každom pípade Petr Nárožný a Ladislav Potměšil predviedli dobré výkony. Za zmienku stojí hodotenie na čsfd, seriál má sotva 60% ale obe sérietakmer 80%. Niekto skrátka z princípu udelí nízke hodnotenie aj keď si pozrie iba jednu epizódu. Taká je realita na čsfd. ()

Ruut

V tomto seriálu hraje strašně moc uznávaných českých herců. Odehrává se v divácky snad nejvděčnějším prostředí - typické zaplivané putice čtvrté cenové. Casting rolí byl vynikající. Naprosto padnoucí na jednotlivé charaktery. Tak v čem je zakopaný pes? Strašná plitkost děje. Každá z epizod je postavená na jednom jedinem příběhu. Neboli opilecké žvatlání točící se okolo jednoho téma roztažené na zkázonosných 25 minut. Krom toho seriál obsahuje i několik vyloženě hluchých dílů, jejichž náplní je s mírnou nadsázkou zpívání písniček a přiťukávání si pivem. Výborný nápad a s výbornými typově padnoucími herci v řítké kaši děje. Škoda. ()

mchnk

"Já nahodim pojistky, pane šéf..." "Prosimtě ty nahodíš pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!" . Celkový projev Petra Nárožného vyvažuje inscenační pojetí, jenž může být chápáno jako předvoj dnešních seriálových tragedií a vyvažuje i občasnou zoufalost scénáře. I tak se jedná asi o jediný počin TV nova, který není hodný absolutního opovržení. ()

erased

Absolutní klasika pro každého, kdo dokáže ocenit přiblblý humor, hraní napůl napitých herců, odborné hospodské diskuze a vlastně hospodské prostředí celkově. Každý, kdo už v hospodě někdy seděl určitě zažil nejmíň polovinu událostí jako vystřižených ze seriálu, ale stejně zůstává sledování pořád dokola toho samého zábavou. Hospoda je jeden z mála seriálů, který jsem viděl skrz naskrz tolikrát, že mě v ní už nepřekvapí absloutně nic, ale přesto mě stále baví. Nepochybně nejlepší český seriálový výtvor. ()

• V 28. díle dostane Zatloukal (Jan Kanyza) krabičku doutníků. Jednomu rozbalí pozlátko, v následujícím záběru ale má doutník opět originálně zabalený a říká, že si jej vykouří až doma. (rakovnik)
  • Petr Nárožný často improvizoval na přání režiséra. Protože tam byla řada hluchých míst při čepování, a tak ho prosil, aby něco vymyslel, což taky dělal a v seriálu je to použito. (cariada)
  • V 33. dílu s názvem „Láska je láska“ se pan domácí „Václav Knop“ snaží okouzlit domnělou studentku germanistiky znalostí německé básně. Student jej opraví, avšak ani jeho verze není zcela správná, místo „schnell” patřilo „spät”. Jedná se o část první sloky známé Goethovy balady „Erlkönig“, známé také pod českým názvem „Král duchů“. (Haller)

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012