Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Beckett51

První řada: Prvních řekněme osm dílů bylo docela nudných a roztahaných. Ovšem pak přišla epizoda Rooseveltova léčebna a všechno vypadalo, jak vypadat má. Hlavní dvojice sympatická a Jeffrey Dean (Comedian) Morgan se sice objeví až ke konci řady, ale je vynikající jako vždy. Co bych ještě vyzdvihnul je hudba a efekty. Není nic lepšího, když vás honí duch a do toho vám hraje Black Sabbath, Mettalica nebo AC/DC. Oblíbené Epizody: Wendigo, Rooseveltova léčebna, Strašák, Víra, Striga, Ďáblova past. 90% ............ Druhá řada: O něco lepší než předešlá řada. Na rozdíl od první řady, která byla spíše akční a strašidelná, tato útočí hlavně na divákovi emoce (já sám jsem se jednou téměř rozbrečel). Herci hrajou čím dál líp a hudba je taky čím dál lepší. Ale najdou se i díly, u kterých jsem pomalu umíral smíchy (asi jeden nebo dva). Oblíbené Epizody: Klauna má každý rád, Návrat do dětství, Anděl pomsty( s vynikající písní od Boba Dylana Knockin' on Heaven's Door ), Drby, Bouračka, Srdce(onen slzný díl), Vězeňské blues. 95% ............ Třetí řada: Opět vynikající. První dva tři díly vynikající, pak asi dva nic moc ale další opět vynikající. Velice mne potešil díl Velmi nadpřirozené Vánoce , který skloubil atmosféru Vánoc s hororem. Vtipný díl zde taky nechybí, a tím je Smolný den v Black Rock u kterého nejde se nesmát. Oblíbené Epizody: Sedm smrtelných hříchů, Nejsou děti jako děti, Smolný den v Black Rock, Loď duchů, Velmi nadpřirozené Vánoce, Právo na spravedlivou válku, Nesmrtelný doktor. 96% .......Čtvrtá řada: Tato řada dovedla seriál k naprosté dokonalosti co se atmosféry, hereckých výkonů, hudby de facto všeho co je jen možné týče. Není zde jediný díl, ba i jediná scéna u které bych se nudil. Samozřejmně jsem se mnohokrát i zasmál, jako ostatně vždycky. Oblíbené Epizody: Všechny. 100% ()

hippyman

určitě příjemné překvapení. čekal jsem jen další béčkový americký seriál na nedělní večer a ono ejhle, člověk sedí napjatý a přikovaný u bedny a nemůže si dojít ani na záchod. konečně prima zábava :-) 70% ()

Rominator

Bratři Dean a Sam Winchesterovi jsou lovci a loví démony, upíry, vlkodlaky a další nadpřirozené bytosti. V nesnázích jim dost často pomáhá strýc Bobby Singer. V průběhu sezón se dostali do křížku s těžkými protivníky jako žlutookým démonem, Lilith, Luciferem a Leviathany. Mezi další zajímavé postavy patří anděl Castiel (Misha Collins) a Smrt (Julian Richings). Zhlédnuto 273 epizod z 1. až 13. sezóny. ()

Idaho

Viděl jsem jen první řadu a dál asi nepůjdu. Banda kluků bojuje s démony pomocí babských rad a metod. Ačkoli by se měli Lemengetonem ohánět v každém dílu, seznámí s ním skoro až na konci. Jsem zvědav, kdy najdou Abramelina. Zábava dobrá, přesah minimální. Edit: dal jsem i druhou řadu. Chudák Azazel. :( ()

Javert

První řada bezchybná, vynikající. Druhá stále drží vysoký standard, ale přeci jen už je to horší. S ubíhajícími díly rapidně přibývá sentiment a to není dobře. ()

kingik

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Pravilo se v jednom filmu. A do nudy není skutečně daleko při sledování dvou kokotských maníků pobíhajících po place s designem za tři doláče, respektive po tom, co zbylo z dotočné po nějaké prachem zapadlé direct to dvd fantasy. Je opravdu fenomenální zážitek věnovat tomu noční čas na Prima Cool. Pustit to odpoledne, nikdo nedojde újmy. Násilí je čistě seriálové a ještě blbě natočené. Samozřejmě nechybí mnou úspěšně zavrhovaná seriálová dikce, což znamená, že i kdyby k natočení jedné epizody angažovali třeba Tarantina, tak se režijní rukopis na tom neprojeví a nerozpoznáte, že to točil nějaký kvalitní režisér. Samozřejmě na tom dělají výlučně druhořadí režiséři, kteří se povětšinou na těch nemožně splácaných píčovinách ještě teprve učí svému řemeslu. Podle toho taky výsledek vypadá. Jedna epizoda utahanější než druhá, vůbec to nemá žádný drajv, scénář jak když si scenárista právě vytřel prdel, herecké výkony na úrovni amatérského spolku. Režie v podstatě nijaká, téměř neexistující. Hlavně, že se na jednotlivých epizodách vystřídala pěkná řádka režisérů, ale nevyplatil bych jim za tu bezpohlavní režii ani cent. Dokonce se zdráhám v souvislosti s tímto nesourodým patvarem výraz "režie" použít. Kdyby totiž na place byl opravdový režisér, neodevzdal by ve střižně tuhle změť. Dost dobře si nedovedu představit, že se nad ránem na to někdo dívá. Sledovat to může snad jen někdo z profesí noční hlídač objektu anebo někdo trpící insomnií. Blbě zahrané (Vydrýsek má oproti zdejšímu hereckému obsazení pět neproměněných oscarových nominací), scénář je utrejch, který byl sesmolen v kómatu, režie neexistuje. Doporučuji tento seriál ignorovat. Za pěkným vizuálem se schovává nesledovatelná seriálová odpadní voda. Z Jareda Padalecki a Jensena Acklese budete mít noční můry. Pak teprve se (možná) dostaví horor. Jinak to totiž s hororem nemá nic společného a jen se to domnívá, že by to mohl nebo měl být hororový seriál. Hororový séroš to je, ale v jiném slova smyslu. 20% ()

Frajer42 odpad!

Totálně debilní seriál a když píšu totálně, tak to tak i myslím. Dva nepředstavitelně debilní idioti jezdí svým fárem po státech a loví ,,duchy". Děj je k nasrání. Postavy k posrání. Lovení duši nejsou vidět. A celková debilita filmu je k pochcání. Nedovedu si představit, jaká drzost vedla k tvůrce k zařazení seriálu mezi hororové. Až příliš to připomíná Akta X, když si ovšem odmyslíte veškeré napětí, zajímavost, rozmanitost tamějších dílů a dobré hlavní herce. Po třech dílech se nobojím poslat seriál tam, kde je jeho místo - do koše. ()

Ant

Seriál který je hlavně o dvou bratrech a rodině a pak až o nadpřirozenu. Zajímavá zápletka se s každou novou sérií vyvíjí, tak jako jejich kvalita. Co Supernatural odlišuje od jiných podobných žánrovek, je Acklesův přirozený herecký projev a celková "filmově béčková" atmosféra, což je tady myšleno jako kompliment. 1. série za 5*, 2. série za 4*, 3. série za 3,5*. 4. série za 2,5* a konečně 5. série za 3*. Supernatural se z horových vod prvních dvou fenomenálních řad dostal někam, kde se motají nejrůznější nebeské potvory, které seriál pomalu ale jistě degradovali na pohádku o konci světa. Každopádně to většinou byla aspoň slušná zábava. Především mě ale tenhle seriál přivedl k pravé hudbě let minulých v čele s Ozzym. ()

Slartibarkfast

Měl jsem tu čest vidět několik dílů, ale musím říct, že mne tento seriál nikdy moc nezaujal. Připomínalo mi to takovou profesionálnější Buffy s koulema, která byla sice ještě větší pitomost, ale bylo se alespoň nač koukat. Tady na sebe vrhají tupé pohledy jen muži a to mi přijde jako Twajlajt pro bukvičky. Nic proti homosexuálům, ale rozhodně nejsem jedním z nich a zamotat se do tohohle béčkového krutopřísného seriálu o démonech také nechci. Tedy smířlivých 65% ()

