Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Dlužno poznamenat, že ze žluté dílny vypadl hotový film se vším všudy tak, jak to zkrátka má být. Konečně film od začátku do konce a ne jen nějaký slepenec epizod, jak jsem se zprvu obával. Příběh je výborný. Je nápaditý a celou dobu v podstatě apokalyptický. Tempo se neztrácí a fórky padají jeden za druhým a některé jsou excelentní, dokonce i Flanders perlil. Na poprvé za čtyři, ale při druhém kole mi to sedlo mnohem lépe.(17.3.2012)

• kiddo

Můžu sice vypadat jako suchar beze stopy smyslu pro humor, faktem ale je, že nebýt bez ustání se řehonící hirnlice po mé levici (díky ti za hřejivé objetí, broučku), asi by má bránice zůstala nedotčenější ještě mnohem výraznějším způsobem. Simpsonovi se našli ve standardním dvacetiminutovém formátu, s dvěma až třemi konzistentními liniemi, díky nimž je ten který díl dostatečně pestrý a zároveň natolik ucelený na to, aby nepůsobil zmateně. Ohniskem všeho dění je právě a jen rodinka žluťásků, přičemž ostatní, více či méně originální postavičky, plní funkci pouhých bonusových vedlejšků, na jejich kultovní status nehledě. Jenže „Simpsonovi ve filmu“ připomínají spíš než jeden díl seriálu umně a funkčně přenesený na celovečerní verzi jakousi pamětní ročenku; jednotlivé roviny příběhu nejsou dováděny do konce a vyšumí do ztracena (Flanders), jiné charakterizuje snaha přivést na plátno i ty z oblíbených figurek, které se jindy v seriálu mihly přinejlepším jen na několik minut, a ty linie, které by skutečně mohly tvořit kostru celého filmu, jsou utápěny v těch výše zmíněných. Navíc mi asi citelně chybí duše postmodernisty, abych dokázala ocenit variování již použitých motivů a odkazy v rámci celého seriálu a nepovažovala je jen za prachsprosté sebevykrádání (místo Homerova ráčka Spidey pig, po desítkách opakovaný otcovský konflikt, Líza opět ve víru lásky,…). Tahle rozplizlá honička za příliš mnoha zajíci tak může být co k čemu jedině někomu, kdo o seriálu nemá pořádně ani tuchy (což může být leda tak páně Mistrova domácnost). Dadel: čmuk, puso.(29.7.2007)

Neskutečně moc vtipů, ale prostý příběh s nezvyklou animací to celé trochu shazuje. Simpsonovi navíc opravdu nejsou dělaní pro celovečerní formát.(25.7.2007)

Ač poslední řady pomalu ale jistě poukazují na slábnoucí kadenci vtipů, celovečerák opět vztyčuje vlajku lodi humoru a hlášek až k samotnému vrcholu stěžně. Jistě, ve 20-ti minutách by z toho byl ultimátní koncentrát, ale i takhle se jedná o dokonalou ukázku toho, co dělá Simpsonovi geniálními už 19 let – vrtat bez obalu ve všem, co zrovna současnou Amerikou cloumá: rodina, politika, celebrity i náboženství, a zároveň královsky bavit diváky všech věkových kategorií. Já Simpsonovi sledoval s mladšími sourozenci (11 a 13 let) a je zvláštní pozorovat, jak se každý k jednotlivým gagům staví jinak a přesto se u nich dokonale baví. Bravo!(17.1.2008)

Nebylo to špatné, stejně jako není špatný seriál, když to ale porovnám se South Park : Peklo na zemi, tak to jednoznačně prohrává, je to ale asi tím, že nám radši černější humor, kterým South Park rozhodně nešetří, tady jsou asi nejzábavnější úvodní i závěrečné titulky.(28.7.2007)

• - Scéna, ve které Homer a Bart opravují střechu, přičemž Homer říká: " Opatrně... Opatrně...," je odkazem na třináctou epizodu šestnácté série s názvem "Mobilní Homer", kdy Homer pronese stejnou frázi ve scéně, kdy v závěru zvedá auto. (spiderakhero)

• - Hra "Grant Theft Walrus", kterou ve filmu hrál na herním automatu Homer, je parodií na světově známou herní série "Grand Theft Auto". (P. J. D.)

• - Ve chvíli, kdy se skupina Green Day potápí, vyplavou na hladinu pouze housle. V jejich skladbě jsme však mohli zaslechnout i čelo, které však kupodivu nevyplave a ani se nikde neobjeví. (P. J. D.)