Wolf Creek

• Austrálie Wolf Creek (více)
TV spot

Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn. (oficiální text distributora)

peiton

Vedieť tak dopredu,že prvá polovica filmu bude samá nuda,zbehla by som radšej do potravín si kúpiť niečo malé pod zub.Totálne zbytočných 50 minút ničoho,čakania kedy sa film rozbehne.Kľudne mohla mať snímka 30 minút,a poriadne napínavých a akčných,čo sa neskor aj potvrdilo od tej zhruba druhej polovice.Herec v role psychopata,ktorý nalákal mladú partiu ľudí,hral nedôverihodne,alebo skôr naopak?Psychopat zahral výborne svojprávneho duševne zdravého jedinca,aby oklamal partičku mladých ľudí.Bola to taktika či neschopnosť zahrať duševne chorého?!Ako psychopat mi neprišiel. Neverila som mu ani to,že dýcha.Ak sa chystáte k vzhliadnutiu,stačí vám kludne od tej zhruba 50 minúty,ako som už spomínala.O nič neprídete a všetko pochopíte.žiadna veda ani pointa v tom neni. ()

Jonash87

Solidní tři hvězdy, zejména díky umístění děje do "pusté" Austrálie. V rámci žánru se jedná rozhodně o podařený snímek, který sice má nějaké nelogické díry v ději/chování postav, zároveň však ve své druhé polovině hutnou atmosféru. A díky krátké stopáži i svižné tempo, i když se v prvních pár desítkách minut zase tolik neděje. Navíc všichni hlavní aktéři, přestože nejsou jako herci příliš známí, zahráli své role věrohodně, takže ač jsem toho příliš nečekal - soudě dle hodnocení na čsfd -, tak výsledné dojmy ona očekávání o něco předčily. ()

Havaj8

Opět na ten ročník to muselo bejt libový. Partička lidí, která se vydá na vejlet a něco nemilého se přihodí. K tomu australská pustina, jeden sedláckej vandrák. Absolutně mi nevadil ten delší úvod a seznamovačka, ačkoliv v tomhle případě zbytečná. Pak přišla jedinečná šance předejít tomu všemu, ovšem jak to tak bejvá, neřídili se heslem Zabít každýho, kdo se snaží zabít mě. Ale jinak některý scénky byly povedený docela slušně a na konci přišel na tu dobu populární happyend, i když tak půl na půl. Doufám, že to byla dobrá předehra na remake nebo pokračování..? ()

MartinNDL

Moje máma odcházela spát se slovy "že se ani nebála". A věřte mi, že se bojí často, takže něco asi nebylo dobře. Já jsem vlastně vždycky zpětně happy, když koukám na horor, kde se postavy nechovají racionálně, což diváka rozčiluje, vytáčí a proto baví. Měl jsem připravený asi dvě metafory, ale kašlu na ně, hezká příroda, celkem sympaťácký postavy, jinak řada klišé a rozumná stopáž. Hvězdičkový hodnocení je milosrdný. ()

Aljak

Tak čo, kto by si spravil výlet do Wolfe Creek? :) Možno po tomto filme dokonca klesla návštevnosť tohto "pútnického" miesta. Ale inak ten zdatný "záchranca" bol celkom sympatický... Čo sa týka samotného filmu, námetovo úplne super, no po dejovej stránke to malo nehorázne pomalý spád, takže to napokon pôsobilo v niektorých fázach trochu nezáživne. Na druhú stranu som však celkom rád, že v tom až tak neprepukla tá hororová stránka príbehu. Z konca som bol ale napokon dosť prekvapený. Bohvie, ako to napokon všetko bolo! ()

dezorz

malo ist o konecne iny-ako-je-v-poslednej-dobe-bezne horor. skutocne tento film taky je. bohuzial to neznamena, ze je tym padom aj dobry. nudny, jednoduchy pribeh je natiahnuty kvazi dokumentarnym roztiahnutym stylom. je to ine, ako je bezne. je to ine, ako je dobre. ()

Jimmi

Texasky masaker po austraslku:) Prva polovica je dost nudna ale v druhej polovici je vytvorena dobra atmosfera ,ktora hustne az do konca filmu.Ale 3 osoby na masaker je raz malo....zislo by sa viac obeti:) ()

Jino

Nečekaně dobrý snímek. První polovina skvěle navodí atmosféru tak, že divák neví co má od filmu čekat. A pak se to krásně zvrhne. Sice je to pak samé klišé a hlavní protagonisté se dopouštějí spousty chyb - což je pro mě u tohoto hororu největší mínus. Ale i tak sem se skvěle bavil... ()

Petoss1

Nooo pekne sa na to pozeralo a krásny príklad toho koľko úchylov žije na tejto planéte o ktorým by ste to možno nepovedali. 75% ()

Mefistofelle

Wolf Creek je velmi povedený hixploitation pocházející z krásné a divoké Austrálie. Pro nedočkavé krvechtivce je tu však malé varování - trvá padesát minut, než dojde na mučení a boj o život. První část filmu slouží víceméně k seznámení s prostředím a postavami. Ty mě docela překvapily, protože zatímco v jiných filmech podobného zaměření je vám jejich osud víceméně lhostejný, zde jsou to sympaťáci, kterým jsem fandila od začátku do konce. Po stránce násilí je to docela sřídmé, žádné extra nechuťárny tudíž nečekejte. Zato napětí je zde habaděj, což je určitě plus. Zkrátka, dobrý hixploitation nemusí být záplava krve a vnitřností od začátku do konce a Wolf Creek je toho krásným důkazem. ()

Flaxik

No takže si to shrneme, teoreticky by mohl mít takový film plné hodnocení, ale: 1. První polovina je naprosto o hovně a nijak nesouvisí s dalším dějem. 2. John Jarratt je taková vypitá držka, že mu psychouše nemůžu věřit ani sekundu 3. Když je zjevné, že hlavní záporák je prakticky vyřízený a stačí ho dodělat, ze všech způsobů a nástrojů si slečinka vybere dvojí bouchnutí pažbou přes záda? no kde to jsme? za každý bod puntík dolu a to jsem dnes v dobrém rozmaru. ()

Rodriguez

Musím říct, že dílo od své doby natočení (2005) a co jsem ho viděl prvně (2.1.2007), solidně dozrálo. Stále to na víc, jak tři hvězdy nemá. Nemůžu si pomoct ale něco tomu chybí! Druhý pokus jsem uskutečnil 27.7.2014 spolu s druhým dílem. 60% ()

Amroth666

Film podle skutečné události odehrávající se v Austrálii byl stvárněn pro mě velice uspokojivě. Až nad míru uspokojivě. Až tak moc uspokojivě, že neodolám dobrým 4*. Nikdy nemůže nikdo nikomu věřit. ____ Řeknu ti to, a pak tě musím zabít! ____ ()

C0r0ner

Místy to mělo hodně solidní atmosféru, místy hodně solidní řežbu, místy se to strašně vleklo. Především první polovina filmu je úplně o hovně, nicméně kdyby se to sestříhalo tak, aby to nenudilo, zbylo by z filmu tak padesát minut. Proto průměrné hodnocení. 65% ()

Juto

Skvelý debut scenáristu, režiséra Grega Mcleana, ktorý v sebe spája štýl kýčovitých hororových filmov a atmosféru klasických trilerov. 6/10 ()

emo

Prvá polovica je nuda a druhá je plná zvráteného násilia a znudeného čakania na záverečné titulky... Som si pripadal ako "Head on a Stick" :))) ()

WolfR

Wolf Creek je v podstatě to samé, co byl Texaský maskar motorovou pilou. Partička lidí někde zabloudí, ale pomůže jim dobrák od kosti, z kterého se ale později vyklube zabiják, co kostí lidi. Ohrané, že jo? Jenže tady je to trochu jiné. Záporák je dokonale realistický, ale také zvrácený a své úlovky rád ponižuje a vychutnává si je. No a ty jeho oběti, se nechovají jako totální tupci, ale jako inteligentní lidé. Protože jakmile se octnou někde drženi respektive na útěku, chovají se rozumě. Navíc, ikdyž se první polovinu filmu prakticky nic neděje, tak film si buduje atmosféru a napětí. Tento fakt taky výrazně podporuje prostředí Australské pustiny. Ve druhé půlce to všechno pak vypukne a přijde na řadu brutalita. Wolf Creek je pro mě tedy slušný horor/thriller. 3 hvězdy. ()