Okres na severu

Československo, 1981, 11 h 17 min (Minutáž: 46–58 min)

Scénář:

Jaroslav Dietl

Kamera:

Eduard Landisch

Hudba:

Otmar Mácha

Jaroslav Moučka, Jiřina Švorcová, Petr Svojtka, Jarmila Švehlová, Renáta Doleželová, Josef Bláha, Jiří Štěpnička, Martin Růžek, Alois Švehlík, Josef Bek (více)

Epizody(13)

Hrdinou třináctidílného seriálu je okresní tajemník KSČ v Brodu Josef Pláteník. Působí v silně průmyslovém a bouřlivě se rozvíjejícím se kraji.Každý jeho den je plný událostí, které je nutno řešit. Pláteník je člověk, který cítí svou odpovědnost za přítomnost i budoucnost naší země. (woody)

Gareth_Jones odpad!

Na celom seriály je najlepšia neodvysielaná časť na youtube. Je to asi paródia, ale stojí to za to. Skutočné diely seriálu sú nudná socialistická agitka.... ()

BruceTichac

Tento seriál je samozřejmě kultovní záležitostí z dob před rokem 1989. Není rozhodně pro každého, ale ti, kdo jej sledovali v době kdy byl natočen, se na něj opět rádi podívají. ()

P/\/EL

docela prd*l....dneska...ovšem...Pláteníka nechápu - takovej nudnej patron...tohle byla snad jeho jediná hlavní role v životě , né....některý herci se holt hodí pouze na ty vedlejší.......to je daný od přírody..změnit...to moc nejde..elda...namaskovat..předabovat...................Švorcová se k němu fakt hodí....taková fúrie...teda...taková......no...víte...co..nic proti...ale....takvoý chlapi moc namusej.......která se z 50. let nikdy nevzpamatovala...............nevim, bych natočil něco vo současný politice..třeba Magistrát...vono..některý věci se moc nemění......myslim šaškárny na voko a různý zákulisní to........................jako...přiznám se, že sem viděl jen pár částí na yt...ale je to na jedno brdo....totální nuda....asi to trošku realistický přecijenom bude.....jako....sem rád..že žiju dneska a koukám na to na yt........v USa se rozjížděla počítačová revoluce......v Kremlu byl chorej-starej Brežněv......a spoustě komoušů muselo bejt už jasno, že to v, co věřili asi nebude to nejlepší...pro lidstvo.............možná to bylo až pozdějc.....nevim..........tolik neznámejch nesympatickejch tváří...................................je to síla..........no..česká tv na tom dneska v roce 2010 profituje na dvd...........myslim, že by to mělo bejt přístupný...žádný Kocáboviny....dělat cenzuru..no..to bysme byli jako voni..přece......mělo by to bejt volně přístupný na netovym archivu.....no..... tady ukázka....3:00 - ta hudba, vrátnej mu pak tyká: soudruhu....no....psycho..původně sem chtěl dát odpad....ale dá se na to koukat......je to sranda..zároveň...dobová móda, auta a tak..no http://www.youtube.com/watch?v=FaD0WxDv4m8&feature=related ()

Pitr_brn

Většina zde píšících toto pokleslé dílko kritizuje a odsuzuje... Nic proti... Já se ale u toho dnes úžasně bavil. A že to byla "one man show" (jak zde již někdo psal) J. Moučky a "one girl show" J. Švorcové, je naprostá pravda.... Dávám jednu hvězdičku a to za to, že mi to způsobilo dnes úsměv a smích i přesto, že tu šílenou dobu pamatuji... ()

rentier

Poučné, velmi poučné..a vůbec ne tak výstražně do ruda, jak jsem se obával, ale nadčasově, především manažersky a lidsky. Řekl bych, že kdo tento seriál zavrhne, tak se nechal odradit prvním dílem a strhnout názorem většiny. ()

Juklitz

Tři. Seriál je krajně připitomělý, soudružský rej na OVKSČ je hmatatelné zlo a nesmysl, ale prostě Moučka zahrál tuhle roli tak skvěle, až si jím člověk není jistý. Nakonec, vysloveně seriál sejme až poslední díl a scéna. Je to defacto opravdu zhovadilý seriál, ale natočený a zahraný je dobře. ()

