V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Henry Morgan

To bylo velmi poutavé, zábavné a disneyovské. Bruckheimer si umí vybrat dobře film, který má potenciál. Tohle byl typický film dnešní doby. Zajímavé téma herní konzole, krásní herci, nádherné počasí, akční scény jako choreografická extáze, špetka lásky, hodně akce, částečné napětí a happy end. V podstatě vše co jsem vyjmenoval by mohlo naznačovat brakově a kýčově laděný snímek a i přes to mě to nutí dát 5 hvězd! Proč? No odpověď je snadná. Člověk naštěstí není nucen sledovat jen vážná psychologická dramata a rád si odpočine a když je na co koukat, tak se klidně nechá i unést. Já tu nechci vyzdvihovat nějaké filmové výkony, střihy a kameru. Prostě a jednoduše se na to koukněte s nekritickým pohledem, mainstreamovým obdivem a hlavně v dobré náladě. Stojí to za to, i když to není do filmového klubu a pro náročného diváka. ()

Spaziergang

Jedna z dalších zkažených adaptací počítačové hry. Největší korunu tomu nasazují bílí peršané s přízvukem anglických hráčů golfu a bájní Hašašíni. bluéé ()

Claude Speed

Báječný film, děj krásně zapadá do prostředí, ve kterém se odehrává, a ty akrobatické kousky jsou skvělé. Teď bych ještě chtěl zmínit rádoby odborníky na PC hry, kteří dávají filmu odpad jen proto, že film ,,neběží" podle podle příběhu hry. Přitom nejdůležitější ze hry je ve filmu krásně zachyceno. Hra se nedá zkopírovat a vložit do filmu. Hráči si asi představují, že filmový divák chce vidět jen panáčka, který bojuje, ale to je omyl. Od filmu se očekává i nějaká myšlenka a příběh, a nejen bezhlavá likvidace nepřátel. Dílo se mi velmi líbilo téměř po všech stránkách. Dávám 96%. ()

ljukyljuk

Takto dobre som sa dlho nepobavil. Dobre, beriem, efekty fajn, herci hrali, čo sa dalo, ale tak ten scenár (tie dríííísty omáčkoidné) a... ani neviem, toľko klišé pokope, že som sa na tom až bavil. Ale myslím, že nebyť vína a toho, že to pozerám s kamošmi, asi by som to nebral takto pozitívne, takže preto len 2* ()

Black-star

Vtipné, svěží, dobrodružné a akční. Pro mě skvělá oddychovka, která má hlavu a patu. Rozumná délka tomuto snímku rozhodně přidává. Při každém shlédnutí mě vždy znovu vtáhne do děje. Skvělé honičky a vůbec akční scény, které jsou vyvážené samotným příběhem. Pro mě tedy velké překvapení a velmi povedený film. ()

marek86

Pro mě největší překvapení roku 2010. Akční velkofilm z prostředí písečných dun potěší nejen příznivce legendární hry na pc. Jake Gyllenhaal v hlavní roli působí stejně jistě jako jeho skoky z budovy na budovu. Opravdu výborná podívaná. Moje hodnocení 9/10: ()

waska

Tohle se mi teda líbilo. Sympatický ústřední pár, exotické prostředí, dobrá hudba, příběh. Vše co chci, aby dobrodružný film měl. ()

danny_21

Nijak zvlášt povedená podívaná, ale dalo se to čekat, herní adaptace většinou za moc nestojí. Celkem nezajímavá příběhová linie, chaotický střih při honičkách nebo soubojích, hlavní hrdinové ( včetně Bena ) neslaní, nemastní. Jako jednohubka budiž, s hodnocením jsem na tom stejně jako u nového Conana - takže 50 %. ()

Blacki

Dobrodružné filmy mám ráda, jsou pro mě zábavnější než nějaké akční sci-fi. Princ z Persie mě moc potěšil a ráda se k němu vracím. Nemám k němu žádné výhrady. Líbil se mi příběh, který byl doplněn nějakou tou vtipnou scénou. Podle mě je film vyvážený a stává se tak pohodovou podívanou pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství. ()

Mik_e

Beze sporu nejlepší novodobá Bruckheimerovka pro mě. Možná je to trošku tím, že mám slabost pro takové ty příběhy Tisíce a jedné noci, ale především ten film byl docela dobrej. A co mě potěšilo jako pamětníka původního prince z persie, že tvůrci respektovali alespoň základní stavební kámen oné slavné počítačové hry - princovu mrštnost, skoky přes rúzné překážky, a souboje. Jasně, vytýkat by se tomu dalo hodně věcí, především stokrát viděnej závěr, ale já byl spokojen. Velkou zásluhu na tom nesli i herci bez vyjímky, nicméně musím vyzdvihnout Bena Kingsleyho a Gemmu Arterton. Tu tmavovlásku mám prostě čím dal raději. ()

Kingjiri

Ale jo, jsem vcelku spokojenej, protože občas i takováhle pohádka pro všechny bez rozdílu věku i pohlaví neuškodí. Příběh nebyl uplně přímočarej a sympatická byla i snaha o nějakej zvrat (byť zkušenějšího diváka asi nic z místních zvratů nepřekevapí). Musim se ale pozastavit nad tim, jak moh Princ z Persie stát 200 mega, protože ve srovnání "cena/výkon" už docela pokulhává. Vizuál byl slušnej, nikoliv dechberoucí a to samý se dá říct o hereckym obsazení nebo akčních scénách. Nejlepší ze všeho mi přišla hudba od Gregsona-Williamsa, za kterou nakonec přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

Ceberus

V začátcích filmu, kdy mladík skáče mezi střechami, jsem si jakožto skalní fanoušek vůbec první počítačové hry Prince of Persia říkal "super, tohle opravdu JE perský princ". Nakonec jsem si ale celkem jistý, že obsah zbytku filmu budu za měsíc vědět jen velmi okrajově. Film neurazí ani nenadchne, vizuální provedení je však velice pěkné. A nečíst závěrečné titulky, doteď bych si myslel, že jsem se díval na Jareda Leta. ()

rejsek9

Překvapení roku 2010! Filmovým verzím počítačových her se nikdy pořádně nevedlo. Vytřískat z ničeho nějakej děj, to jde velice těžce. Tady ale tvůrci dokázali poskládat pěknej akčňák, kde se člověk jen tak nenudí. Tempo filmu se nezastavuje a s popcornem v ruce je to vynikající pro chvíle pohody. Ve filmovém zpracování počítačových her je to tedy vyjímka pokud ovšem nepřekvapí Angry Birds nebo Tetris. ()

ZnalecH

Nemám slov. Viděl jsem tam takové akční scény jako už dlouho ne. Opravdu parádní akční podívaná, která má dokonce i děj. Herci jako by přesně věděli, co dělat, aby dosáhli takového výkonu, kterého dosáhli. Myslím si, že si podívanou ještě zopakuji. ()

Rudyamon

Opravdu povedená výpravná pohádka! Jednak dějem, který má logiku a postoupnost bez zbytečných manýrů mnohých fantasy počinů, a jednak scénami - radost pohledět na všechna ta starověká města, přírodu a kostýmy. A taky humorem, který je fakt na úrovni („... já tu pověst jen přiživuji, abych odrazil to nejzákeřnější zlo, jaké existuje - daně!“ - „Tuhle vyměnit za velblouda? Prosím tě, tahle má cenu nejmíň dvou!“). A v neposlední řade i obsazením, padouch je padouch a hrdina je hrdina, všechny postavy prostě „sedí“. A princezna... ach jo, princezna... to jsou ty princezny... :-) Hodnotím na kouzelné 4 hvězdičky - 80%, a přidám moudro, ale fakt hezké, na závěr: „Říká se, že předivo času spojuje životy některých z nás. Tím předivem je dávné volání, které zní ozvěnou napříč věky...“ ()

Baron Noktur

Sterilný, nevtipný, absolútne hollywoodsky vypočítavý nezmysel bez štipky nadhľadu a pôvabu. Jednoducho totálna zbytočnosť s tragickým obsadením. ()

rublik05

Přestože jsem hru nehrál, tak mě Princ z Persie docela bavil. Napoprvé jsem se dost nudil, ovšem napodruhé mi to zas jako taková hrůza nepřišlo. Zejména se mi líbily akční scény a souboje, bohužel občas trochu nepřehledné, dále mě potěšila i poměrně dobrá kamera a střih. Herecké obsazení celkem ujde, nejvíc děj táhnout asi Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton. Naopak mě docela zklamal Ben Kingsley, jehož záporák byl opravdu nic moc. Příběh, ač plný různých triků a efektů, je spíše obyčejný, má však slušnou atmosféru, zejména díky exotickým exteriérům a pěkným kostýmům. Celkově film vnímám jako takový průměr. 5/10. ()

Nix

Pro mne to patří mezi ty lepší adaptace počítačových her. Je to vtipné, má to dobrou akci a Jake mne baví. Skvělá pohodovka. ()

Bezmenny

Za Hassasínov, efekt pieskového vracania sa v čase, pštrosie preteky a hlavne hlášky a kecy Alfreda Molinu. V konečnom dôsledku to bolo celkom príjemné na pozeranie. Ale zrejme by som ubral na minutáži....2 hodiny sú predsalen trocha veľa na skákanie po strechách, saltá a bojové scénky. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze