Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

greymon

Tento horor možná má znázorňovat co se stalo v roce 1973, ale je to tip hororů, který nemám moc rád. Nesmyslné vraždění bez výrazného děje. Tento masakr se opravdu stal a ani nevíte jak je mi líto co se stalo těm lidem, které Thomas Hewitt a jeho rodina zavraždila. Já si to neumím představit a nechtěl bych to zažít. Pár věcí na filmu obdivuji jedna z nich je velké napětí, producent Michael Bay. Film co se týče hrůzy u mě zabodoval, ale nestačí to na plných 5 hvězdiček. Dávám 3 za produkci a napětí. ()

Barrymore

Asi nejvýstižnější posouzením tohoto filmu je fakt, že navzdory očekávání „hrůzostrašné“ podívané jsem u tohoto filmu usnula ;) Za zklamání tedy pouze 35 %. ()

Brano

Typ hororu, kedy si už po úvodnej minúte budete priať, aby medzi hlúpu partiu tínedžerov nabehol nejaký psychopat s motorovou pílou. Námet sama klišé, herecké obsadenie nesympatické, ako aj ich chovanie bolo dosť primitívne. A natočené podľa skutočnej udalosti? Dovoľte sa mi zasmiať. Neveril som tejto komédii ani slovo. Hororové scény neboli najhoršie, ale film ako celok za veľa nestál. Záver dokonca nudil. ()

marek29

Atmosféra na jedničku. Herci sympatičtí, ovšem jakej nešvar shledávám u hororů už delší dobu? Nelogičnost. Přece se nevrátím do domu hrůzu pro kamarádku když mi právě SPOILER motorovkou otevřeli mýho přítele na stole ve sklepě :D a nevim jestli by to stihl na tom konci uplným do auta dřív než ona a ještě být potichu, nesmrdět, dýchat skrz masku ze skalpu onoho přítele a zůstat nepovšimnut tak jak ve filmu bylo uvedeno. Despite this, excelentní horor s mrazivou atmoškou. Must see ;) ()

johnny01

Horor, kde se člověk opravdu bojí, se skvělou atmosférou, mnoha lekačkami a psycho postavami. Nelíbila se mi scéna „na hácích“, která byla mimořádně morbidní. ()

Mire

Z času na čas nezaškodí ani trochu takejto hororovej tupoty. Ale pozerať sa to dalo celkom v pohode a na Jessicu Biel v bielom spotenom tričku ešte lepšie :) ()

Olafsson

No co si budem povídat, já to dokoukal jen kvůli sexy tvarům Jessicy Biel. Zbytku tý otravný grupy jsem přál rychlou smrt, jak mi lezli na nervy. Slabej průměr. ()

horor2

Texaský masakr motorovou pilou, který je konečně masakrem. Andrew Bryniarski jako Thomas Hewitt (Leatherface), ze kterého jde respekt. Marcus Nispel tak zremakoval verzi z roku 1974 do novější doby pro mladší generaci. ()

Blazkowicz

Celý film byl tak stupidní a působí jak nějaké brakové céčko. Hnusný šedý filtr celou dobu. A to chování postav. Tak debilní postavy jsem už dlouho neviděl. Od bandy zhulenců, kteří si neumí ani zkontrolovat jestli má pistole nabytý zásobník a jenom celou dobu kňučí o pomoc až po šerifa, který byl normálně na přes držku. Na tento film se nehodí vážně jiné slova než debilní, stupidní, trapný a ukňouraný. Hvězdičku snad jen za tu syrovost a brutalitu. 1* ()

Hyperbolic

Za mě opodstatněný remake, původní masakr je jeden z pivotů žánru, jak ho známe dnes, je to ale horor poněkud jiného ražení, než by člověk od burácení motorové pily čekal, set domu a kritika potrávinářského průmyslu a jatek ho dále pozvedávaly mezi ostatními jednoduchými vyvražďovačkami. Počátky nultých let tohoto století však chtěly více krve, šokovat a násilí. Začaly vznikat horory, na které chcete jít, protože jsou in, ale svou brutalitou vám mrazí vnitřnosti. Horory podobného typu jako tento - všichni ti teenageři jsou zlí a blbí, takže mi nebude vadit, až je dvoumetrový Leatherface seznámí s motorovkou, krev bude stříkat a všechny postavy budou až karikaturně zlé. Mně se však (podobně jako pozdější Halloween a Pátek 13.) tato reimaginace líbila, nový kabátek (a obličeje obětí) tomu sluší a je zde několik docela drsných a disturbing scén, u kterých mi běhal mráz po zádech. Kamerový záběr jdoucí z auta, procházející hlavou stopařky a poté dírou ve skle je za mě legendární. ()

Flix

Nebudu porovnávat se starší verzí. Musím tvůrce filmu pochválit a to hlavně kvůli jedné věci - podařilo se jim šokovat mě (a to dost). To je fakt, že Masakr hodnotím tak kladně. Kdyby nebylo toho, dostal by ode mě **. Jestli jsem se u toho bál, jesti to bylo komerční, atd. v tomto případě dávám stranou. ()

Marg

Tak tohle je opravdu lahůdka, pro fandy hororů povinnost. Je to napínavé, děsivé, hrůzné, strašné, brutální, nechutné. Všechny tyhle ingredience jsou ale namixovány ve správném poměru. K tomu skvělá kamera, nasvícení, no a ty postavičky, myslím hlavně tu povedenou rodinku a jejich makeup. Prostě paráda. ()

axik

Ačkoli celkový děj je taková nějaká slátanina, některá místa jsou děsivá a poměrně drsná. "Kožená tvář" je pořádně šílený charakter. ()

seba

O tom, že to není příliš povedený film už tu bylo napsáno mnoho. Takže snad jen technická - nejsem sice dřevorubec, ale motorovou pilu už jsem párkrát v ruce měl a v USA mají zřejmě nějaké lepší motorové pily, protože tahle ve filmu použitá se za hodinu provozu zasekla jen jednou, nedošel jí benzín, bez problémů rozřezala kovové auto a byla lehká jako pírko podle toho jak s ní Leatherface mával. ()

Milivoj

Na tenhle styl si moc nepotrpím a navíc film trpí spoustou nelogičností, ale na druhou stranu musím uznat že atmosféru chvílemi měl. Docela jsem se pobavil, ale znovu už koukat nebudu... průměr. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob