Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Cement73

Výborný vysielací čas na Markíze. O 02:35 sa zdá, že všetci pozerajú telku :) Začínam nahrávať. Po rokoch mi to nedalo a už mám za sebou 10 sezón… a určite dopozerám všetkých 15… čo je cez 300 častí! But it is worth it. Supernatural je skvelý seriál a dostane plný počet. ()

Sancoo

Tento seriál jsem sledoval jako menší a pak jsem s ním zaháňel nudu později i na koleji. Příběhy,kde se objevují duchové,démoni a podobné příšery se mi vždycky líbili a v tomhle seriálu je Dean se Samem loví a snaží se prvně dostat žlutookého démona co dostal jejich tátu. První řady byly vynikající,ale pak se to začlo až moc komplikovat a přestal jsem seriál sledovat asi od 5. řady,tak nevím co se tam děje teď,ale i tak patří mezi moje top seriály. (4 hvězdy jasný) ()

Klajnik odpad!

V dětství jsem měl rád tu mytologii, ale jinak je to seriál bídných kvalit. Navíc se začne uměle natahovat a recyklovat, což vede k tomu, že se postavy jakoby nikam nedostávají. Seriál jsem kdysi v předpubertálním věku opustil v sedmé sérii. Dnes bych se nedostal ani přes jednu epizodu. ()

ADIO45

První a druhá série - Tatík Winchesterů si odjede na lov a dlouho se nevrací. Sam je synem, který nerespektuje rozhodnutí svého otce a Dean je pravým opakem svého bratra. Cestou loví kdejaká monstra a nalézají stopy, které je zavedou k jejich otci. Pecka! Bylo to něco, co jsme nezahnali, něco nového. Žlutooký démon, sůl na zahnání démonů, návraty z pekla a přemisťování s anděly. Těch zajímavých případů bylo opravdu hodně = Duch chlapce, který se mstí, Krvavá Merry, Smrt, Klauni, Měniče, démoni... Třetí. a čtvrtý série je také něco! Poprvé se objeví Castiel, přihlouplý andílek, který dělá pouze špatná rozhodnutí a pomáhá bratrům Winchesterovým. Ve čtvrté sérii to vlastně začalo nabírat opět grády. Uriel, Castiel, Balthazar a další andělé byli pro Supernatural úplnou novinkou. Bráchové si do třetice všeho dobrého našli dalšího bráchu. Ta záležitost s vhodnými schránkami pro anděly, s Luciferem a Michaelem, se táhla snad až do konce sedmé série, která už začínal jemně kazit pověst předešlým sériím. Lucifer byl sice bezva, sarkastickej týpek fanaticky posedlej lezením Samovi na nervy tím, že si bude v jeho hlavě zpívat do nekonečna 'Schody do nebe', ale jako lovec začal působit Sam slabě. Sam se mohl kdykoli vyplakat Deanovi na rameno, Castiel si to rozdával s démonkou. Lucifer lezl všem krkem a Bobby tu byl jako náhražka za Winchesterovit taťku, kterej je mrtvej už několik sérií zpět. A máme tu Crowleyho, sebestředného, narcistického a egoistického vládce pekel. Vždycky zněl trochu homosexuálně s tím svým "Hello boys" nebo s tím, jak Samovi říkal Větrníku, ale kdo jsem, abych se hrabala do jeho orientace, když s jeho rolí nemám nejmenší problém? Crowleyho závislost na lidské krvi. Dobrý. Originalita se cenní. V osmé sérii tu máme teenagera alias Božího proroka Kevina, mrtvého Bobbyho (Takže toho tu vlastně nemáme), Krále pekel ujíždějícího na lidské krvi, Sama oslabeného božími zkouškami pro uzavření Pekel, mrtvou paní Tranovou jako Kevinovu matku (která tam vlastně také fyzicky není) + Roztomilého lovce Gartha, který se stihl nechat pokousat vlkodlakem (To se ale dozvíte až v deváté. sérii). Málo případů = Upíři, vlkodlaci, Leviathani, Abaddon, Crowley, Upíři, vlkodlaci, Leviathani, Abaddon, Crowley... Stále dokola. Hoďte tam nějaké Wendigo, ducha, zombie, čarodějku a boha! ()

werus

Hodně povedená duchařina a konečně taky trošku něco jiného (teď těch duchařských seriálů přece jenom moc není) Něco tomu sice malinko chybí (nějak ale zatím přesně nedokážu říct co), ale rozhodně mi to "něco" vynahrazuje to, jak je celý seriál udělaný. Od dob Akt X uběhlo už pár let a na tomto seriálu je vidět, jak lze využít dost obstojně i v seriálu to, co nám moderní doba nabízí. Seriál zkrátka vypadá dost dobře. A obsahova stránka není o moc slabší, Lovci duchů jsou správně strašidelný a tajemný a rozhodně nenudí. No a obsazení je taky skvělý, oba dva kluky už jsem někde viděla, ale je fakt, že role oboum dvoum opravdu sedí a hrát umí. Takže myslím, že si Lovci nezaslouží zůstat někde v tříhvězdičkovém průměru. ()

wampire23

Veľmi príjemné prekvapenie od Amíkov. Kvalitný mystery/horor seriál o tajomných silách. Príbehy sú väčšinou výborné, efekty na úrovni a ústredná dvojica je vskutku sympatická ( najmä to ich večné doberanie sa:D ). Jasných 90 % ()

tragicus

Nenajdete vyloženě špatný díl a rozhodně najdete vyloženě dobré díly (Family remains, ...), není zde vyloženě špatně zahraná/napsaná postava a rozhodně zde najdete vyloženě ... (Vpravdě Ježíšovský věčně trpitelský výraz Castiela, cynické úšklebky Alastaira, ...) totéž se dá říci o soundtracku (kde si snad ani nedovolím dát příklad) a o všech dalších atributech "správného" seriálu. Navíc je zde tak vzácná sebeironie tvůrců i postav, která děj odlehčí a ochrání jej od nevyhnutelného propadu k patosu - věčné "dramatizování" je neudržitelné. 100 % edit: U všech těch "nádob" jsem to zabalil. ()

maty39

Dvojice bratrů s charizmatem až na půdu se toulá po státech a zahrává si se vším nadpřirozeným na které narazí. Žádná práce, žádné závazky, žádná zodpovědnost. Jen jeden parádní Chevrolet, kazety narvané výbornou hudbou, kufr plný zbraní všeho druhu a "kouzelné" kreditky v kapsách. K tomu neskutečné charizma a naprostý soulad mezi oběma bratry. Navíc metráky hlášek a odkazů na vše možné a tuny zábavy. Kdo by to mohl nemilovat? Nadprůměrný seriál pro kluky všeho věku. EDIT: Konec pátý série, který byl plánován i jako konec seriálu je docela úlet. Ono to vlastně s celou pátou sérií nevypadá zrovná růžově (nebo jak by řekl Dean...peachy). Chybí mi ty díly, kdy bratři jen tak jezdili a stříleli a upalovali duchy (emh) nebo podobný potvory. Snad se šestá série vrátí do starých kolejí (i když závěr pětky malinko komplikuje situaci). ()

DAVID.LOPAN

Ze supernatural se stal můj velmi oblíbený seriál. Ale nebyla to zrovna nejkratší cesta. První série je totiž slabší. Jasný, dva bratři loví duchy, zlé klauny, jdou po žlutookém démonovy, právě tyhle díly jsou nejlepší. Všechny díly však víceméně ***. Příběhy se drží většinou stejného stylu, pak přichází žlutookoý démon a sem tam na sebe díly už více navazuji a na začátku druhé série se příběh začíná rozvíjet, díly na sebe více a více navazovat a příběh tvořit. Pomalu ubývá náhodných dílu o "lovení" které nás vlastně ani tolik nebaví. Přicházejí démoni a přituhuje. Postavy se mění a atmosféra houstne. Příběh už má pevnou dějovou linii a jen občas si na chvilku odskočí aby zase pokračoval. Třetí série je už opravdu výborná a čtvrtá jakbysmet. Triky jsou celkem na slušné úrovni. Většinou to háži do lehounké tmy, což není škodu, protože se hodně zakryje. Seriál strašidelný neni, protože scény jsou moc krátké a nestíhají budovat atmosféru strachu, ale přesto jsou zábavné. Pokud bych viděl náhodně díly, určitě bych nehodnotil více jak ***. Tohle je trošku jak Buffy přemožitelka upírů. Samostatné díly se pohybují většinou kolem 60-70% ale díky postavám které se vyvíjí a příběhu který graduje a blíží se k temnému konci, podle mě tenhle seriál stojí za to. Samozřejmě pokud máte rádi horory a démonskou tématiku. Proč by jste na to taky jinak koukali, že jo. PS: Javert: ano, to proto že jim umřel. Lidi to prostě rozebírají. PS2: Přišlo to, čeho sem se bál. 4 tá séria je vygradovaná takovým způsobem, že 5. tá, je už krok zpět. ()

Blue.Shark

Velice nadprůměrný seriál, na který je radost se koukat. Protože se všechno nedá vysvětlit krátkou větou, budu hodnotit jednotlivé série. 1. Série: Rozpačitý začátek, o kterém si nahodilý divák může myslet leccos, jen ne, že bude příběhový. Téměř celá první série je epizodická, což mě moc nenadchlo. Nicméně jednotlivým dílům není co vytknout. Jde prostě o to, že člověk čeká něco hlubšího, než "přijedu sem, zabiju tohleto a zas jedu dál". Naštěstí se tento neduh s koncem série začal vytrácet. Hodnotím 4* 2. Série: Obrat. Nad nevýznamnými díly začínají pozvolna převažovat díly pro děj důležitější, což je rozhodně správný tah. Opět však ani díly dějově nevýznamné nebyly nijak odfláklé. Zazněla chytlavá old school písnička ve dvou posledních dílech. Dále se mi zdá, že dva hlavní představitelé jsou díl od dílu lepší - a to hlavně úžasně přiblblé výrazy J. Acklese, u kterých vždycky padám smíchy :). Hodnotím 4*. 3. Série: Jednoduše nářez. Hlavní dějová linka se konečně naplno rozjela a musím říct, že jsem neměl nejmenší chuť ji zastavit. Občas jsem zůstal sedět s otevřenou hubou. Obzvláště poslední díl se mi ohromně líbil. Touto sérií si mně Supernatural definitivně získal (to platí i pro písničku Carry on my wayward son od skupiny Kansas) . A nemůžu jinak, než upozornit na třetí díl série, u kterého jsem skutečně nemohl smíchy popadnout dech :)). Hodnotím 5*. 4. Série: Další nášup. Už k tomu nemám co říct. Dějová linie jede, jako splašená, a já jásám, protože dějově nevýznamné díly jsou téměř pryč. Jediné, co mi do této série nezapadlo, byl díl Monster Movie. To bylo tak divné, až to bylo prostě moc divné. Závěr série byl super - mám moc rád ty chvilky "celkového docvaknutí". Hodnotím 5* 5. Série: Super, Super a ještě jednou Super. Každý díl je promyšlený, všechno do sebe tak nějak zapadá a hlavně: moje scéna tisíciletí, když (v předposledním díle) Smrt jde po Chicagské ulici a hraje k tomu ta nejepičtější hudba, co jsem kdy slyšel. Tenhle okamžik se mi vryl do paměti do konce života. A závěr série? Ne, že bych to nečekal, ale mělo to koule a to pořádné. Hodnotím: 5* 6.Série: Zatím to vypadá velice rozpačitě. Hlavní dějová linka je fuč, ale mám takový zvláštní pocit, že autoři opět s něčím přijdou. Celkové hodnocení: Seriál má tendenci kvalitativně se zlepšovat a to se mi líbí. Příběh má neotřelé téma, které je mi velice sympatické a často jsem se v nějakých momentech vylekal. Co mi vadilo, to bylo neustálé kňučení bratrů, které vypadalo opravdu nepřirozeně. Ale to je jen detail. Všechno ostatní velice dobře funguje a i když je to dosti specifický seriál, který nemusí sednout každému, mě sednul, jako prdel na hrnec. Celkové hodnotím 5*. "Carry on my wayward son, There'll be peace when you are done, Lay your weary head to rest, Don't you cry no more..." :) ()

punk_zero

Videl som 2 série a musím skonštatovať, že je to vynikajúci seriál. Zaujímaví herci (dvaja bratia) v hlavnej úlohe brázdia Amerikou a chytajú zlých démonov. No musia sa vysporiadať aj so všednejšími vecami, ako sú dievčatá, peniaze (falšujú kreditné karty), niekedy musia bojovať aj proti kolegom v brandži. ()

cutugno

Som veľkým fanušikom tohto skvelého seriálu. Jared Padalecki a Jensen Ackles vytvorili veľmi zohratu a sympaticku bratsku dvojku ktorá je všade tam kde sa deju záhadné, nadprirodzené a často veľmi desivé události. Cely seriál je postavený na legendách,poverách , prízrakoch , tajomných bytostiach , bosorkách , démonoch, strašidlách, duchoch a podobných potvorách. Moja srdcovka! ()

Flopik

Tento seriál som začal pozerať od koncu 3 série.Videl som asi posledné 4 diely a musím povedať že nič ma ešte tak nechytilo. Hneď som si pozrel 1,2 sériu a vedel som že tento seriál sa stane mojim Číslom 1. Teraz už beží 10 séria a pozerám to do teraz.Každý diel som videl už minimálne 2 krát. Tento seriál obsahuje všetko a nie raz ma dojal až k slzám.Všetky série sú super . A pre mňa najlepší diel Swan Song je niečo neskutočné. Nič lepšie som v živote nevidel.Dúfam že tento seriál nikdy neskončí a keď hej tak bude trvať minimálne aspoň do 70 série . Jednoznačne ako som už raz písal je toto ten najlepší seriál aký kto kedy natočil alebo vôbec natočí. U mňa je to 5* a 10000 %.Tak koniec 8 série a nemôžem sa dočkať ďalšej hodnotenie stále také isté .9 séria koniec , poslednému dielu však niečo chýbalo no bohužiaľ teraz celé leto bez Supernatural boh mi pomáhaj.Ako vždy vyjadrím sa aj ku koncu 10 série ktorý bol fantastický.Dokonca po dlhšej dobe dojímavý a iba ma utvrdil v tom že Supernatural ostane navždy na prvom mieste.Stačí sa len zamyslieť že beží 10 séria a stále to má čo ponúknuť.Takže zase na jeseň sme späť.11 séria úžasná, bavil som sa boli tu silné emócie paráda.Koniec série neskutočne navnadil, toto čakanie bude neskutočne dlhé.12 séria celkovo nebola už to čo to býva avšak stále tento seríal milujem.No prvý krát musím povedať že koniec série úplne odveci postavy robili jednu blbosť za druhou proste hrôza na 22 diel ani zďaleka nemal.13 séria je za nami a musím povedať že je to až neskutočné ale Supernatural stále baví.Potešil návrat Gabriela ktorého som mal hrozne rád, tak isto Boby , Lucifer tak isto skvelý.Boli tam samozrejme aj nudnejšie časti ale ako celok super. Finále skvelé, pekné zvraty akurát súboj na konci troška divný. Rýchlo sem s ďalšou sériou, pretože toto je láska ktorá nikdy neskonči.Dámy a páni 14 séria bola neskutočná. Akčné, dojemné , úžasné proste skvelé diely. Skvelá zápletka s Michaelom no a ten koniec?! Pre poslednú sériu si to spravilo teda ultimátneho záporáka. Neskutočné finále.Tak k poslednej sérii som sa vyjadril pri nej, tu len poviem toľko že bola famózna a tak ako som si poplakal pri jednotlivých častiach a hlavne pri poslednej proste úžas. Sam a Dean ĎAKUJEM, nikdy som netušil, že seriál môžem tak milovať a ono aha... Navždy ostanete v mojom srdci a teším sa kedy si dám maratón a pozriem si to znova. Saving people, hunting things family business...PS: Ako naši chlapci povedali : Think of this as a "see you latter" not as goodbye. Tak dúfam, že za pár rokov nám boys prirpavia ešte prekvapko. ()

Yokolobuna

Mám za sebou první sérii a jednotlivé díly příjemně oscilují na pomezí 4 a 5 hvězdiček. Jednou je to plné nápadů, děsu a parádních scén, jiné epizody trošku pokulhávají. Nicméně tak jako tak je seriál velice kvalitně zpracovaný s převážně slušnými efekty a sympatickou ústřední dvojicí. Prozatím 85%. /Edit 3.3./ Po druhé sérii je situace naprosto totožná S2 85%. /Edit 13. 3./ S třetí sérií přišel i mírný propad, originality ubývá a pár dílů bylo hodně mimo. Navíc se tak nějak omílá to samé dokola S3 75%. ()

Tichošlápek

Seriál, který si zaslouží plný počet hvězd. Tedy, kdyby byly jen tři série, tak bych tomu nejspíš udělil pouze čtyři hvězdičky, ale od čtvrté série by si to zasloužilo všech pět. Obzvlášť za řadu pátou, sedmou a nejnovější - osmou. Už to ani moc nejsou jednotlivé epizody, kde Winchestrovi obvykle likvidují duchy a zachraňují lidi. Je to více propojené s hlavním dějem a to dělá seriál kvalitnější (pravděpodobně i proto seriál stále žije). Devátá řada bude a snad vznikne i desátá. Tento seriál by si ji jistě zasloužil. ()

BlackHood

Prvních pár dílů mě to bavilo, ale pak to bylo pořád to samé, až mě to omrzelo. Mám rád seriály, které na sebe navazují, ale kdybych tady vynechal celou sérii, tak bych nejspíš pořád věděl, o čem to je. ()

Cerechtan

Supernatural nikdy nebyl dokonalým seriálem. Nikdy nevynikal bezchybnými dialogy ani perfektně gradujícím scénářem. Šlo spíše o pohodový a nenáročný seriál, který dosáhl svého vrcholu v prvních sériích. Ty na jedné straně zajímavě vykreslovaly americké lidové povídačky, na straně druhé originálně (a mnohdy humorně) pracovaly s tématy nebe a pekla. Kdyby seriál skončil po páté řadě, neváhám a zachovám vysoké hodnocení. Autoři nám však přinesli ještě dalších 10 sérií - některé z nich byly fajn, jiné neměly dostatečně nosný hlavní příběh a navíc obsahovaly příliš mnoho fillerů. Supernatural jako kdyby se nedokázal odpoutat od rutinního lovení nestvůr, s nimiž jsme se opakovaně setkávali již v prvních řadách. Kvalita epizod kolísala díl od dílu. Fillery jsem v posledních sériích mnohdy přeskakoval, místy antiklimatický hlavní příběh jsem s překvapivou výdrží sledoval i nadále. Nesmyslné zvraty a retcony snad ani nebudu komentovat. Za jedinou konstantu Supernatural považuji ústřední trojici (Dean, Sam a Castiel) - herci odváděli stabilně kvalitní práci, která je viditelně bavila. (Ačkoliv bratrské rozepře jsem většinou nedával - tupé a umělé drama.) ()

Mania

Jak už to bývá, tak dobrý seriál začne být opravdu dobrý až později. První řada je snad jenom na tři hvězdičky. Později se však seriál dostane do tempa. Navíc začne být místy opravdu hororový, což je skvělé a s první řadou, která spíš vypadá jako seriál pro adolescenty, nesrovnatelné. Dobře, tak pátá řada není zase tak dobrá, ale šestá to - snad - jistí. Doplněno 2013 - úroveň je nadále klesající, vyřazuji z oblíbených. 2016 - úroveň opět stoupá! ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu