Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Neviem preco, ale mal som pocit, ze po Texaskom masakre z roku 2003 sa mi tento Pociatok zdal byt zbytocne natoceny, aj ked tu sa reziser Liebesman pokusal ukazat nieco nove. Teda ako sa narodil buduci vrah, kde vyrastal a preco sa stal vrahom. Opät je tu parta mladych ludi a par psychopatov, ktori si vychutnavaju trapenie ludi. Atmosfera je desiva rovnako, ako aj v predchadzajucom filme z roku 2003, ale to mi nestacilo. Prilis rychlo to skoncilo, aby si film odomna zasluzil 4 hviezdicky. Dufam, ze producent Michael Bay to pri buducich hororoch ako Piatok trinasteho alebo Nocna mora z Elm Street nebude s tymi pokracovaniami prehanat.......16.04.2008(13.4.2008)

• Zeck

Počátek je mizerný béčkový horor, který nevyužívá absolutně nic, co si sám připraví a nebo by měl obsahovat. Hlavní postavy mají look dnešní mladé generace i když se děj odehrává v 60. letech. Celkově jsem pochopil, že děj se odehrává před 50 lety až při závěrečných titulkách. Klasičtí američtí puritáni (tvůrci) ukazují vnitřnosti na všechny způsoby, ale Dioru Baird s přírodníma čtyřkama uvidíte jen se zapnutou blůzou, naopak vypracovanými, mužskými těly se v tomto filmu nešetří. Film ale nejvíce zklamává svým scénářem, protože veškerý děj se dostane na identické místa jako díl první, ale ještě k tomu se tam dostává i ve stejném pořadí a se stejnými scénami. Počátek je tedy jen zkopírovaná jednička s jinými herci. Napětí nefunguje už z podstaty, protože každý věděl už na začátku, že to nikdo nepřežije. Špatný film, špatné herecké výkony, žádný sex a nahá těla, žádná nadsázka a vtip. 40%(2.7.2011)

Tak tohle se mi zdá mnohem lepší, brutálnější, krvavější a dokonce napínavější než jednička. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Kouknu se klidně znovu a rád :)(20.5.2009)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Efekty 8/10/// +hodně silná atmosféra, hudba, zvuky, Jordana Brewster, zajímavé postavy (lepší než v předešlém dílu), příběh pěkně od začátku, a je to celkem nechutnej masakr -mohlo být delší, nebo snad dal bych si pokračování, jenže je to vlastně všechno stejné, nebo alespoň hodně podobné/// Kupodivu překvapení. Od pokračování, které vlastně začíná úplně od začátku jsem mnoho nečekal. O to bylo větší překvapení, že tento film má především velice slušnou atmosféru, napětí a vůbec jako horor obstojí dobře. Jeho děj (jež sice později skoro kopíruje předchozí film) je velice srozumitelný a zajímavý v tom jak to všechno začalo. Zřejmě vám bude jasné jak to dopadne, ale pokud neznáte sérii nebo příběh, tak budete překvapeni. Byly mi sympatické i postavy a samozřejmě jsem jim fandil. Škoda, že to není delší, nebo, že to zatím nemá pokračování, protože zavedený (re)start by zasloužil pokračování./// Celkem 84%///(15.3.2010)

Je fakt, že pokud by se film jmenoval třeba „Strach čeká ve tmě“, nebo „Městečko prokletých duší“, naprostá většina zde vznesených záporných reakcí na bezduchou přehlídku nechutných brutalit by se dala považovat za oprávněnou. Ale ten film se jmenuje „Texaský masakr motorovou pilou: Počátek“, takže tím, že se odehrává v Texasu, je to masakr, ten masakr je motorovou pilou a je to o tom, jak to všechno začalo, splňuje naprosto do puntíku to, co názvem slíbil. Osobně nejsem ani trochu zklamán.(5.4.2009)

• - Film sa odohráva v roku 1969, no v rádiu odznie skladba "Alright Now", ktorá vyšla až v lete 1970. (NostraMovies)

• - Spoiler: K filmu bylo vytvořeno i několik alternativních závěrů. V jednom z nich Leatherface (Andrew Bryniarski) nezabíjí Chrissy (Jordana Brewster) motorovou pilou, nýbrž nožem. (Dlee)

• - Povodne chceli tvorcovia filmu Andrew Form a Bradley Fuller natočiť pokračovanie filmu z roku 2003, no nezodpovedané otázky fanúšikov k tejto časti im vnukli myšlienku urobiť k nemu prequel. (NostraMovies)