Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

buldock

Alexandre Aja je režisér , o kterém jsem před shlédnutím filmu slyšel poprvé a musím říct , že to co se po většinu času (krom úvodní půlhodinové pasáže) ve filmu odehrávalo a jakým způsobem to bylo natočeno , mě přesvědčilo o nesporném talentu tohoto pána. Originál z roku 1977 jsem neviděl a proto tedy nemohu porovnat , který se více povedl. Snímek se rozjíždí pomaleji a vypráví příběh rodinky na výletě , která si chce zkrátit cestu do vysněné destinace skrz zkratku přes poušť , na kterou je ne náhodou navede podivný pumpař , poté má jejich auto na první pohled nikým cizím nezaviněnou nehodu , ovšem opak je pravdou a hory mohou otevřít svoje oči! Film vyniká ze začátku skvělou atmosférou , která později uvolní místo tvrdé , hodně krvavé a naturalistické akci a až moc heroickým koncem ve stylu Ramba. Ovšem jedná se o velmi povedený a vizuálně vytříbený snímek , který není určen slabším povahám , a režisér nám servíruje "chuťovku" žánru a až na ten konec jsem byl spokojen. Film: 71% ()

Ender66

O problémoch v rodine a hľadaní cesty jeden k druhému, o tom že testovanie atómových bômb v akokoľvek odľahlej oblasti sa v konečnom dôsledku nevypláca (platia za neho nevinní ľudia svojim životom), ale najmä o zrode hrdinu z demokratického pacifistu! ()

zipper111 odpad!

NESKUTEČNÁ SRAČKA!!!!! Velmi se mi líbí komentáře všech "odborníků" typu: "No film je vlastně sračka, ale Cival, nebo kdo, napsal jakej má režisér talent, tak tomu dáme 80%"... Aja sice talent mít může (ale rozhodně mi nepřijde, že by nějak vybočoval, film atmosféru bohužel NEMÁ, tolik vychvalovaná scéna s karavanem mě vůbec ničím nezaujala, vůbec jsem se nebál, a to dokážu být občas docela strašpytel :), jen jsou všude játra a střeva=moderní pojetí hororu :(, všechny ty postavičky se chovaj úplně nelogicky, jak kdyby to psal nějakej scénarista ze Smrkovýho údolí...), ale takhle prostinky debilní scénář, prostředí, a podívní herci, klišé až na půdu (ze strachy podělanýho ajťáka se stane chodící "Rambo-killing-machine"), to snad nikdo ani nemyslel vážně. Nejsem nijak zvlášť fanda hororů, ale todle se doopravy nepovedlo. Je velmi těžké strašit diváka ve dne, nejspíš si vzali moc velké sousto. Vysoké hodnocení přisuzuju nějakému podivnému triku, nejspíš mutací mozku uživatelů ČSFD :) ()

J3dla

Řekl bych to takhle, až na jednu dvě morbidní scény žádnej zázrak, sice mě mě snímek udržoval v stálém mírném napětí, ale že bych se děsil každého dalšího záběru jako u Vymítače, to ne. Třeba moje známá to rozdejchávala ještě hodinku po konci. ()

iolaos

kompozici brutalnich scen aja opet nepodcenil, navic aplikuje prvky hardcoroveho techna do vykresleni atmosfery az zarazejiciho nasili..tim mi zavrel hubu. 90% ()

blackrain

Příjemná dovolená se pro jednu rodinu změnila v peklo na zemi. Rozhodli se jet zkratkou a krutě za to zaplatili. Banda zmutovaných horníků si na nich chce pochutnat a rozhodně se nezaství před ničím. To, co nám v jiných hororech představují nervy drásající zvuky a my se můžeme jen domnívat, co se vlastně děje, se tady stává hrůznou skutečností. Vidíme to na vlastní oči a pěkně detailně. Nebudu jezdit zkratkama, které neznám a nenechám si radit od podivných individuí, i kdyby se tvářili sebenormálněji a mysleli to upřímně. ()

Bat55

Po znovupozretí idem na vyššie hodnotenie. Alexander Aja nám tu servíruje tak brutálne scény, až mi je z toho zle. Ale musím konštatovať, že ide o jeden z najvydarenejších hororov (a remakeov vôbec) poslednej doby. Prvá polovica filmu je len spoznávačka hlavných hrdinov a ich vzťahov medzi nimi. Po asi tak 45. minúty filmu prichádza neskutočne zábavný masaker. Strach, hrôza, napätie, delikátne gore scény, plno krvy, k tomu výborná hudba, strih a kamera a máme tu film, ktorý by si na 100% nemal nechať újsť žiadny fanda hororov. Len dopredu upozorňujem, že to nie je pre slabšie povahy. /80%/ ()

rykardo

Podobne jeko v pripade DESCENT N. Marshalla, tak i tento film silne predcil veskera ma ocekavani....a to je jedine dobre...Zarucene jeden z nejvydarenejsich remakeu z posledni doby, ktery se mi dostal do rukou a az na o neco slabsi druhou polovinu filmu, nemam, co bych filmu vytknul. Aja opet lidi presvedcil, ze filmy tocit umi a ze je to jeden z nejtalentovanejsich " nove prichozich " vubec....Ruby rulezzzzzzzz !!!!!! ()

topi

V pohodě remake, ve kterém se vyřádili maskéři pánové Berger / Nicotero. Ajovi se podařilo zachytit atmosféru 70. let úplně přesně. Chvílemi sice snímek trošku nudí, ale je to dobře vyvážený. It's time for breakfast! ()

movieband

Pro mě tohle byla nesmyslná záležitost. Ani už nevím proč jsem se na to tenkrát podíval. Vím, že to mělo vcelku dobrou atmosféru a toho psa co tam přežil. Jinak je film jedna velká hovadina. Část, kdy ti zmutovaní kreténi přilezli do karavanu mi utkvěla v paměti a byla nechutná a nepříjemná. Film je pro mě ztrátou času a nepotřebuju ho už víckrát vidět. ()

Damiel

Nezdařilých hororových remaků bychom jen za poslední rok našli: Dům voskových figurín, 3:15 zemřeš, Mlha Všechny udupaly originální působivou atmosféru přehnaným důrazem na formu a tunami laciných lekaček. Aja sice původní horor legendárního Wese Cravena také zmodernizoval, ale naštěstí mu neubral na působivosti. Z poměrně triviálního scénáře „vydojil“ Aja opravdu hodně. Temnější první půlka je pomalejší, slouží k prokreslení postav přesně v duchu, že když má někdo umřít, zapůsobí to na vás lépe, když o něm alespoň něco víte. Ať už je hodný, nebo zlý. A se svými hrdiny se opravdu Aja nemazlí, brutální půlnoční přepadení přímo sálá děsivou hrůzou. Tyto momenty ukazují, jak má vypadat moderní slasher. O to víc možná překvapí, že druhá, dynamičtější polovina děje se odehrává za slunečného dne. Na horor sice atypické, přesto to tady funguje. Překvapivě tady moc nevadí ani pravidlo, že čím méně z „příšery“ vidíme, tím víc se bojíme. Strach totiž nenahání samotné zohyzděné kreatury, ale jejich motivace. A tu režisér vykreslil výborně. Větev si bohužel podřízl samotným závěrem. Své hrdiny nejdřív žene do opravdu krajní situace, kde jde o holý život, aby jim potom do vykrvácených žil píchnul pořádnou infuzi laciného sentimentu. Ale i přesto jsou Hory kousek, který převyšuje současnou hororovu bídu. ()

Desperado

Alexendre Aja dokáže z repliky, ktorá by u iného režiséra pôsobila nechcene smiešne, vytĺcť silnú scénu a vierohodný záber. Ale všetko nedokáže zakryť, čoho dôkazom bol aj scenár k tomuto hororovému remaku. Predovšetkým prvá polovica, teda aspoň do nočnej scény v karavane, je ozaj brilantná, Aja strieda napínavé a strhujúce scény s jeho typickými naturálnymi vsuvkami, kde film koketuje skôr s dobre rozohratou pekelnou drámou než so samotným gore-hororom . To všetko v jeho typicky "chutnom" vizuálnom balení. Avšak po spomínanej hrôzostrašnej noci zásluhou (vinou) béčkového scenára smeruje film nezadržateľne ku klišoidnému a tisíckrát videnému trápnemu finále, kde už Aja so svojím rukopisom nestačí maskovať svoju scenáristickú neschopnosť. Výborná prvá polovica za jasných 5*, tragická druhá za 2*, takže to vychádza na 70%. ()

Hadža

Pekne udelany horror!Zadne hluboke myslenky,jak to byva-jedte jinou cestou a tam vas vvyvrazdi,a nebo se ubranite??!! Splnil ocekavani,nezklamal!:-) ()

YURAyura

Po prvni pulce obrovske zklamani. Brutalita nekterych zaberu sice bere dech, ale scenar to BOHUZEL srazi do nescetnekrat videnych klise, kde si o logice muzeme nechat jenom zdat - preci jenom dostat to do rukou lepsi scenarista mohl to byt kult jako prase, takto je to jenom lehce nadprumerne naprosto nevyuzivajici svuj potencial - toho origialniho Cravena mam nachystaneho az po tomoto. Ale mutanti a Fallout potesi... v tom borcovi rozhodne neco je - stejne jako Roth se svym druhym filmem (Hostel) slapl vedle - i kdyz ne tak hrozne - rozhonde se tesim na jeho dalsi flaky ;]] ()

PogoJoe

Milovníci hororů nechť si přidají bod - tenhle kousek je opravdu dobře natočený - stylově, brutálně, krvavě. Ale pořád je to jen vyvražďovačka bez silnější myšlenky, natočená pro efekt, místy nudí a nijak moc mě nezaujala. | Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ***, Hudba: ***, Kamera: *****, Výprava/efekty: **** ()

Helo

Nečekaně dobrá vyvražďovačka, která nepostrádá tempo, vtip, napětí, zajímavou hudbu a k tomu ještě přidává jako třešničku na dortu skvěle vytvořenou atmosféru pouště a hlavně městečka postaveného pro jaderné testy. 75% ()

katuska138

Nic jsem od něj nečekala, nic mě nemohlo zklamat. Ale označení horor bych opravdu nepoužila. Na to, že jsem opravdu velký strašpytel, co po shlédnutí Blair witch odmítl jen se přiblížit k lesu, jsem se tady ani trošku nebála. Zrůdičky se mi moc líbily, byly takové krapet inteligentnější než obyčejné zombie, ale nemám ráda takhle otevřené závěry. Jako by to usekli dvacet minut před koncem. Nic moc. ()

AlistairMir

Tohle se mi dost líbilo tehdá jsem na tom byl v kině a mlaskal jsem si. Když to srovnám s originálem tak v origoši mi víc seděla rodinka hodných...ale tady jsou podstatně lepší kanibalové a atmosféra a na to se v hororu hraje no ne? Krve a brutal scén je taky dost osobně se mi líbí procitnutí v mrazáku no na místě našeho hrdiny bych asi taky vyváděl. Ale on je frajer přeleští si brejle a srovná všechny na hromádku (tím nemyslím ty v mrazáku ty už na hromadě byli) ale drsné kanibaly...Nebo ne? No nečekejte že Vám to zase všechno vyžvanim komu to náhodou uteklo tak šup šup honem koukat tenhle film za to stojí protože když v rejža-židli sedí Aja máte o zábavu postaráno. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)