Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

rakovnik

Původní film z roku 1974 jsem neviděl, jeho následovníka jsem si vychutnal. Podle mého názoru se jedná o parádní horror, téměř bez hluchých míst, plný napětí, hnusu a odporu. Rodinka je neskutečně odpudivě povedená, v kontrastu s krásnými postavami, jež přijely "na porážku". Z teenagerovských vyvražďovaček jedna ze zdařilejších. ()

Jino

Texasský masakr motorovou pilou nepřináší nic nového kromě větší brutality a tím i lepších efektů, které nebyly v první verzi možné. Za to postrádá atmosféru a scénář je taky o dost horší. Sice Leatherface vypadá dost dobře, ale to je tak spolu s velkou brutalitou všechno. Koukat se na to dalo krásně, mladší publikum si žádá krev a v tomhle masakru si ji dosytosti užije. ()

Petoss1

Pišta sa raz vydal aj s motorou pílou do lesa a zablúdil. Našiel ho prevádzač ktorý prevádza ľudí cez hranice a povedal mu, že ho odvedie domov a tak spolu odchádzali. Pišta v dodávke zaspal a tak spal a spal až sa zobudil na neznámom mieste. To miesto bol Texas. Pišta nevedel kde je a tak sa so svojou pílou vybral niekoho hľadať. Našiel nejakého predavača ale ten hovoril len anglicky. Pišta študoval angličtinu, no nerozumel mu všetko a tak sa naštval a "nechtiac" ho svojou pílou zabil. Celý nasratý sa vydal ďalej, až prišiel k starému domu. Vonku sedel starý dedo. Pišta sa s ním začal rozprávať a obľúbil si ho, rozhodol sa, že ostane v Texase a že sa už nechce vrátiť domov, našiel si nejakú starú masku s ktorou sa začal hrať. Dedo mu vysvetlil že tu v tomto malebnom kraji jedia len ľudské mäso a že by Pišta mal nejaké zaobstarať. A tak to celé začalo. 82% ()

Tomik12345

Stupidita...jeden blb v masce s motorovou pilou a všichni se z toho máme jako po....? To snad ne...Vůbec jsme se nebál a přišlo mi to spíš směšné a přitažené za vlasy, jak postavy jednaly...tohle není můj šálek kávy, sorry. ()

bourec

V žádném případě tenhle horror nijak nevybočuje z řady vyvraždˇovaček.Ječící oběti,nelogicky se schovávající na debilních místech a jednostranná brutalita.Kdyby mu alespoń uřízli hlavu,atˇ si taky užije!50%. ()

Mefistofelle

Důstojný remake originálu z roku 1974. Od něj se liší větší mírou brutality a trochu pozměněným dějem. Má to všechno, co si můžeme v slasheru přát: partu lehce vypatlaných teen děcek, magora s motorovkou, krve a usekaných končetin tak akorát, haldu bizarních členů jedné moc "milé" rodinky, správný dějový spád a ucházející závěr. Možná se to jeví jako moc jednoduché a ohrané, ale průměrný slasher to není. Práce s kamerou, kulisy a barevné ladění tomu dávají vážně dobrý náboj a budete se bavit od začátku do konce. ()

Nach

Průměrný horor, který budou hodnotit nadprůměrně milovníci brutality. Scénář má řadu logických chyb, herci jsou alespoň průměrní, avšak motorová pila si zjednává skutečný respekt. Ač mám velké výhrady, jedno tomuto filmu musím nechat. Na tu skupinu fanoušků hororu, kterou je cílen, pobaví ji i vyděsí, bezpečně! 65% ()

DruidKarel

Dobrej film, kterej možná trochu nadhodnotím. Ani tak to není horor jako spíš režisérova pohrávaná si s divákem, co vlastně snese... Ale jinak fakt dobrej film. ()

dubinak

Jsem ráda, že remake bezkonkurenční hororové klasiky nedopadl až tak k zašlapáníhodně. Vím, že před těmi deseti lety, kdy jsem tento snímek poprvé viděla, neudělal mi vůbec dobře a pokud si vzpomínám, musela jsem ho i před koncem vypnout, jak špinavý a depresivní mi přišel. Dnes už se ovšem s touto maličkostí vyrovnám a hodnotím asi především tu pořád dobře působící texaskou atmosféru. Můžu říct, že díky tomuto filmu bych texaský venkov asi jen co nejrychleji prosvištěla a neohlížela se. ()

