Texaský masakr motorovou pilou

• USA The Texas Chainsaw Massacre (více)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

Jillen

Čekal sem víc a to i přes ne moc příznivé recenze. Obyčejná vyvražďovačka s mrazivou hudbou, téměř nulovou zápletkou, mentálně postiženými herci a jedním trapným zohyzdněným týpkem co si libuje v masakru.Jediné co stojí za shlédnutí je práce maskérů a trikařů, kteří si s hnusem všeho druhu pohráli vážně skvěle. Ovšem i v tomto ohledu doporučuji spíše Kanibaly. ()

Vyrida

Vím, že kolem filmu byl v době vydání děsný hukot a kina ( aspoň u nás ) byla přeplněná k prasknutí u každé jeho projekci. Dokonce to došlo tak daleko, že jednou na Halloween ( tedy svátek v USA ) se tento film promítal na otevřeném prostranství u nás na náměstí a ikdyž bylo po premiéře, přišlo se podívat zase spousta lidí. Film byl hold distributory zvládnout bez chybičky, zvlášť když se vsázelo na tvrzení kolem skutečných událostí podložených udájně realnými záznamy útoku samotného vrahouna skrytého pod tváří svých obětí. Musím uznat, že tahle šílenost se lehce dotkla i mě samotného a prostě nemůžu hodnotit průměrem už jen z důvodu toho, že k filmu mě pojí nejrůznější situace a historky z okolí. Je to však v celku horor, který nevybočuje od ostatních mu podobných a alternativ dnes najdete ve vyhledávači spoustu. Jakýsi příběh je jen závěsem za gore scénami a jinými záběry, takže tam je jen tak na oko. Atmosféru to však mělo slušnou, tedy vzpomínam-li na začátek. Závěr už je akční, prakticky bez napětí, ale aspoň dojde konečně na tu motorovou pilu, když už to je v názvu, že ano. To však není vše a aby se vám šlo z kina či spát trochu nejistě, přichystal nám rejža i vlastně už zmíněnou chuťovku s realnými záběry policie při kontrole domu šílené rodiny. Normalně bych dal průměr, ale už jen z nostalgie by to býlo málo, proto přidávám ještě jednu navíc. Takový jsem dobrák - hlupák. :) ()

Redlum

Cekal jsem neco desivejsiho. Filmu se neda uprit vizualni vytribenost, coz jej opet radi do kategorie totalniho vitezstvi formy nad obsahem. Ano, je tam krev a odrezane koncetiny. Ano, mluvi se tam sproste. Ano, Jessica Biel je kus:) Ostatni herci umi na svych tvarickach vytvaret pekne vydesene obliceje, ale to je asi tak vsechno. I kdyz nektere sceny vas odrovnaji svou syrovosti (stejne jako tomu bylo u puvodniho filmu z roku 1974), tak porad tu jsou jine sceny, ktere zavaneji nekdy az trapnosti (sceny s serifem).Takze tu mame dalsi "popcornovku", ktera splnila svuj ucel - postrasila par teenageru, videlala hodne penez a odstartovala novou produkcni spolecnost Michaela Baye, stejne jako karieru Marcuse Nispela. Ale co si budeme namlouvat - original je preci jenom o nejaky ten stupinek a koncetinu vys. ()

Vojcl

Zdařilý remake, který má všechno co by podobný film měl mít. Jednoho krvelačného šílence s motorovkou, pár mladých lidí určených k likvidaci v čele s půvabnou hrdinkou (neuvěřitelně sexy Jessica Biel), houstnoucí napětí a pár nechutných scén.. Pokud jste fanoušci podobných ztřeštěností tak můžete s klidem dát maximální hodnocení. Já, ale přes 3 hvězdičky jít nemůžu, sorry.. ()

numi

Naprosto nesmyslný "rámcový příběh" s policejní nahrávkou mě fakt dostal. Proč byl do filmu vůbec bylo zařazen? Krom nelogičnosti samotné situace to akorát kazí závěr, který je na filmu možná nejlepší. Skvělý timing akčních scén, výborná hudba a napětí, že by se dalo krájet motorovou pilou... ;o) Krom té závěrečné honičky je ale ticho po pěšině. Žádné lekačky nečekejte. Sem tam někdo udělá baf, ale jinak budete jen zhnuseni a nic víc. Ale koukat se na to určitě dá. Jen jsou tady daleko "hnusnějších" filmy (např. Sedm), daleko strašidelnější filmy (např. Kruh) a všechny jsou o třídu kvalitnější a zajímavější. Jen Jessica Biel je krásnější Brada Pitta. Ale to už je jiný příběh... ;o) [leden 2006] ()

Lum3n

Nejděsivější na texaském masakru je bohužel to, jak je to natočený. Ano, ty nejděsivější scény byli parádní komediální skeče, ale nevím teda, jestli by se za to měli v rámci žánru rozdávat hvězdy. Jediné na co se dalo koukat byla Jessica Biel a to na víc než 1* nestačí. ()

gogos

Solidni kosicka... mrzi me, ze jsem nevidel puvodni zpracovani, takze to nemam s cim porovnat. Jako horor mi to moc nepripadalo... Lekacky jsou predvidatelne, atmosfera solidni, gradace temer zadna, ovsem nektere prvky (rezani, sul, siti obliceju) jsou zpracovany vice nez dobre. Jako nejmrazivejsi me asi prisli skutecne zabery na konci filmu ... ()

Makky

Brutalita nebola až taká brutálna, ako som čakal a trapnosť nebola až taká trápna, ako som čakal. Atmosféra, prostredie a Jessica Biel boli super a to všetko hovorí v prospech Texaského masakru. Ale tá samoúčelnosť je stále rovnaká, ako pri všetkých podobných filmoch. ()

kaylin

„Texaský masakr motorovou pilou“ je prostě jen remakem a pro mě remakem v tom nejhorším smyslu slova. Snímek, který se jen snaží o „aktualizování“ staršího filmu pro současnou dobu. Jenže ono – když se podíváte na původní film – pořád pochopíte, že je mnohem lepší, že má lepší atmosféru a že je mnohem děsivější. A Leatherface také vypadá hrozivěji, i díky tomu, že nikdy neuvidíme její pravou tvář. ()

K.I.N.G.

Docela průser tento film. Nedokážu pochopit, proč je tak slavný, vždyt' tento typ ohrané americké popcornové zábavy se objevuje pořád a pořád bude. Tento snímek neni výjimka a navíc tak nezajímaví a nudní herci. Zklamání. ()

Gorehound

Veľmi dobrý remake, ktorý klasicky tu niečo pridal, tu niečo ubral a kultovný originál prerobil s úctou. Celkovo sa dá k filmu vždy vrátiť a pozrieť si ho znova. ()

movieband

Ze začátku bych chtěl upozornit, že Nispelovu režii nemám moc rád a že na film jsem se díval čistě ze zvědavosti. Dostal jsem napínavý, atmosférický a vcelku šílený horor, který nehorázně působí na divákovu psychiku. Viděl jsem sadistickou hrůzu, která jde z Leatherface. Cítil jsem stejnou bezmoc jako postavy ve filmu a strach z vraha se stupňuje v šílenství, které je pro diváka při sledování filmu obrovskou zátěží a má co dělat, aby se s tím vyrovnal. Překvapilo mě, že ve filmu nebylo přímo ukázané znetvořování těl, ale že tam byl pouze náznak. Člověk vždy viděl pouze motorovou pilu, Leatherface, oběť a pak slyšel jenom řev. Přesně tohle člověka většinou děsí víc, než když vidí přímo, jak proniká motorová pila tělem člověka. Film měl skvělou, opravdu těžkou, hororovou atmosféru, sympatické herce a podařenou hudbu od Stevea Jablonskiho. Sice to dělám nerad, ale myslím, že by bylo nespravedlivé ohodnotit tenhle film odpadem. Sice je svým způsobem nechutný, ale to co Nispel udělal s tou atmosférou.. na to jen tak nezapomenu. Dávám 3*, protože film je po stránce zpracování opravdu hodně dobře udělaný. Po stránce obsahové je bizarní a pro mě odpadem. ()

Britney75

S jednou partičkou před lety, jsme si po zhlédnutí tohoto filmu, tak trochu zablbli v šumavských slatích v nočních hodinách, kam už nikdo neměl přístup! Jen my jsme si tak trochu zahráli na texaský příběh a můžu říct, že jsme utrpěli dočasnou psychickou újmu :D To jen tak pro pobavení ... Každopádně jak původní film z roku 1974, tak i tento ve mě stále vzbuzuje nepříjemný pocit ... Tohle je prostě klasika a jeden z nejpsycho své doby ! ()

Zhago

Sice je to cista "popcornovka", ale zato zrucne natocena. Zacinam se dost silne zajimat o to, kde bych sehnal original ze 70-tych let. ()

de_FACTO

Texas z roku 1974 je steak, špatně se žvejká a Texas z roku 2003 je to sousto, který Americká mamka rozžvejkala pro svý Americký děcka. Povrchnní a přímočarý, přesto chvílema kurevsky zábavný. ()

Bones!

Jedno se tomuhle počinu nedá upřít, dokázal ve mně celkem bezproblémů navodit pocit znechucení. Ano byl jsem místy celkem napjatý a fakt, že je to podle skutečné události u filmů vždycky působí jako magické heslo...Může se zdát, že zatím film víceméně chválím, ale zase bych to tak jasně neviděl...Brutalita byla místy až samoúčelná a nelogičností ostatně jako vždy u podobných hororů mnoho. Když pominu nesmrtelnost, tak přeci jenom sprintovat se zapnutou motorovou pilou, rychleji než člověk bez zátěže(Když nepočítám psychickou:-)). To snad, ne! ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob