Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Za mňa je to jeden z najlepších slascherov. Aj keď je fakt, že na tomto filme som vyrastal. Doteraz ho mám doma ešte na VHS. Teraz pozerám na ČSFD, že je to podľa knihy o ktorej som ani nevedel. Príbeh je zaujímavý a výborne spracovaný. Na úvod nám najprv ukážu všetky hlavné postavy a taktiež jednu nehodu alebo vraždu? Je to na uhle pohľadu. Počas dĺžky 97 min sa pekne stupňuje napínavá atmosféra. Pomaly ale isto začne vrah s hákom terorizovať štvoricu mladých ľudí. Čo ja beriem ako veľké plus, pretože táto časť tiež pekne stupňuje atmosféru. Máme tu tiež vyšetrovanie, pri ktorom sa dozvieme, kto to bol. Je tu síce len pár vrážd ale sú veľmi dobre spravené. Vždy je to niekde na mieste, kde nie je nikto. Teda až na poslednú časť filmu kde je to pekne vystupňované a blížime sa ku koncu filmu. Koniec sa mi tiež páči. Taktiež je tu veľmi dobrý výber hercov. Herecké výkony výkony sú tiež skvelé. Štvoricu teenerdžerov hrajú: J. Love Hawitt, ( Stratené Duše, Hriešny Zoznam ) S. M. Gellar, ( Veľmi Nebezpečné Známosti) R. Philipe ( Veľmi Nebezpečné Známosti ), F. Prinze, Jr. ( Zákony Brooklynu ). Vedľajšie postavy sú tiež veľmi dobre zahrané. Charaktery postáv sú tiež skvelé spracované. Jediná vec čo mi ušlo ako vrah dokázal, tak rýchlo spratať mŕtvoly ale to už je rípanie do kvalitného filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nix

Takový ten 90.tkový slasher. Ano, působí to průměrně, ale pro mne je to jeden z prvních slasherů vůbec, proto já si přidám hvězdu. Na to vzpomínám rád a rybář pořád působí celkem tajemně,. ()

Sammy.Boy

Moje hororové "poprvé", na které se prostě nezapomíná! Dodnes je to můj nejoblíbenější slasher vůbec. . .někdo tomu může říkat "guilty pleasure", já tomu říkám hororové béčko v naprostém TOPu! Sedlo mi tu absolutně všechno - boží herecká omladina (na Sarah a Ryana nedám dopustit), námět staré dobré pomsty a samozřejmě parádní soundtrack. Ben Willis je ikona hororových záporáků! ()

Likan7

Ani nevím proč je z Tajemství loňského léta taková legenda. Hewitt a Gellar jsou sice pěkný holky, ale už tehdy to muselo být občas nechtěně vtipný, jak pitomé ty postavy jsou. ()

src

Slusne remeslne natoceny horor klasickeho strihu (spousta vriskani, zpomaleny vrah, obeti bez mozku), jehoz nejvetsim prokletim je srovnani s predchozim dilem scenaristy Kevina Williamsona, ze ktereho vychazi o tridu horsi. Zadne demaskovani zanru, prekvapive rozuzleni nebo alespon zajimava smrt. ()

_aandyy_

Tenhle typ hororu je už takřka kultem... Jenže nemá to prostě tu pravou hororovou atmosféru, kterou mám tak ráda třeba z Ti druzí nebo Tajemné okno. Za občasné zhlédnutí v TV to stojí, ale jen opravdu občas. Pokaždé to prostě zabrat nemůže, po sto padesáté se bát nebudete. ()

Knor

Průměrný slasher ,,pro mladé a nezkušené'', kterého překláním spíš k tomu lepšímu. Není to sice bůhvíjaká hororová bomba, ale zabiják je tajemný, má solidní páradlo, hrajou tu krásný holky a musím uznat, že je to i místy strašidelné a udrží to napětí. Tento film bych doporučil jako seznamovací pro lidi, kteří s tímto žánrem začínají jelikož všechna základní pravdila a zákony slasherů jsou velice jednoduše vysvětlena. ()

Kozy9

Dlhé, únavné a atmosféricky nevýrazné. Film postráda gradáciu napätia, nemá schoponosť vás vystrašiť a ani prekvapiť, dokonca aj ojedinelé "plot twisty" sú iba dej zhusťujúce maličkosti. Čo sa týkalo nápadu, tak niečim jedinečný, no spracovaním biedny. Najhoršou vecou však bola logika postáv (aj hlavných, aj vedlajších), ktorá hraničili s NPC postavami zo starej hry na SNES. Uvediem mini SPOILER! príklady, ktoré pobavia: Dievča v neskorú večernú hodinu s krikom uteká k obchodu kde pracuje a búcha na sklenené dvere plná zúfalstva prosiac o pomoc, jej šéfka sa tvári akoby od nej chcela drobné na pivo a čo najzdĺhaejším pokojným a ešte urazeným pohybom hľadá kľúče (v reále by sme asi reagovali inak však?), alebo tento: počas vystúpenia MISS vidí dievča ako nejaký pošuk pára hákom jej frajera a tak začne vrieskať, že hore na balkóniku práve uvidela vraždu. Ľudia okolo samozrejme nezaregujú ako normálne bytosti (zhrozený sa ju budú snažiť ochrániť a tí statoční sa vypravia skontrolovať balkónik... kďeže... ľudia jej zamedzia pohyb, obklúčia ju a dívajú sa na ňu ako na albínsku korytnačku s fialovými očami, pričom po nejakom čase sa niekto odhodlá zavolať policajta, ktorého prístup je priam k smiechu cez slzi... a samozrejme mnoho iných imbecilných reakcií, ktoré ma iritovali natoľko, že som strhol tretiu hviezdičku. Aby som však iba nehejtil musím povedať, že aj napriek tomu, že film nemá jedinú výraznú pozitívnu vlastnosť na Halloween alebo dlhý zimný večer je ako vyšitý a preto: 40%. ()

G04T

Až moc klišé... Za to ale skvělý lekačky i celkové napětí se dá. Ale zase to není nic novýho pod sluncem, ale to jsem čekal. Jednou za čas si takhle někdy nějakej slasher pustím, ale přijde mi, že jsou ty slashery všechny na stejný brdo. To se mi třeba s giallama neděje. Holt 100 lidí 100 chutí... ()

celticek

Hewitt je koc a umí i trochu běhat. Kdysi kult, dnes podprůměr. Připomnělo mi to Vřískot, který je přece jenom trochu vyšší level. ()

Ex_Machina

„Viem čo sa stalo minulé leto“. Pokiaľ nemám čisté svedomie a naozaj viem čo sa stalo minulé leto, tak si takýto lístoček na skrinke nalepený rozhodne nájsť nechcem. Kto mi to mohol napísať? A hlavne kto mohol vedieť čo všetko som robil pred rokom v lete? Bola to pánska jazda na Makarskej? Alebo laškovanie so susedou, pri čom nás natáčala ručnou kamerou cvičená opica? Alebo to bolo stiahnutie z netu 20 GB ... ehm, no nič. Tieto veci to asi neboli, dotyčný musí myslieť tú vec, čo sa stala v noci minulé leto z 19 na 20-teho. Toš to som tak onehdy s partiou trochu viac vypil a v ľavotočivej zákrute sme prešli do protismeru a na ceste zabili chlapa. Ponaučenie z toho znie: Nikdy sa tela nepokúšajte zbaviť predtým ako sa uistíte, že obeť je naozaj mŕtva. Pretože po roku sa chlap vráti, bude vytočený a v rybárskom plášti s hákom v ruke si vás po jednom podá. ()

Sir Ludvig

Haha, ako jednohubka móže byť a Kevin má opäť jedno malé bezvýznamné plus. Avšak milé deti...komentáre mi spôsobili väčší šok než film samotný: "Jedna z prvých teenagerských vyvražďovačiek ... a asi najlepších" ()

Pitryx

Dobře udělaný thriller, nic víc. Motanice ohledně vraha zbytečná, nešlo zde o brilantní dedukce, ale pokus o splatter. Nezdařený. Více jak jednu hvězdu nezaslouží. ()

Mire

No neviem, mne to neprišlo ako bohvieaká pecka. Nejaký kult by som v tom nehľadal. A horor už vôbec nie :) Myslím že pri hororoch by sme sa mali báť, ale tu som sa nebál ani trochu :) Príbeh bol taký nejaký obyčajný, nič čo by stálo za zmienku. Ale už aspoň viem prečo Sarah Michelle Gellar mala v druhej sezóne Buffy kratšie vlasy :)) A ešte ma dosť prekvapilo že sa tu objavil Johny Galecki, jeho meno som si všimol až pri začiatočných titulkoch - je pekné ho vidieť (a počuť) za mlada :)) V rámci objektivity si teda pozriem aj dvojku a možno aj trojku, uvidíme čo z toho bude. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche