Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

KristKrist

Pro mě jeden z nejlepších ´´hororů´´. Od začátku až do konce filmu jsem byla zvědavá jak to všechno skončí,shlédla jsem to s kamarádkou a musím říct ,že jsme se u děje docela i báli. ()

baronGrga

Jennifer Love Hewitt, která se rozhodla provřeštět celý závěr filmu, Buffy přemožitelka upírů, křoví Philippe a Prinze Jr. a kotel nesmyslů od zákeřného padoucha, který si dá tu práci narafičit k mrtvole v kufru auta hromadu krabů, aby je v nestřežené chvíli zase lišácky odnosil pryč, přes zálibu rybářů nosit v červencových vedrech gumové skafandry, po "rafinované" vyústění závěrečné bitky. Hook Man toho navíc moc nepředvede, není se tak ani čeho bát, z čeho stírat krůpěje potu, na čem budovat napětí.. Průměrný, ničím nevyčnívající slasher. 45% ()

mpet

Jako horor bych to nenazval. Přece jenom u hororu by se měl člověk aspoň trochu bát. A to se mně nestalo. Ale na druhou stranu je to docela slušná oddychovka, která neurazí. Děj je poměrně průhledný, ale stále je na co se dívat. Buď tam jsou mrtvolky, nebo efektivní nástroj na napichování nejen ryb, a když už se tam nic moc neděje, tak se aspoň můžeme pokochat pěkným pohledem na J. L. Hewitt nebo S. M. Gellar. Tedy aspoň ta pánská část publika. ()

MilanRambo1

Film který si hraje na strašidelný ale v podstatě vyděsí zhruba osmileté dítě. jediné co je trochu strašidelné je ta atmosféra. Nejhorší herec který v tomto filmu mohl být: Freddie Prinze Jr. který vypustil ze svých úst velkou hloupost hned na začátku filmu: ,,Všichni dostaneme křeslo...". Celkem sem se bavil ale je to velký průměr. 50% ()

evelouch

No, já nevím.....V době svého vzniku to asi byla dost pecka, ale ted , po víc než 15 letech, film působí dosti zanedbaně a průhledně. Jo, dobře, není nejhorší svého druhu, slashers jsou moje dost oblíbené filmy, ale když tohle léto porovnám s jinými slashery, tak nevím, nevím. Smrti mi přijdou nedotažené, vrah mi lezl na nervy, herci byli v pohodě(Jennifer je krásná, ale umí i hrát, což se taky počítá).Chvíli jsem měla sto chutí nacpat děsivému rybáři ten jeho hák.....vy víte kam. Mě to přišlo průměrné, ale vcelku se mi to i líbilo. Dvojka mi přijde lepší:). ()

tXtX

Absolútna lahôdka a klenot 90. rokov. Jeden z najlepších slasherov (nie len) svojej doby plný temnej atmosféry, presvedčivých hereckých výkonov a naozaj výbornej hudby. Partička mladých poskladaná z vtedy vychádzajúcich hviezdičiek (klasika!) je vydarená a všetkým to tam náramne sekne. Nič hlúpe, trápne či sebaparodické, práve naopak - tínedžerský horor, ktorý to myslí (doslova) smrteľne vážne, a to sa cení. Zlaté deväťdesiate.. ()

Martin29

Tajemství Loňského Léta je společně s Vřískotem jeden z známějších slasherů co kdy vyšel. Na dobru vzniku se jedná o nadprůměrný kousek (dnešní slashery za moc už nestojí), který má stále co nabídnout. Jediné místo kde to vrže je konec tam už mě to přišlo nedomyšlené jinak spokojenost. ()

Jarsey

Jelikož jsem jako první viděla Scary movie, nebylo pro mě rozuzlení takové překvapení. Jen ty herecké výkony rádoby teenagerů, z nichž neoplývá extra talentem asi nikdo a tedy nikdo nevyčnívá, z těch jsem nadšená nebyla. Jedná se vlastně o průměrný (a to slovo je zde namístě) film s průměrným scénářem a režií a ještě průměrnějšími hereckými výkony. ()

Duffman 97

Má to skvělou atmosféru,herci do jednoho sympaťáci a také protivníka,který není tak úplně záporák.Škoda že ta Vřískotovská doba pominula. ()

modrapapaja

Nezaslouženě odsouzeno do modrých čísel, asi vlivem falešného elitářství internetu kolem roku 2000. 75 %, hodnotím 5 pro zvýšení hodnocení. ()

BigJohn02

Na jedničku se dalo koukat, JLH byla zamlada docela roztomilá - i když neherecká - holčina. Fisherman se držel života jako hovno košile, dalo by se říct až s Rasputinovskou zarputilostí. ()

TylerD.

Naše puberťácká klasika, kdy na tento žánr nás přivedl slavnější Vřískot. Viděno tehdy několikrát. Později dobře zparodováno ve Scary movie. ()

JeanPaulB

Na to, že scenár písal Kevin Williamson (Vreskot, Vreskot 2), tak slabota... Slušný námet, ktorý spočiatku vyzerá zaujímavo avšak, smer akým sa začne uberať je veľmi zlý, lepšie povedané nudný, a zhruba po hodine filmu som mal sto chutí to vypnúť... Totálne nesympatická hlavná štvorica aktérov (na čele s Jennifer Love-Hewitt), ktorá sa správa ako malé deti... A to záverečné rozuzlenie v podobe odhalenia vraha, tak to už bola čerešnička na torte za týmto nepodareným snímkom.. Žiaľ, aj keď som na tento film veľmi tešil, tak musím zanechať 2* 40%. ()

Drolit

Devadesátková tuctovka, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Film jsem si vybral kvůli tomu, že jsem nenašel nic lepšího, na co bych se zrovna mohl podívat a ve výsledku to bylo docela fajn. ()

kavralajka

Před 25 lety jsem odcházel s kina nadmíru spokojený, ale dnes, po druhém shlédnutí, mi z tohohle nudného hororu(?) zůstanou v hlavě pouze krásná ňadra obou hlavních hrdinek. ()

Nikol45

Po dvaceti letech jsem se opět koukla na Tajemství loňského léta. Na tu dobu to byla slušná vyvražďovačka. Tenkrát bych dala bez mrknutí oka plný počet. Z dnešního pohledu už tak kladné hodnocení nemám. Nicméně dám 3* a to za obsazení a za vražednou zbraň HÁK ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche