Texaský masakr motorovou pilou: Počátek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Texaský masaker motorovu pílou: Počiatok

Horor / Thriller

USA, 2006, 91 min

Že sa do toho pustil Bay ako producent znova, asi to muselo mať aspoň nejaký potenciál a ja som rád, že ho spolu s jednoduchou, ale skvelou Jablonskeho hudbou využili. Konečne sa od začiatku do konca všetci nenaháňajú a nemáva sa a pílou, čo mi pri predchádzajúcom snímku liezlo dosť na nervy. Na scénu sa dostane viac postáv, hlavne masochisticky hláškujúci sheriff R. Lee Ermeyho a o zábavu je postarané. 65%.(1.5.2008)

Je fakt, že pokud by se film jmenoval třeba „Strach čeká ve tmě“, nebo „Městečko prokletých duší“, naprostá většina zde vznesených záporných reakcí na bezduchou přehlídku nechutných brutalit by se dala považovat za oprávněnou. Ale ten film se jmenuje „Texaský masakr motorovou pilou: Počátek“, takže tím, že se odehrává v Texasu, je to masakr, ten masakr je motorovou pilou a je to o tom, jak to všechno začalo, splňuje naprosto do puntíku to, co názvem slíbil. Osobně nejsem ani trochu zklamán.(5.4.2009)

• mandes

rozpočet : $16 million otvárací víkend : $18,508,228 tržby celosvetovo : $51,764,406(12.12.2006)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $39,517,763Tržby Celosvetovo $51,764,406Tržby za predaj DVD v USA $15,920,053 //počet predaných kusov 948,713║ taká krvavá klipárska samoúčelnosť ale dalo sa to zniesť /40%/(3.4.2010)

• hippyman

nechutný, perverzní, brutální snímek založený na úchylně zvrhlých záběrech a nepovedených lekačkách. přiblblá sadistická vyvražďovačka bez jakékoliv myšlenky či děje, prostě naprosto zbytečný film. uf, to jsem se zas rozčílil... 20%(13.11.2008)

• - Film sa odohráva v roku 1969, no motorkár, ktorý sa objaví vo filme, má zbraň Smith a Wesson model 586, 357 magnum, ktorá bola zavedená do výroby až v roku 1980. (NostraMovies)

• - Natáčení probíhalo v Pflugerville v Texasu. (J*A*M*A*L)

• - Do role Erika byl zvažován Zachary Knighton. (Chatterer)