Tajemství loňského léta

• Česko Vím, co jsi udělala minulé léto (více)

Je čtvrtého července a v malém přímořském městečku v Severní Karolíně se studenti loučí s bezstarostným mládím. Krásná Helen dnes večer získala titul královny krásy maturitního ročníku a to je důvod k pořádné oslavě s nejbližšími přáteli na opuštěné mořské pláži. Když se pak Helen, Julie, Barry a Ray vracejí vypůjčeným BMW do městečka, srazí na opuštěné přímořské silnici záhadného chodce v gumovém rybářském plášti. Díky krvavým zraněním nevidí do jeho tváře a zdá se, že neopatrný nešťastník je mrtev. Co sním? Po krátké hádce se přátelé rozhodnou hodit jeho tělo do oceánu. Až na molu ale zjistí, že tajemný muž stále ještě žije. Přesto se ho definitivně zbaví a přísahají, že si své strašlivé tajemství odnesou do hrobu. Po roce. Bývalí přátelé by se nejspíš už nikdy nesešli, kdyby Julie nedostala dopis s hrůzyplným vzkazem "Vím co jsi udělala minulé léto". Přes vzájemné obviňování se vyděšení mladí lidé pouštějí do pátrání po totožnosti své oběti. Domnívají se, že jen tak mohou zjistit, kdo je záhadný mstitel. Je opět řtvrtého července a tajemná postava v gumovém rybářském plášti svírá v ruce velký ocelový hák. Hříchy minulého léta se neodpouštějí. Kdo bude první na řadě? (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Že někdo autem srazí v noci na opuštěném místě člověka, to se může stát (nešťastná náhoda). Pokud ale sražený stále žije a viníci ho, místo pomoci, hodí do moře a ujedou, to není moudré řešení. Naši čtyři hrdinové to do roka a do dne velice výrazně pocítí, když začne úřadovat neznámý mstitel... Slušný horůrek, který sice byl trochu průhledný a dopředu čitelný, ale žádný průšvih to rozhodně není. Z herců jasně nejlepší (i nejpřitažlivější) Jennifer Love Hewitt. Lepší průměr. 65%. ()

montel

Čtveřice mladých přátel srazí autem v noci neznámého člověka. Ze strachu před policií a možným trestem tělo hodí do moře. O rok později jím příjde poštou vzkaz, který je donutí znovu o svém činu přemýšlet. Někdo je totiž viděl při činu. Nejdříve se podezřívají navzájem, ale jakmile postupně někdo začne vraždit jejich blízké pochopí, že muž hozený do moře zřejmě nezemřel a že se je nyní snaží zabít...Film, který společně s Vřískotem spustil lavinu slasher hororů. Nutno přiznat, že jak Vřískot, tak taky tento film patří k tomu lepšímu z novodobé tvorby. Ale ani tak to není žádná sláva a ten český překlad ječících slečen je odporný. 55% ()

P@\/EL

Povedený horor, který nabídne zajímavou zápletku a jehož děj má, jak se říká, hlavu i patu. Napínavá atmosféra místy taky není k zahození a chladnokrevné vraždy rybářských hákem jsou poměrně dobře udělány. Z hlavního záporného hrdiny jde strach, jelikož působí tajemně. Postupem času se divák dozvídá nové souvislosti, až vše vyvrcholí strhujícím závěrem. ()

plostenka

Velice slabá vyvražďovačka se spoustou krajně nepravděpodobných situací a rozhádaných mladých. Jestli nemusíte, na tento film bych se asi nedíval, protože v něm není žádná strašidelnost, ani napětí. Rozhodně by mě ale zajímal způsob, při kterém se jde s jedno amputovanou rukou dostat z moře na břeh. ()

pajuscherry

Skvělý film, úžasní herci a k tomu i pěknej příběh u kterého Vás bude místama mrazit. Všem doporučuji, kteří mají rádi filmy, se strašidelnou atmosférou trochu i krvavou :D a k tomu Sarah Michelle vypadá úžasně. Škoda jen, že nepřežije dala bych jí hlavní roli podle mě je to pravá herečka;) ()

Mark1983

Je to dnes už jeden z legendárních hororových průměrů,které neurazí,ale to celé už bylo i předtím už tolikrát natočené,co se týče psychopatů a mstivých zabijáků,že se dá říct,Nic nového pod sluncem.Přímo fádní záležitost. ()

Filatov

Tajemství loňského léta osobně řadím k zlatému fondu hororu a stal se pro mě takovou klasikou, ale stejně ho nebudu hodnotit více, než třemi hvězdičkami. Rozhodně to není nudný horor, to v žádném případě, ale pro mě je hororem tuctovým bez náznaku něčeho originálního, takže prostě slušnej průměrnej hororovej film, kterej dokáže zabavit a je dobře udělanej. Nic víc a nic míň, ale nebudu zastírat, že místo si u mě vybojoval. ()

uprchlice

Hřích, který spáchá skupina teenagerů se po roce odkrývá jako ohavné tajemství loňského léta... Nespoutaná letní vyvražďovačka, která je již trochu retro a tak v bližší budoucnosti očekávám remake, ale originál je dodnes koukatelným snímkem plný krve, honiček a brutálního a nelítostného vraha s hákem ostrým jako břitva. Herecké výkony jsou velice nadprůměrné. Oslní mladičká Jennifer Love Hewitt, která měla to štěstí (nebo spíše smůlu) zahrát si ve druhém díle. Tajemství loňského léta je nesmrtelný s laser horror, který je dodnes mezi fanoušky velice oblíbený. ()

Feacher

Další z filmových předloh k dějí některého dílů Simpsonových odhalen, ale tentokrát i s předlohou pro scénu ve Scary movie! Přišlo mi to jako povedený, ne úplně horor, ale spíš takový drsnější příběh. Byly tam často pokusy o nějakou hlubší zápletku, ale nebyli moc vydařené. Příběh měl občas dirky a působilo to trochu lacině, i tak je to ale u mě na hraně 4 a 5 hvězd, právě kvůli tomu, kam až se tento příběh dostal. Jelikož jsem s filmem zažil příjemný večer, nakonec zanechám těch 5*! ()

Little_Sawy

Takýto slasher, bol v celku príjemným aj z časti zabavným spríjemneným štvrtkajšieho večera. Parta ktorá zrazí chodca, ktorého následne "vrhnú" do potoka, napriek tomu, že tam bude vrah v rybárskom oblečení masakrovať jedného po druhom tých čo to spáchali, nehovorím, že to bola úplná tragédia, to nie. Pozeratelne to bolo, stačí len 'pár' nedostatkov z hlavy vymazať a sledovať. Za mňa také slabšie 3*, aj keď som vo všetkom spojoval Scary Movie paródiu. ()

r3musko

Na svoju dobu určite veľmi efektný film, ale dnes už veda a vynaliezavosť ľudí tlačia na pílu a rozpárané brucho nikoho nezaujme. Tým som chcel povedať, že som sa ani raz neprekvapil. Ale podstatne lepšia stránka filmu je atmosféra, a najlepšia je J. L. Hewitt, ktorá je pred kamerou roztomilo neohrabaná. Tento "úsmevný" teen horor dopĺňajú ďaľšie modelkovské tváre. Pritom film sa nám snaží ukázať, že pani Smrť na nás číha na každom kroku, ale zároveň nás ukľudňuje, že sa to môže stať len Americkým modelkám. Bez tej silnej atmosféry, ktorá pohltila davy a za vlasy pritiahnutým príbehom, pri ktorom som miestami až vyvaľoval oči (je to pekne parodizované, keď sa obete priam vrhnú vrahovi do náručia) som dal filmu 3*. Nečakám od takého filmu rozumný príbeh, nové znalosti, alebo nebodaj morálny postup, ale nech aspoň vidím pekné zomieranie (pozn. viď Final Destination II). ()

marocco

Tak toto už je klasika. Z tínedžerského hľadiska solídny horor s tým najlepším možným obsadením. Škoda že ja som sa vôbec nebál a po pozretí Scary Movie už sa na tomto filme zabávam. Ale tie 3* si to zaslúži. ()

spike800

V druhej vlne teenagerských vyvražďovačiek je to spolu s Vreskotom a HalloweenomH20 absolútna jednotka. Sarah Michelle Gellar s Jennifer Love Hewitt nemajú chybu. ()

9HK

Po vřískotu další dobrý slasher...i když kvalit vřískotu z daleka nedosahuje pořád je na velmi vysokou úrovni....první pořádný role Gellar, Phillippe, Prinze Jr...Hewitt se se čtyřky prosadila nejméně.. ()

Crtcus

Největší zážitek z tohoto filmu mám ze scény, kdy je vrah omráčený a hrdinové se věnují zavírání poklopů a vzájemnému podporování se v odvaze. A to byla scéna, kde jsem se smál... ()

Marmaduke

Svižná vyvražďovačka, která je místy vtipná, místy napínavá, místy strašidelná, ale hlavně zábavná. Líbí se mi tento film a líbí se mi jeho hlavní postavy (zejména muž činu Ryan Phillippe). Nelíbí se mi akorát vrah (a není to proto, že to je vrah, ale proto, že je celý takový mdlý a nevýrazný). ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche