Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

ladylucifer

Nechápu, jak tohle může mít o 20% lepsí hodnocení než Wrong turn, když je to na stejné úrovni a to ani nemluvim o podobnosti znetvořených lidí (rozdíl je jen, že vraždí na poušti a ne v lese). Podle mě je to další průměrná vyvražďovačka s klasickými postavami (hysterka, nesmrtelný a pár nevýrazných, kteří jsou určeni ke smrti hned na začátku), nelogickým dějem a absurdními okolnostmi. Na začátku se atmosféra rýsovala docela slibně, ale jak přišlo denní světlo a zrůdičky se najednou ukázali v celý svý kráse a s vysílačkama v ruce, tajemný dojem byl pryč. A ani jedna lekačka...no slabý 3* za ty litry prolitýho kečupu :o) ()

PROROK14

Tak toto sa vydarilo. Dobrý nápad, celkom dobrí herci a dedinka ožiarených obyvateľov čo majú zvláštne chuťky napríklad na ľudské mäsko. Ale to sa im nedá zazlievať lebo americká vláda zhodila bomby na ich obydlia a oni sú len obete modernej technológie. A cesta toho chlapíka do dedinky za svojím dieťaťom tak to bol fakt výlet. Sem tam si sekol aj rúbol do živého a nejak si s tým nelámal hlavu. Aj dej sa mi páčil, proste jeden z tých "hororov" čo sa mi páčia. ()

BoPo

Jeden z najlepších hororov poslednej doby a u mňa člen TOP 10. Veľmi kvalitné porcovanie mäsa, ktoré je následne bez akejkoľvek tepelnej úpravy podávané krásne krvavé. Dobrú chuť želám. Užite si remake, ktorý po všetkých stránkach poráža originál. Vrcholom filmu je prepadnutie karavanu, ktoré dáva zúfalstvu ten správny hororový rozmer. ()

ProjectAlice

Fajnový horor vo výbornom prostredí so slušným príbehom a viac menej zaujímavými postavami. Mám rád keď sa horor s divákom nekašle a rovno natvrdo zabije úplne ktorúkoľvek nežnú postavu. Veď horor je horor a nemusel by sa končiť happy-endom v ktorom umrú len tvrďasi. Film ma nenudil, dej som celkom hltal a bol v napätí. Myslím, že sa jedná o dosť kvalitný horor - odporúčam. ()

Tommassi3

"Asi jsme špatně odbočili.." ;) Chyba !! Ty ovšem Alexandre Aya nedělá.. Hills have eyes and hororfans have Aya's movies !! Famózní remake, famózní a především nesmírně zajímavá hororová lahůdka.. ()

bouncer

Pro mě další z řady hororů, který se drží zaběhlého schématu. Jen se mění prostředí, vraždící monstra a úroveň krvavosti. Ale stejně máte pocit, že už jste to několikrát viděli a film vám prostě nic nenabízí. Takže takový podprůměr... ()

Silence

The Hills Have Eyes převyšují své kolegy v žánru slasherů nejen výborným vizuálním zpracováním, ale také stylem, kterým budují napětí. S lekačkami Alexandre Aja naštěstí rozhodně neplýtvá a když je vytasí, tak v příhodnou chvíli. Umí si prostě pomoci jinak. Přestože se horám nevyhnula některá typická klišé, hodnotím teto snímek jako velmi dobrý příspěvek do žánru! Též se těším, co předvede Aja s větším rozpočtem a lepším scénářem (přecejen ten scénář je klišé :). ()

Avalon820

"A jaký film budete režírovat?" "Hory mají oči 3... Hory mají stále oči..." Tak toto jsou slova Leváka Boba ze Simpsonových a já s ním souhlasím. Hory oči mají a jejich tvůrci taky, ale ti mají nejspíš skleněnky. Počáteční titulky dávají tušení, že se bude jednat o něco neobvyklého. Stejně tak je zajímavý začátek s dědulou na benzince. I první atak je docela dobrý, ale tím to všechno skončí. V tu chvíli se film zvrtne v obyčejnou zachraňovací vyvražďovačku. Téměř poslední scéna s brokovnicí byla trapná a vyvrcholení příběhu jako tradičně polovičatě dobré. Navíc fáze, kdy film přechází do titulků, která má nastolit otevřený konec, je tak směšná, až je k pláči. Věřím, že originál byl zábavnější (už jenom kvůli tomu, že si zasložil tento špatný remake). ()

Baxt

Jako v případě High Tension, Aja předvádí úzkostlivou a syrovou podívanou, která je ale o to zajímavější, že se v drtivé většině odehrává za slunného dne a přesto se lekačkám daří jako málokdy. Mile mě překvapilo, jak rozený Francouz Aja rozumí současné americké rádoby-kultuře a nejednou na diváka pomrkává (republikáni!). V kombinaci s nekompromisní elektronickou hudbou, malbami Ajova dvorního kameramana a herci, kteří plní podstatu hraní a nejsou jen materiál do mlýnku na maso, se rýsuje jeden z nejlepších hororů posledního desetiletí, alespoň dle mého skromného názoru. A nejlepší scéna? Americká vlajka za zvuků patriotické hudby a pocit zadostiučinění v následující scéně! ;-) ()

adamo_znk

Líbilo s mi že se film s ničim nesere ... rodinka přijede, rzobije se jim kára = klasika ... čekal sem klasickou nudnou vyvražďovačku ale ono se to najednou rozjede jak hovado. Odveta vůči mutatním buranům je skvělá, má spád a brutální je taky dost. Stopáž velice příjemná ()

Terva

CITÁT - Díky Bohu, že nás nikdo nevidí.......... Scénář : Alexandre Aja a Grégory Levasseu. Kamera : Maxime Alexandre. Hudba : Tomandandy- ve filmu mimo jiné zazní - Wires On Fire - Daisy http://www.youtube.com/watch?v=e22_jyCGkgA CHYBA VE FILMU - Když rodina s přívěsem přijíždí k pumpě a matka vystupuje z auta, je na chvíli vidět, že Brenda na zadním sedadle je vzhůru a upravuje si vlasy. V dalším záběru ale tvrdě spí a její bratr Boby ji budí. CITÁT - Ještě bychom se měli pomodlit......... ()

JohnCZ

Inu, dobré vědět, že všichni ajťáci zřejmě nejsou úplný másla. Jinak je to celkem tradiční vyvražďovačka plná krve a odporných monster se zálibou v čerstvém lidském masíčku Emilie de Ravin (who I am to judge, žejo). Ač tyhle gore slashery nejsou úplně můj šálek čaje, Horám se nesmí jistý status klasiky - tehdy na základce to děsně frčelo. Akorát já se k tomu dostal tradičně až teď. Ale teda, ne že by bylo nějak mega o co stát. Příběh nepřekvapí, tísnivá atmosféra v první polovině se povedla a jakmile dojde na otevřený boj, tak mě těšilo, že se postavy nenechaj jen postupně lajdácky dorubat. Lidojedi jsou dost nechutní, takže čvachtavé dopady sekyrky do jejich mokvajících xichtíků uspokojí. A jestli uspokojí i film samotný, to už asi záleží spíš, zda je člověk příznivec žánru či nikoli. Protože ten gore základ a místy i černý humor funguje velmi dobře. ()

Nick Tow

Ajovi sa film rozpadol ako "mikado" v rukách starca, ktorý zopár rokov fičí v Parkinsonovi a alkoholizme. Aj pri točení Haute tension mal v rukách polodementný scenár, ale atmosféru do diváka pumpoval s takou razanciou, že vyfučala iba vďaka násilnej "pointe". V Hills Have Eyes budované napätie vyfučalo pri nezmyselných defektoch a zopár hustých scén /z obydlia mutantov/ je len slabou záplatou. Dúfajme, že s pribúdajúcimi skúsenosťami nám z tohto mladého nadaného Francúza predsa len vyrastie ďalšia horrorová osobnosť. Tento žáner ju potrebuje ako soľ. ()

corpsy

Prenádherný, nekompromisný a brutálny gore horor, ktorým u mňa Aja potvrdil, že je jedným z najnebojácnejších žánrových režisérov dnešnej doby. ()

liquido26

Neviděl jsem kultovní původní film (ostuda, já vím), takže jsem alespoň neměl tendenci srovnávat anebo předem odsuzovat a mít zbytečně nízká očekávání. Film mě rozhodně zaujal, hlavně skvělou pouštní atmosférou a pak taky sympatickýma postavama a svým napětím. Těším se až si pustím původní Hory a sequely. ()

curunir

Pri tomto hodnotení som dosť na pochybách. Prvých 45 minút je naozaj réžíjne dobre zvládnutých a s kľudným svedomím by som im dal aj 4*, avšak ako prišla akcia a s ňou spojovaná až abnormálna a nechutná brutalita, film sa stával odpudivým na sledovanie a tu som uvažoval o 1*. Nakoniec som sa aspoň kvôli nejakému deju rozhodol prilepšiť (napr. oproti ,,Canibal holocaust", ktorý má u mňa 1* si tento film 2* určite zaslúži) a ako nad ním stále viac a viac uvažujem, možno by som ešte prilepšil nakoľko ma určitým spôsobom fascinuje. ,,Hory majú oči" sú v prvom rade nevšedným zážitkom hlavne pre svoju brutalitu, ktorá priam vyráža dych. Oproti tomu nie je film nijak zvlášť strašidelný, skôr napínavý a hororom by som ho určite nenazýval a nepostrehol som ani nijaké pokusy o humor. Ako som už napísal prvých 45 minút dobre odvedených, potom príde zvrat v podobe prepadnutia karavanu a tu sa dá povedať, že text na obale DVD ,,film vás pripraví o duševné zdravie" je viac než výstižný a osobne si myslím, že ak by mal človek dookola 12 hodín sledovať len túto scénu určite bude nejak dlhšie poznamenaný. Ak by som sa ale na ňu pozrel z iného uhľa pohľadu, tak tu vlastne režisér Aja odvádza úžasné réžijné majstrovstvo. Ďalšie násilie vo filme je ale potom možné označiť už skôr za samoúčelné, nad nenávisťou baníkom mstiacich sa na nevinných ľuďoch ostáva až rozum stáť i keď otázka ,,Prečo?" zrejme nie je na mieste. ,, Hory majú oči" však majú aj zopár ďalších mínusov, ktoré ho rozhodne nepovyšujú do pozície nejakého súčasného nad-hororu. Scenáru častokrát dosť silne chýba logika a dej vlastne okrem pár gýčovitých scén nič inovatívne neponúka, navyše lakačky a zvuky sa tiež nemajú čím chváliť a daný efekt sa tak vlastne nedostavuje. Film je síce v niečom naozaj trocha prelomovým dielom, avšak nie v tom pravom, v čom by mal (mohol) byť. ()

Marsik

Horor se na můj vkus příliš dlouho rozjížděl, ale měl zajímavou atmosféru a závěrečná vyvražďovačka byla solidní. Samozřejmě film je totální pakárna, ale tak jednou za čas to zkousnu. 60% ()

ConanVJ

Pěkně vytvořená vvražďovačka se zmutovanými šmejdy, hodně krvavými scénami, pěknými buchtami a jednoduchým, ale nenudícím příběhem. Akce je zde hodně. 85% :) ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)