poster

Friday Night Lights (TV seriál)

Drama / Sportovní

USA, 2006, 76x60 min

Kamera:

David Boyd

Hrají:

Kyle Chandler, Connie Britton, Aimee Teegarden, Brad Leland, Taylor Kitsch, Jesse Plemons, Zach Gilford, Maggie Wheeler, Aasha Davis, Minka Kelly, Kevin Rankin, Brea Grant, Alexandra Holden, Jana Kramer, Brett Cullen, Nicole Taylor, Kasey Stevens, Adrianne Palicki, Patrick J. Adams, Jae Head, Scott Porter, Benjamin Ciaramello, Ricky Smith, Sam Jaeger, Gaius Charles, Jeremy Sumpter, D. W. Moffett, Kim Dickens, Alicia Witt, Daniella Alonso, Janine Turner, Brooke Langton, Steve Harris, Glenn Morshower, Austin Nichols, Zach Roerig, Michael B. Jordan, Saxon Sharbino, Aldis Hodge, Barry Tubb, Caleb Landry Jones, Sinqua Walls, Tamara Jolaine, Lupe Trejo, Marissa Garrison, RJ Smith-Tillman, Amanda Phillips, GiGi Erneta, Deke Anderson, Gary Teague, Walter Perez, Morgana Shaw, Morgane Slemp, Dora Madison Burge, Denise Williamson, Roger Edwards, Ryan Lee, Grey Damon, Cathy Baron, Joe Grisaffi, Jeremy James Douglas Norton, Kate Melton, Richard Dillard, Jonh McIntosh, Scott Jefferies, Jessica Nicole Webb, Brian Thornton, Everett Sifuentes, Dan Braverman, Carl Savering, Larry Jack Dotson, Drew Waters, Gerardo Davila, Justin Meeks, David Born, Matt Lauria, Kenneth Wayne Bradley, Derek Phillips, Lidia Porto, Brighton Sharbino, Brooke Peoples, Kristin Malko, Nicole Foster Callahan, Adriene Mishler, Alexandra Begg, Liz Gonzalez, Randy Frank, Stephanie Hunt, Katherine Willis, Jessica Roth, Logan Henderson, Kim Smith, Stacey Oristano, Chris Osborn, Sue Rock, Hope Jaymes, Rett Terrell, John Zinman, Stephen Bishop, Will Harris, Jacqueline Journey, Steven Chester Prince, Matthew Garth II, Nadia Sahari, Todd Terry, Andrew Sensenig, Merrilee McCommas, Wilbur Fitzgerald, Deneen Tyler, Rebecca McFarland, Matthew Tompkins, Jonathan Brooks, Mark Dalton, Jessie Pavelka, Davi Jay, Michael Waxman, Gil McKinney, Madi Goff, Joey Oglesby, Lamarcus Tinker, Matt McTighe, David Hickey, Nnamdi Asomugha, Chris Doubek, Allan Graf, Brenda Isaacs Booth, Julin, Matt Leonard

Producenti:

Michael Waxman

Scénografie:

Cary White
(další profese)
 • BS
  ****

  První série je na 5*, druhá na 2*, třetí na 4*, čtvrtá na 3* a s pátou se uvidí, zatím tedy 4*.(6.2.2013)

 • Pajky3
  ****

  Ze začátku se to pomalu rozjíždí, musíme se seznámit s postavama a tak občas hledáme chyby. Pár věcí mi vadilo, ale s přibývajícíma dílama jich bylo míň a míň. A závěr série je vynikající a silný. Nevyhne se to sice zaběhlým schématům sportu, amerického fotbalu obzvlášť, přesto stojí za to koukat. Ano je tam často moc velká fanatičnost fanoušků nebo víra v boha, ale to se dá překousnout. Tady jde totiž hlavně o to, co dělají ty hrdinové na hřišti i mimo něj. A i když bych ke každej postavě mohl mít výtku tak jsem si je oblíbil, jak Julie, Matta, Tima tak i Smashe. Druhá sezóna rozhodně nezačala tam, kde skončila ta první. Najednou skok o 8 měsíců a všechno je jinak. Postavy se chovaj jinak, jsou na ránu. Chvilku trvá než si znovu přivyknu. Už to není tolik o fotbale a to je škoda. Překvapivě moc prostoru dostává nesourodej pár Tyry a Landryho, který mě fakt nebavěj. Ty lepší postavy jdou tak trochu do pozadí. Ve třetí sérii to chce přidat jinak jde hvězdička dolů.(18.9.2011)

 • Dannysek4U
  ****

  O, ten zlaty tmarsky konzervativni Texas. Tam bych vezne nechtel zit. Ale i proto je tahle konverze sportovniho dramatu, psychologicko - socialni sondy a stredoskolsky cucacky vlastne tak moc zajimava. Jasne, zadna svetobornost a navic Amerika jako prase, ale jako cesta do hlubin duse fanatickyho kraje, kde nikdo necti nic jinyho nez fotbal, a jako vhled do zakulisy stredoskolskyho sportu resp. kultury, ktera se opira hlavne o sportovni vykony, je to docela rana. U me dobry. SNad jen skoda tech hrozne archetypalnich postav a klisovitejch situaci (steroidy, promiskuita, rozvracena rodina...)(4.7.2011)

 • G..
  *****

  Místy mi FNL připomínalo One Tree Hill, jenom ta dramata, co se tam odehrávala nebyla přitažená za vlasy a celkově to na mě působilo realisticky. Trošku mi vadilo, že v posledních řadách už se nevyskytovala většina původních postav, ale pořád se to dalo sledovat. A musím přiznat, že Friday Night Lights ve mně vzbudilo zájem o americký fotbal. Scény z tréninků a především samotných zápasů mi přišly nejzajímavější. Oblíbené postavy: Eric, Landry, Smash, Tyra, Tim, Matt, Tami.(13.7.2014)

 • tlkounev
  *****

  Seriál z prostředí amerického fotbalu na střední škole v Texasu. K Dillon panthers přichází nový trenér a musí se vyrovnat se ztrátou quarterbacka. Pokud máte rádi americký fotbal a zároveň chcete seriál, kde se něco děje, kde se řeší rodinné vztahy a je to opakem Beverly Hills. Tak tohle bude pro Vás. Nenechte se odradit dainioem, jeho slovník mluví za vše.(26.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace