V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

ostravak30

Dobře si pamatujum jak jsme na prvním stupni základní školy chodili do počítačového kroužku, kde se ve skupině pro mladší žáky pořád dokola hrála hra Princ of Persia. Hrál ji skoro každý a všichni byli ze hry unešení. Film samozřejmě nemůže být celý dle hry, ale zůstal mu věrný alespoň co se akčních momentů týče. Celý film je spíše takové pozlátko, jehož obal vypadá dobře, ale uvnitř je to už kapánek horší. Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton jsou sice kvalitní herci, a správně to mezi nimi jiskří, nicméně po obsahové stránce se mi film až tak nepozdával. Na druhé straně triky i akční záběry vypadají dobře a je vidět, že na tomhle si tvůrčí tým dal hodně záležet. Na ostatních věcech již méně. Takže zatímco princ efektně skáče běhá, akční momenty jsou odbyté a nevypadají ani zdaleka tak dobře. Těch kvalitních hereckých výkonů ve vedlejších rolích též není moc. Takže nakonec filmu zůstaly jen ty efekty. ()

liquuid

Hrál jsem hru, která je stará více, než dvacet let, pak přišla pokračování na mobilu a dostali jsme se až k filmu, který dle mých očí splnil vše, co měl. Nic mi nechybí, akce se mi líbí, Gemmu miluji a Jake to hraje dobře. Majkle dobrý počin. ()

PlysovyMacko

To najlepšie na filme sú scény cestovania v čase a sú tu až štyri !? Mohli si s tým dat viac práce a rozvinúť ten námet lepšie (tým nemyslím, že postavy co zomreli ožijú). Zvyšok je obyčajne dobrodružstvo kde postavy bojujú o mocný artefakt, jedna akčná scéna kde Dastan skáče po strechách sa mi páčila. Taky letný popcornovy film. ()

Kamy

Gemma správne otravná, na druhú stranu Jake správny sympaťák, ale Alfred Molina bol aj tak najlepší. Najväčšie chyby sú v zlom strihu a kamere, ale hlavne musíte rozem nechať pred dverami sálu. Napriek tomu, aj keď to nebolo extra vtipné väčšinu filmu som sa pousmieval (v dobrom). Pre mňa zatial najlepšie spracovanie hry (Silent Hill som ešte nevidel). ()

yatan

na moje prekvapenie som sa celkom dobre zabaval aj napriek tomu ze ma vo filme necakalo nic nove alebo originalne..Jake Gyllenhaal je skvely, gemma neskutocne krasna ale MOLINA ma najvacsie zasluhy na prijemnom pocite z tohto filmu...ked to porovnam s mumiou tak princ z perzie ma lepsi cast, krajsie zeny, a exotickejsie prostredie..Mumia mala silnejsi pribeh, putavejsiu atmosferu a viac humoru.. Princa z Perzie viac drzia herci, Mumiu scenar a rezia..oba filmy maju svoje caro..oba maju svoje rezervy..Princ z Perzie si zasluzi 7/10 ()

Fazy

Zas sa potvrdilo, že filmom podľa hier stále niečo chýba. Aj keď film ma bavil a zaujali ma aj výkony Gyllenhaala, autorom sa nepodarilo prekonať Piratov. Spracovanie po stránke efektov bolo zaujímavé a určite patrí k tomu lepšiemu vo filme. Tiež ma potešilo, že film nieje v 3D ako to zvykne byť dneska zvykom. Príbeh nebol zlý, ale zápletky sa dali často predpokladať dopredu. ()

dzules

slovy dvě hvězdičky...ten film nemá nic, co bych ocenila....nejlepší na něm je scénář nebo spíš příběh, scénář je plný vzletných mravokárných klišé, Jake je antiperšan (proč rovnou neobsadili Owena??), Gemma se vzala bůhví odkud a najednou je ve dvou největších rádoby blockbusterech roku a já se ptám."proč?" co má tak úžasného?? další otázka je, kam tvůrci nacpali ten obrovský rozpočet (asi ho sežrala Gemma a Jake)?do kulis a triků to rozhodně nebylo...tenhle film je technicky na úrovni hry, ze které vzešel...konec, víc se rozčilovat nebudu. ()

Beskydka

Dávám čtyři, nebýt Jakea a jeho nařachaných předností :) tak dám asi jen tři. Bylo to dobrý, příběhově nakonec taky zajímavě zpracovaný, ale proč mi tam jen něco chybělo? Ten náboj z Troji a síla Gladiátora nebo Spartaka? Těšila jsem se vážně moc, v půlce filmu jsem začala být hodně zklamaná, vývoj příběhu to ale zlepšil hned v zápětí. hodně mě potěšil Alfred a Ben, ti dva byli opět skvělí. ()

p.i.t.b.u.l

Mám rád filmy, podle počítačových her a navíc ty, které se povedly. Ti kdo znají aspoň některý díl této hry si ve filmu mohou všimnout pár pasáží, které tuto hru proslavili. Jako je šplhání po zdech, přeskakování, běh po podél zdi apod plus některé osobní souboje. Pro fandy této hry bude tento snímek příjemné překvapení. Ačkoli nejsem skalním fanouškem, mně osobně se tento film hodně líbil a myslím si, že se povedl nad mé očekávání. Jasně, příběh sice není vyloženě propracovaný, některé herecké výkony by zasloužili zlepšit, ale tak to u těchto filmu podle nějaké předlohy prostě chodí. Má to svoje mouchy, ale na druhou stranu, děj hezky utíká, pořád se něco děje, některé souboje jsou moc pěkně udělané a to jsou pro mně věci, které mně k příjemnému filmovému zážitku stačí. Zvlášť se mně líbili scény se zpomaleným efektem a detailem, např. hlava hada aj. Co se týče děje, je zde ukázán lid Peršanů v čele s králem, kterého zradil a zavraždil jeho bratr, který chce nastoupit místo něj na trůn. Poslední překážka jsou královi synové, které musí také odstranit. Jenže jeden ze synu, je Dantes, adoptovaný syn, kterého si král vybral za jeho statečnost, když byl ještě malý kluk. Ten se jen tak nehodlá smířit se smrtí otce a poté co je na něj tato vražda nastrčena, chce za každou cenu očistit své jméno a najít vraha svého otce. V tom mu pomáhá princezna, která má navíc za úkol zničit dýku času a zachránit lidstvo před pohromou. Možná si řeknete, že takových to filmů s podobným scénářem je již natočena spousta, viz třeba král škorpion. Ale to mně nikterak netrápí. Mně osobně se tento film moc líbil a můžu jej s klidným svědomím doporučit. ()

Crytic

Jsem spokojen. Průměrný příběh vynáší prudce vzhůru dvojice hlavních hrdinů jejichž výběr byl jedním slovem geniální. Charismatický princ, který je od pohlednu prototypem kladného hrdiny a nádherná, dalo by se říct až kouzelná princezna, která za svým nevinným obličejíčkem skrývá jazyk ostřejší než břitva. Další je skvělé obsazení záporáka, který i když má být ze začátku tím hodným pánem, tak stačí jeden pohled a je jasné, že tenhle osman po večerech nekrmí holuby v parku (nebo nehází seno velbloudům, nebo co tam v Persii dělají důchodci :oD) . Jeden z mála filmů, kde mě snad víc baví dialogy na dlouhých cestách pouští, než akční scény. Vše je oslazeno jemnou dávkou humoru což mi vůben nevadilo spíš naopak. Jedinou hvězdičku musím strhnout za konec ... představoval jsem si, že zaporák zařve nejakou horší smrtí ... i vyhození z okna by mě uspokojilo víc :D Obsazení (*) / Příběh (*) / Atmosféra (*) / Oreginalita (*) / Závěr (-) ()

Unterschleif

Priemerný letný blockbuster so všetkým čo k tomu patrí, to znamená vysoký rozpočet, kopu trikov, akciu, milostmú romancu hlavných postáv ktoré sa sprvu nemajú rady, komickú postavičku (Alfred Molina), hrdinského černocha a záporáka ktorý sa najprv tvári, že to myslí dobre... Hodnotenie: 65% ()

AdrianaLarman

Malarkey má hodně zajímavý komentář a musím uznat, že má pravdu. Samotná herní předloha totiž vůbec nestaví na nějakém příběhu a tak je jasné, že přenést to na plátna taky asi nebude nic jednoduchého. Nic méně pořád je to pro mě průměr, ač opravdu zdařilý a do 4* nemá daleko. :) ()

GoldenGecko

Čekala jsem oddechový akčňák s příjemnou atmosférou, úžasnou výpravou a velkolepostí dlouho očekávaného blockbusteru. Nezklamala jsem se. Ba naopak. Princ se ukázal být nejen akčňák na oddych, ale taky originální napínavý příběh, který ví jak zaujmout, který se se sebejitotou směle zařazuje mezi díla jako je Mumie, nebo Piráti z Karibiku. Mají totiž mnoho společného - zaujmou publikum, baví vás, prožíváte je a přinášejí obraz svému prostředí, které jiný film už nesmaže. Prostě film který je ozdobou svého žánru. ()

Zodiak

Nakonec spokojenost. Ano mohlo to byt lepsi(vynechat pstrosy a pod.), ale priznejme si, taky to mohlo dopadnout mnohem hure. Jake a Gemma celkem funguji, akce pomerne prehledna a svizna. Ne, prusvih to urcite neni. Klidne sem s dvojkou. ()

FosaCZ

Co čekat od adaptace prehistorické počítačové hry, v níž se perský princ jen prohání po střechách, ohání šavlí a občas upadne, aby se následně opět vyškrábal na vrchol? Snad jen hollywoodský přídavek životních mouder. ()

Maria-Rosa

Filmové dílko natočené dle počítačové hry? Skvostně provedeno - smekám! A těch " pár chytrých hlav, co se tu dalo dohromady" a kritizuje, těch je mi fakt líto. My, filmoví nadšenci. jsme si to opravdu užívali!!! ()

BradleyT

Běhání po zdi mi ve videohře úplně stačí - ve filmu je to kýč. Ovšem od velmi špatného hodnocení jej zachraňuje povedený ne moc předvídatelný příběh a celkově velmi slušné zpracování. Je to těžký, bez akrobatických kousků by to nebyl Prince of Persia, ale s nimi to nikdy nebude slušný film. ()

x_ander

Solidní letní blockbuster. S herním princem to nemá zase tolik společného (resp. jednotlivé prvky ano, ale atmosférou je to úplně jinde), každopádně jako film není výsledek rozhodně tragický. Efekty na úrovni, herci mi sedli (Molina a Kingsley předvedli svůj standart, Jake a Gemma se luxusně doplňovali), hudba parádní. Je to takové nakročení správným směrem, pokračování by to mohlo dotáhnout dál, ale při pohledu na tržby těžko říct, jestli nějaké přijde. ()

stool

Až na ty kokršpanělí oči Jaka Gyllenhaala a trochu moc akční střih, dík kterýmu mi tam prostě pár mezičlánků chybělo to je pohádka hezká ()

Seuata

Tento film nádherně doplnil velmi příjemný večer. Jsem spokojená, očekávání bylo naplněno. Ta podívaná stála za to! Nebylo to dějově náročné, spíše tak akorát plynul děj, který byl zajímavý a možná i předvídatelný, ale to snímku vůbec neuškodilo. Klobou dolů za perfektní film, který byl natočel dle pc hry, jenž byla pro mnohé také velkolepým zážitkem. Shrnuto: Úžasný film, byla to pastva pro oči i pro uši. ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze