Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

Noviik

Hodně dobře udělaný filmeček. V podstatě to celé stojí na Jessice Biel, která je vynikající, akorát teda musim vytknout (z hlediska filmu, ne mého mužského pohledu), že se kameraman vyžívá v tom, zachytit ji co nejpřitažlivější, dokonce až sexisticky, to filmu trochu ubírá (opět podotýkám, že ne pro mé oko). ()

wendelin9

Nechápu jak se někdo může u takové nenápadité honičky a vyvražďovačky bavit... Pár světlých míst tam bylo, ale jinak u mě film absolutně propadl ()

3n3my

Som jeden z mála, ktorému sa viac páčil remake ako klasika. Oveľa efektnejšie, akčnejšie a uveriteľnejšie ako pôvodná verzia, naviac tento remake na rozdiel od viacerých ostatných len nekopíruje, ale aj prináša niečo nové, aktuálne. ()

Nivenx

Klidně mě zato ukamenujte, ale tohle je jeden z nejlepších remaků co jsem kdy viděl. Tento film Marcusovi Nispelovi(režisérovi remaků) neuvěřitelně sedl a můžu říci, že už jsem ho viděl hodněkrát a stejně mě pořád baví. 70% ()

Deyw

driv to bylo lepsi..ted je to jen dobry..je to porad rozhodne lepsi nez ten sranec ze 1974 ten je dneska uz nekoukatelnej.. je tu super aura tajemna a pribehu podle skutecny udalosti..zacatek skvelej, pak se to tahne dokud dedecek nezacne mlatit do zeme a vybehne kozena drzka a zacne to tam kosit vsechno i sebe.. :D pochvala za serifa maximalni silenec a dava si to jak zmrd..kozenahlava taky skvelej, ale mam pocit ze ten z roku 2006 byl syrovejsi a surovejsi a brutalnejsi a libil se me vic :D zatim nechame na 3* a pak porovnam a napisu kterej je lepsi. :) ()

Aargh

Špička letošní hororové produkce. Dokonalá kamera plus až překvapivě kvalitní výkony neznámých herců tvoří dohromady atmosféru, která by se dala krájet. Film působí velmi realisticky, s hlavními představiteli se dokážete jednoduše sblížit (což se v hororech stává málokdy) a jejich postupná likvidace opravdu bolí. Uznávám, tenhle film jsem autorům zbaštil i s navijákem... Poznámka k (dost mizerné) kritice pana Horkého na Tiscali: Rozhodně nesouhlasím, že by se postavy chovaly nesmyslně a slaboduše. Ve většině případů by se každý člověk zachoval stejně. Je třeba si měli uvědomit, že postavy nevědí to, co ví divák, tzn. že jsou v hororu a že po nich někdo jde... Občas také neuškodí zjistit si nějaká fakta. Žádný takový příběh se nestal ani v roce 1973 ani jindy, žádný vrah Thomas Hewitt nikdy neexistoval. Ta údajná inspirace skutečností je jen velice volná a opírá se o úplně jiný příběh. ()

Decker

Prumernej horor. Nic extra a rozhodne to neni neunosnej krvak. Za zminku stoji velice dobre odehrana postava hlavni "hrdinky". ()

Triple H

Originál som nevidel, ale tento ultralacný remake je podľa mňa podarený. Má dobrú atmosféru, nechutnosti netlačí cez únosnú mieru a v rámci súčasnej hororovej produkcie sa určite radí k tým lepším kúskom. Psychopatickí burani sú ukážkovo nesympatickí a odporní. Bay producent- len tak ďalej! ()

filmmovier

Na to, jak byl ten horor věčně opěvovanej, přišlo docela zklamání. Trochu jsem se sice bál, ale to bylo celé. Já jsem stejně čekal na nejlepší postavu filmu - Leatherface. A to, co jsem od něj chtěl, jsem dostal - zabíjel a zabíjel. Jako film mi to připadá dost chaotické. A jako horor je to zcela průměrné. Ano, sice se u toho taky bojíte, ale taky se smějete a nudíte. Takže je to docela zklamání, ale zase ne takové, aby to nedalo na krásné ***. ()

Sokkk_y

Často podceňovaný horor mě naprosto uchvátil svou nechutností, zatuchlinou a hnusotou. Než jsem se na Texaský masakr podíval, považoval jsem ho za jeden z mnoha béčkových hororů, ale opak se stal pravdou. Prakticky až do konce jsem mi běhal mráz po zádech a když si vzpomenu na useknutou nohu se solí, tak ještě doteď cítím jemné zamrazení na krku... Texaský masakr motorovou pilou je zkrátka horor se vším všudy. Čtyři hvězdy dostává zaslouženě a hlavně proto, že mi běhal mráz po zádech. Nechci ho už ale na dalších 50 let ani vidět! ()

Sfinkter

Oproti originálu ztrácíme původní atmosféru, nové ztvárnění je nijaké až nudné. Další nevydařený remake. ()

DJ Rocco iNc

Celkom slušný film. Nebolo to až také aké som si myslel. Ta celá família je celkom vydarená. A ten psychopat s pílou mi celkom pripomína Jasona v hokejovej maske s mačetou. A Jessica Biel, tá nemá chybu. Mohol by som ju nazvať Xenou ale bez koňa. ()

flawi.f

Tak tu máme bandu mladých lidí chovající se naprosto nelogicky a hloupě, několik totálních magorů v čele s pomatencem s motorovou pilou, dialogy které tu jsou spíš od toho aby po sobě hlavní postavy jen blbě nečuměly a režiséra, který kladl důraz především na ten všudypřítomný nechutný hnus. Suma sumárum je tedy Texaský masakr motorovou pilou další z řady typických novodobých hororů. ()

karlik4801

Takový masakr jsem tedy vážně nečekal. On to totiž vlastně masakr není. Bavil jsem se ale u psychoušské rodiny. Hlavní a největší plus u tohohle snímku je Ed Gein. Tedy, že je to natočeno na jeho motivy vražd. To co těm ženám prováděl je tu celkem dobře zachyceno, samozřejmě ale na nějakých dementech. ()

kurcatovium

Film se mi i přes počáteční nevoli se na něj podívat docela líbil. Může za to zejména jeho první polovina, kde je méně zběsilé akce a více tajemna, což mi docela vyhovuje. Jinak končí skoro klasickým happy endem, což je zase velké mínus. Výsledek jsou slušné tři hvězdy... ()

Jazzzz

Tak tohle je snad nejprůměrnější horor jakej jsem viděl. Ničím nenadchne, ničím neurazí. Opravdu jsem nebyl během filmu ničím překvapen. Obvyklý začátek, kdesi na nějakési silnici a bum jde tam tudy děvče. Konec je zase okopčený z Blair Witch jedničky. Podle názvu jsem očekával trochu větší "masakr", ale motorovkou jsou během filmu pořezany jen dvě nohy, z čehož jedna je LeatherFace a to mě přišlo celkem vtipné. Pár tajemných záběrů nasvědčuje tomu, že tento film měl možná původně být atmosférický a mystický, bohužel to kleslo k obyčejnému vyvražďovacímu horůrku. ()

Raven0

Naprosto samoúčelná brutalita a hloupost z tohoto filmu jen čiší. Klišé na každém kroku... Hlavní hrdinka (míry 90: 60: 90) zabijákovy unikne nesčíselněkrát, ale její kamarádi již z prvního setkání nevyváznou vcelku. A prasátko ve skříni na oblečení! Bože, to bylo fakt imbecilní. Dvě hvězdy za to, že to občas bylo fakt brutální a za to, že na tento film jen tak nezapomenu. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob