Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Tři nadprůměrně vtipné epizody vměstnané do celovečerního filmu, škoda jen, že všechny nejlepší vtípky byly ukázány již v trailerech. Nesledoval jsem dabovanou verzi (ani jsem ji nevyhledával) a musím konstatovat, že i originál má něco do sebe. Homerovo "d'oh" nejde ničím hodnotným nahradit a smál jsem se pokaždé kdy ono citoslovce zaznělo. Samotný příběh je prostý jak je u Simpsonů obvyklé, kadence vtipů a slapstick násilí taktéž, snad jediné v čem se celovečerák liší od seriálu je monumentální hudební doprovod Hanse Zimmera, už jen jeho účast na projektu je vtipem sám o sobě, a to docela povedeným. Seriálu jsem vtisknul čtyřhvězdičkové hodnocení a nevidím jediný důvod, proč bych tak neměl učinit i u jeho delšího bratříčka.(15.1.2009)

Seriálu jsem dal 4, takže filmu dávám taky 4. Ve filmu bylo opravdu hodně dobrejch vtipů a nejrůznějších narážek, ale opět se tvůrci nevyvarovali (stejně jako u seriálu) nějakýho toho moralizování. Třeba pitvání vztahu Barta a Flanderse mi připadalo úplně zbytečný a nudný. Pak nějaký ty kecy o rodině, atd... Celkově teda spokojenost, ale určitě to mohlo bejt lepší.(14.2.2008)

• Enšpígl

Nevím, zda je to tím, že žlutých lidí aneb Simpsonů z Vietnamu je v mém okolí už tolik, že jsem jich přežranej anebo je to tím, že tenhle film nebyl jednoduše vtipnej, ale já se moc nebavil. Nejvíce jsem se totiž nasmál, když David před kinem flirtoval s prodavačkou popcornu, ale vůbec, vůbec mu to nešlo :) He,he milej Davídku to byla show pro bohy. Totéž se bohužel nedá říci o filmových Simpsonech. Ze začátku některé scénky a odkazy byly super, jenže postupně koryto humoru se jménem The Simpsons úplně vysychalo až zcela vyschlo.(3.1.2008)

Že sú Simpsonovci vo filme málo filmoví? Podľa mňa sú filmoví až-až a popritom si nezabudli zachovať ani to hlavné - ducha seriálu. Je pravdou, že nepatrím k fanúšikom, ktorý majú napozerané všetky časti od A po Z ale možno aj to je dôvod prečo som si celovečernú verziu užíval a nemal som pocit recyklovania už tisíckrát použitých vtipov. Zamrzí len, že väčšina obyvateľov Springfieldu je odsunutá do úzadia. Pravdaže to mohlo byť aj lepšie, lenže ruku na srdce: nemáme ten pocit len preto, že pôvodný seriál nastavil latku poriadne vysoko?(10.8.2007)

Abych pravdu řek, tak jsem čekal trošku ústup ze slávy oproti seriálu, ale ono to nakonec vůbec neni špatný, ba naopak je to skoro skvělý. Samozřejmě, že to neni takový jako seriál, hlavně kvůli stopáži, která je sice tak akorát dlouhá na animáč, ale i tak to nedokáže udržet vysokou laťkou kterou nasadil samotnej seriál. Střídaj se tady naprosto geniální kousky s trochu nudnějšíma pasážema a přišlo mi, že některý vtipy neměly takovej efekt jakej měly mít. Nicméně se nakonec podařilo udělat výbornej a dokonale zábavnej film k jednomu z nejlepších seriálů všech dob. Slabších 5*(12.8.2007)