PetrPan

Když to vysílali na Primě, úplně mě to minulo, odpuzoval mě už název, tušil jsem pod tím něco ve stylu Buffy, zabíječky upírů:) Jsem rád, že jsem se mýlil a později svou nechuť shlédnout nějaký ten díl přehodnotil a okusil Lovce duchů. První série mě však málem nenalákala, jednotlivé epizody byly sice docela zdařilé, ale oba hlavní protagonisté asi ještě nebyli sžití se svými rolemi, tak to bylo trošku toporné a chvílemi i nasmrádlé trapností, nosný příběh byl, ale hodně upozaděný, seriál ještě zřejmě nevěděl kam bude směřovat. Druhá série už znamenala "zčichnutí" obou herců s bratry Winchesterovými, tvůrci si uvědomili, že nosnému příběhu musí dát větší prostor a tak se z epizodního seriálu stává spíš fantasy-hororová sága a to už je můj šálek čaje. Nejvíc mě zatím zaujala 4. a 5. série s Apokalypsou, Luciferem a vším kolem toho. 6. série otvírající nové téma pořád skvělá a na 7. sérii už se hodně těším, věřím že udrží nastavenou laťku. 7. série - Očistec, Leviatani .. jeden by řekl, že se musí témata vyčerpat nebo opakovat, ale pořád jsem příjemně překvapován. 8. série - na scénu přichází další apokalypsa, další odhalená tajemství světa příšer, andělů, démonů , a kdy sakra konečně přijde na řadu souboj s Panem Otcem ? Třeba už v deváté řadě... už aby to bylo a stařík konečně dostal nakopáno ! .. 9. série - Otec stále v nedohlednu, ale je až neuvěřitelný jak tenhle seriál dokáže ždímat zvolené téma a pořád držet svou lajnu aniž by nudil, zavřené nebe, andělé mezi lidmi a písař boží stižený spasitelským komplexem a já konečně přehodnocuju své čtyři hvězdy. 10. série - skvělý rozjezd s démonickým Deanem. Slabší střed bez pořádného směru, Kainovo znamení či Rowena až do finální tečky nic moc, chybělo pořádné zlo. Ovšem závěr nastavil laťku zatím nejvýš, v jedenácté řadě budou zřejmě mé modlitby vyslyšeny a do hry konečně vstoupí i Big Father... ()

jarous

Opravdu parádní seriál, fantasy jak vyšité s podmanivou hudbou. Hrdinové jsou takoví opravdoví, živočiční s tím, že jsou ochotni obětovat se jeden za druhého Zdatně jim i pomáhá Castiel, ale někdy trochu naruby. Jen mě tvůrci štvou, že se musí čekat do příštího roku. ()

klerik

1. séria Napriek tomu, že seriál sa zamotal, resp. odmotal od hlavnej línie, ide o skvelú vec, ktorá musí potešiť každého hororofila... ()

Larrysbride

Horor, rodinné pouto, vtip - Supernatural má vše a dokáže s tím pracovat jak žádný jiný seriál. Již deset let mě děsí, baví i napíná a já doufám, že mu to přinejmenším dalších deset let vydrží. Hvězdičku navíc za holt, který svým fanouškům každoročně vzdává! ()

LaciLC

Priznám sa, že som videl len niekoľko častí, ale názor, ktorý som si utvoril je viac-menej priaznivý... Supernatural je hodne atmosférická záležitosť, hoci takmer všetky časti, ktoré som videl trpeli rovnakým neduhom - nevyrovnanosťou. Niektoré boli takmer dokonalé, no našli sa aj načisto priemerné "veci". Celkovo nemôžem povedať, že ma to nezaujalo, len stále neviem, či som dostatočne motivovaný, aby som to po nociach na Markíze neprespal. ()

korbitch22

Herecky,scénáristicky a námětově naprosto nářezové.Málo seriálů dokáže opravdu děsit a občas u Lovců ani nedýchám,překvapuje mě kinový look a spousta známých herců.Zatím sem na konci třetí série a od hororu to jede k apokalypse,což je další téma který miluju,závěr seriálu těžko odhadnout.Opět preferuju český dabing. ()

Chrustyn

Taková mladší variace na Akta X. Některé epizody fajn jiné slabší ale celkově dost naivní a spíše určené pro mladá děvčata, která si budou vybírat, který z hrdinů je pro ně hezčí. ()

Papekus

Je sice nefér hodnotit seriál po 10ti letech, ale ač jsem se opravdu snažil, tak jsem vydržel jen prvních sedm dílů první řady. Pak jsem to musel smazat: Nemám velké nároky a třeba takový Grimm se mi hodně líbil. Ale takto nesmyslné chování postav (teď mluvím hlavně o vedlejších postavách - tj. svědcích / obětech) jsem fakt nesnesl. ()

Yardak

Tenhle seriál mi zalezl hodně pod kůži:)). Skvěle a zajímavě zfilmované různé legendy. Role Deana je pro Jensena Acklese napsána na míru. Výborný seriál doporučuji! (Bavilo všech 15 sérií). ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu