Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

• Ruut

Skvělá kamera, solidně zvládnuté interiáry, jakž takž do sebe zapadající zdůvodnění vecí co byli v dalších (=prvních) dílech serie ukázány jako hotová věc a bohužel hlavně hodně jednotvárného brutalního násilí bez atmosféry.(7.7.2008)

Na Liebesmana trošičku měním názor, k lepšímu. Tento nepřiznaný druhý díl stojí hodně na opět skvělém R. Lee Ermey, který opět trousí jednu perlu za druhou, aby nakonec dostal solidně naloženo. Klikovat bych s tím chlápkem určitě nechtěl. Krvavé to jinak je, napínavé ke konci taky. Jordana bohužel není Jessica Biel. Úchylný Texas zase jednou obživl. 50%(7.7.2015)

Mě se ten Leatherface zdál bejt nějakej povědomej. Teď vim, že díky pokročilé plastické chirurgii má obličej nějakýho tupouna z Beverly Hills, který v záchvatu vlastenctví chtěl položit život ve Vietnamu....fajn, máš to mít. Ovšem po tolika letech praxe na jatkách by chudákovi Tomíkovi Hewittů mohl někdo vysvětlit základy zacházení s ulovenou zvěří. Žrát nohy nějaký zapařený motorkářky bez ubrousku...no fuj.(13.5.2007)

• Niles

Horory veľmi nesledujem, takže tento nemôžem porovnávať s inými. Nevidel som dokonca ani žiaden zo série Texaský masaker a ktovie či budem mať chuť ešte nejaký pozrieť. Tento "Počiatok" je poriadne hnusný, niečo tak otrasné som ešte nevidel. Keby sa viac ako na detailné zábery porcovania ľudí sústredili na rozvíjanie príbehu a postavy by sa správali aspoň trochu logickejšie, mohlo to byť lepšie.(21.2.2012)

• MIMIC

Tie remaky, sequely, prequely, počiatky, začiatky či vzkriesenia tu máme za to, že sme v detstve trhali muchám krídelká, takže nám to prozreteľnosť nejako zákerne musela vrátiť aj s úrokami. Liebesmanov film - rovnako ako predchádzajúci Nispelov - v skutočnosti nie je taký blbý ako sa môže zdať na prvý pohľad a dokonca je i celkom slušne nakrútený. Problém je v tom, že nový divák ohúrený touto kvalitou nie je potom častokrát v stave náležite oceniť geniálny originál. Preto hoci som ten film videl hneď dvakrát po sebe (nemohol som odolať :-) , v rámci zachovania určitej "rovnováhy" (kto film videl, dobre vie, prečo používam práve toto slovo) demonštratívne siaham po takom hodnotení, ktoré pri porovnaní s Hooperovou klasikou bude pôsobiť dostatočne kontrastne. "Počiatok" si zaslúži pozornosť minimálne z dvoch dôvodov - koeficient mortality má šokujúcu hodnotu (vyhladenie je dokonalé, Hitler sa obracia v hrobe) a Lee Ermey je americký národný poklad. PS: Čo sa týka naturalistického zobrazenia fyzického násilia nie je Liebesmanov film v porovnaní s takým "Rosemary´s Killer" (1981) ničím výnimočným, vlastne mu nesiaha po členky. V tejto súvislosti by ma veľmi zaujímalo, kam až súčasný "naturalistický" horor zájde.(5.6.2007)