Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

JakeG

Hodnoťte dle libosti, ale než tak učiníte, zamyslete se nad mírou svého fanouškovství. Já asi budu patřit k těm věrným, proto si za svým hodnocením stojím a vás kritiky neřeším. Bo i když jsou tam díly slabší, pořád jsou tam i ty zatraceně skvělý a našlapaný duchem tohoto kultu....... . Zkrátka a dobře jsem rád za každej díl, který mi dá možnost se vrátit do tohohle fantaskního světa, kde rytíři Yedi zosobňují tu lidskou stránku, která v dnešním světe mnohým chybí. ()

Luk Skywalker

Od prvního dílu, kde přepadnou mistra Yodu, kdy nám ukáže jak bojuje jeden z nejlepších Jediů (mistr mezi mistry) má seriál spád a člověk zjistí, co všechno se odehraje za 20 minut. Tato koncepce se ale od 4.řady změní a čím dál více dílů na sebe přímo navazuje a rozvijí příběh jednou droidů, jednou Ahsoky dohromady i bez Anakina Skywalkera. Nakonec jsem rád, že seriál po páté řadě skončil, protože na to jak krátký časový úsek zobrazoval měl dost dílů. Jako každý seriál měl dobré i špatné díly, takže celkově lehký nadprůměr. Na rozdíl od filmu bych řekl, že seriál byl určen pro fanoušky Star Wars i přes to, že se vysílal na Cartoon Network (na večerníček to bylo až moc akční:-D). EDIT: Po šesté "bonusové" řadě asi už opravdu konec, i když se mnohé nedořešilo, spíše naopak a kdybys tvůrci chtěli, tak to můžou tvořit donekonečna (jen by to už nebylo časově zařazeno mezi druhou a třetí filmovou epizodu). 6.řada má 13 dílů, které tvoří 4 úseky a formou to je stejné jak 4. a 5.řada, přičemž mě osobně se nejvíc líbil poslední úsek, který pojednává o Yodovi. ()

Nerd4Dreaming

Skvělý seriál, dostal jsem se k němu až nedávno, v HD kvalitě a chronologicky seřazených dílech a prostě lahůdka! Kromě několika málo nudných dílů (Jar Jar) se jedná o skvělou zábavu, spousta detailů (zejména vojenská technika) odkazují na starou i novou trilogii, a některé díly jsou prostě boží. Hlavně těch pár Jedi vs. Kloni, to je zkrátka nádhera :) ()

Gediman

Pro fandy SW určitě povinnost. "Dětská" stylizace designu tomu vůbec nevadí, spíš bych řekl, že i dost pomáhala animátorům (málo polygonů a tak). Epické bitvy, epické osobní souboje, skvělé postavy, Mandaloriani!, unikátní designy planet a vesmírných lodí. Star Wars jak má být. Poslední série je bohužel slabší... autoři to měli dotáhnout do pořádného konce nějakou velkou akcí. Dal bych 100 %, ale kvůli poslední sérii musím dát 90 % (tady je to tak či tak pět hvězd). A taky mě štve to obživení Maula. :) ()

stepankoby1

Clone Wars jsou extrémně rozporuplné. Sice berou všechno, co jsme nesnášeli na prequelech, a dělají z toho boží události, ovšem zároveň jsou jimi i hrozně limitované a nemůžou nikdy tnout dost přesně. Nemůžou vynechávat a přepracovávat, musí navazovat i na to nejhorší a hlavně musí počítat s již daným. Právě proto často chybí napětí a většina epizod (pro mě osobně kromě celé první série například dění na Geonosis) postrádá smysl. Občas je dokonce berou za zbytečné i tvůrci, takže z nějakého důvodu mění jejich pořadí vydávání a dodatečně musí vydávat oficiální chronologické pořadí... Proč sakra? Naštěstí se scénáristé jenom tak nedají a postupně si začnou prosazovat své. Objevují se první nezapomenutelné střety a dokonale vymyšlené příběhy, které mění pohled na již známé (trojdíl na Mandaloru ukazující Obi-Wanovy potlačované city je hlavním příkladem). I v těchto případech se sice občas nejde tak hluboko, jak byste očekávali (klonové a jejich individualita často zůstávají makrotématem a jejich osobnosti jsou neprozkoumané), přesto si však můžu užívat každý příběh, kdy tomu je naopak (Yodův příběh o zkoumání jeho arogance). A hlavně zbožňuju, jak se jim z Maula, tedy původně trestuhodně nevyužité postavy, povedlo udělat toho nejlepšího možného soupeře. Když si to tedy vezmu kolem a kolem s ohledem na zbytek filmových a seriálových Star Wars, jsem ochotný tomu dát čtyři hvězdy, byť extrémně těsné s trojkou, s poznámkou, že kdyby tvůrci bývali používali nůžky a lepidlo, ta těsná čtyřka by pravděpodobně vyšplhala na hranici s pětkou. Kéž by tak prequely v téhle podobě byly vytvářeny od začátku a Lucas nedělal všechno sám nezpochybňovaný okolím... | Oblíbené příběhy: 02×01-03 - Holocron Heist, 02×12-14 - Mandalore, 03×01 - Clone Cadets, 03×12-14 - Nightsisters, 03×15-17 - Mortis, 04×15-18 - Obi-Wan Undercover, 04×19-20 - Bounty Hunter Ventress, 04×21-22 - Return of Maul, 05×01,14-16 - Maul's Empire, 05×02-05 - Rebels of Onderon, 05×06-09 - Younglings, 06×01-04 - Clone Conspiracy, 06×11-13 - Yoda's Journey, 07×09-12 - Ahsoka and Maul ()

Trešlson

Celé by to šlo smrsknout tak na tři 12ti dílné série, ale.. Clone Wars ve svých kvalitativních vrcholech nabízejí všechno, co by měl každý fanoušek docenit a vatový balast pak lze odpustit díky délkám jednotlivých epizod. Je pravdou, že film dokáže od seriálu spíš odradit než nalákat, ale jako spravení chutě po zmršené epizodě IX fungují Clone Wars parádně. Zejména v sériích 5,6 a 7 se parádně utahují šrouby osudovosti a provázanosti s filmovými (a seriálovými) bratříčky a poslední čtyři epizody pak na ploše 100 minut dokáží poslední film zcela zastínit. Za celý seriál dávám 80% a pro případné opakování vím, že s ledovým klidem můžu některé díly úplně vynechat. ()

strikeman

Nemyslel jsem si, zejména po před lety zhlédnutém nevydařeném pilotu, že mne tento seriál nějak zvlášť osloví, ale nakonec jsem byl poměrně příjemně překvapen. Kvalita jde od série k sérii nahoru až k závěrečným dvěma kratším, které šroubují úroveň ještě o level výše a staví závěr seriálu po bok těch nejlepších snímků ze Star Wars universa... 80% ()

Karasman

I kdyz pilotni film nebyl nic moc, serial me hodne chytnul a po sedmi shlednutych dilech uz mam dalsi serial, na kterem jsem zavisly :D ()

pepa3rd

Pro seriál platí, alespoň co se týká animace postav a prostředí, to samé, co jsem napsal k úvodnímu filmu. Stylizace postav je velmi osobitá a né každému musí vyhovovat, nicméně po pár minutách si člověk zvykne a mně osobně se vlastně nakonec i docela líbí a nikterak nenarušuje požitek z naprosto realistického prostředí, za které by se nemusel stydět ani hraný film. Co se týká jednotlivých epizod, jsou nabité akcí a vlastně si nevzpomínám, že bych se u některé nudil. Zasahují rozličné prostředí a nejen díky obměně hlavních představitelů jednotlivých dílů, dokonale vyplňují vakuum, které vzniklo mezi druhou a třetí epizodou hraného filmu. Jestli jste měli při sledování Pomsty sithů pocit , že vám nejspíš mezi druhou a třetí epizodou něco uniklo, najdete to právě tady. Celkově velmi vyrovnaný seriál. 80 % ()

Dm1tr1j

Hviezdne vojny pokračujú už to mi stačí. Ale sú tu aj ďalšie vylepšenia oproti filmom. Do popredia sa dostávajú aj postavy z filmov neznáme. Snáď len boje by mohli byť hromednejšie a tvrdšie takto cítiť ,že je to rozprávka pre deti... ()

Rikky007

Nejprve to vypadalo celkem obstojně. Atmosféra bitev z filmů se docela povedla nastínit. Dramatické zápletky i zajímavé postavy, které by alespoň trochu upoutaly i dospělého diváka ale postupně zmizely. A z celkem zajímavých válečných historek se staly Star Wars pohádky pro děti do 12-ti let. Pro prvňáčky jasná výhra, pro ostatní je ztráta času pouštět cokoliv po 2. sérii. ()

JamesConnorG

10/10. - Kus mého dětství a srdce, který pro mne bude navždy tím nejlepším. Seriál Klonové války vypráví pro mě nejlepší a zároveň nejdrsnější a nejsmutnější období celého Star Wars. Období, kde se budovala válka plná smrti, pohromy, utrpení, přátelství a loajality. Osud tohodle konfliktu je velice depresivní, protože nebýt Dartha Sidiuse a jeho majestátního plánu, tak by tenhle seriál a ani celkově Klonové války nikdy nevznikly. Lucasfilm, děkuji za tenhle seriál, nebýt mého zesnulého přitele a nebýt kvality a nostalgie seriálu, nikdy bych ho nezhlédnul až do konce. Nemohu vám být více než dlužný za kus mého dětství, který mě timhle dnem po dokoukaní seriálu opustil. Děkuji. ()

Urukhaj98

S01-S07: Miluju Star Wars. Naprosto zbožňuju jejich bohatý a propracovaný vesmír s komplexní historií obývaný celou řadou ikonických chrakterů či uskupení. Filmy, byť je většina z nich skvělá, však mají tu nevýhodu, že nemají v rámci celovečerní stopáže možnost dát prostor úplně všemu a všem, co by si svých patnáct vteřin slávy zasloužilo a zasloužili. V původní trilogii to začalo pouze jako zmíňka. Když princezna Leila prosí o pomoc Obi-Wana prostřednictvím R2-D2, zmiňuje bez hlubšího objasnění jakési Klonové války. Prequelová trilogie už jde dál. Ukazuje nám začátek i konec Klonových válek a konečně je tak objasněn ten prapodivný a tajemstvím zahalený název. Pořád je to však málo. A tak přichází seriál Clone Wars, který nám tento letitý galaktický konflikt konečně ukazuje v jeho průběhu a navíc ze všech možných úhlů pohledu. A je to totální nářez. Díky formátu je ve stopáži požehnaně místa jak pro zavedené charaktery známé z filmů, které tu díky dlouhodobějšímu sledování jejich osudů získávají ještě větší hloubku, a také pro nové postavy, ať už se jedná o hrdiny či záporáky. Prim alespoň za mě však hrají titulní Kloni, kteří byli ve filmech jen stafáž a jejichž hlavním účelem bylo svou výzbrojí teasovat budoucí nástup Stormtrooperů. Byli to, až na jednu výjimku (zdravíme tě Cody) pouze bezejmení pěšáci, kteří jen tak pobíhali kolem a umírali, zatímco mnohem vděčnější Jediové hráli hlavní housle (i když i ti tu mají mnohem více protoru a šancí zazářit). Tady to však neplatí. Kloni se tu ukazují jako jednotlivé a různorodé postavy, nehledě na to, že sdílí stejnou tvář a hlas. Právě jejich polidštění pak dává Rokazu 66 úplně jiný rozměr. I zde se nevyhneme klasickým neduhům Star Wars frančízy, kdy především v úvodních dílech je přehršel infantilního a místy vyloženě stupidního humoru (ty si nedáš pokoj Jar Jare) Ten je však časem postupně utlumen a místo toho se dostává na výsluní mnohem dospělejší forma vyprávění a to včetně vizuálního zobrazení absolutního válečného pekla, jaké bych v animovaném seriálu vážně nečekal. Pochopitelně však bez krve. The Clone Wars je prostě skvělý seriál, který by neměl žádného zapáleného fandu Star Wars minout. Animace je alespoň ze začátku docela slabá, ale stále se zlepšuje a ke konci již snese srovnání s prvoligovými animovanými celovečeráky. Lepší díly (respektive spíš zápletky roztažené téméř vždy na několik dílů) střídají ty slabší, kterých je však díky bohu o poznání méně. Maximální hodnocení tak v tomto případě uniklo jen o píď. Kdo miluje Star Wars a ještě neviděl, měl by tenhle rest velmi rychle napravit. Já sám lituji, že mi to trvalo tak dlouho. A nenechte se odradit úvodním filmem. Ten se na seriál svou kvalitou vážně ani trochu nechytá. P.S. Čtyřdílné finále je možná ještě o kousek větší emocionální nálož než Pomsta Sithů. 9/10 ()

D.Paulus

Výborný seriál z prostředí STAR WARS. Nejdřív jsem sice na nové Klonové války žehral s tím, že udělají v kontinuitě Star Wars bordel (výrazným způsobem totiž mění dosavadní posloupnost událostí období klonových válek), ale když se mi od oficiálního strážce Star Wars kontinuity Lelanda Cheeho dostalo ujištění, že je o kontinuitu postaráno a že se máme nechat (doufám příjemně) překvapit, jsem z nich docela nadšený. Pranic mi nevadí zaměření seriálu na dětského diváka, protože jsem ho taktéž očekával již od úplně prvních zpráv (v kontrastu s budoucím hraným Star Wars seriálem mezi epizodami III a IV, který má být pro dospělejší publikum). Co se týče animace, musím se přiznat, že jsem si na ni musel poměrně dlouho zvykat (od prvních obrázků, které se objevily na internetu až po trailery a ukázky z pilotního filmu a seriálových epizod). Nakonec jsem si však přece jen zvykl a stylizovaná animace s postavami jakoby vyřezanými ze dřeva se mi dnes docela dost líbí. Pořád sice tvrdím, že realistická animace ve stylu Final Fantasy by byla možná zajímavější, ale nestěžuji si. Hudba se mi taktéž líbí a ke stylu animace a vlastně i k celému seriálu sedí (milovník skladeb Johna Williamse by možná dokonce řekl, že je jich pro televizní projekt škoda). Když k tomu navíc ještě přidám fakt, že tam je legrace a má to spád a vypravěčskou koncepcí se to blíží čtvrté epizodě Star Wars, je to na ještě před pár lety neakceptovatelnou myšlenku Star Wars seriálu až až. ()

LordMysti

U mě téměř 90%. Seriál přesně podle mých přání, zajímavé příhody ze světa Star Wars. Rychlé svižné epizody, zajímavá akce, prostě paráda. Občas sráží seriál infantilní epizody s Jar-Jarem, ale vzápětí tyto slabší epizody střídají opravdu špičkové díly plné napětí, vynikající akce a zajímavého děje. ()

mvukotic

Prva seria odpad, druha seria tak za 3, tretia opat odpad. Priemer jedna hviezda. Hrozne nieco. Neverim, ze toto nepapaju iba divaci mladsi ako 15 rokov, popripade nejaki infantili, ktorym stacia farbicky, sem tam svetelny mec a raketku, ktora robi bumbum. Kym v druhej serii boli obcas pozeratelne casti (napriklad votrelcoidna cast na planete Goenosis), tak v tretej opat vsetko pochovali. Absolutne nudna a zbytocne diely plne otrasnej hudby a novych absolutne zbytocnych postav a planet - pritom SW univerzum je tak bohate na svety a postavy, ktore sa v hlavnych filmoch len mihli a zasluzili by si rozviest....Ja len dufam, ze Lucas bude mat na stare kolena tolko rozumu a SW prava posunie niekomu menej infantilnemu a nesikovnemu. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)