V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

posh.exe

WTF?! Vybrakovaná Mumie, Xena, Tomb Raider a bůhví co ještě. Víc než akční/dobrodružný by tomu seděla nálepka parodická komedie. Princeznin ksichtík nezachraňuje nic, děj je o ničem a princ si tak skáče po cihlách jak v tý legendární DOSový hře. Ztráta času. ()

lxbch

Nesmírně pohledné a sympatické ústřední duo, poněkud nemastný neslaný záporák a skvělý, či spíše srandovní, Alfred Molina. Jinak sympatická oddechovka na jedno podívání, která rozhodně nenudí (a která vyvolává vzpomínky na původní počítačovou hru Prince of Persia, kde skákal borec s kostičkovaným mečem... :-)). ()

kuces

Pohádka pro děti, které se vetsinou casu nudily... "Už je to alespoň půlka filmu...?" Tak tato věta asi jedenáctiletého souseda o pár míst vedle to celkem vystihuje. Víc srandy, méně keců a atmosféru by to chtělo. Proste jiny scenar. 5/10 ()

NormadSoul

Výborná kombinace dvou herců - Gyllenhaal a Arterton. Hrál jsem všechny série počítačové hry, musím napsat, že ten film se povedl. Dobrý scénář, hlavně ty akrobatické kousky prince jsou povedené. ()

darkreider

Žúžo dobrodrúžo. Akurát nie až tak zábavné, ako by som od takto cielene zameraného filmu čakal. Smutne podotýkam, že akciu zasa strihal debil. Takže keď sa melú, nie je vidieť kto koho. Logika si dala pauzu a nad niektorými reakciami postáv sa nedá než krútiť hlavou. Ale z toho poskakovania po strechách som si spomenul na Assassin's creed (kupodivu nie na PoP gamesu, ktorú som kalil za mlada), tak za ten príjemný pocit sa to na tie tri dostane. ()

Jeand´Boa

Zatím rozporuplné dojmy, zatím hodnocení v půli možného spektra...herci hrají vlastně sympaticky a dost možná i dobře, kamera si hraje a triky jsou, což už je dnes u filmů s podobnými záměry, na značně vysoké úrovni (proto jich tam je vloženo možná až moc v rámci hesla "Když to máš, tak to vokaž"...brrr)...příběh jest však předvídatelný od samotné chvíle před útokem na dané město a je tedy až k nevíře, že nikdo z hrdinů snímku neví, v čem je zakopaný pes a kdo je padouchem...a je tedy k nevíře, jaká zápletka se kolem toho vymýšlí...kouká se na to dobře, to ano, ale divákovi to nabízí možnost (někdy celkem i nutnost) přemýšlet vedle toho i nad jinými věcmi...třeba zda vypnul žehličku, či co si dá k večeři, apod...u někoho bych věřil, že přemýšlí i nad tím, proč se na snímek vůbec kouká... ()

jacko

2,5*....chatrne herecke vykony, nesympaticky princ, radoby pokusy o vtipne vlozky, akce neprehledna a nudna.... proc mi to misty pripominalo assassins creed? :) ()

Torgal

K tomuto filmu som pristupoval s veľkým dešpektom, ale nakoniec ma dokázal presvedčiť, že ako letná blockbusterová zábava obstojí bez problémov. Začiatok bol síce celkom otrasný, ale tempo filmu, chémia medzi hlavnými hrdinami a neustála akcia s typicky bruckheimerovským vizuálom nakoniec výsledný dojem povýšili nad priemer. Nie je to síce žiadny zázrak a z hlavy vyprchá veľmi rýchlo, ale určite je niekoľkonásobne lepší film ako tohtoročný Súboj titánov. 6+/10 PS: Molina bol skvelý a tie jeho pštrosy boli v pohode. ()

UniqueNett

Mám ráda filmy s historickou tématikou. Ale tohle.. proboha co to bylo? Chvílema mi to přišlo, jako slátanina Gladiátora, Tróji a Spidermana dohromady. Ani ne v polovině jsem skoro usnula. Ještě že jsem na to nešla do kina. Neřekla bych, že je to úplný odpad, ale nechci dát ani jednu hvězdičku, protože nevím, jak bych jí zdůvodnila. ()

bolf!k

Našel bych pár chyb a určitě to není dokonalé, ale účel to splnilo. Nečekal jsem víc, než že se budu 2 hoďky bavit u slušnýho dobrodružství. Vic bych v tom ani nehledal. 75% ()

salamandrr

Tak neni to čistých 5*, ale dám je. kamera je skvělá, výprava je uvěřitelná, parkour co princ předvádí je úžasný, akce je vyvážená, hudba vhodná, prince krásná, klaďasové jsou simpaťáci a vše je exotické... prostě super, konec je divný, ale fuck of end ()

TooMoneyToo

Megalomanské zpracování a režijní piplačka srovnatelná s historickými hity Petera Jacksona. Pompézní záběry i opravdu přesvědčivý "parkurový" princ Gyllenhaal (i když sem byl k obsazení této role pesimistický), jsou dech beroucí! Gemma Arterton je kouzelná, Alfred Molina přirozeně srandovní, ale Kingsley už herecky není ten kdo býval kdysi... Scénář už je epizodou sám o sobě, na jednu stranu je v celku dobrý, ale pointa příliš průhledná. Jinak to v podstatě dopadnout nemohlo, protože popcornové pohádky baví většinu a i mě!!! Mini zajímavostí je to, že v prapůvodní PC hře z roku 1989 je Princ of Persia modrooký blonďák!.. :) ()

pepa3rd

Vlastně nevím, proč se někdo vůbec snaží točit filmy podle počítačových her, když to bez výjimky vždy skončilo katastrofou. Je to jako doufat, že přežiju skok z pátého patra. Jenže Princ z Persie tenhle skok nejen přežil, ale stalo se tak dokonce téměř bez zranění. Možná díky svému atletickému nadání mistrně balancuje na hraně mezi věrností předloze (výtvarné zpracování, podoba hlavníno představitele, jeho akrobatické kousky, základní dějový motiv) a smysluplnou dějovou linií ( vývoj vztahů mezi postavami, dějové zvraty, rovnováha akce a dialogů), která má šanci utáhnout samostatný film. Děj tak působí velmi uvěřitelně a není těžké si najít vztah k hlavním hrdinům. Je těžké pochopit, že se něco podobného ani zdaleka nepovedlo Souboji Titánů, který mohl čerpat náměty z mnohem rozsáhlejší studnice zdrojů. 80 % ()

nurielka

Veľmi pekné prostredie v pozadí a to je asi tak všetko, čo by som ku tomuto filmu mohla z pozitívneho hľadiska napísať. Hlavný herec sa do tej postavy vôbec nehodil, vyumelkované ďalšie postavy tiež. Dialógy katastrofa. Dej ktorý som vedela po piatich minútach filmu a ešte sa aj skončil v tom "pieskovom čase" presne ako som predpovedala a čo som povedala bola nakoniec pravda. Celý čas som sa pohŕdavo usmievala a odfrkovala a nebyť priateľa vedľa mňa tak by som to ani nedpozerala. Ďakujem, repeté si nedám nikdy viac. Netuším, prečo to má až toľko percent, takže na to sa ma nepýtajte. :)) Ja tomu dávam tak max. 15% ()

Broxigar

Skvělá hudba H. G.-Williamse! Nebýt tak strašně špatně ztvárněné postavy Gardarsonem, dal bych hvězdiček pět. ()

Yomega

Z hlediska zábavy a celkového dojmu z filmu jsem maximálně spokojen. Film Princ z Persie si na nic nehraje, skvěle vypadá a ještě lépe baví. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje skvěle a Jake Gyllenhaal se do role výborně hodí. Hůř je na tom Ben Kingsley, jeho nevyrovnané výkony pokračují a tady mě herecky fakt nepřesvědčil. Film jsem sledoval ve Full HD rozlišení na velké TV, takže jsem nezaznamenal žádné rozmazané a nepřehledné akční scény, na což si tady také někdo stěžoval. Z hlediska filmových klenotů je to odpad, z hlediska zábavných blockbustereů skvělá práce. Když to srovnám např. se Soubojem titánů, což je odpad po všech stránkách, jsem moc rád, že filmy jako Princ z Persie stále vznikají a doufám, že vznikat budou. Občas je přece potřeba vypnout mozek a jen se bavit:-) ()

bif

Celkem nudný velkofilm, pro děti jak dělaný, jenom malé děti si totiž nevšimnou toho milionu chyb, které ve filmu jsou!! ()

Mr.FreeZer

Hodně povedená adaptace skvělé počítačové hry Princ of Persia. Určitě si film zasloužila i proto jak dlouho se drží na PC discích ať už ve starší či nové podobě. ()

Dimo

Bezzubá pohádka s velmi předvídatelnými dialogy, s kupou šermování, bodání a sekání bez krve, atletických kousků, s komentáři viděných a právě se dějících věcí, blbou kamerou a kvantem nemožných zpomalených a trhaných záběrů. Navíc je to zbytečně dlouhé, nudné a herci snad hrají z povinnosti. Pěkné jsou jen efekty s "dýkou času" a pštrosi. Celé je to svalnatý průšvih pro Jakea Gyllenhaala. Film pro děti ve věku 6 - 12 let. ()

igirazor

Musím povedať, že ma to pozitívne prekvapilo. Ťažko mi je byť teraz objektívny, ked som bol prakticky odchovaný na tejto hre a ako uznáte tí, všetci, ktorí mali možnosť hrať Piesky času - Nie je to koniec, ktorý sme tam všetci chceli vidieť?:D Musím povedať, že herecký výkon na výbornú v podaní oboch hercov. Myslím, že Gemme svedší opálenie oveľa viac ako londýnksy dážď. Jake namakal svaly a parkouruje ostošesť. Skvelé hlášky, niektoré ma obzvlásť dostali, či už z úst princezny a princa, ale Alfred so svojimi pštrosmi nemá chybu. Pokial nič nehladáte a chcete si odpočinúť popri dobrodružno-fantasy romantickom filme tak toto je to pravé. Dal by som tomu 5, ale nemôžem a to len z jedného dôvodu, a tým je strich. Bolí ma brucho, ked na tie zle zostrihané scény pozerám. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze