Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Jsem nadšený, že se Simpsonovi konečně dočkali svého prvního celovečerního snímku, ale ruku na srdce, představoval jsem si jej trochu jinak. Simpsonovi ve filmu až příliš dodržují seriálovou strukturu, nedaří se jim působit celovečerním dojmem a k tomu všemu se ještě podkopávají vykrádáním seriálu. Právě dojem již několikrát viděného řadí tento snímek k těm horším seriálovým dílům. Na druhou stranu nelze tvůrcům upřít funkčnost několika scén, jenže těm se nedaří celkový dojem zachraňovat. Co však považuji za zásadní problém jsou samostatné postavy, tedy hlavně Homer, který mi přišel od své seriálové podoby velmi odlišný. Jeho identita se však během celého filmu několikrát obrátí vzhůru nohama. Nevěřil jsem mu jeho chování, nehodil se mi do škatulky, což považuji za ještě větší hřích než téměř úplné vynechání mého oblíbeného Burnse - tento neduh zachraňuje Herr Schwarzenegger. Natažená epizoda s nepříliš povedenými vtípky je hlavním kandidátem na filmové zklamání roku. Sice mi to láme srdce, ale tihle Simpsonovi nejsou příliš zábavní.(3.8.2008)

Jsou to Simpsonovi? Jsou. Jenže mají v sobě děje tak do dvou epizod a stopáž delší. Tým se as naučil vyprávět úsporně, aby do krátkého dílu vecpal co nejvíce, ale filmu tahle ctnost škodí. A zdá se mi to nebo jsou Simpsonovi stále mentorštější a mentorštější? Silné ***.(4.10.2010)

Ač poslední řady pomalu ale jistě poukazují na slábnoucí kadenci vtipů, celovečerák opět vztyčuje vlajku lodi humoru a hlášek až k samotnému vrcholu stěžně. Jistě, ve 20-ti minutách by z toho byl ultimátní koncentrát, ale i takhle se jedná o dokonalou ukázku toho, co dělá Simpsonovi geniálními už 19 let – vrtat bez obalu ve všem, co zrovna současnou Amerikou cloumá: rodina, politika, celebrity i náboženství, a zároveň královsky bavit diváky všech věkových kategorií. Já Simpsonovi sledoval s mladšími sourozenci (11 a 13 let) a je zvláštní pozorovat, jak se každý k jednotlivým gagům staví jinak a přesto se u nich dokonale baví. Bravo!(17.1.2008)

Jako fanynku Simpsonových na ně nedokážu říct nic moc špatného..bylo to simpsonovsky božské..! Ikdyž seriál je samozřejmě seriál, že..(18.3.2011)

• Zeck

Hodinu a půl dlouhý díl, který se zkrátka nepovedl. Zasmál jsem se jednou, nebylo čemu.(24.8.2008)

• - Ačkoli je v titulcích uvedeno, že Julie Kavner dabuje Marge, Patty a Selmu, pouze Marge má ve filmu "mluvící" roli. Stejně tak je uvedena v titulcích Marcia Wallace jako učitelka Krabappelová, která ve filmu rovněž nemluví. Scény, kde tyto postavy mluví, jsou k vidění jako vystřižené scény na DVD. (Cheeker)

• - Spoiler: Ačkoliv všichni členové rodiny Simpsonových utíkají z báně nalehko, vůbec tomu neodpovídají následující pasáže. Až ve scéně, kdy Homer vyhraje auto, by šlo změnu jejich oblečení vysvětlit. (P. J. D.)

• - Devatenáctiletý Čech natočil film v kině na digitální kameru a ihned poté tuto nelegální kopii nahrál na internet. Vzhledem k datu byl v film České republice ke stažení ještě před jeho premiérou ve Spojených státech amerických. Mladík byl odsouzen k podmínce devíti měsíců vězení a náhradě škody ve výši více než 5 000 000 Kč, avšak po odvolání se s Českou protipirátskou unií dohodl na mimosoudním vyrovnání ve výši 150 000 Kč. (Vojtas12)