V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

DivX

Hráči této hry asi nebudou moc spokojeni, i já nevidím žádný zázrak. Příběh nebyl až tak dokonalý a v některých chvilkách přímočarý až nudný. Bohužel proto nezbývá než ohodnotit je jako průměr. 60% ()

karlik4801

Čekal jsem něco úplně jiného. Pořádnou dobrodružnou akci na jakou jsem zvyklý z her. Bohužel, když byla nějaká akce, tak mezitím byli zbytečné záběry, které kazily ten největší filmový zážitek, jenž dokáže Princ z Persie nabídnout. Děj je jednoduchý a nevadí, největší chyba je prostě akce a taky střih. A ani Jake by do role vůbec nesedl, ale Gemma do role krásky naopak zapadla přesně. Celkově, no bohužel, mohlo to být mnohem propracovanější. ()

Ryuuhei

Film se od své herní předlohy hodně liší. Vypůjčil si jen zasazení, druh akce a mechaniku vracení se v čase, kterou obstarává „magická“ dýka. Zbytek má originální, ale promyšlený a do detailu vypiplaný příběh. Pouto mezi hlavním hrdinou Dastanem a hrdinkou Taminou se utváří pomalu. Od okamžiku, kdy by se navzájem nejradši zabili, až po okamžik, kdy si konečně začnou trochu důvěřovat a jeden druhému nejednou zachrání víc, než jen krk. Po stránce akce jde o taktéž velké vyžití - parkour je tím hlavním, čeho se v ní člověk dočká a stojí to za to. Kreativita spojená s využíváním prostředí ku prospěchu vlastnímu úniku je fascinující, často i dost humorná. Humor jako takový netlačí na pilu - ostyšnější hlášky, vesele sarkastické postavy a již zmíněné situace spojené s překonáváním mnoha překážek. A nakonec vracení času - ve výsledku nezneužívané, ale naopak použité jen tam, kde to mělo význam. Celkově to dává dohromady velkolepý, dobrodružný film, se špetkou mystična, skvělé akce a pomalu rozvíjené romantiky. S každým dalším zhlédnutím mám tento film víc a víc radši. Hlavně, když člověk ví, kam celé dějství směřuje, začne si všímat detailů, výrazů tváří a situací, které konci nasvědčují. Filmu se těžko něco výrazného vytýká. Je to prostě jízda od začátku do konce, která si sice jde po své alternativní časové lince, ale funguje. Pro mě jeden z vůbec nejoblíbenějších filmů. 96% ()

anli

Dalsi pokus prevest pocitacovou hru na filmove platno a tentokrat ne ledajakou,ale legendarniho Prince of Persia,pod producentskou taktovkou Jerryho Bruckheimera,producenta Piratu z Karibiku.A vysledek?Ustredni dvojice-Jake a Gemma-jsou skveli,prijemne to mezi nimi jiskri a velmi pekne tahnou pribeh dopredu a taky se velmi podobaji svym protejskum z pocitacove hry.To se podoba i prostredi a casto dej hry pripomenou i nektere sceny.Fanda hry urcite zaplesa!K tomu nutno rict,ze reziser,nebo nekdo jemu blizky,hru primo zboznoval,takze je to na filmu velmi znat.Producent navic tenhle zanr umi velmi dobre-skoro bych rekl,ze ho vymyslel,takze konecny vysledek me opravdu velmi potesil a prijemne prekvapil.Jiste,uz slysim skarohlidy kritizovat pribeh,ale scenarista jiste netouzil posbirat spoustu cen,ale potesit fandovo srdce a to se mu myslim vicemene podarilo.I kdyz nejake ty vytky mam-obcas mirna preplacanost a zmatenost v deji a hlavne nevim jestli reziser Mike Newell byl tou spravnou volbou,protoze zadne extra kousky nepredvadi.Takze u me pisecnych 75%,neb jsem si po par minutach a bez problemu vybavil pocitacovou predlohu a neco je taky za Gemmu,ktera je opravdu k sezrani.P.S.Nutno dodat,ze neznalci herni predlohy a tedy"nehraci"si mohou asi tak 20% ubrat,neb to pro ne bude pouze prumerne dobrodruzne fantasy s prijemnou ustredni dvojici. ()

Pavlínka9

:) Nojo..nebudu lhát, že pro Jakea nemám slabost :) Mám pro něj slabost od té doby co jsem ho jako malá viděla ve snímku Krásní a úžasní a hned jsem zjišťovala, kdo je ten nádherný černovlasý kluk, který se mi tak strašně moc líbil :) nojo :) Bylo mi nějakých třináct :) A pak Highway, precizní Donnie Darko atd :) Takže bylo jasný, že sem si nemohla nechat ujít další snímek s tímto,nejenom krásným ;) ale také nadaným hercem :) Byla jsem příjemně překvapena :) Věděla jsem, že to bude zážitek, ale až takovýhle ?? :) To tedy ne :) Snímek mě zaujal opravdu velice precizním obsazením :) Ať už se jedná o Alfreda Molinu, který opět dokázal, že dokáže zahrát další odlišnou roli - např. šejka, který byl skvělým překvapením. A nebo také Toby Kebbell, který mě překvapil svou jinou postavou, než jindy znázorňuje. Jeho RocknRollu mám stále v živé paměti a při pohledu na něj v Princovi jako dalšího prince jsem se neubránila úsměvu. Digitální efekty, příběh a napětí bylo podle mého názoru a vkusu na vysoké úrovni a opravdu jsem se bavila...V jednu chvíli si připadáte sice jako v dokumentu o Street Jumpu, kdy mladíci skáčou po všem, co je na ulici a domech možné :) Pak se podíváte na krásné muže, kterých je v daném snímku nepřeberné množství :) a také samozřejmě hlavní hrdinka - Gemma Arterton, která byla obdařena opravdu velkou krásou a smyslností :) Rozhodně to nepovažuji za ztrátu času a peněz :) ()

terunka003

Pohádkové, hezké, akční, dobrodružné, napínavé, jednoduché, nenáročné, barevné × trochu dlouhé. Moc pěkné to bylo. Líbilo se. Moc. Takový snímek u kterého nemusíte přemýšlet. Princ skákal po barákách, jezdil v poušti na koni s krásnou princeznou, v zádech zloduchy, za pasem kouzelnou dýku. Nádherná byla hudba, zněla mi v uších po odchodu z kina celý večer. Co se týče hereckých výkonů Ben Kingsley nemůže hrát nic jiného než zlého a Alfred Molina si střihl skvěle podvodníka provozujícího pštrosí závody. Film, v kterém nemůžete hledat nic reálného a logického. ..mít takovou dýku času, to by bylo.. ()

T-pack

Už trailer mě připravil na fakt, že hra je pro film opravdu jen mísou s ingrediencemi, které se na plátno hodí, rozhodně ale ne zátiším. Možná je to škoda, písečné příšery mohly být v kině fajn, na druhou stranu zápletka jen Písků času je těžko natažitelná na dvě hodiny. Triky už mi dech nevyrazily, což může být ale paradoxně dobře, protože víceméně hezky splývaly s celkovou atmosférou filmu. Prostředí atraktivní, Jake byl překvapivě dobrým princem. Co film sráží je jednoznačně disneyovský konec a nevyužití potenciálu s dýkou. Jinak ale příjemný blockbuster, který by si klidně zasloužil 3D víc, než jiné trháky. ()

Raven0

Písky času odvál vítr a zbyla jen šedošedá, nudná pustina. Zkrátka, co funguje ve hře, nemusí fungovat ve filmu. ()

rowdys

Ale čoby, práve že celkom dobré to bolo! Neviem síce kam šlo tých 200 miliónov, keďže niektoré kulisy vyzerali ako z polystyrénu a podaktoré CGI scény zas akoby sa z nudy hrala partia geekov v Adobe After Effects počas nedeľného popoludnia v rámci náhradného programu, keď museli kvôli búrke zrušiť Star Wars LARP (hlavne tie umelé tiene, no fuj), ale ináč to bola vcelku poctivá bruckheimerovka s typickou charakterovou mapou a prostučkým humorom, dokonca ostal aj priestor na dialógy, no toto... Nepatrím síce medzi fanúšikov novej hernej série, popravde hral som len prvé dva Mechnerové diely z 90. rokov a tak mi dej nič nehovoril a možno i preto som nebol až tak sklamaný, každopádne miestami som mal pocit akoby Newell vykrádal Assassin's Creed. Keby že si pri filme dám ešte ďalšie pivo okrem tých štyroch, tak by som aj povedal, že to bola najzábavnejšia bruckheimerovka od Pirátov z Karibiku, i keď je to možno len tým, že sa tento rok veľa pozerateľných oddychoviek neurodilo. ()

Maki89

vsetko je zlte, cierne alebo biele, strih je obcas divoky, najdu sa hluche miesta, efekty priemerne - chcelo by to proste lepsiu robotu s kamerou a farbickami.... vyuzitie le parkouru sa mi pacilo, Gemma Arterton tiez skareda nebola, Gyllenhaal sa snazil a bol celkom sympaticky, no sklamal ma Ben Kingsley, ktory toho teda v tomto filme vela nezahral, od neho som cakal viac... celkovo som od tohto filmu cakal viac ako ze sa par krat zasmejem, pri bojovych scenach budem len kukat a nic moje srdiecko nepotesi a fakt som necakal ze ten film bude jedno klise za druhym... aspon ze soundtrack je velmi dobry....5/10 ()

uiu

Z počátku mě vyděsila skoro dvou hodinová stopáž, ale film je natolik akční a neustále se něco děje, že délka filmu vůbec nevadí. Pohodový letní blockbuster plný rvaček, zápasů s meči, krásným princem a krásnou princeznou, kteří se z počátku nemohou vystát, aby se do sebe nakonec zamilovali. Ale tady se naivní klišé dá odpustit. ()

ywo666

Výborná oddychovka. Takmer celý film som sa dobre bavil. Ústredná dvojica si sadla ako riť na šerbel, vizuál je výborný akcia slušná a skvelý Alfred Molina. To sú hlavné klady filmu. Plus pre mňa hrá aj fakt, že v snímku boli niektoré scény ako vystrihnuté z PC hry, čo bola asi moja posledná hra ktorú som kedysi hrával. Čiže ore niekoho mohli byť tie akrobatické scény Dastana otravné, prehnané alebo nasilu robené, ja som pred filmom pevne dúfal, že sa tam niečo také vyskytne a nebol som sklamaný. Našiel som reakcie, že film je bez vtipu. Ja si myslím, že Molina sa o humor staral celkom slušne a aj ústredný párik prinesie nejakú tú úsmevnú situáciu. Takže celkovo maximálna spokojnosť. Je to hlúposť, je to rozprávka, ale bavil som sa za 4*. ()

neoBlast

- Jerry, tady mi vyplňte menší dotazník o vašem dítku. Pohlaví? - Těžko určit, ono to nemá koule. - Aha, a co akční scény? - Je jich tam spousta, většina slušně digitálních. Nikomu nic neříkejte, ale mezi námi: [šeptem] žádnou si nebudete pamatovat. - Dobře, nebudeme to dále rozpitvávat. A co herci? - Chemie nulová, ale Jake byl levnej a Gemma Arterton je sexy, a má to ještě všechno před sebou. Jo a dala mi. - TMI. Děkuji, zkuste to příště s těmi genitáliemi. Co takhle vyzkoušet vysokorozpočtové porno? 40 % ()

ivan bohatyr

Pokud má tento film vycházet nebo se alespoň podobat stejnojmenné počítačové hře, i pokud ne, tak jako hlavní nedostatek určitě vidím to, že akční počítačová hra je založena hlavně na umění boje -> musíte rychle mačkat různé klávesy, abyste dosáhli různého komba, kterým rychle odrovnáte protihráče, čím složitější kombo, tím učínější. Tady pokud sem něco nepřehlídl, o čemž pochybuji, tak sem viděl pouze jedno jedinné, sice pěkné, dokonce trochu zpomalené, aby sme si to mohli vychutnat, ale jen jedno. No a co vím, tak ve hře jich můžete udělat kolem deseti. Jako by tohle tvůrci úplně vynechali a zaměřili se na méně zábavné skákání po budovách a na akrobatické prvky s tím spojené. Velká škoda, na nějaká komba sem se hodně těšil, ale i tak snad neurazím, když dám slabší čtyři. ()

Tomasso001

Dobré zpracování hry, popravdě podle hodnocení tady, čekal jsem, že to bude mnohem horší, naštěstí se tu mezitím hodnocení vytáhlo trochu nahoru a myslím, že odpovídá. Kvalitní efekty, dobré obsazení, na hru i docela kloudný scénář. Pohodový filmek na volný večer. Hru sem miloval, tak je možný, že je i moje hodnocení více subjektivní ()

Redi

Nenašel jsem tam nic, co by se mi líbilo... Otřesný Gyllenhaal, strašný Kingsley... děsná režie, scénář, kamera, katastroficky sestříhané akční scény a ''akrobatické'' scény, aby nešlo vidět, že vlastně z tama nikdo nic neumí. Děs běs. Pokusy o vtípky spadaly do trapnosti. Ani jako vánoční program se to nehodí. Několikrát jsem se musel přesvědčovat, abych to dodíval a mohl ohodnotit. 1* za to, že je to moje nej. herní serie (jen trilogie). NEBRAT! ()

Thommie

Filmu, u kterýho sem nechtěl přemýšlet, se mi dostalo. Přesně jak jsem očekával. Sice to všechno působilo hodně malou důvěryhodností, která nakonec ubere i na celkovým efektu, ale což. Ukecaná princezna byla opravdu osvěžující :) a Jake Gyllenhaal se dal přetrpět... Ovšem nemůžu se zbavit toho děsnýho plitkýho pocitu, kterej mi po filmu zůstal. Pokud v něčem cítím mnohem víc potenciálu, než to předvedlo, nemám slitování. 2/3* za akci, fantasy a Gemmu Arterton ()

lennyd

Po dobytí bájného města Alamutu získává princ Dastan dávný artefakt - dýku, která dokáže vrátit čas o několik minut zpět. Ale než si stihne svoji kořist vychutnat, je obviněn z vraždy svého otce a ocitá se s princeznou Taminou na útěku. Po této dýce pase i pravý vrah jeho otce, a ten se nezastaví před ničím. Je jen na Dastanovi aby očistil své jméno, odhalil vraha a zároveň zachránil celý svět před zničením, pokud bude dýka zneužita ... Přiznám se, že jsem k filmu přistupoval s velkou nedůvěrou. Za prvé - víme jak většinou filmy dle počítačových her dopadají - jestli mi tu nikdo napíše aspoň pět z nich, které byly koukatelné, tak dostane metál. Za druhé - Jake Gyllenhaal jako akční hrdina - až do dneška nemyslitelné. Za třetí - Mike Newell - největši slávu si udělal pohadkovým Harry Potterem. Naštěstí ale vše dopadlo úplně jinak. Filmové zpracování Prince z Persie se docela povedlo - prostředí úžasné - jak horké exteriéry, tak nádherně blýskavé (zlaté) interiéry , efekty se mi taky docela líbily (ve 3D to musí být opravdu bomba). Jake Gyllenhaal taky přesvědčil, že i tato role mu není cizí a chemie mezi ním a Gemmou Arterton funguje dokonale. Trochu mne zklamal Ben Kingsley - doufal jsem, že bude mít na víc než se jen trošku mračit. Vše skvěle doplňuje výborná hudba Harryho Gregsona-Williamse (ale od tohoto pána můžu poslouchat takřka cokoliv, i během psaní tohoto komentáře mi tu od něj hraje Chicken Run). Celkově bych film ohodnotil na 3.5*, ale dám 4*, hlavně z úcty k původní hře, nad kterou jsem strávil nejednu hodinu (a asi před rokem jsem objevil remake hry na telefon, takže jsem si jí parádně užil znovu)... ()

majxik

Nejdříve poznámka pro Tosima: Tento film je točený na základě poměrně nové hry se stejnojmeným názvem, Prince of Persia: The Sands of Time která je prvním dílem z triologie akrobatické akční adventury. Ale k filmu, na zfilmovanou hru si film od začátku vede poměrně dobře, i když se samozřejmě nedrží děje, ale i herní fanouškové tam uvidí něco ze hry. Bohužel malokomu vydrží nadšení po celou dobu. Ve světě filmů průměr, ale ve světu zfilmovaných her si drž pěkný nadprůměr. Užíjte si podívanou. :) ()

BoncheR

Film na motív počítačovej hry. Výsledok? ÚŽASNÝ ! Bolo to niečo ako mix vtipného, akčného a zároveň zaujímavého filmu. Po stránke akčnosti sa mi hlavne preto páči že hlavný hrdina nerobí "matrixové" 5-ité salto a dopadne rovnými nohami na zem. Práve naopak, sem-tam sa pošmykne. To dáva filmu realistickejší nádych a preto dávam 5 hviezdičiek. Rozhodne odporúčam pozrieť si ! ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze