Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• kOCOUR

Brutální masakr pro otrlé, zbytečný film pro všechny. Patologův deníček, jen náhodou se opírající o mytologii Leatherface a jeho famílie. Proklamovaný Počátek se však nekoná, pokud nepočítáte prvních pět minut. Zbývá tuna zohavených údů a pár smějících se dementů. Zosobnění podprůměrné žánrové jednohubky, kterých se "moderní" Hollywood naučil za pár babek plivat celou souvislou řadu.(8.11.2006)

Na Liebesmana trošičku měním názor, k lepšímu. Tento nepřiznaný druhý díl stojí hodně na opět skvělém R. Lee Ermey, který opět trousí jednu perlu za druhou, aby nakonec dostal solidně naloženo. Klikovat bych s tím chlápkem určitě nechtěl. Krvavé to jinak je, napínavé ke konci taky. Jordana bohužel není Jessica Biel. Úchylný Texas zase jednou obživl. 50%(7.7.2015)

Mě se ten Leatherface zdál bejt nějakej povědomej. Teď vim, že díky pokročilé plastické chirurgii má obličej nějakýho tupouna z Beverly Hills, který v záchvatu vlastenctví chtěl položit život ve Vietnamu....fajn, máš to mít. Ovšem po tolika letech praxe na jatkách by chudákovi Tomíkovi Hewittů mohl někdo vysvětlit základy zacházení s ulovenou zvěří. Žrát nohy nějaký zapařený motorkářky bez ubrousku...no fuj.(13.5.2007)

• dobytek

Horor? No to jsem se teda bál. Strach jsem měl akorát z toho, že se mi připálí guláš, kterej jsem zrovna vařil. Jinak mam takovej pocit, že v 60. letech frčely trochu jiný účesy a nosily se jiný hadry.(28.8.2008)

• pan Hnědý

Nic nového a jako přes kopírku, ještě k tomu špatně vystřelené skrz Nispelův debut, který vytvořil velmi působivé prostředí a celkový dojem na celou realizaci jsem hodnotil velmi pozitivně, protože se velmi přiblížil k originálu ze 70. let (tam jsem měl, ale větší problémy ze spaní). Pokud by pokračování TMMP (2006) dostal před 20 lety JACKSON šlo by o splatter vybudovaný horor, který by byl přisolený humorem a šlo by o velký nářez - pokud RAIMI budil bych se v noci vícekrát než normálně a pokud CARPENTER hrůzou bych nestíhal zakrývat rukama oči (a mělo by to i myšlenku), ale "bohužel" vše nám naservíroval Liebesman, který udělal s TMMP tupý klišé horor, bez myšlenky, protože krev, střeva a rozřezané končetiny bijící do očí nijak nevyděsí, naopak to co dělalo v originálu hororovým prvkem a sofistikovaným zpracování bylo, když si vytvořil divák obraz (hrůzu) sám ve svých myšlenkách, kdy nám Hooper vše záměrně neukázal (promyšlenější tah).(21.8.2012)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 62. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Natáčení probíhalo v Pflugerville v Texasu. (J*A*M*A*L)

• - Povodne chceli tvorcovia filmu Andrew Form a Bradley Fuller natočiť pokračovanie filmu z roku 2003, no nezodpovedané otázky fanúšikov k tejto časti im vnukli myšlienku urobiť k nemu prequel. (NostraMovies)