Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (více)

Série(2) / Epizody(52)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Krchy

Pohodový seriál ze (co si budeme nalhávat) skoro všem známého prostředí. Hlavní charaktery byly víceméně uvěřitelné, hlavně teda Babula, ten do té knajpy zapadl dokonale. Vadil mi tam akorát harmonikář, taková příživnická socka už od pohledu. No a ta hospoda byla teda šílený pajzl, odporně neútulná - a to mám klasické čtyřky a jejich atmosféru velmi rád. ()

Hermi14

I když se nejedná o nic světoborného, rozhodně je Hospoda jedním z nejlepších českých sitcomů a celkově patří k tomu lepšímu, co Nova vyprodukovala. Ke konci to sice trochu ztrácí dech, v záběru se poměrně často objevuje mikrofon, ale scénář je celkem dobře napsaný, i když místy lehce předvídatelný. Jediné na co se doopravdy nedá koukat je, jak Petr Nárožný točí pivo, ale to seriálu člověk časem odpustí. Na české poměry určitě zajímavé dílko. ()

Eluin

Seriál, ze kterého přímo čouhá maloměšťáctví a občasný šovinismus (a takové to přízemní čecháčkovství), nicméně postavy navzájem na obrazovce fungují a někdy to bylo i docela vtipné. ()

Pavelpi

Čím víckrát jsem tenhle seriál viděl,tím víc se mi začíná líbit víc a víc.Některé díly jsou sice slabší,ale další jsou zase bez konkurence.Když vidím,co dneska běží za seriály,tak Hospoda se u mne pomalu ale jistě stává jedničkou.Je to samozřejmě i díky skvělému hereckému obsazení,které se už dneska málokde vidí. ()

Toka

Hospoda je prostě vtipná. Není to sice nějaký intelektuální humor, což je pochopitelné, jelikož se všechny scény odehrávají v prostředí plném alkoholiků, ale humor má hlavu a patu. Dvořák, Potměšil i Nárožný jsou dobří, ale v mých očich je válcuje Jan Kanyza. Jemu ta role neskutečně sedla a vypadal, že si jí opravdu užívá. Což se nedá úplně říct o Jiřím Menzelovi. Na něm je opravdu vidět, že s tou rolí bojuje. Scénáře jednotlivých epizod byly někdy slabší a někdy skvělé, jak už tak u sitcomu bývá. Já mám Hospodu rád. Česká kinematografická tvorba mě vůbec nebere. Vše se točí kolem stejných žánrů a tenhle seriál tak nějak vyniká. 75% ()

Besyn

Docela dobrý a místy vtipný sitcom s hvězdným obsazením.Navíc se to celé odehrává v mém oblíbeném prostředí.Zřejmě vrchol novácké produkce. ()

yossarian-

Nedíval sem se pravidelně, ale několik dílů jsem viděl. Pěkná hospůdka, příjemné prostředí, střetávání různých světů různých lidí. Herecké obsazení bylo skvělé. Ale postupem času se mi zdálo, že je to pořát dokola. Tři hvězdičky odpovídají -- seriál nenadchne ani neurazí. ()

Gixian

V rámci českých televizních seriálů poměrně koukatelná věc. Né že bych z ní byl úplně unešen, a uznávám že v některých scénách/dílech z ní trapnost přímo čiší, ale povedené momenty toto v mých očích dostatečně vynahrazují. Hospoda stojí především na kvalitních hercích a faktu, že příběhy o troskách vysedávajících celé dny v putice jsou pro českého diváka srdcovou záležitostí. Pro mne dvě a půl hvězdičky. ()

salamandrr

Jednou za čas se rád podívám na nenáročné příběhy několika vypitců z místní nálevny. Myslím, že je to vcelku reprezentativní vzorek tatíků, kteří chodí se svými těžkostmi do knajpy, aby si je odložili na ramena výčepního a v pivním moku utopili své neperspektivní životy...ano taky chodím do hospody tlachat o ničem, takže se možná jednou zařadím po jejich boky, ale pak tento komentář asi smažu 8) ()

Mr.FreeZer

Petr Nárožný 100%, Ladislav Potměšil 100%, Kachna 100%, Brosnislav Poloczek 90%, Jan Kanyza 90%, Jiří Menzel 80%, Václav Knop 110%. ()

Kaučuk03

Dívám se na to vesměs zpětně s kámošem na kolejích, otevřem lahvoně, zapálíme startku a hned je hospoda vtipnější. Skvělé osazenstvo hlavního stolu. Poloczek je asi ale nejvtipnější. Kam se hrabe Comeback... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

07.09.2020

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012