Zaujímavá paródia, ktorá má v sebe niekoľko úžasných prekvapení. Kvalitná komédia presne v štýle HORÚCICH STRIEL. Zaujímavé, že aj napriek svojej bláznivosti má v sebe presne tú nostalgickú atmosféru akčných filmov prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov...(7.1.2009)

V 93 roce se ve filmu Nabitá zbraň 1 objevuje jako náhradník Dannyho Glovera jistý Samuel L. Jackson v hlavní roli. Docela důležitý milník kinematografie. Pokud se jedná o samotný film je moc fajn že parodie neznamená jen Mel Brooks nebo bratři Zuckerové společně s Abrahamsem. Snímek Nabitá zbraň 1 mi strašnou spoustu let unikal a jsem rád že mě neminul. Skrývá spoustu výživných scén. Cameo Bruce Willise potěší stonásobně.(9.6.2010)

Musel jsem hodnocení zvýšit až na 5 hvězd, protože to je neskutečně nadupaný film různými pokusy o vtip. Jistě, dost z nich je trošku slabších, některé jsou až moc přehnané, že kazí dojem, ale to u filmů, které se snaží být parodií, do jisté míry ignoruji. Takže ve výsledku film, který si určitě ještě několikrát pustím.(12.10.2012)

Konečně jsem narazil na další parodii co neznám, a musím říct, že jsem maximálně spokojen, výborně jsem se bavil. A těch hlášek tam. "Půlku platby hned, půlku zítra a půlku po doručení."(14.1.2012)

Vtipy jsou nevyrovnané - od výborných až po trapné. Těch lepších je ovšem tentokrát více. Navíc potěší množství známých tváří ve vedlejších či jen cameo rolích. Sice je to především o Smrtonosných zbraních, ale myslím, že více se povedly citace z jiných filmů - Mlčení jehňátek, Základní instinkt.(26.7.2003)