James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

J*A*M*A*L

Prozatím nejlepší film, který jsem viděl s Russellem Crowem.Tak krásný a dojemný filmový zážitekk se nevidí každý den.A přesto se jednalo o box.Vlastně řada filmů, které mě přivedly k slzám byly právě ty boxerské a nebo obecně sportovní filmy.například Warrior, šestý díl Rockyho a taky toto.Pro ty kteří tento film neviděli to můžu silně doporučit.Samozřejmě film má i řadu plusek za skvělé výkony (nemusím i zdůrazňovat výborný výkon Russella Crowa) a docela i za pěkně odvedenou práci za kamerou.Zkrátka perfektně odvedená práce.100% ()

Paldiny

Ron Howard má čuch na životné príbehy a v prípade amerického boxera Jamesa Broddocka tomu nebolo inak. Tradične charizmatického Russella Crowe v ťažkých 30-tych rokoch 20.storočia ďalej sprevádza presvedčivá Renée Zellweger a množstvo výrazných vedľajších postavičiek. Režisérovi sa opäť podarilo navodiť správnu atmosféru, čoho výsledkom je ucelený zážitok podfarbený krásnou hudbou, plný dramatických scén a choreograficky zvládnutých zápasov. V prípade Druhej šance (výstižnejší distribučný preklad než Ťažká váha) sa tak divák nevie rozhodnúť či je mu sympatickejšie precízne spracovanie vtedajšej doby alebo veľké srdce hlavného predstaviteľa bojujúceho s neľahkým osudom. V čom sa však väčšina zhodne, že ide o typ filmu, pri ktorom by nevadila dvojnásobná minutáž. Update 2/2015: po tom čo sa aj mne dnes prisnilo o veľkom tučnom stejku zvyšujem hodnotenie na maximum. Táto maškrta si to zaslúži. ()

Honzeek95

Všechno zde funguje. Herecké výkony, režie, hudba, napětí, prostě vše, co byste od filmu očekávali. Russell zde hraje sympaťáka, který se musí líbit snad každému. Newman se opět vytáhl s perfektním soundtrackem, při němž vám bude naskakovat husí kůže. Pro mě nejlepší film o boxu. ()

angloumene

Sportovní drama ve své nejtradičnější podobě. Přesto plné náboje a touhy znovu se zvednout a vydat ze sebe vše... A tak to má být! :) Btw po přečtení zajímavostí velký obdiv pro Russela, že se nechal takhle zmlátit... ()

Jespi

Abych se přiznal o Braddockovi jsem do zhlédnutí filmu nevěděl ani fň. O to víc mě překvapilo, že film je natočen podle skutečné události. Sílu, kterou Braddock vyhrabal během velké krize, neposbírate ani z celých Star Wars dohromady. Film byl velmi příjemně natočen, boxerské scénky byly taky hezké a herecké výkony sympatické. Pekný film. 80% ()

woodsman

paradny film vau milujem box a toto bolo genialne musi kazdy pozriet kdo ma rad box povinost Crowe bol neskutocny pribeh chudoba zrodeni fenix hudba vsetko top ()

Rozjimatel

"Cinderella Man?" "Yeah." "Oh, I like it. It's kinda girly."     Nesmierne pútavo stvárnený, hlboko ľudský skutočný príbeh, akých je Ron Howard veľkým majstrom. A to aj napriek tomu boxu, ktorý naozaj nemám rád a aj napriek tomu, že z hlavnej postavy robia v USA doslova národného hrdinu, a to na základe toho, že "roztrieskal zopár papúľ" (keď sa mám takto ľudovo vyjadriť). To, čo robí túto snímku takou príťažlivou je totiž to, že perfektne funguje v tej ľudskej rovine, veľmi emotívnym spôsobom rozvíja motív outsidera v mimoriadne ťažkých časoch, ktorý sa odmieta zmieriť so svojím údelom a je mocnou inšpiráciou pre obrovské množstvo ľudí. Snímka je zároveň zručným svedectvom doby veľkej hospodárskej krízy (atmosfére napomáha príhodný hnedý filter), keď veľmi vierohodne podáva žalostnú situáciu bežných ľudí a hanebné rozdiely medzi takýmito živoriacimi ľuďmi a ľuďmi topiacimi sa v blahobyte, bez zábran profitujúcich ešte aj z tej biedy ostatných. Sympatický boxer Jim Braddock (skvelý Russell Crowe) stráca pod tiažou okolností aj posledné zvyšky hrdosti, pre rodinu je ochotný spraviť čokoľvek, hoci aj niečo veľmi ponižujúce (veľmi silná scéna žobrania v boxerskom klube). Úžasné vo filme sú všetky tie dramatické momenty vo Frankovej rodine (tie deti sú strašne zlaté, najmä dcérka Rose), výborná je i chémia medzi Frankom a jeho ženou Mae v podaní perfektnej Renée Zellweger (skvelá je napríklad jej scéna návštevy v prázdnom byte manažéra Joea Goulda (vo veľmi sympatickom podaní Paula Giamattiho)). Napokon musím pripustiť, že aj na samotné boxerské zápasy sa dobre pozerá, stvárnené sú veľmi efektne a majú aj svoj dramatický náboj (výborné sú tie taktické manévre, či flashbacky do minulosti). Vrcholom je strhujúci rozhodujúci zápas s hlavným protivníkom Maxom Baerom v podaní charizmatického Craiga Bierka ("Maxie's glamour-boy smile is now a bloody grimace."). Je pre mňa takým malým zázrakom, že filmu o boxe, ktorý vlastne neznášam, nadelím plný počet hviezdičiek.     "I came to pray for Jim." "So did they. Yeah. They all think that Jim's fighting for them." ()

sona123

Russell nepůsobil nijak trapně, role "drsňáků" mu docela sedí. Bohužel, co se týče boxu, Zuřící býk je pro mě stále nepřekonaný film. Ale i tak slušné tři hvězdičky. ()

Movie Gourmet

I když nemám box a filmy o boxu nějak rád, tenhle životopisný snímek víc než stojí za to vidět. Tento film má určitě kvalitní scénář a ve spojení s výbornou režií renomovaného Rona Howarda a hudbou od Thomase Newmana vytvořili kvalitní film hodný pozornosti. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Mikino00

Americká pohádka s extrémně předvídatelným dějem, navíc po celou dobu jsem se nezbavil dojmu, že to všechno už jsem v nějakých podobných filmech viděl. K tomu slabá rodinná linie, citové vydírání, přílišná rozvleklost. ()

Nethar

Životopisné sportovní drama, které řekl bych spíše sází na emoce pohupující se okolo než box jako takový, i když zápasy tvoří podstatnou část stopáže. Sice bez překvapivých momentů, ale zároveň i bez těch nudných, dobře zahrané, přiběh boxera Jamese J. Braddocka na pozadí velké hospodářské krize, mně se to moc líbilo, lepší čtyři hvězdy. ()

Garch

Skvěle natočené reálie třicátých let. Už čtyři úmorné roky se v USA táhne Velká hospodářská krize, kdy pro milióny ožebračených bylo teplo a trocha šlichty výhrou... Na Jamese J. Braddocka, nezaměstnaného bývalého boxera se však usmálo "irský štěstí". Příležitostná těžká práce v docích, kdy musel tajit zlomeninu pravé ruky, mu natolik zesílila levačku, že, při náhodném zápase, kde měl být za boxovacího panáka, porazil KO jednoho z nejlepších boxerů té doby. I v dalších (skvěle natočených) zápasech je Braddock hán touhou vymanit svou rodinu ze strašlivé bídy. A to mu dává ohromnou výdrž. ()

Matt Raider

Neuvěřitelná síla lidského ducha. Cinderella Man (překlad: Popelák, mi nakonec nepřišel tak hrozný) nám na své cestě za štěstím ukázal kousek pekla, stejně tak jako kousek nebe a rád si s ním někdy tuhle cestu zopakuju. Aneb, když opravdu chcete, nic vás nezastaví. (90%) ()

filipvrbik

Jako nevím čím to je , ale každý looser který je ve filmu na dně se má pořád podstatně líp než já... no nic popojedem- K filmu -Russell Crowe je opravdu vynikající herec, nečekal jsem , že roli boxera, který ve filmu skutečně často boxuje natolik zvládne..i to ostatní obsazení je hvězdné (životní role Paula Giamattiho dle mého), a celý film nemá slabou chvilku, což je při stopáži 144minut takřka k nevíře..jen ten konec je takový ten americký, ale kdo by to JJ Bradockovi nepřál , že ....95% ()

Renfield

Taková pohádka, která má několik dojemných a "dojemných" scén, z nichž v hlavě zůstanou snad jen boxerské zápasy... samozřejmě především ten závěrečný. Souboj Braddocka s Baerem je opravdovým zážitkem a posouvá film do kvalit, kterých by bez něj zdaleka nedosahoval. Je tak výborně natočený a sestříhaný, až mám pocit, že ho opravdu sleduji v aréně a stejně tak silně ho i prožívám. Jediná výtka, prostřihy na rodinu byly zcela zbytečné, ale chápu, že být samozřejmě musely. S hereckého obsazení možná překvapivě nejvíce zaujal Paul Giamatti, Russell Crowe taktéž odvedl dobrý výkon a Renée Zellweger tam prostě také byla. Dění před zápasem má také své silné stránky, ale ve většině času jde o klasický hollywoodský příběh, Ron Howard to tedy zachránil na poslední chvíli. 70% ()

Klajnik

Prostě film o boxerovi se srdcem na správnym místě. Žádnej zázrak, ale jako další film o velkym lidskym příběhu to většině průměrných diváků zahraje na city a posbírá vysoká hodnocení. Tak už to u filmů tohoto druhu bývá. ()

Jacek

Sladké, sladké, sladké. Nebýt příšerné Renée Zellweger a patetické marinády, ve které se to celé koupe, byl bych ochotný nadchnout se tak, jako vy ostatní. ()

Kroupa

Exktrakt a derivace Rockyho. Lépe natočeno, zručnost je ovšem přívlastek, který podle mě nejlépe vystihuje Rona Howarda. Nicméně stejně jako u jiných jeho filmů jsem byl znuděn a zdeptán přívalem omletých klišé, předkládaných s velkou slávou. Tedy v první polovině. Pak přišla scéna, kdy jde Jimmy poprosit o peníze bývalé kolegy. Vrcholný zážitek z celého filmu. opravdu výživné. Pak přišel box. Výborné, ale tady mě nikdo nepřesvědčí, že Howard nevykrádá Rockyho, a to důkladně. Bohužel přes tento evidentní fakt filmu chybí nadhled, pokusy osvěžit děj efektními záběry, vizůálně působivými, jsou ojedinělé. Celkově z filmu čiší stejný nedostatek, který vystihuje celou Howardovu tvorbu - katastrofální nedostatek humoru, invenční představivosti. Ten chlap je prostě děsnej suchar. Taky mě napadlo srovnání s Hřebejkem, ale to by bylo nespravedlivé - Hřebejk smysl pro humor má. Jo a Crowe je opravdu geniální, ale i přes tu spoustu času na obrazovce jsem neměl šanci se s jeho postavou ztotožnit. Howard mi ji prostě nedal. ()

Fajla

Film, který vás jednoduše vtáhne a už nepustí. Podle mě nejlepší sportovní drama. Crow dokazuje, že dokáže zahrát téměř cokoliv, a Renée Zellweger mu obstojně sekunduje. A Ron Howard nám servíruje excelentně odvyprávěný příběh plný vzestupů a pádů. A hlavně duše. (85%) ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení