Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci vo filme

Simpsonovci FILM

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Ač poslední řady pomalu ale jistě poukazují na slábnoucí kadenci vtipů, celovečerák opět vztyčuje vlajku lodi humoru a hlášek až k samotnému vrcholu stěžně. Jistě, ve 20-ti minutách by z toho byl ultimátní koncentrát, ale i takhle se jedná o dokonalou ukázku toho, co dělá Simpsonovi geniálními už 19 let – vrtat bez obalu ve všem, co zrovna současnou Amerikou cloumá: rodina, politika, celebrity i náboženství, a zároveň královsky bavit diváky všech věkových kategorií. Já Simpsonovi sledoval s mladšími sourozenci (11 a 13 let) a je zvláštní pozorovat, jak se každý k jednotlivým gagům staví jinak a přesto se u nich dokonale baví. Bravo!(17.1.2008)

Rozpočet $75miliónov Tržby Celosvetovo $527,071,022(24.12.2008)

Celovečerní SOUTH PARK poráží SIMPSONOVI VE FILMU nejen písničkami, ale i jasně vymezeným tématem boje s cenzurou. A těch gagů viděných jinde tu bylo taky nepříjemně moc.(13.8.2007)

• - Když zpravodaj Kent Brockman hlásí chybu spojenou s výpadky elektřiny po celém městě, chybí mu obočí, ačkoliv normálně jej má. (P. J. D.)

• - Při testování bariéry si starosta přivolá Cletuse, aby něco vhodil do jezera. Ten přichází s prázdnýma rukama, avšak v dalším záběru má v ruce krysu. (Kroup4)

• - Scéna, ve které Homer a Bart opravují střechu, přičemž Homer říká: " Opatrně... Opatrně...," je odkazem na třináctou epizodu šestnácté série s názvem "Mobilní Homer", kdy Homer pronese stejnou frázi ve scéně, kdy v závěru zvedá auto. (spiderakhero)