Wormboy

Horor so skutocne dost drsnou a hustou atmosferou. Niektore zabery (predovsetkym ten prvy s prestrelenim hlavy a preletom kamery cez dieru v hlave) su skutocne nezabudnutelne. Avsak cely film stroskotava na dost chabom scenari, herci sa tiez velmi nevyznamenali, co uz, , skoda.... ()

Fallen_One

Nejlepší horor co jsem kdy viděl. Atmosféra nepřekonatelná, hlavně díky parádnímu zvuku a dokonalé kameře. Herci nám servírují uvěřitelné výkony, zvláště Jessica Biel, kterou od té doby sleduju :-) Už dlouho se mi nestalo že bych se opravdu u hororu bál. Originál z roku 74 (nebo 75?) jsem neviděl, ale myslím, že už by mě asi díky remaku ničím nepřekvapil. Nemíním je srovnávat. Každopádně, tohle byla bomba! ()

pufina

Ani nedovedu říct, která scéna byla hnusnější. Ano, má to dobrou atmosféru, herecké tváře mě ničím nezaujaly - ovšem výkony (na vřískání, krvácení, umírání, ječení) opravdu bohatě stačily. ()

Juto

Realizmus je vynikajúci a film je miestami tak smutný, ako desivý kvôli emocionálnemu mučeniu postáv, som si istý, že veľa ľudí povie, že nie je taký dobrý ako originál, ale mne sa páčil. 7/10 ()

emo

Tak toto som nemusel vidieť. Niežeby som na to nemal mal žalúdok, ale tento film sa dá jednoducho popísať-nechutný humus s dementnými mládežníkmi. Podľa toho ako sa správali som si nebol istý kto je retard- Leatherface, alebo oni. Ich konanie niekedy uráža inteligenciu diváka... ()

WolfR

Remake hororové klasiky Texaský masakr motorovou pilou dopadl, tak nějak všelijak průměrně. Příběh je v celku klasický, jako u většiny dnešních hororů. Skupinka mladých lidí si někam vyjede a na onom místě narazí na nějakého šíleného vraha. Jinak to není ani v tomto filmu, ovšem tento je natočen podle skutečných událostí a už z toho vědomí vám musí jít mráz po zádech. Ale ještě než tato skupinka mladých lidí v tomto filmu padne do pasti šílené, kanibalistické, zabijácké rodiny, upozorní je na ni jedna mladá dívka, kterou po cestě přes Texas najdou. Ta se ovšem v zápětí zastřelí a pak začíná série brutálního vraždění znetvořeného Thomase Hewitta, zvaného Kožená tvář, který k již zmiňované rodině patří. Brutální scény jsou jako takové dost krvavé, ovšem nejsou nějak extra skvěle natočené, takže se při nich ani moc bát nebudete. Napětí tady taky moc nenaleznete a dialogy nejsou zrovna smysluplné, ovšem kamera a vůbec celé vizuální zpracovaní filmu je pěkné a v celku temné. Herecké obsazení je průměrné, ale žádný vyloženě špatný herec se tady neobjeví. Kdo z herců, ale zabodoval na celé čáře je fantastický R. Lee Ermey alias zmagořilý Šerif Hoyt. Ten se do své role neskutečně vžil a jeho herecké umění je úžasné. Jinak abych to celé tak celé shrnul. Originál z roku 1974 to není. Ovšem je to v celku důstojný nástupce, ikdyž je ve stylu dnes klasických amerických „teenage“ vyvražďovaček. Jenže ta skutečnost, že se tohle opravdu stalo, vás prostě nenechá chladným. 3 hvězdy PS: Perfektní tajemná hudba. ()

FAITH.BABE

Bezvadná hnusárnička! Tenhle žánr neni zrovna můj styl, ale epesně sem se bavila. Ta špína na nádobí a zaschlá krev smrděla až ke mě do obejváku, A jako pardon, ale bouchačka schovaná v kun*ě? Genilání :D ()

Flyer

Brutalita? Napětí? Ale no tak... Ač se Texaský masakr tváří, že tyto ingredience má, ve skutečnosti mu z toho nic dobře nefunguje. Je to příšerně nudný horor s prakticky žádnou atmosférou a s nic moc herci. Nebýt vcelku povedeného začátku, asi bych tento film ohodnotil odpadem. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob