James J. Braddock, přezdívaný Cinderella Man, se v polovině třicátých let stal idolem miliónu prostých Američanů. Má tři děti a nadevše miluje svou manželku Mae. V kariéře má slušně našlápnuto, ale tak jako ostatním ani jemu se nevyhne hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Nepřízeň osudu ani obnovená zranění mu nezabrání v tom, aby šel za svým cílem. Rozhodne se vrátit do ringu. Nikdo nevěří, že by mohl mít šanci uspět, ale podceňovaný boxer začne vyhrávat jeden zápas za druhým. Z obyčejného člověka, který měl problém si najít práci, se najednou stane neporazitelný hrdina a zároveň symbol nadějí a snů lidí sužovaných hospodářskou krizí. Jeho strmý vzestup nakonec vyvrcholí soubojem se světovým šampiónem těžké váhy Maxem Baerem, který během zápasu v ringu usmrtil dva své protivníky. (TV Nova)

Good_Charlie

Russell Crowe v příběhu Jamese J. Braddocka, který se i přes nepřízeň osudu stal legendou v dějinách boxu a hrdinou obyčejného lidu. Emotivní, dramatický a velmi dobře natočený film, který dokázal skloubit sport a následky hospodářské krize 30. let v USA. ()

stuj

Docela dobré. Hlavně zápasy. Zbytek je ale místy nezajímavý, možná mohli o 20 minut zkrátit, aby to drželo tempo. Každopádně silné 3 hvězdy. ()

phoenix9

Howard / Crowe znova pecka ! Vynikajúcí životopisný film (tie Howardovi idú ) , ktorému nemám v podstate čo vytknúť, možno len dlhý finálny duel (box ma nebere) , 85 % ()

DEAR303

jé tohle se mi líbilo .. a hned dva oblíbení herci u taktovky maestro Ron Howard... vzalo mi to dech po prvé .. po druhé .. i po třetí .... miluju filmy o boxu .. skvělé drama 92 % ()

Kwax

Megaklišé se nedostavuje po třetí aneb koňská opera pozadu přímo a vpřed. Mouchy much mají i své monokly a to neplatí u postraumatických syndromů krvežíznivých panen otočených kupředu k mosazným ptakopiskům. I když drátěná vesta současnosti snese ukvapující namazané dílo barvami přejeté, duch komixu přetrvá i po mnoho tisíciletí a ukvapí se až příjde čas. Kdo ví co naplánuje moucha z třetího patra. ()

Bruce0659

Tu niet o čom... Howard je pre mňa špičkový režisér, hudba od Thomasa Newmana perfektná, Russell Crowe zahral boxera, otca aj manžela výborne a Renée Zellweger predviedla taktiež veľmi sympatický výkon. Dej je plný emócií, dojímavý, napínavý, nechýbajú momenty prekvapenia. Celkový dojem - 95% ()

Rathe

Toto je první boxerský film, který mě zasadil do křesla pořádně hluboko a na pořádně dlouhou dobu. První boxerský film, ve kterém jsem měl chuť boxovat za hlavního hrdinu. A to se ještě nestalo. Perfektně je zde i nastínění Velké hospodářské krize, kolem které se film točí. Russell Crowe tvoří s Renée Zellweger naprosto vhodný pár do tohoto snímku a jejich výběrem rozhodně režisér nechyboval. Taky kamera (hlavně v boxerských zápasech) byla flexibilní a natočila téměř vše ze skvělých úhlů. Za mě rozhodně palec nahoru! ()

markusmerk

Par krát som sa pristihol, že som zabudol dýchať a pozerať to sam tak určite stojím pred telkou a napodobňujem údery - neuveriteľne dokázal Howard vtiahnuť diváka do deja. Nemám čo dodať - jednoducho majsterštik. Hudba mi pripomínala Vykúpenie z väznice Shawshank. A hľa, pozriem na konci - rovnaký Thomas Newman. ()

andreas_tool

Stačilo vzít skvělý lidský a skutečný příběh, a dobře ho natočit a zahrát. Chválu si zaslouží skvělá kamera, která mě naprosto vtáhla do děje. Skvělý film (do ringu už bych po jeho shlédnutí znova nevlezl :-) ()

andy60

Nestává se často, abych hlavnímu hrdinovi držel palce, ale v tomto případě to tak bylo. Když vcházel do ringu, sdílel jsem každý úder s ním a to je co říct (box je sport, který mně nic neříká). Sice se tu hraje až příliš na divákovi city, ale ať v ringu nebo mimo něj, tahle podívaná stála za to. ()

teekanee

Opravdu vynikající film s jedním z mých nejoblíbenějších herců. Osobně patřím mezi lidi, kteří se klidně nechájí lehce citově vydírat a rádi si pobrečí nad osudem superkladných protagonistů. Hlavní důvod proč to tady tak krásně funguje je to, že je to prostě naprosto skvěle a nekýčovitě natočený, s herci kteří vám to prostě umějí prodat. Zejména Crowe a Giamatti tu předvádí hereckou symfonii. Scéna, kdy si jde Braddock půjčit pěníze ke svým známým řadím mezi nejlepší filmový scény všech dob. Hlavně proto jak lidsky to vyznívá. Asi nemá smysm chválit naprosto brilantní atmosféru a technickou stránku filmu s dobrým soundtrackem, co ale musím explicitně pochválit jsou velmi zajímavě a akčně sestříhaný souboje v ringu. Tenhle film si zaslouží mnohem víc uznaní a popularity než se mu dostává. 93% ()

Amberjack

Po druhém zhlédnutí zvedám na pět. Je to krásná pohádka o lidech vsazených do kruté reality. Jasně, je to schématické a trošku klišoidní, ale zároveň tak dobře udělané, že se to nemůže nelíbit. Co bych ale rád zdůraznil: Max Baer, skutečný Max Baer, nebyl žádný arogantní náfuka. Naopak to byl chytrý a vtipný chlapík. S Jamesem Braddockem měl přátelský vztah. ()

Krstny

Žiaden z boxerských filmov ma tak neupútal zábermi z ringu ako Cinderella Man. Russel Crowe je v tejto hlavnej roli ako ryba vo vode a vy Jamesovi J. Braddockovi celých 144 minút proste musíte fandiť v ringu aj mimo neho. ()

J1R1K04

Tento snímek má u mě stejný neduh jako ostatní filmy o bojovém sportu – a to ten, že jsou to pro mě tyto snímky dobré pouze na jedno podívání. Uvítal bych také o něco kratší stopáž, protože jsem během těch 140 minut zaznamenal několik okamžiků nudy, osobně bych to zkrátil tak o 25 minut. Pak je tu také herečka Renée Zellweger, která na mě působila většinu stopáže celkem nesympaticky, ale zároveň jsem jí chápal. A nebudeme si lhát, jedná o okatej doják… Ale navzdory těmto výtkám se mi Těžká Váha líbila. Za prvé, je podle skutečného, a hodně silného příběhu, což je pro mě vždy velké plus. Za druhé, herecký výkon Russella Crowea je velmi přesvědčivý, ale výborný Paul Giamatti ho o kousek zastiňuje. Za třetí, Thomas Newman jako hudební skladatel mě snad nikdy nezklame, on dělá opravdu nádherné melodie. Za čtvrté, velmi slušně nasnímané boxerské zápasy. A za páté, závěrečný půlhodinový souboj, který je jedním slovem incredible! Tolik druhů emocí během tak krátké doby se jen tak nevidí, navíc je to skutečně napínavé a máte chuť nahlas fandit hlavnímu hrdinovi. Takže i když se Těžká váha mojí srdcovkou nestane (zatímco Rivalové a Čistá duše se srdcovkami staly), minimálně kvůli tomu závěrečnému souboji uděluji fakt solidní 4* ()

EternalS

Bulel jsem když jsem to viděl poprvé před několika lety, bulel jsem podruhé a pobečel jsem si i do třetice, když to dávali nedávno v televizi. Ne Maximus Decimus Meridius, ale James J. Braddock je pro mě nejvýraznější postavou, kterou Russel Crowe za svou kariéru ztělesnil. Ty rány, které rozdával i dostával, a to nejen od protivníků v ringu, byly naprosto reálné a já jsem je vnímal každičkým momentem. Ron Howard zkrátka umí. ()

Elanornegra

Poctivá remeselná práca, s Russellom Crowom, vo svojej vrcholnej forme, Ron Howard vo vrcholnej forme a najväčšie prekvapenie, Paul Giamatti, konečne ukázal svoj potenciál. Skvelý scenár, ktorý aj čo to ukázal z veľkej krízy 30. Rokov. Rozhodne skvelo spracované aj keď v strednej časti som sa trosku nudil, ale finále sa môže dôstojne radiť medzi snímky ako Rocky alebo Racing bull, a nestrácat, spokojnosť....95% ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Oscary plné překvapení