Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Corpsegrinder

Hodně dobrej hororovej seriál jehož díly jsou sice vykrádačky snad všech hororů co kdy byly natočený ale nevadí to. Ústřední dvojice sympatická, co díl to hláška, soundtrack složenej pouze z rockovejch a metalovejch hitů 80. let což je pro mě obrovský plus. Efektově hodně slušný na to že je to seriál. ()

Haymar

Jeden z mála amerických serošů, který si stále drží kvalitativní laťku vysoko (v aktuálně již III. sérii)! Kombinace akce / hororu / komedie je stále plně funkční a stejně tak i jednotlivé epizody sou (převážně) nápadité i solidně zpracované a natočené. Duo The Winchester bros. (Padalecki / Ackles) sou už evidentně v Sepernatural sérii jako ryby ve vodě, což je na jejich výkonech znát... V seriálovém světě (ještě spolu s Tales from the crypt) to rozhodně patří k tomu nejlepšímu co bylo v daném žánru spácháno... Update 02/2011: Sestupná tendence (běžný to seriálový jev) se nekoná, naopak! Teprve teď to dostává pořádný grády (aktuálně sem v 5. sérii) a celá sága nabírá věru pekelné obrátky!! Atmosféra houstne, Armageddon's commin'! Zvyšuju hodnocení do plnejch! ()

jasiska

Prvá séria je taká predstavovacia - uvedie nás do sveta nadprirodzeného a spoznáme Sama a Deana, ale až tak veľmi diváka za srdce ešte nechytí. Druhá séria hodí do mixu trochu moral ambiguity a hneď to začína byť zaujímavejšie. Definitívne namotaná som však bola až v tretej sérii. V podstate ide o to isté, čo tu už predtým bolo v Charmed, Buffy či Angelovi, tentokrát však proti zlu bojujú dvaja bratia z veľmi divnej rodiny :-) Kvalitu seriálu možno vybadať v jeho rôznorodosti - raz sa rehocem, raz mi je do plaču, raz som naštvaná do žeravobiela. Niektoré diely sú strašidelné, lebo sú absolútne nechutne krvavé, inokedy je to blow-your-mind psycho a inokedy sa deje niečo naozaj strašné, až sa do kosti bojíme o hrdinov. Naratívne postupy sa tiež rôznia: flashbacky, dokument, sny... Čo sa mi páči, je realistickosť seriálu napriek jeho očividne nerealistickej premise. Sam a Dean sú reálni, lebo autori ostávavajú verní charakterom svojich hrdinov - všetko, čo robia, zodpovedá ich celkovej povahe. Niekedy sa až smejem na scénkach medzi bratmi, keď jeden z nich povie (alebo skôr naznačí :-) niečo hlbšie, celá scénka sa stane taká realisticky chlapsky nepohodlná, lebo chlapi predsa nerozprávajú o svojich pocitoch, a tak si chalani radšej pustia zápas v telke a otvoria pivo. Tu mi nedá nepochváliť ich hereckých predstaviteľov a, samozrejme, autorov dialógov - z pomerne mála slov a letmých pohľadov sa im darí vyjadriť veľa myšlienok a hlavne tých nepohodlných citov. Nesmiem tiež zabudnúť cool faktor seriálu, ktorým je perfektná muzička, Deanova Impala a celkový kick-ass-attitude Winchesterovcov.__ V piatej sérii dosiahol seriál - bez zveličovanie z mojej strany - genialitu. Aj keď si odmyslím dlhodobú dejovú líniu (hoci je to ťažké :-) jednotlivé epizódy boli perly (spomeniem moje obľúbené: Changing Channels, The End a Sam, Interrupted). Avšak, v šiestej sérii sa jednak trochu zmenili autori a jednak z dokonalosti už môžeš ísť len dolu. S pribúdajúcimi sériami už periel ubúdalo a trápne a prehnane telenovelové dialógy pribúdali, takže som tak trochu počas 8. série dúfala, že skončia ako Buffy - že zavrú peklo a budú žiť happily (or at least demonless) ever after. Každopádne, deviatu budem určite pozerať :-) ()

Rendiss

Výbornej seriál o dvou bratrech, kteří se snaží najít ztraceného otce, když ho najdou, otec zaprodá duši za Deana a je po něm ;). A tak hledají alespoň duchy, o kterých je něco málo otec naučil. Díly jsou protkány skvělými strašidelnými scénami, nechybí jim lehkej, někdy i černej humor, obšas opravdu zahlásí. Dívám se snad radši na Lovce duchů, než na nějakej horor. Na českém dabingu mi ale opravdu velice s..e, že Sam je dabovanej takovym kokotem, že už horšího najít nemohli. 4. serie - Andělé a démoni, je bombová, snad ze všech serií co jsem dosud viděl nejlepší. Teď jen počkat na 5. sezónu v CZ a budu spokojen ;) ()

Doom351

Dva bratři co loví všechny nadpřirozené bytosti, jedním slovem Cool. První čtyři série byly asi nejlepší, pátá a šestá mě tolik nebavily ale sedmá série se zase vrací ke kořenům. ()

Dyas

Zajímavý seriál o lovení nadpřirozených monster, kde je příběh nejen napínavý, ale často se tam i zasmějete. Jensen Ackles jako Dean Winchester zaručeně pobaví a nakonec přibude ještě zajímavý anděl páně Castiel, s kterým je také dost zábavy. To nejlepší podle mě začíná od poloviny druhé série, kde se příběh pořádně rozjede. Navíc ty finální díly každé série jsou bomba hned při úvodní písničce. Jen škoda, že jsem začal u konce šesté série. Teď to naštěstí doháním :) 1. série - 80% 2. série - 100% 3. série - 100% 4. série - 100% 5. série - 90% 6. série - 80% 7. série - 85% 8. série - 90% 9. série - 100% 10. série - 95% 11. série - 85% ()

Hanes88

Né že by to byl špatný seriál. Pár dílů bylo určitě dost zajímavých. Každopádně to nemůže změnit můj pocit, že je to spíš takový průměr. 60%. ()

J*A*M*A*L

Teď už bez potíží můj nejoblíbenější seriál všech dob.Vynikající Horrorové dílo.101%(Všechny díly na Sledujseriály.cz (bez sekání))Doporučuji shlédnout alespoň úvodních pět sérií jinak vám ten seriál není absolutně k ničemu, protože to je jeden velký příběh který je rozdělen na několik částí. ()

kitsuchan97

Tak tenhle seriál si budu ještě dlouho uchovávat v paměti. První série byla pro mě příjemným rozjezdem, jak v poznávaní postav, tak v jednotlivých epizodách. Další série nabízí další a další postavy, jak ty dobré, tak ty špatné. Absolutně nejlepší zážitek mám ze začátku 4. série, kdy se setkáváme s Castielem, andělem Páně. Od této chvíle se začíná děj pro bratry Winchestrovi komplikovat a mě to začíná čím dál více vtahovat do samotného příběhu. Při konci 8. série jsem snad ani nedýchala a s napětím sledovala poslední minuty 23. epizody. 9.série by měla začít na začátku října a jediné, co mi zbývá, je čekat na další várku akce, nadpřirozena a pokroucených osudů. ()

bloodcountes

Jednou jsem něco guglila a vyběhly na mě fotky bratří Winchesterů. Takže na krásný chlapy já se chytla, přestože jsem se na seriály do té doby nikdy nedívala. A rozhodně jsem nelitovala, není to jenom o krásných chlapech (ke kterým se později přidal i Mischa), je to prostě celý takový...výborný. Epizody s duchy, rámcový příběh, který se dostává čím dál víc do popředí a pak už je to nějakou dobu jenom o lovcích a jejich zapeklitých osobních záležitostech. Ve třetí sérii jsem si začala přát znovu ty krásně jednoduchý případy : najít - posolit - polít - zapálit , jak mě už zmáhala moje citová angažovanost. V šesté sérii krásný funny díly, kdy jsem se chechtala nahlas...to byl opravdu hodně potřebný oddech. Nakonec už to bylo pro mě dlouhý a dost mě to unavovalo, protože mě to vždycky prostě moc vcuclo do toho jejich světa a jak asi víte, není to tam žádná sranda a já nejsem žádný krásný mladý a zkušený lovec démonů a nemám svěcenou vodu, maximálně tak tu sůl:) ()

vander19

Ducharinu a horrory nemusím a preto som sa tomuto seriálu oblúkom vyhýbal. Zrejme som spravil dobre, ale chuť po adrenáline ma donútila si tento seriál jeden večer zapnúť. Skoro som sa pototo, keď prišlo ku jednej z hlavných udalostí celého seriálu. Lenže po čase si človek na duchov, démonov, windigo, pekných psov a podobné kreatúry, ktoré má každý pod posteľou. Výborná je aj dvojica bratov. Jeden, ten mladší Sam je skôr intelektuálnejšej povahy (aspoň do istého času), ktorý skôr zapojí rozum ako hrubú silu. Na druhej strane je jeho protikladom starší brat Dean, ktorý vypije 50 panákov týždenne, otočí sa za každou sukňou a jeho hobby je sekať hlavy upírom. Musím uznať, že tento seriál až tak strašidelný nie je. Po prvých častiach sa ma v ňom máločo prekvapí, ale občas sa preľaknem aj ja. Vhodne je zladené napätie s akciou, okorenené aj štipkou humoru. Občas ma prekvapí jemný český dabing, proti originálu z ENG, kde predsa len slovo BITCH vyznie ináč ako hnusoba. ()

Varan

1.série - Sakra lidi tohle je naprosto boží, který borec tohlecto vymyslel tohle je nářez. 2.série - pokračujeme v té skvělé jízdě. Žlutooký démon musí zemřít. 3.série - Dean se upsal démonu, vrátil Sama zpět, Sam, démonka udělají vše proto, aby to přežil 4.série - Castiell!!! Máme tu posilu z nebe. Sam je závislý na démonské krvi a pořádně zatopí Lilith. 5.série - Takže je tu 3.bratr a jen prsteny otevřou vstup do pekla, jak složité by bylo je najít? 6.série - Sammy je už rok v pekle, ale démoni na tomto světě stále jsou, ale co budeme dělat, když se Dean vzdal lovení? 7.série - Castiel převzal vládu v nebi, ale jsou ti Leviatani a Sam se nemůže zbavit ďábla v jeho hlavě. Shrnutí: CARRY ON MY WAYWARD SON! Lovci duchů jsou kult a tak to bude a má být. ()

Blazin

Na doporučení kamarádky jsem se na to podíval a byl jsem mile překvapen. Zatím jsem sice neviděl celou první sérii, ale první díly mě hodně zaujali. ()

Ondrus

Pro mě nejlepší hororovo-sci-fi seriál. Po 4. řadách si drží svoji kvalitu, ba dokonce jeho kvalita stoupá. Každá řada má postupně čím dál silnější příběh. V 5. řadě už jde o apokalypsu, takže nevím, čím vyrukují scénaristi v případné 6. sérii. Hlavní herecká dvojice je skvělá a i díky nim se dostal seriál tam kde teď je. ()

Phorbo

Nemůžu říct, že se mi Supernatural nelíbili, ale když už je to takhle opěvované, tak bych od toho čekal nejakou pořádnou akcičku. Zkouknul jsem téměř všechny díly a nic moc... 5/10 ()

xHarryx

1.serie **** 2.serie ***** 3.serie ***** 4.serie ***** 5.serie ***** 6.serie(po pátém díle) **** Nedá se slovy popsat jak mě tento seriál chytil. Geniální. ()

Mekgrůdr

Dost lidí to tady srovnává s akta-x a jinými seriály. Já říkám, že tohle tady ještě nebylo. Supernatural je požehnání pro každého člověka milujícího nadpřirozeno, duchy, příšery, přízraky (abych to nezdržoval jsem to já, pro koho je tenhle seriál požehnání)....no a na závěr malé shrnutí: hlavní představitelé sympatičtí, jednotlivé příběhy velmi zajímavé, efekty super, atmosféra dýchatelná (někdy se teda tají dech)...no pro mě je to ideál hororového seriálu. Dodatek po čtyřech a půl sériích: Nicméně ani Supernatural se nevyhnul seriálovému prokletí a to tomu, že s přibývajícími sériemi ztrácí na kvalitě (ikdyž čtvrtá série s anděly, pečetěmi a příchodem Lucifera byla vydařená). Takže musím přece jen ubrat na nadšení a být trošku objektivnější, což pro mě ale neznamená změnu hodncení. Pořád příběhy Sama a Deana považuji za špičku subžánru. ()

Oňďo

l 1. séria » 100% l l 2. séria » 90% l l 3. séria » 100% l l 4. séria » 90% l l 5. séria » 90% l l 6. séria » 90% l l 7. séria » 70% l l 8. séria » 40% l 9. séria » 40% l ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu