Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

Aknah

Baví mě sledovat procesy u soudu a docela mě zajímá právo, ale přesto všechno mě zaráží nespravedlnost a bezohlednost obviněné strany. Všechna ta korupce a podvody se mi úplně příčí. A co se týče případu bité manželky, tak tohle mě naprosto dostává a nikdy to nepochopím. Jak vůbec někdo dokáže dát všechno úsilí, špatnou náladu a veškerou brutalitu do mlácení své ženy, která se bojí ho nahlásit, natož ho opustit. Matt Damon s přehledem zvládá roli právníka a jako vždy působí sympaticky a přesvědčivě. Do toho Danny DeVito trošku usměrňuje vážnost případu - protože působí opravdu komicky a tak nějak nemotorně. A hlavní záporák je naprostý slizák, prolezlý korupcí a falší. Jediné co nechápu, co tedy znamená název filmu. ()

Šakal

kvalitní filmy z právnického prostředí mám rád a toto drama podle knihy mého oblíbence Johna Grishama k nim po právu řadím! Čerstvý absolvent práv v podání Matta Damona se ocitá v procesu se zdravotní pojišťovnou, která odmítla zaplatit léčbu transplantace mladíkovi s leukémií, který nemoci podléhá. Zdravotní pojišťovnu zastupuje elitní právnický tým v čele s výborným J. Voightem naproti nim stojí pouze mladíček Matt Damon a jeho mentor bez advokátních zkoušek, ale naučený životem v podání excelentního Danny DeVita. Dobrý výkon zde podává i Danny Glover v roli soudce i Mickey Rourke ( přestože nedostal moc prostoru), tak vám utkví v paměti , to vám garantuju a vlastně všichni zůčastnění. Musím, ale zároveň dodat, že k plnému hodnocení to u mě není! Na to, jak vážné je to téma a hlavně, že režie se ujal můj oblíbenec Francis Ford Coppola, čekal bych ještě mnohem hustší, temnější a mrazivější soudní proces, který by mě vzhledem k tématu úplně ke konci " sešrotoval " ! Coppola namýchal takový zábavně - vážný a trochu i naivní snímek, ikdyž chápu na co chtěl zejména poukázat a to se mu jednoznačně podařilo. Nechtělo se mu asi natočit úplně vážný snímek ( což je škoda ), tak to, jak jen to šlo " odlehčoval " . Já bych osobně uvítal ještě mnohem vážnější rovinu snímku. Škoda, ale i tak poctivé 4*! ()

IQ Tiqe

Pěkný, poutavý, pohodový a herecky super. # příběh ***** | hudba *** | humor * | akce – | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

HoneyBunny

Díky panu Coppolovi je Vyvolávač deště jednou z mála adaptací Grishama, na kterou se dá dívat a říkat si, že je to zajímavý a chytrý (nikoli nudný) film. ()

Anderton

Coppolova klasika, asi ani sám neveril, že nejaký z jeho filmov z 90tych rokov budeme môcť počastovať takýmto ohodnotením. Film bohužiaľ prepadol a je to veľká škoda, pretože vo svojom subžánri súdnych trilerov patrí ku špičke. Zaujímavá zápletka, celkom vhodne obsadený Mat Damon, vedľajšia zápletka s domácim násilím, ktorá dej vôbec nebrzdí, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ku koncu to vo vás bude pekne vrieť, pokiaľ ste zástancom spravodlivosti pre všetkých. Takýto film sa dá pozrieť určite viac krát a televízie ho našťastie neignorujú. ()

Frajer42

Friedrich Nietzsche kdysi napsal, kormě jiného, jednu moc chytrou větu: "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." Francis Ford Coppola si ji evidentně dobře zapamatoval a vytvořil snímek, který by se touto větou dal krásně a výstižně charakterizovat. Rainmaker je snímek, který vás zpočátku zřejmě vhrne do víru obrovského nudění se. Hodinku se neděje zhola nic a nesympatický Mattík řeší jednu triviálnost za druhou. Z nudného opojení mě spolehlivě vytrhl soudní proces, který byl zcela delikátní. Filmy, kde se snaží jeden člověk stát za pravdou za každou cenu a ani na vteřinku nezaváhá, když má možnost vrhnout se hlavou proti mnohem mocnějšímu až pekelnému bezpráví, určitě mají potenciál chytit muže za koule a ženy za...ani vlastně nevím, zda ženy podobným ekvivalentem disponují. Potěší i příjemný spoiler →, dá se říct, happyendovský závěr, kdy zlá společnost sice dospěje k absolutnímu krachu, ale z potenciálních peněz tím pádem nakonec neuvidí nikdo nic.← spoiler A moje znalosti určitě rozšířilo, či narušilo i počínání zdejší poroty. Dodnes jsem si myslel, že porota pouze vynáší verdikt "guilty" or "not guilty". O trestu poté rozhoduje soudce. V tomto filmu porota rozhodovala i o trestu, což mě velice zaskočilo. Kdybych nebyl líný, tak by to snad stálo i za vygooglení si. Malou výtku si neodpustím skoro až k takové pohádkovosti celého příběhu. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka eLeR. ()

Kothy

Skvělý snímek ze soudního prostředí od Francise Forda Coppoly s Mattem Damonem v hlavní roli. Příběh se zabývá soudním sporem mezi zdravotní pojišťovnou a chlapcem, kterému odmítá uhradit výlohy na léčbu rakoviny. Případu se ujímá Matt Damon jako mladý začínající právník spolu Dannym DeVitem. Nemají to vůbec jednoduché a pojišťovna jim jde po krku. Podaří se jim vyhrát spor s touto miliardovou společností? Vedlejší linka s Claire Danes má méně prostoru. Snaží se dostat od svého manžela, který ji týrá a postupně najde cestu k Mattovi. Snímek rozhodně stojí za vidění. Líbil se mi i Danny Glover jako soudce a Jon Voight jako právník pojišťovny. "Zavolej mi, až složíš advokátní zkoušky." ()

Smok

Dvojica Damon - DeVito ma dokázala strhnúť do stredu bojiska občan vs. zdravotná poisťovňa aj napriek tomu, že filmom zo súdnych siení moc neholdujem. ()

teutates

Mladý Matt ještě za něco stojí, je vidět tu jiskru v oku a tu vervu s kterou se vrhá do dalšího případu a snaží se uspět ve světě finančních žraloků a velkých korporací... kdo by to byl do něj řekl. Dneska? Jen starý páprda, co skáče ze střechy na střechu a nosí příčesek... jo a taky má doma 3 holky, omg. Jako čaroděj mě dejme tomu chvílemi zaujal. 7/10 ()

nascendi

Nemal som k Čarodejníkovi napísaný komentár a využil som príležitosť pozrieť si ho opätovne. Popritom som mu pridal mu poslednú hviezdičku. Bez problému. Stačilo sa pozrieť na ostatné štvorhviezdičkové filmy. Aj keď amerických filmov z právnického prostredia je neúrekom a po čase sa v nich ťažko orientujem, tento ostáva dobre zapamätateľný. Nielen kvôli kvalitnej predlohe a vynikajúcim hercom, pre úlohy ktorých by sa ťažko hľadala vhodnejšia alternatíva. Najmä pre hlboko ľudské príbehy obyčajných ľudí, ktorí od spoločnosti chcú iba spravodlivosť, ktorej sa inou cestou nevedia domôcť. A spoločnosť im dáva najavo, že má k dispozícii niekoľko cenovo odlíšených verzií spravodlivosti. Aj keď postavy predstavované Damonom a Glooverom sú takmer z ríše rozprávok, poteší aj ich virtuálna existencia. ()

Tomco

Precizna rezia F. F. Coppolu, tradicne skvely namet mojho knizneho oblubenca Grishama, zaujimave vykony Matta Damona, DeVita a dalsich, plus atraktivne prostredie sudnych sieni.. Velmi inteligentne a chytlavo spracovana kniha. Som rad, ze je na svete dalsia vydarena Grishamovka. ()

eLeR

Jednoznačne mnou najčastejšie videný film, moja srdcovka ... a nabudúce, keď ho budú dávať, pozriem ho zase. Silný príbeh a skvelé herecké výkony. ()

dopitak

Ale jo. Kvality jsou nesporné, ale rád bych se všech těch, co tu tak vysoce hodnotili, zeptal: Zaznamenali jste tu část, ve které vypovídala Jackie Lemancyzk? Taková blbost do podobného filmu prostě nepatří. Naprosto irelevantní otázku typu "spala jste s tímhle?" by zamítnul i městský soud v Tišnově - za předpokladu, že Tišnov je vůbec město. A tak se ptám smutně: Proč tam takovou ptákovinu museli nacpat? ()

Chrustyn

Soudní dramata, byla a jsou populární, ačkoliv pro masové diváky se většinou jedná o ukecanou nudu. "Vyvolávač deště" podle světoznámého Johna Grishama (Čas zabíjet, Porota, Firma a spousta dalších zfilmovaných předloh) se vydává jiným směrem než většina žánrově podobných filmů a to tím, že nám zde předkládá několik případů (z nichž se samozřejmě zaměřuje na ten hlavní) a namísto ostříleného profesionála nám podává čerstvě dostudovaného mladíka, který bojuje proti obrovské korporaci. Tento snímek je v mých očích jedním z nejlepších filmů daného tématu (a to i vedle klasik "Jako zabít ptáčka" nebo "Anatomie vraždy") a je to jak díky zajímavé knižní předloze (která ačkoliv se to na první pohled nezdá, pojednává o vraždě ale v trochu jiné podobě než je tomu u podobných filmů zvykem), vynikající režii a v neposlední řadě díky vynikajícím hercům, kde se mistrovsky předvedl tehdy sólovou rolí nepolíbený Matt Damon a stadardně skvělí Danny DeVito a John Voight. Jedná se o vynikající, napínavý a ve všech směrech fungující film, který mě ohromně překvapil a tudíž nemohu jít pod 5*, ačkoliv je zde pár pomalejších míst. ()

classic

Jedným slovom - Nadšenosť ! Takto by som charakterizoval pocity z filmu, i keď priznávam, že sprvoti som taký nadšený nebol. ( Na myslí mám, keď som videl film po prvý raz, čo bolo cca. pár rokov dozadu... ) Mám na to viacero vysvetlení... Filmovo som vyspel na takú úroveň, aby som vedel dodatočne oceniť také snímky, ktoré som predtým tak nejak - nebral vážne, či do úvahy, nedajbože - ignorovanie ! Naprávam to teraz, pričom si uvedomujem pár blbých strihov, ale beriem na vedomie, a tak nakoniec neznížim hodnotenie, ale chcel som tak urobiť. Začnem - režisérom - F.F. COPPOLOM, ktorý vytvára úžasný film svojej bohatej kariéry, ale s konštatovaním, že posledný svojho - kvalitného druhu ! Čo sa týka spisovateľa - Johna Grishama, tak som si istý, že ide o najlepšie filmové spracovanie - podľa jeho predlohy, skrátka knihy, ktoré napísal, t.j potom, podľa ktorých sa filmovalo, tak Coppolova verzia - nemá žiadnu konkurenciu ! Dovoľujem si tvrdiť, že ide taktiež o jeden z najlepších - právnických filmov všetkých čias ! Zaradil by som ho s prehľadom do TOP 10. ! Skvelý scenár, ktorý spracoval - MAESTRO - Coppola, obsadil geniálnych hercov - Matt Damon, Danny DeVito, aj Jon Voight, ktorý si zahral poriadneho hajzla. Damon je ako novopečený právnik zatiahnutý do viacerých procesov, kedy občas nevie, kde mu hlava stojí, ale udržiava si čisté myšlienky, chladnú hlavu, aby sa ponoril do problémov, ktoré potrebujú vyriešiť, Jeden taký markantný je, s poisťovňou - GREAT BENEFIT, ktorá odmietla vyplatiť poistku - ťažko chorému pacientovi na leukémiu, ktorý potreboval transplantáciu kostnej drene, vtedy by sa mu zvýšila šanca na prežitie, takto... Takto sa právnik púšťa s veľkou dávkou odvahy na beh na dlhú trať, ktorú ale zvládne prebehnúť a dobehnúť do cieľa ! Extrémne zaujímavý, inšpiratívny, cieľavedomý, poučný, strhujúci - právnický film, ktorý si rád pustím znovu a znovu... ()

Arsenal83

Mám rád právnické drámy, keď sú natočené pútavo a napínavo. A táto pasuje presne do tohto štýlu. Coppola vedel ako. Jeho posledný kvalitný film. ()

Jinny

Docela chytrý film, který si drží i porci diváckosti. Copolla je prostě lepší režisér než Joel Schumacher, co tak rád Grishama převádí na plátno, a ten rozdíl je vidět. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005