Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Jolinar

K tomuhle seriálu jsem se dostala až v roce 2013, kdy v USA běžela 9. série, a já za sebou měla tak skvělé dramatické seriály (Homeland, Sherlock, Hannibal,...), které se kvalitou rovnají filmům. Po první sérii jsem vážně nechápala tak skvělé hodnocení, ale vše se pořádně rozjelo a zamotalo a 4. a 5. série pro mě byly vážně lahůdka. Bylo úžasný, že až ve 4. sezoně seriálu se plně osvětlí děj z prvního dílu 1. sezony. Do 5. série měl seriál celkový koncept, a podle původního záměru tvůrců mě po ní být ukončen. Jenže jeho fanouškovská základna je vážně obrovská, a když to baví tvůrce, herce i diváky, tak proč nepokračovat, že? Od 6. série je pro mě seriál lehce rozmělněn. Chybí atmosféra a "rodinná dramata", která pro seriál byla dříve tak typická. A když se na scénu dostaví leviathani, má to celkové minus. Jenže Dean a Sam se prostě stali mými kamarády, kteří ke mě každý večer chodí na návštěvu :-) a přestože si myslím, že Jared Padalecki vůbec neumí hrát, má jen dva výrazy a je to pravděpodobně jeden z nejhorších herců, kterého znám :-D jsem na ně zkrátka zvědavá. --- 1. série ** 2. série *** 3. série **** 4. série ***** 5. série ***** 6. série *** 7. série ** Nejoblíbenější postavy: Dean, Castiel, Smrt --- Nejneoblíbenější postavy: Samuel, Jo, Sam-když má krámy:) --- Nejoblíbenější monstra: andělé, démoni, bůžkové --- Nejneoblíbenější monstra: leviathani --- Nejhorší pár: Dean a Lisa (omg!) ()

Gerret

Původně jsem si myslel že tento seriál ode mě nemůže dostat víc jak 4*, ale je to tak dobře zpracovaný seriál že musím jednu přihodit. Dva hlavní hrdinové hrajou svoje role bezvadně. Líbí se mi jak na sebe jednotlivé díly navazují, vždycky se v každém dílu zbaví jiné nadpřirozené bytosti, a tak to jde furt dokola. Viděl jsem: 1.-5. řada 1x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 95%, 3. řada 90%, 4. řada 90%, 5. řada 95%. Hodnocení 90%. ()

kklepkaa

Tak tento seriál měl skončit s 5. sérií. Místo toho nás čeká už 8. řada. Seriál je ale jinak skvělý. Jensen Ackles je hlavní tahoun, ale mám ráda i Mishu Collinse v roli Castiela. Doufám, že u dalších sérií budou tvůrci chytřejší a seriál se zas malinko zvedne. ()

Dreadd

Plytký děj a protagonisté marně se pokoušející zahrát vážnější polohu v soap opeře s levnými počítačovými efekty, která míchá dohromady všechny světové mytologie společně s různými legendami a příběhy. Prvních několik sérií se však i díky soundtracku, humoru a speciálním epizodám stalo mým guilty pleasure. ()

Luteka

Seriál Supernatural mě chytl hned od začátku a stále mě drží pevně ve svém objetí :) První série byla až moc hororová a párkrát jsem se proklínala, když jsem si nějakou epizodu pustila večer (sama doma) ... Ale poté přišel zvrat a místo soustředění se na jednotlivé epizody, se scénáristé začali soustředit na celkové pojetí série, za což tleskám ;) Miluji, když seriál díl od dílu graduje do finiše a já nenávidím dny, které mě oddělují od další epizody :) A další velké plus tohoto seriálu jsou Herci - ano opravdu Herci s velkým H ... Jensen i Jared hrají výborně a ještě se na ně krásně kouká :-* A samozřejmě nemohu nezmínit skvěle padnoucí soundtrack, který výborně zvýrazňuje atmosféru seriálu a posouvá tak dojem o kus dál ;) EDIT: 6 série - 1.epizoda = What's the hell??? No hrůza, zatím nejhorší epizoda seriálu ... Další díly jsou naštěstí zase relativně na stejně vlně kvality, jako díly z předchozích sériích ... ()

LondonGirl

Seriál, ktorý pozerám len z čistej nudy a čo sa zrazu stane? Začne byť vážne skvelý. V priebehu mesiaca pozriem tri série a, čuduj sa svete, ono sa to vážne lepší. Páči sa mi humor, ktorý pravdepodobne prekáža veľa ľuďom. Páčia sa mi herci (čo sa teda počas prvej série nepáčili) a páči sa mi aj réžia, scenár a hudba. Som rada, že som tomuto seriálu dala šancu. Ako jeden z mála napreduje a nezhoršuje sa, práve naopak. ()

andalin

Je to hrozně dlouhý. Na Supernatural jsem koukala zhruba deset let a to už je fakt závazek. :) Za tu dobu se pro mě Dean, Sam a Cas stali přáteli - tahle rodina a její cesta se pro mě stala víc než jen všedním seriálem. Úroveň kvality jednotlivých epizod kolísá, jednou se děje něco epického, jindy epicky vtipného a jindy je to zase nuda. Občas se objeví něco, co už tu bylo a občas se prostě nemůžete dočkat, až se vrátí k hlavnímu příběhu. Ale všechny tyhle neduhy za to ve finále stojí, protože ta energie, kterou této cestě herci i tvůrci věnovali je prostě jedinečná. Věřím tomu, že po tomhle fantasy gigantu jistě nastoupí různé spin-offy, sequely či prequely, ale Supernatural bude jen jeden. ♥ ()

3 AM Code

Serial na tema mystika/horor, predstavte si krizence Akt X (kdyz se zrovna nevenovali ufonum a konspiracim) a Lovce Demonu (pokud ho berete vazne). Sam & Deam Winchestrovi jsou bratri, kteri nemeli tak uplne normalni detstvi jelikoz jejich otec se po jiste tragicke udalosti dal na drahu 'lovce' strasidel, duchu, demonu atd. A bratri jdou v jeho stopach. Nepochybne hodne provarene tema, ale po pravde to ani nevadi. Serial je svim spusobem takovim bestiarem od A do Z, kde jednotlive dili zkoumaji nejruznejsi legendarni bytosti (Wendigo, Hook Man, Bloody Mary), paranormalni jevy (Phantom Traveller), ci nastvane duchy touzici po pomste nebo nalezeni klidu. Je tu take 'hlavni' dejova linie spojena s tajemnym 'Big Bad', no uvidi se co se z toho vyklube. Prestoze serial obsahuje hororove prvky, snazi se tvurci o odlehceni - zejmena prostrednictvim vtipku a pragmatickeho postoje hlavnich protagonistu. Serial se tak stava min strasidelnym, coz nekomu bude vadit, ale ja trochu te nadsazky vitam. Pohodove koukatelne. Zatim za 4. (leden 2006) ()

marrjaana

Na horory se moc nedívám - nebaví mě a nudím se u nich a avětšinou se ani nebojím, ale u toho seriálu jsem kolikrát opravdu po.raná strachy. ()

made1

Jeden z mých nejoblíbenějších. Doporučuji shlédnout i bloopers na youtube, fakt si to kluci při natáčení užívají. ()

BMAJTZ

Nelze to hodnotit v porovnani s fimy to je uplne jina liga, proto je treba pouzit jine meritko a kdyz uz bych mel tenhle serial porovnavat s jinymi serialy s ducharskym tematem jako je Buffy Angel a tak podobne tak jednoznacne prvni misto. Supernatural si az neuveritelne udrzuje latku napeti, prvni serie byla o honeni duchu, druha serie vicemene fungovala v podobne rovine, ale od treti se to pomalu rozjizdi, ze pomalu uvazujete, zda nesledujete neco uplne jineho nez na zacatku. Serial se totiz z epizodniho charakteru promeni v drsnou bitvu dobra a zla i kdyz pripoustim, ze obcasne vypadnuti z tohoto stylu by neuskodilo a reseni dilcich problemu by jenom zvedlo latku a vyvedlo nas ze stereotypu). Uvidim zaitm si u me drzi solidni latku a to i d kazdou dalsi serii, protoze pribeh jako takovy je pomerne promysleny a kam to vse povede lze jen tezko odhadnout. To same bych mohl rici o postavach, ty jsou vyborne. Edit 19.5.2017: Tak po temer 12 radach musim uz o hvezdicku ubrat. Dneska uz na ten serial koukam spise jako na rychlou obedovou jednohubku. Prvnich par serii ten serial mel v mych ocich jednoznacne stoupajici tendenci, ale v poslednich radach uz se z toho stava karikatura sama sebe. Postavy uz zacinaji byt docela deformovane, vycerpane a jednotlive emocionalni vylevy uz se taky nekolik rad porad opakuji. Musim ale pochvalit scenaristy, ne ze by scenare byly jaksi oskarove, ale nechapu jak se jim porad dari zvysovat latku toho proti cemu jdou. Je sice fakt, ze mam poslednich par rad pocit, ze na jednu slusnou radu vzdy prijde slabsi druha, ale i tak. Mimochodem 12. rada patri mezi ty slabsi. Dneska uz jsem hlavne zvedav na kolik rad to chlapci jeste natahnou, i kdyz uz spise jenom ze setrvacnosti. Edit 21.11.2020: Tak a po patnácti letech je tu konečně konec. Byla to jízda a mohu jednoznačně říci, že je to pro mě nejdéle sledovaný seriál u kterého jsem i po tolika letech vydržel (a to je co říci, nedělá mi obvykle problém přestat seriál sledovat klidně v šesté řadě). To co jsem psal již dříve stále platí. Seriál měl po celou dobu poměrně alternující kvality, bylo to někdy lepší někdy horší, ale těch 15 let mě to stejně udrželo. Rozhodně to není pěti ani čtyř hvězdičkový seriál, ale svoje nesporné kvality to rozhodně mělo (přeci jenom vydržel jsem u toho 15 sérií a to už něco o kvalitách vypovídá). A připouštím, že i občas zde byly i geniální nápady jako celý díl z pohledu Impaly. Bohužel poslední 15. řada patřila k těm slabším a i samotný závěr, i když byl docela emocionální, mohl být asi trochu lepší. Je víc než pravděpodobné, že si tento seriál už nikdy takto v celku nepustím, ale občasné díly v televizi mne asi nikdy neurazí. ()

bloodvomit

Rozhodně stojí za to vidět. Oba bráchové sou sympaťáci (Bobby taky ;-)), ale séroš se špatně hodnotí, protože kvalita dílů je často propastná, nějaký sou moc dobrý a nějaký naopak. Celkově ovšem hodnocení na CSFD odpovídá, jen bych byl víc pro efekty a míň pro vylejvání srdíček a emo momenty, ale to je můj osobní názor ;-) ()

vitekpe

Takova "light" odnoz Akt X, ke ktere scenar zrejme napsali deti ze zakladni skoly v ramci slohoveho cviceni...coz je mozna velka skoda, protoze po technicke strance to neni spatne. Mam rad tuto barevnost, a je fakt, ze mi asi trikrat prebehl mraz po zadech, coz je u hororoveho serialu docela fajn...Zaver z toho vseho je vsak takovy, ze se radsi vratim od tohoto "westernu" zpet do naruce bozske Dany... :-) ()

Babous

První dvě série jsou prodchnuté opravdu hororovou atmosférou - dodnes si pamatuju, jak jsem se bál u dílu s Krvavou Mary - ale potom se kvalita hodně zhoršila. Jakmile na scénu přišla armáda démonů, potom i andělé a Lucifer a Bůh, tak mě to přestalo bavit a koukal jsem se na to víceméně z povinnosti. Natahovanou šestou sérii jsem však nedokoukal. Čtyři hvězdičky dávám za první dvě série, jež považuju za seriálový klenot, za skvělou "road trip" atmosféru a v neposlední řadě za poměrně reálné (tedy v prvních řadách, pak už to je moc ufňukané) vyobrazení vztahu dvou bratrů. ()

rozbris

Vcelku slušný seriál o honění zlých sil. Připomíná mi to trošku Čarodějky akorát, že hlavními aktéry jsou chlapi:-) ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu