Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Miroslav.Zac

Film nepatří mezi ty lepší home invasion snímky, ale ani jim nedělá ostudu. Zatímco Liv Tyler to zahrála skvěle, její parťák mi vedle ní přišel jako poleno a ta parta tří magorů v maskách ani nemluvě. ()

poky_1

Tento film nebyl zase taková pecka takže si maximálně zaslouží 2*. Neoriginální příběh, normální béčkový horor. Milenecký pár na odlehlém místě v lese, ve 3 ráno ťukot na dveře, starej jede pro cíga zase klepot, pak postavy v pozadí za okny s maskou na hlavě. No a pak prostě jsou pořád ty ´´cizinci´´ za okny oni utečou na druhou stranu domu tam zase jsou za okny a pořád dokola dokud je k ránu nechytí a nezabijí fakt skvělý. Takový scénář bych snad taky vymyslel. Ale zase nutno říci začínající režisér tak mu to promineme ;-) ()

rotas

Kdo by to byl řekl, člověk to může vidět tisíckrát,ale vždycky to funguje. Další horůrek ala Vacancy či Ils a atmosférou nemá chybu, doporučuji koukat kolem půlnoci a domluvit se sousedem,aby vám kolem půl druhé přišel zaťukat na dveře ()

Pattrick

Achjo. Trailer mě tak nevnadil a film mi dal silnou sprchu. Sledoval jsem to večer, po tmě, ale stejně nic extra se nedostavilo. Co pochválit, určitě pár lekaček, které byly a i když vím, že nastanou tak jsem se rád nechal vylekat. Začátek byl také příjemnej, ale PAK? Člověk sem a pak tam a zase sem. (nehledě, že na hodinách bylo pořád půl páté). Závěr se mi také velmi líbil, propracovaně psychologickej. Hláška, proč my? Protože jste byli doma - velmi luxusní. Ale je to opravdu průměr a nikdo mi to nevymluví. S tímto námětem se stejně z toho moc vytřískat nedalo a jestli se chtěli nějak držet skutečnosti. SPOILER: Zaráží mě, že na začátku řeknou, že nikdy to nebylo vyřešeno, přitom Liv znala jejich obličeje, telefonát na policii. Trošku jsem z toho zmatenej. ()

machete01

V dnešní době natočit neotřelý horor je téměř nemožné, tak proč nedat dobré hodnocení tomuto, jenž sice nijak zvlášť nevybočuje svým příběhem zato se zde ovšem objevují prvky ze kterých vám bude běhat mráz po zádech. A o to přeci jde ne? Atmosféra i herecké výkony jsou na vysoké úrovní a proto dávám 75%. ()

Zedus

Jak jedna věta dovede potopit již tak průměrný a nudný horor .. to jako si někdo mysli že sloganu "natočeno podle skutečné udalosti" někdo uvěří? Já tedy ne. Liv Tyler by se měla soustředit na pohádky protože její zjev oplacaného elfa se syslim předkusem se moc do hororu nehodi. ()

SignumVia

Tomuto filmu jsem dal takto vysoké hodnocení pro jeho atmosféru. Ta je sice prvoplánovaná a očekávaná. (blížíte se k závěsu a víte, že se leknete :-))) a skutečně se leknete... ) Mě osobně se velice líbilo , kterak je vedena kamera a gradace strachu z archetypálních fobií. Osobně to považuji za analogicky podobné jako tomu bylo u Blair Witch. Víte, že to někde kolem vás je, nemůžete to přemoci, dokáže to pronikat dle libosti... Co dále považuji za klad tohoto filmu je závěr, který přesně vystihuje celou atmosféru filmu a tak jako podívaná ve vás budí "emoce a dojmy" podobně si odneste i závěr... Mě se to líbilo, ale je to viditelné jen jednou... :-) podruhé už to ztratí kouzlo a spíše budete hledat detaily a nesmyslnosti, které v prvním dojmu nevnímáte jste-li chyceni onou nití, kterou vás režišér chce vést. ()

PedroRosa

Ako horor si predsavzatie-nastrasit a znepokojit plní na 110%, ale ako thriller len tak na 40%...pravda je taká, že takto som sa nebál už pekne dlho.Tesil som sa kedy bude konečne koniec, aby som si vydýchol, no keď sa film skončil bolo mi ľuto, že je po všetkom.........dobre budovaná atmosféra a prekvapivo dobrá Liv Tyler...u mňa isto lepší priemer....**** PS:----je doma Tamara---- ()

stebetalka

Dala bych tomu teda mnohem víc procent, než pouhých 62!!! Horory jsou od toho, aby se u nich člověk bál! Na tomhle jsem byla v kině a lekli se všichni.... Scéna, jak Liv Tyler stojí v kuchyni a poprvé se tam objeví vrah je podle na to, aby si člověk vzal radši plínky:-))) Podhodnocený... ()

Deacon59

Docela jsem se těšil, ale očekávání to nesplnilo. Hlavní hrdinové docela v pořádku, ale tři maskovaní záporáci, nic moc. Pár momentů dobrých a posledních zhruba 10 minut. ()

Gor odpad!

*SPOILER* Toto hodnocení téměř nikdy nedávám... Ale tento brak si ho naprosto zaslouží... Dalo by se říci, že mě až urazil:D Respektive mé hororové chuťové pohárky. Nejen, že je CELÝ film neuvěřitelně nudný a v průběhu mě nutil k neustálému posouvání vpřed z neuvěřitelného protahování scén a nedostatku děje... Ale co navíc... Čeho jsem se dočkal po protrpěných 70 minutách nejnudnějšího hororu filmové historie... To, čemu asi říkali vražda... Ehm... Co? Celý film si s nimi vrazi pohrávají, pak udělají pích pích obyčejným kuchyňákem a konec filmu? To má být vtip? To je dokument o vraždě, která vypadala podobně, ale horor to není ani omylem ! A to, že je celý film naprosto předvídatelný snad ani nemusím říkat... Závěrem mohu říci snad jediné... JAK MŮŽE TAKOVÝ "ŽETKOVÝ" FILM MÍT 62%?:-O Asi jen proto, že hlavní roli ztvárnila elfka z Pána prstenů... Někdo, kdo viděl maximálně pár desítek průměrných hororů za celý svůj život... Tímto filmem možná i příjemně zkrátí den... Ale milovníkům hororů radím --> ruce pryč !! ()

Smoldo56

Mladý pár, opustený dom uprostred lesa a pár šialencov, ktorí sa im pokúsia poriadne znepríjemniť noc. Ak ju teda prežijú. Napriek tomu, že sme všetko už niekde videli a ani tento krát sa nevyhneme najpoužívanejším klišé v amerických hororoch, pôsobí film neuveritelne napínavo a kôli tomu mu odpustíte všetko ostatné. Okrem toho "párik" pôsobí pôsobí a hlavne sa chová reálne, takže žiadne "utekaj, ja ich zabavím" sa tu nevyskytuje. Jedinou chybyčkou je že prvá polhodina je omnoho napínavejšia ako zbytok filmu. Aj tak sa však jedná o horor roku, ktorý síce neviniká ničím novým ale ponúka poctívú ťaživú atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Už teraz sa teším na Oni 2. ()

Lion438

Už dlouho jsem se u hororu tak nebál, nebo alespoň nezadržoval dech, abych se moc neleknul. Bertino smíchal všechny prvky hororu, co fungují, masky, tmu, opuštěná místa, beznaděj, divné zvuky. Někdy třeba i předvídatelné scény, ale stejně dobře fungující. Jediné, co mi chybělo a chybí už dlouhodobě u většiny hororů, je promyšlenost a logika. Zkrátka mám radši chytré horory, než bezhlavý boj kočky s myší, i když tenhle byl docela podařený. A ještě k tomu pro Liv Tyler mám z chlapského hlediska prostě slabost. ()

sun.eagle

Solidní začátek, pak zmršeno naprostou nelogičností, klišé a natahovanou vatou a ten konec byl jako co? Tenhle film zapadne mezi triliardy ostatních, nic zapamatovatelného nebo nutícího ke druhému zhlédnutí. Snad až na Liv. ()

Marcey199

Hodně... znepokojivý film. Liv Tyler je vážně nádherná. Ale to sem vlastně nepatří.:) Není to nějaký předěl v hororech, ale svůj účel Oni splnili - přiměli mě ohlídnout se, jestli za mnou náhodou někdo nestojí. ()

peedik

Na tento film som sa tešila a o to viac ma sklamal. Sľubný začiatok a atmosféra ktorá ma prinútila báť sa, hustla každou minútou. Žiaľ, ten nepremyslený záver bez pointy a akéhokoľvek vysvetlenia celého deja, film posúva na maximálne dvoj - hviezdičkovú záležitosť. Samozrejme, skvelá Liv na ktorú sa zaručene dá pozerať. Na čo sa teda pozerať nedalo, boli "Oni" -v druhej polovici začínali skôr nudiť a otravovať ako ľakať. Ponaučenie? Na žiadosť o manželstvo je potrebné zaručene odpovedať áno :-) ()