Vonter

Soudružky a soudruzi, vítám vás na 12 sjezdu ÚV ČSFD. Dnes je na programu dabata o seriálu Okres na severu. Proto předávám slovo soudruhu Pláteníkovi, o kterém toto pokrokové dílo pojednává. Prosím soudruhu. Soudružky, soudruzi a rudí přátelé. Na začátku chci tak nějak poděkovat straně, že si všimli mé uvědomělé práce a zapálenosti pro socialistické myšlení. Soudruzi, jsem dojat. Proto tu teď stojím s řádem Klemeta Gottwalda pevně přišpendleným na prsou a dmu se pýchou, protože o naší činnosti na Okresním výboru KSČ byl natočen seriál. A je to seriál kvalitní. Herci, jenž nás stvárnili, si počínají velmi dobře, až na pár mírně afektovaných výstupů soudružky Jarmilky Švehlové. Asi to viděla v nějakém imperialistickém filmu. Jinak to všichni zvládli na výbornou a vyzvednout musím především výkon soudruha Moučky, který to zahrál tak přesvědčivě, jako bych se hrál já sám. Však také řád práce již zdobí jeho vitrínu na pozici nejčestnější. Na příště však jedno varování. Jak jsem se dozvěděl, herci dostali za tento seriál opravdu hodně zaplaceno. Až moc. Například paní Švorcová. Je to milá holka, všechno. Soudruzi, žádnej z nás nemá takový platy! Ale dál. Obsah seriálu věrně popisuje naší práci o budování naší socialistické vlasti, nemá hluchých míst a sám jsem byl kolikrát jak kůl v plotě, tolik jsem byl napnut jak vše dopadne, ačkoliv jsem to již jednou prožil. I rudá slza dojetí mi ukápla. Na závěr bych vám, soudružky a soudruzi, chtěl tento seriál vřele doporučit. Je to seriál hodnotný a jak naši vědci z laboratoří V.I. Lenina prorokují, seriály v 21. století již zdaleka nebudou tak uvědomělé jako tento. Tak se dívejte, dokud je čas. Práci čest a nechť žije strana! ()

axelson

I když je Okres na severu neuvěřitelně komunistický nesmysl, tak ale co se některých herců týče to má trochu slušnou úroveň a na rozdíl od dnešních Tipů seriálů, jako jsou např. Ordinace se na to alespoň dá koukat ()

jamescosa

Normálně jsem na to čuměl. Byla to sice kravina ale čuměl jsme na to. Viděl jsem to celý. Dnes už bych to nedal ale tenkrát jsem čuměl na všechno. Nejraději jsem měl ty scény, kde jede Moučka s Bláhou v autě které se příšerně studiově kymácí a Moučka vyzvídá co se říká mezi lidmi... taková pojízdná vox-populi, to sem se smál nejvíc. ()

Ocinator

K tomuto seriálu bych snad řekl jen to, že jeho umělecká hodnota je nulová, ale kdo tuto dobu nezažil, může si udělat alespoň hrubý obraz jak to ve skutečnosti vypadalo. Z tohoto důvodu je jeho vypovídající hodnota obrovská :-D. Zajímaly by mě osudy hlavních hrdinů po majetkovém převatu v r. 89. Námět na druhou řadu...:-D??? ()

ArturDent odpad!

Z tohoto seriálu jsem viděl jen několik minut z různých dílů a musím říct, že mě hluboce poznamenaly... To je tak hnusný, debilní, nudný, pošahaný, šedivý. Jen jsem viděl ty odporný normalizační kanceláře, barvy, ksichty, obleky, slyšel ty kreténský kecy a je mi normálně fyzicky blbě... Tohle je i jako propaganda a produkt své doby odpad... A Moučku od tý doby nesnesu. I v pohádce prostě vidím jen soudruha Pláteníka. ()

rodl

Čistá propaganda z pera Jaroslava Dietla. Pokud plnil příkazy ÚV, bylo to špatně, pokud tomu věřil, taky. Přestože to je úplně strašné po všech stránkách, promítal bych to dnes na středních školách jako dokonalý dokument o podstatě režimu s jedinou "moudrou a chápající" vládnoucí stranou. ()

kreyson13 odpad!

Občas jsem kouknul na Barandově na chvilku a jediný co se mi líbilo, jak na nějaký bolševický schůzi starý kádři jebali mladý svazácký funcionáře, že si jenom vymýšlí výsledky svojí práce, nic nedělají, po nocích se flákají po barech a šmelí valuty. Ti svazáci (bylo jim asi 30 let) tam seděli a čuměli jak puci. To jsem brečel smíchy. Konečně trošku sympatický mladý nadějný svazáci a soudruh tajemník je spláchl jak toaleťák. škoda. ()

Ferguson

Seriál z neuvěřitelného prostředí - Okresní výbor KSČ. Dobová propaganda je zde odhalena a díky zvolenému prostředí nemůže dojít k podvodu na divákovi (jako u majora Zemana či Ženy za pultem). Tvůrci museli své dialogy držet v mantinelech toho, jak se chce KSČ a její stranický aparát prezentovat. Pláteník musel být vždy spravedlivý i když "obhavojoval" tradiční stranické postupy (odvolávání, taktizování, intriky apod.), které nestraníkovi mohou přiapadat nefér. Zajímavá ukázka jak se s tím vypořádat. Dávám 3 hvězdy i když je to bolševický hnus (a také nehodnotím vedlejší dějové linie, které bych ohodnotil tak jednou hvězdu. Hodnotím čistě hlavní dějovou linii "boje" o nového ředitele chemičky). ()

eaglestar

Obludné a vlastně normální, stejně tak jako hodnocení tohodle pavýtvoru. Nejvíc budou prskat rádoby disidenti, kteří tehdá brvou nehnuli, a bývalí hajzlové STBáci (což v posledku bývají jedni a titíž). ()

Udet odpad!

..další z bolševických zrůdností.. ..trapná rudá agitka jíž bohužel- nebo bohudík..? ..nemůže vylepšit ani tak dobrý herec jako byl Jaroslav Moučka.. ..na tohle se pokouším zapomenout a vybavovat si v souvislosti s ním jen jeho dobráckého pekelníka Trepifajxla.. ()

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011