Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

"Texas Chainsaw Massacre" - jedno z kultových diel horrorovej produkcie. Pôvodný film režiséra Tobe Hoopera z roku 1974 je klasikou tohto žánru. Mne sa hodne páčil aj remake Marcusa Nispela, ktorý natočil v roku 2003. Ten ma vtedy fakt prekvapil. No a spokojný som aj s týmto filmom s podtitulom "Počiatok". Zodpovie otázky, aký má vlastne pôvod Leatherface, ako prišiel šerif Hoyt ku svojmu oznaku a o svoje zuby, slizký strýko Monty o nohy, ako sa z buranskej rodiny Hewittovcov stali beštie. Stále sa však jedná o hodne ostrý vyvražďovací horror plný kriku, bolesti, krvy, brutálneho násilia a smrti. ***(27.5.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Sakra! Zrovna jsem zabil šerifa i s úřadem." Na počátku byla jatka. Tedy zavřená jatka a Thomas neměl žádné maso, které by odděloval od kostí. Ještěže má milující rodinu a ta mu dodá materiál. Já tedy krájení lidí nemám v oblibě a to ani z pozice, krájeného, krájícího a vlastně ani dívajícího se. Pro mne je tohle prostě jenom nudný a zbytečný film, ve kterém jsem se ani jednou nezapotil, nezasmál ani jsem si necvrnkl do trenek.(4.1.2016)

Tvorcovia filmu vraj museli vystrihnúť hneď niekoľko brutálnych scén, len aby to malo prístupnosť "R" .... Kua, to čo tam muselo byť ? Veď celá druhá polovica filmu je o tom, ako Leatherface preniká svojim inštrumentom skrz každým, čo sa mu pripletie pod nohy .... Až príliš mnoho brutality na úkor príbehu.(13.4.2009)

Na Liebesmana trošičku měním názor, k lepšímu. Tento nepřiznaný druhý díl stojí hodně na opět skvělém R. Lee Ermey, který opět trousí jednu perlu za druhou, aby nakonec dostal solidně naloženo. Klikovat bych s tím chlápkem určitě nechtěl. Krvavé to jinak je, napínavé ke konci taky. Jordana bohužel není Jessica Biel. Úchylný Texas zase jednou obživl. 50%(7.7.2015)

• choze

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Tak to dopadá, když se místo podle scénáře točí podle hromady zakrvácených vnitřností a zlatý filtr to nespasí. Znechuceni sice budete, ale bohužel znechuceni zoufalým nedostatkem nápadů filmových tvůrců, kteří už po x-té prefabrikují totéž, aniž by to bylo jen trošičku zábavné. A tak se nabodává na hák a řeže motorovou pilou a divák zívá a zívá, projíždí film rychloposuvem a ještě si průběžně čte na netu recenze na něj. Cesta na Počátek je jako celý film odfláknutá a fádní a jediným dobrým tahem bylo vystavění filmu kolem postavy šerifa v podání skvělého R. Lee Ermeyho.(30.11.2006)