Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Jirka1111

Seriál bych normálně hodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale za hudbu a hudební odkazy na kapely, které přímo zbožňuji, přidávám hvězdičku pátou. ()

veere

Jeden z mých oblíbených seriálů, ale jako většina produkce se mi i tady nelíbí kam se to ubírá... I. - III. série čistě 5 (i když díly někdy hodně kolísají) - celkem zajímavý námět (ačkoliv je to takový odvar starších hororů), bigbítové šlágry a obecně skvělá hudební stránka, vtipné hlášky; IV. série rozporuplná - některé díly odpadní, některé naprosto vynikající (4x05 Monster Movie - naprostá špička seriálové tvorby vůbec) ()

severus

Za zvuku Highway to Hell sekáme hlavu Paris Hilton a zachraňujeme svět před Luciferem osobně. Pomáhají nám andělé, ale většinu času nám pijou krev. Tak jsme jich pár sejmuli taky. Příjmení máme po slavné opakovačce a děláme mu čest. Boha ( tedy Hospodina) už milénia nikdo neviděl a tak si tu každý dělá co chce. Že by měl Nietsche pravdu? Jiné bohy sem tam potkáme, ale málokterý to přežil. Vedeme válku se šmejdem z podsvětí, nadsvětí i z jinosvětí. Vílu necháme bouchnout v mikrovlnce, ghúly si dáváme k snídani. Umřeli jsme víckrát než Ježíš. Naší prací je vaše bezpečnost. ()

Jerryklicha

Tento seriál uvízl v mém srdci již od prvního dílu. Bratrská dvojice Sam a Dean se navzájem skvěle doplňuje a oba herci zde podávají vynikající herecký výkon. Trošku se nepovedl český dabing hlavně u Sama, a proto doporučuji originální znění. ()

fikee

Lovci duchů jsou takové solidní B. Popravdě řečeno,tenhle seriál má jenom dva klady: a) nepřetržitý přísun méně i více obskurních démónů, strašidel a paranormálních jevů, b) sjednocující linie souboje pekla a nebe a blížícího se konce světa. ta je sice odbytá, ale když někdo prohodí "víš, předtím než jsem se vrátil z pekla .... ", tak to prostě zbaštíte i s navijákem :) --- jinak souhlasim s komentarem Eodeon, akorat to proste neberu vazne :) ()

Fazulina

Pět hvězdiček: 1 za skvělé první tři série, 2 za každého bratra Winchestera, jedna za nápad a ta poslední za to, že už s tímto seriálem trávím poměrně dost roků:-). Kvalita bohužel klesá od 4. série, kdy už je příběh tak nastavovaný a poměrně dost nesmyslný, že člověk přestává netrpělivě čekat na další epizodu. Tvůrci bohužel využívají zájmu fanynek a točí přesto, že už není moc o čem... Po 6. sérii slabé 3 hvězdy, dvě za bratry Winchestrovy zůstávají:-), jedna z nostalgie.... ()

Basten

Musím říct, že jsem od Lovců duchů čekal bezduchou slátaninu, ale po třetí sérii jsem docela příjemně překvapen. Obával jsem se, že děj nebude příliš gradovat, čekal jsem jen v každém díle lov nějakého toho ducha/démona a konec, ale moje obavy se nakonec nepotvrdily. Navíc je tam dokonale znázorněn vnitřní boj obou hrdinů a rýsování jejich psychologického profilu. ()

njuska

Výbornej seriál na solidní úrovni co se herců, výpravy, scénáře, režie i efektů týče. Ani český levno dabing nerve uši a někdy jsou hlášky i docela vtipný (a to se co do pobavení považuji za náročnějšího diváka). Některé oddechovější díly dokáží i "pekelně" pobavit - viz. Knight Rider, Paris Hilton, Eye of the tiger... Pevně věřím, že PrimaCool neutípne tenhle seriál současnou pátou řadou. V USA už jede řada sedmá. ()

Lal.V

Jeden z mojich najoblúbenejších seriálov, ak nie ten naj, je práve tento o dvojici bratov, ktorý sledujem vlastne už od doby ked začínali vysielať prvú sériu v USA. Síce kvalita postupne ku koncu 6. série upadá (aspoň môj názor... ), napriek tomu kvitujem určitú zmenu na začiatku 7., ktorá sa začala vysielať minulý piatok a dúfam, že kvalita dosiahne úroveň podla mňa najlepšej 5. série. Po 7. sérii: No, 7 séria za nami a... pozrel som si posledné 3 diely prakticky za sebou a musím povedať, že po nie príliš kvalitnej sérii, dobre zakončili zápletku a nadhodili čo sa bude odohrávať v tej ďalšej. Som zvedavý kam to povedie, myslím, že to je relatívne zaujímavý nápad. 8 séria: Update: Wau, kvalitatívny návrat k tretej sérii ? Here we come, po 4 dieloch veľká spokojnosť. ()

Peenugirl

Vyzdvihla by som viac ako solídne efekty a skvelý scenár. Aj Sam aj Dean Winchester sú skvelý tím a bojovníci proti zlu vo dne v noci a pripravený ničiť všetky formy zla, pravdou ale ostáva, že nie sú dokonalí, chvalabohu... dá sa! 85% ()

Belisarius1

Můj nejoblíbenější seriál co žánru tak celkově se týče. Sympatická dvojice bratrů, která se potýká s různým nadpřirozenem od "triviálních" případů až po záchranu světa. Seriálu nechybí napětí, akce, humor ale i emoce, který to všechno završuje výborný příběh. Scénář, je kapitola o sobě....Erik Kripke je borec :) , to jde ruku v ruce s výbornými postavami. Snad poprvé jsem prožíval u tohoto seriálu to co hlavní hrdinové nenávist, zoufalství ale i lásku co nenásilně ukazuje, že ať se stane cokoliv tak rodina je to nejdůležitější. Brilantní herecké výkony, efekty a kulisy jsou u 5 hvězdičkového seriálu samozřejmostí. Nesmím zapomenout na krásný "soundtrack" kde hrají same rockové pecky převážně od AC/DC, v dnešní době kde je moderní jiný styl hudby je radost slyšet když když začnou odbíjet pekelné zvony. A co se týče serií tak jsou všechny výborné až na slabší 6 ale 7 řada to napravuje a vrací se do starých kolejí ale i tak pomyslný král je u mě 1 serie společně s 5 co se u ní finále týká. Kdybych mohl tak bych dal tomutu seriálu klidně i 6* protože, když něco shlédnu a můžu si to pustit znovu a užívat si to stějnou měrou jako předtím je něco neskutečného. Prostě.....Supernatural. ()

ill Nino

Skvělé spracování dílů, dokonce i povedený děj sérií.....Nepřehnaný, tvůrci chtějí, aby si diváci mysleli, že je to skutečné. Dokonce jsem se pak zamyslel, jestli někteří nejsou démoni. :) ()

Diceros

1.série: 3* Seriál využívá různých legend a pověstí takže je i dost zajímavý... Herecké obsazení je výtečné a vhodně zvolené = bratři jak se patří... Hudba je pro mě skvostem. Jinak ale seriál probíhá ve stylu akt x. Máme tu epizody tvořící hlavní dějovou linii, kterých je tak nějak poskromnu a pak mnoho epizod, které pouze vyplňují prázdné místo. Ne že by tyto epizody byly špatné, jsou dobré, příjemné a zasvěcují nás do problematiky lovení duchů a zla a mají své opodstatnění a dobrou atmosféru. Ale celkově to působí spíše průměrně navíc mnoho témat jsme již tak nějak viděli jinde. 2.série: 3* Série probíhá v obdobném duchu, avšak epizod s hlavním dějem točící se kolem démonů je tu trochu více a děj se nám hezky rozvíjí. 3.série: 4* Ve třetí sérii je již mnohem více epizod točících se kolem hlavního děje, který se posouvá dál. Seriál šel jednoznačně nahoru a působí promyšleným vyváženým dojmem. Možná že tomu pomohla stávka scénáristů, neboť série má jen 16 dílů a tak není zbytečně natahována. 4.série: 5* Čtvrtá série je dost překvapující. Hlavní dějová línie se rozrůstá a posouvá nás dál a dál hlouběji. A to pozor neodtrhává se od původní zápletky! Naopak prohlubuje i děj z prvních řad a pilotního dílu, rozvíjí věci z předešlých řad, které byly tak nějak nakousnuty, nebo jsme si mymsleli že se jednalo o samostatný díl, s čímž se u jen tak nějakého seriálu po 3 sériích nesetkáme. Čeká nás tu plno překvapení i odpovědí. Podíváme se i na události odehrávající se před pilotem. Díky této sérii se seriál posouvá o příčku výš, získává zajímavý netradiční styl i zápletku a již tak nevykrádá podobné tituly ve vedlejších epizodách, kterých je tu navíc opravdu minimum. Seriál již není tak prostý a jednoduchý, ale působí opravdu promyšleně, specifikovaně a využívá naplno svého potenciálu. 5.série: 4,5* Děj využívá opět prvků děje i postav z předchozích sérií, což je jen dobře. Hlavní děj pokračuje dál a je opravdu výživný a zajímavý hodný hodnocení za 5*. Jediné co mi ale vadí je to, že hůmor bratrů, který byl dříve vhodně zvolený pro dané pasáže, případně byl využit ve speciálních dílech, je nyní zahrnován i do pasáží, které tento neduh až ničí. Ona napjatá situace je přeražena nějakým gagem. Finále bylo strhují a tak trochu i uzavřelo děj, takové ideální finále na konec seriálu... Tak uvidíme jak to bude dál. ()

weris

První a druhá série je spíš o hledání různých nadpřirozených úkazů, ale pak se to rozjede do snahy o odvrácení apokalypsy..a to už mi pak přišlo zbytečně moc natáhnutý..ale jasný, že pokud se serál líbí, musej "něco" přitočit :) ..ale jinak seriál miluju..Deanovy sarkastický poznámky tomu dodávaj třešničku.. ()

Rychleji

Vtipné, akční, celkem celkem originální, občas celkem brutální (škoda, nemůže jít dřív). Některé starší případy bohužel až příliš inspirovány jinými filmy :D. Určitě to stojí za shlédnutí několika dílů. Například protože jde o dva bratry, neschází tradiční pošťuchování se a tak má každý díl svůj spád. ()

reccal

Smekám. Přes akci, dialogy, promyšlené propojování příběhů a linií přes nadsázku, inteligentní humor až ke dvěma sympatickým hercům. Jeden z mých neojoblíbenějších seriálů, sice čím více sérií, tím více je nutno koukat a přemýšlet, ale i kdyby všechno ostatní padlo, je tu pořád Jensen a jeho hlášky. Pro mě 100% ()

Kaede21

Seriál Supernatural (kto preboha vymyslel ten český názov?) by som rozdelila do takých troch častí: prvá- prvé dve série, v ktorých by sa ešte celkom dala pochopiť klasifikácia do kategórie horor- v pamäti mi utkveli najmä časť so šialeným doktorom v ruinách bývalej psychiatrickej nemocnice a diel s vraždiacim dievčatkom z obrazu. Po týchto dvoch dieloch sa mi teda nezaspávalo zrovna ľahko. V týchto skorých štádiách bol Supernatural priemerný hororovo-nadprirodzený seriál. druhá- keď sme sa dostali do kolobehu peklo-anjeli- Boh-apokalypsa. Okrem iného sme sa v tejto časti seriálu dozvedeli čo to o "pravidlách" sveta Supernatural, pri čom základným pravidlom sa stalo, že nikto nikdy nie je dosť mŕtvy na to, aby nemohol v najnovšom diele vstať z mŕtvych. Práve celý výmysel s anjelmi, Bohom a apokalypsou asi seriál pripravil o pekných pár fanúšikov a ani mňa osobne veľmi nenadchol a práve preto sú to len štyri hviezdičky a nie plných päť. Na druhej strane práve tieto dejové línie viedli k viacerým zaujímavým hereckým výkonom- či už to bol charizmatický Misha Collins ako Castiel, Mark Pellegrino ako Lucifer, Mark Sheppard ako Crowley, Sebastian Roché ako Balthazar a Richard Speight Jr. ako Gabriel. tretia- túto časť seriálu treba asi brať so značným humorom. Samozrejme objavujú sa aj vážnejšie diely, avšak asi mi skôr utkveli v pamäti tie, v ktorých si autori seriálu robia srandu z iných (napr. Changing Channels), zo seriálu samotného (The Monster at the end of this book) alebo dokonca zo seba samých (The French Mistake). Samozrejme takto štylizované diely sa vyskytli už aj v skorších sériách, neviem, či v týchto neskorších ich je proste viac alebo sú len viac zapamätateľné. Najnovšiu siedmu sériu a jej nové veľké zlo zatiaľ hodnotiť nechcem, ale môj osobný pocit je, že doterajšie diely sú lepšie ako šiesta séria. Celkovo dávam štyri hviezdičky, dokonalosť to rozhodne nie je, je to skôr taká oddychovka, pri ktorej sa skôr asi zasmejete ako sa budete báť, ale hlavne pre dievčatá sa na seriál (respektíve jeho protagonistov) rozhodne pozerá dobre. ()

Antonymi

Výborný seriál, který trpí tím, že ho tvůrci neutli po páté sérii. Do páté série 100% za skvělý koncept, promyšlenost a provázanost scénáře. ()

Mr.Sock

Zaujímavy a pútavý seriál podľa môjho gusta naviac s výborným výberom hudobných doprovodov v podobe rockových klasík, aké sa už tak často bohužiaľ v TV nepočujú ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu