Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Jsem nadšený, že se Simpsonovi konečně dočkali svého prvního celovečerního snímku, ale ruku na srdce, představoval jsem si jej trochu jinak. Simpsonovi ve filmu až příliš dodržují seriálovou strukturu, nedaří se jim působit celovečerním dojmem a k tomu všemu se ještě podkopávají vykrádáním seriálu. Právě dojem již několikrát viděného řadí tento snímek k těm horším seriálovým dílům. Na druhou stranu nelze tvůrcům upřít funkčnost několika scén, jenže těm se nedaří celkový dojem zachraňovat. Co však považuji za zásadní problém jsou samostatné postavy, tedy hlavně Homer, který mi přišel od své seriálové podoby velmi odlišný. Jeho identita se však během celého filmu několikrát obrátí vzhůru nohama. Nevěřil jsem mu jeho chování, nehodil se mi do škatulky, což považuji za ještě větší hřích než téměř úplné vynechání mého oblíbeného Burnse - tento neduh zachraňuje Herr Schwarzenegger. Natažená epizoda s nepříliš povedenými vtípky je hlavním kandidátem na filmové zklamání roku. Sice mi to láme srdce, ale tihle Simpsonovi nejsou příliš zábavní.(3.8.2008)

Tvoření filmu na bázi seriálu mi nikdy nešlo moc do hlavy a jediné, co jsem za tím viděl byl marketingový trik. Vždyť se jedná v podstatě jen o jednu větší a možná ucelenější epizodu, nic víc. Ale dobrá, Simpsny máme rádi, tak proč se nepodívat na jeden megadíl? Pokud tedy k filmu přistoupíme stejně jako k seriálu, nebudeme určitě zklamáni, neboť vše jede pěkně ve starých kolejích, Homer je geniální blb a takřka jediný důvod, proč se na film dívat. Ovšem hodnoťit Simpsny ve filmu jako plnohodnotnou komedii už pořádně nelze, scénář jsou více méně jen různě poslepované vtípky a vlastní děj je vedlější. 7/10(17.2.2008)

Ač poslední řady pomalu ale jistě poukazují na slábnoucí kadenci vtipů, celovečerák opět vztyčuje vlajku lodi humoru a hlášek až k samotnému vrcholu stěžně. Jistě, ve 20-ti minutách by z toho byl ultimátní koncentrát, ale i takhle se jedná o dokonalou ukázku toho, co dělá Simpsonovi geniálními už 19 let – vrtat bez obalu ve všem, co zrovna současnou Amerikou cloumá: rodina, politika, celebrity i náboženství, a zároveň královsky bavit diváky všech věkových kategorií. Já Simpsonovi sledoval s mladšími sourozenci (11 a 13 let) a je zvláštní pozorovat, jak se každý k jednotlivým gagům staví jinak a přesto se u nich dokonale baví. Bravo!(17.1.2008)

I kchdyž ja myslím, še stejší achktuálni chodnoceni je kapku pchřepálené, smál jsem se celkem dost. Par fěci celkem hezky narašet na soušasna US flada, so ich fybiram nummer 4.(29.7.2007)

• Zeck

Hodinu a půl dlouhý díl, který se zkrátka nepovedl. Zasmál jsem se jednou, nebylo čemu.(24.8.2008)

• - Při testování bariéry si starosta přivolá Cletuse, aby něco vhodil do jezera. Ten přichází s prázdnýma rukama, avšak v dalším záběru má v ruce krysu. (Kroup4)

• - Když Simpsonovi přicházejí do kostela, sedají si vedle dědy, nalevo od uličky. Ve chvíli, kdy je děda "osvícen", sedí v lavici sám, a když se válí po podlaze, Homer sedí hned na kraji. (CrypzzXD)

• - Ve scéně, kdy rodina Simpsonů utíká skrze dětské pískoviště, aby se před rozzuřeným davem dostala do bezpečí mimo báň, zvolá Bart "Geronimo!". Toto zvolání též používal jedenáctý doktor ze seriálu Pán času (od r. 2005) v až podezřele stejných situacích. (P. J. D.)